Смарт-часовници и смарт-гривни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Nickelback » 09 Яну 2021, 19:58

alx написа:но не мога да си кривя душата- това че разбира какво тренирам в момента е култово- сам разбира ходене, бягане (на живо и на тредмил- различава ги), плуване, гребане, елиптична машина... другите не съм ги пробвал.

Е не се впечатлявай толкова :ok: Не следиш много развитието на машинното обучение май :ok:


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от alx » 09 Яну 2021, 20:02

Nickelback написа:
alx написа:но не мога да си кривя душата- това че разбира какво тренирам в момента е култово- сам разбира ходене, бягане (на живо и на тредмил- различава ги), плуване, гребане, елиптична машина... другите не съм ги пробвал.

Е не се впечатлявай толкова :ok: Не следиш много развитието на машинното обучение май :ok:


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


... аз следя фитнес тракерите от 2 седмици- лесно се впечатлявам... :mhihi:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Exclusive89 » 12 Яну 2021, 16:31

Колеги, извинете за тъпият въпрос, но грам не разбирам от тези гривни.. :oops: Има ли гривна, която измерва изгорените калории за целият ден? Независимо дали лежа, тренирам или вървя? Ясно е че има такива, които измерват по време на тренировка, кардио и т.н. Просто искам да видя колко кал. съм изгорил през целият ден.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от TNT » 12 Яну 2021, 16:43

Колега, всичките мерят, но това е най-неточният показател от всичките. Има някаква "basic" формула и като си вкараш височина, тегло, метаболизъм, я променя с някакъв коефицент. Толкова. До +/- 500 калории, ако мери, ще е добре :mhihi: Честно казано не съм убеден изобщо как има точен начин да се измери това. А още по-убеден съм, че всеки човек е индивидуален в това отношение и няма никакво значение. Това от гривната може да ти е някакъв ориентир дали си повече или по-малко от миналата седмица, но нищо повече. А коя гривна го измерва... би трябвало всичките. Honor band и Xioami band със сигурност.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Exclusive89 » 12 Яну 2021, 16:49

Аха ясно. Благодаря за бързият отговор! :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Jordana » 12 Яну 2021, 17:04

1 килокалория е количеството енергия способно да повиши температурата на 1л вода с 1 градус . Калориите в храните ги определят по същия начин ...горят разни храни и измерват колко топлина се отделя при окислението на продукта . Така че с тия гривни и измерването на калории е бошлаф работата в общи линии . Вероятно става някакво преобразуване от джаули - извършена работа в калории . В смисъл ако това е някакъв критерий да си прави човек хранителен режим имам предвид е малко нереално средство .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от bum_bum » 12 Яну 2021, 19:03

Бомбена калориметрия не се използва вече почти никъде. Определянето обикновено става по Атуотърс - евтино и лесно.

А за сравнително точно определяне на изгорените калории е нужно освен обичайните ръст, пол, тегло, възраст, височина и т.н. и процента телесни мазнини. А в реалния живот значение ще има дори и околната температура.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Eмилио Димитров » 19 Яну 2021, 13:25

тъй като бях направил запитване и по коледа взех, това което си бях наумил, а именно GT2 с кожената каишка. След месец ползване си позволявам да изкажа мнение.
IMG_20210119_125021.jpg

Най-важното нещо е - батерията държи между 10 и 11 дни при следните условия:
1.постоянно е вързан към мобифона чрез синия зъб
2.всички измервателни функции са активирани
3.направил съм го да светва при въртене на китката.
Лично аз съм с ръка между М и L и размерът на часовника ми идва екстра на китката.
Сравнявах сатурацията на няколко души, наистина показваше различни показания и що годе вярно на хора с определени заболявания беше доста по ниска.
Пулса също го мери плюс минус 1 позиция, която считам, че е ок.
Чат пат спя с него. И наистина се усещам няколко пъти когато се будя нощем и ги отчита. Също така, когато ми показа веднъж, че всички стойности са в норма за съня и аз се чувствах оптимално наспан.
Качването на по-къстъм уочфейсис(на старобългарски) е малко кофти, защото е препоръчително да се прави на друг телефон. Прави се с по-стара версия на приложението и е малко неприятно, да свързваш с един и друг телефон. Но при мен го направих веднъж, качих си няколко и повече не съм се занимавал. Тях си въртя от време на време да не ми омръзват.
Тези в апп стора(пак на старобългарски) са или скучни, или прекалено претруфени.
Та общо взето туй е. Не съжалявам, че взех по-стария модел. Pro-то така и не ме пречупи с тази гейска визия.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от nxn » 19 Яну 2021, 14:25

Не е лош часовника, и като му поръчаш още 1-2 каишки от китай и може за всякакви ситуации да го ползваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Don_Diego » 12 Фев 2021, 14:41

В сряда най-накрая пристигна гривната Honor Band 6, БГ Пощи и Митница са идиоти ама това е друга тема :mhihi:
Първите впечатления са положителни - изработката е на ниво, дисплея е топ и май измерванията са точни. Сверявах пулса с няколко други уреда и показанията са доста близки. 2 вечери следя съяня - май правилно следи.
Едната вечер легнах супер изморен, на сутринта имах усещане че съм спал само миг, а реално имах над 3 часа дълбок сън

Единствената забележка ми е, че е супер неудобна. За да измерва точно трябва да е стегната, та е още по-неудобно за носене :censored:
Имам големи, тежки или с нестандартна форма часовници, които са много по-удобни за носене :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от TNT » 12 Фев 2021, 14:49

Това е минуса на всичките. Стегнати или не мерят точно. И са за украса. Ама за това не стават :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от cmapmep » 12 Фев 2021, 18:16

Моите впечатления от Honor Band 6 след около месец употреба - сравнен с Band 5 на жена ми е по-функционален, батерията с включено непрекъснато следене изкарва 13 денонощия, не го свалям когато се къпя, но вчера като излязох от банята се беше изключил. За гривна мисля, че е добър избор. Взех го от пощата, но имаше начислена митническа такса 4,80лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Моджо » 09 Дек 2021, 13:37

Eмилио Димитров написа:тъй като бях направил запитване и по коледа взех, това което си бях наумил, а именно GT2 с кожената каишка. След месец ползване си позволявам да изкажа мнение.

И аз да не остана по-назад съм от днес с gt2 без про. Мое съм оплешивел ма съм модерен :lol: :lol:
Хм,хм...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Mollov » 10 Дек 2021, 18:19

GT2-ката е най-балансираният умен часовник за цената си.... особено "мъжката" версия, при която можеш да го ползваш за HandsFree...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Моджо » 23 Юли 2022, 19:55

Дали ще му стане нещо ако си плувам и морето с него? Или да не рискувам.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook