Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от randity » 12 Авг 2020, 11:23

Bogat-Beden написа:Аве народе, малко встрани от темата, но не ви ли е страх от слънцето - изгаряне, почервяване и т.н.?
По колко стоите, как се пазите?
Сигурно знаете, че слънцето не е както преди 20на години?
Ич. Под чадъра си ми е супер :mhihi: Приятелката ми се пържи по цял ден, почервенява, люпи се и после всичко е наред :mhihi:

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от TNT » 12 Авг 2020, 11:27

Тази година си взех 50 фактор някво по-скъпичко и съм доволен :ok: Иначе почти всяка година след първо печене съм мощно изгорял, на мехури чат-пат и т.н. Пантенола ми е пръв приятел :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от ukelichko » 12 Авг 2020, 11:31

Е как да ни е страх, като сме помъкнали една торба мазила. Моята има мазила за всичко и само чака да се обадя и веднага вади тежката артилерия. Не смея да гъкна, че съм изгорял или ми е силно слънцето, защото веднага съм намазан с поне три субстанции. Ако откажа съм селянин и балкански субект. Ама аз си я обичам и такава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от Borymeckata » 12 Авг 2020, 11:40

Ти си космат по гърба и корема и не можеш да изгориш - козината ти пази сянка... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от streetz » 12 Авг 2020, 11:46

Козината не пази, чадъра също - горя си всеки път доближа ли пясъка за повече от час. Мазането донякъде помага, но трябва да е обилно. Преди за след изгаряне ползвах Пантенол, ама тая година открих още по-добро средство :
Изображение
Уж за деца, ама добре действа.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от Моджо » 12 Авг 2020, 11:54

Попичайте се предварително и няма да горите. Аз така правя. Като се помотам по двора само по гащи няколко дни после на морето много трудно да изгоря. Леко препечен- да, може..ама до степен със силни болки или рани - не. Като мазила не ползвам. Децата ги мажа с Бочко ли с детска Нивеа и пак нямат проблем, а моите са белички.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от alekangg » 12 Авг 2020, 11:55

acho.rs написа:
alekangg написа:
acho.rs написа:На Мадейра и Канарите е красиво, евтино, спокойно, мек климат, но плажовете и водата са основни за тюлени :mhihi:

Защо така реши?

Колко да е за тюлени, лято/есен е 24-25 - визирам Канарите, по Мадейра е по-хладно.

У нас масово се лъже с температурата, 1-2 градуса отгоре си слагат.

Плажовете почти нямат пяск (ако има е черен или докаран от някъде и гаден) на доста места водата е мътна, където е кристалена има сериозни вълни и течения... Това основно на Мадейра :D Пак ще се върна там де, най-малкото защото не мога да си позволя Созопол, но плажовете не са това което очаквах


Това звучи както няма хубави плажове по Гърция..
Канарите са 7 броя-бил съм и на седемте и има всичко от черен, жълт и даже бял пясък. Това с мътната вода пак е някаква легенда..
За течения и вълни си прав, това е океан, няма как да е като язовир, с изключения на местата направени за туристи, където е така.

И да не е само празни приказки, ето плажове-лично посетени, не от нета, не мога да сложа повече от 3 снимки..
1.JPG
5.jpg
7.jpg


Има и много интересни естествени басейни, където се чувстваш все едно в басейн.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна alekangg на 12 Авг 2020, 12:04, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от alekangg » 12 Авг 2020, 11:56

Bogat-Beden написа:Аве народе, малко встрани от темата, но не ви ли е страх от слънцето - изгаряне, почервяване и т.н.?
По колко стоите, как се пазите?
Сигурно знаете, че слънцето не е както преди 20на години?

Само 50 фактор, аз съм доста бял и нямам избор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от acho.rs » 12 Авг 2020, 12:30

alekangg написа:
acho.rs написа:
alekangg написа:
acho.rs написа:На Мадейра и Канарите е красиво, евтино, спокойно, мек климат, но плажовете и водата са основни за тюлени :mhihi:

Защо така реши?

Колко да е за тюлени, лято/есен е 24-25 - визирам Канарите, по Мадейра е по-хладно.

У нас масово се лъже с температурата, 1-2 градуса отгоре си слагат.

Плажовете почти нямат пяск (ако има е черен или докаран от някъде и гаден) на доста места водата е мътна, където е кристалена има сериозни вълни и течения... Това основно на Мадейра :D Пак ще се върна там де, най-малкото защото не мога да си позволя Созопол, но плажовете не са това което очаквах


Това звучи както няма хубави плажове по Гърция..
Канарите са 7 броя-бил съм и на седемте и има всичко от черен, жълт и даже бял пясък. Това с мътната вода пак е някаква легенда..
За течения и вълни си прав, това е океан, няма как да е като язовир, с изключения на местата направени за туристи, където е така.

И да не е само празни приказки, ето плажове-лично посетени, не от нета, не мога да сложа повече от 3 снимки..
1.JPG
5.jpg
7.jpg


Има и много интересни естествени басейни, където се чувстваш все едно в басейн.

Отбелязах, че е за Мадейра. Естествените басейни до океана са приказни, наистина.
А за Гърция и дума не може да става, защото там са едни от най-хубавите плажове в цивилизованит свят (изключваме Африка, половината карибски басейн и тн)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от alekangg » 12 Авг 2020, 12:45

Да, Мадейра и нагоре е доста по-хладно, това не са дестинации за плаж-дълго лежане и къпане, изключая донякъде Порто Санто.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от Bogat-Beden » 12 Авг 2020, 13:42

TNT написа:: Иначе почти всяка година след първо печене съм мощно изгорял, на мехури чат-пат и т.н. :ok:
Пазете се, моля ви се!
Няма да ви казвам колко близък почина от рак на кожата. Когато обсъждахме с дерматоложка попита дали е изгарял на слънце и аз :shock: - Ами то кой НЕ е..
А и е било преди 20 + години... Тя вика - Кожата "помни"..
Доколкото знам, най-добре преди 9 и след 5 (макар че хората тогава или не са дошли, или вече са си си тръгнали..)
Инак - приятна почивка
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от steeN » 12 Авг 2020, 14:54

Това нали го коментирахме в темата за короната преди и се обясняваше, че няма проблем да седиш у вас на ултравиолетова лампа, ти ся едно слънце правиш на проблем :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от Jordana » 12 Авг 2020, 16:34

Аз знам за един дето играл 30 години плажен волейбол и нищо му нямало . За ув лампа не знам ама в солариумите стоят все едно са на плажа и някой/я да е изквичал на умряло :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от steeN » 12 Авг 2020, 16:52

Може би е близко до акъла, че ползвам разни средства за защита от слънцето... шокиращо е знам :mhihi: А тия в солариумите са за наградите на Дарвин.
Ти като си с по-тъмна кожа не се залъгвай, че минаваш метър :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от Jordana » 12 Авг 2020, 16:57

За какво са ти мазила ? Бургазлии съм заобелязал че имат 5 дни плажен волейбол по рождение . Аз се мажа със защити само един път най много два в началото на лятото . После природата си върши работата и нараства онова как се казваше ...меланина :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook