Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Криптовалути

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2021, 12:18

b_u_b_o написа:Ето за това криптото не се държи по борсите, ами на собствен портфейл. От там никой не може да ти го вземе :bchug:

Борси, портфейли, буркани... Това не са ли все нули и единички на някакъв сървър, някъде? Каква е разликата къде "ги държиш"? Все са си на тоя сървър... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 23 Апр 2021, 12:32

Информативно, някой тези дни пробвал ли е СЕПА през Револют до Бинанс :roll: Прочетох нещо, че отново работело (може би е свързано с новата сметка на Бинанс). Трябва да се входира още :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 23 Апр 2021, 12:34

Borymeckata написа:
b_u_b_o написа:Ето за това криптото не се държи по борсите, ами на собствен портфейл. От там никой не може да ти го вземе :bchug:

Борси, портфейли, буркани... Това не са ли все нули и единички на някакъв сървър, някъде? Каква е разликата къде "ги държиш"? Все са си на тоя сървър... :dunno: :dunno:


В банката да не мислиш, че държат парите ти в пачки в някой сейф. Пак са нули и единици на някой сървър някъде. :dunno: :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 23 Апр 2021, 13:05

Borymeckata написа:
b_u_b_o написа:Ето за това криптото не се държи по борсите, ами на собствен портфейл. От там никой не може да ти го вземе :bchug:

Борси, портфейли, буркани... Това не са ли все нули и единички на някакъв сървър, някъде? Каква е разликата къде "ги държиш"? Все са си на тоя сървър... :dunno: :dunno:


Ми, не :mhihi: Едно обяснение как работи биткойна много от високо - имаш си собствен адрес, който се идентифицира с номер и ключ(парола). В блокчейна има записана информация колко биткойн има на този адрес. Блокчейна обаче е копиран на десетки(вече ако не и стотици) хиляди компютри по света, не на един сървър в мазето на банката. Достъп да изпратиш биткойн от този адрес на друг такъв става само и единствено посредством паролата ти. Никой друг я няма тая парола и няма достъп до биткойна вътре. НИКОЙ. Няма като в банката забравена парола, няма отивам с лична карта в клона и нареждам превод, няма НАП ми запорира сметката. Загубиш ли паролата обаче губиш и съдържанието на адреса. Завинаги! Практически с днешните компютри няма начин за разбиване на ключа. Така че, всичко което имаш си е само и единствено в твоите ръце :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 23 Апр 2021, 14:07

In_Memoriam написа:
3186 написа:Очаквано тихо е тук сега, но да отбележа, че около 42-43к може да бъде добра възможност за вход :angel:


Някои и сега входираме :mhihi: За 43 трябва да пробие първо 47.

Ама май не проби и това беше :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 23 Апр 2021, 15:08

In_Memoriam написа:Ама май не проби и това беше :roll:


Чакай не бързай, тепърва предстои уикенд. А точно тогава заради ниските обеми цената е най-волатилна. С малко натиск може да изпъмпи яко нагоре, ама може и да опита още веднъж да пробие надолу :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Криптовалути

Мнение от grkv » 23 Апр 2021, 15:54

Общо взето 6/49 :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 23 Апр 2021, 16:01

grkv написа:Общо взето 6/49 :lol:


В краткосрочен план да, в дългосрочен не ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Криптовалути

Мнение от Exclusive89 » 23 Апр 2021, 17:16

В предишните страници имаше коментари как нямало да пробие 50к ама на... Нямам нищо против криптото, даже споменах, че искам да виждам цени като 100к.. Но като започнете с това колко може да пробие и до колко може да се качва до края на години... как да кажа става ми малко смешно. :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 23 Апр 2021, 17:56

И аз като се върна в първите страници на темата се смея доста :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Апр 2021, 18:13

Ако аз да речем бях влезнал на 5000, 10 000 или 13 000 с някакви 5 биткойна да речем, сигурно и на мен щеше да ми е сменшо. Във всички останали случаи ползата от смеха в едната или другата посока е как да кажа, все едно да си четеш вицове - смешно е, зма полза йок.
Но, то във всички страници има смях. Само няколко назад има не едно мнение как се смята, че цена под 50 няма никога да видим вече.

b_u_b_o написа:
grkv написа:Общо взето 6/49 :lol:


В краткосрочен план да, в дългосрочен не ;)

Лошото е, че не се знае колко срочен е тоя дългосрочен. Ако има някой сигурен за след 10 години и колко ще е разликата приблизително нека вкара там половината от спестяванията си. :dunno: В противен случа увереността ти я разбирам точно колкото и смеха без да си изкарал едни 100-200 000 обърнати вече във фиатни пари и да си закупил някакво недвижимо имущество, което инфлацията няма как да събори нито да му събори цената ДЪЛГОСРОЧНО.
Имам двама колеги, които цъкат с всякакви алткойнове и етериуми, плюс акции, миналия ден единия ми се хвалеше как изкарал 100 долара докато играел един мач за един час някъде. И акции там си цъкат, ама на дребно. Един от града пък преди бая време отиде в София и има там брокерска къща или един от ония офиси където ги гледаме по филмите, изкарвал уж по 10-20к в долари на месец, наемал много работници, като изгубел някой 2-3к и ги гонел. Та уж се въртят пари, ще се навъдят бая милионери или поне джиниъси покрай тоя бул маркет. Колегата ми казва, че отсега щял да чака другия след 4 години...
Ще се наредя и аз сигурно там с нещо да позигубя, спечеля, че тая година само по залагания на мачове губих, трябва да опитам и от другото дърво. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 23 Апр 2021, 18:26

Top Gun Maverick написа:Ако аз да речем бях влезнал на 5000, 10 000 или 13 000 с някакви 5 биткойна да речем, сигурно и на мен щеше да ми е сменшо. Във всички останали случаи ползата от смеха в едната или другата посока е как да кажа, все едно да си четеш вицове - смешно е, зма полза йок.
Но, то във всички страници има смях. Само няколко назад има не едно мнение как се смята, че цена под 50 няма никога да видим вече.

Не мисля, че в темата пишат Нострадамус, баба Ванга и Оракула, че някой да знае със 100% сигурност какво ще стане. Неслучайно във всяко мнение може да прочетеш "според мен, мисля че" и т.н.

За 50-те к не си го разбрал явно. Не говорим за когато тъкмо пресечем 50к, че няма да се върнем, а за след края на бул ръна ;)
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Апр 2021, 18:39

Аааа, не споря, не мога да съм в главата на всеки, но съм виждал точно такива словосъчетания, обаче поради липса на достатъчно познания в материята бих допуснал грешката да е моя. Макар да съм вътрешно убеден, че не всеки е искал да каже това, което ти написа. А как смятате, към края на тази година ли ще бъде този край на бикчето?

П.п: Ванга, Нострадамус и т.н. са познавали точно колкото аз и ти сме способни като предскажем 1 000 000 глупости. Първо все няколко ще се случат и второ с тия неясни думи, които са използвали не е много трудно да "познаят". Пишат ти за патка, а след години хората така го извъртат и нагласят, все едно са писали за кон.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Криптовалути

Мнение от drago_pavlov » 26 Апр 2021, 14:30

b_u_b_o написа:
Borymeckata написа: ...

Ето за това криптото не се държи по борсите, ами на собствен портфейл. От там никой не може да ти го вземе :bchug:

Включително и ти самият понякога... :mhihi:
Преди няколко години вкарах едни пари, после всички валути в портфейл и сега когато вече са х10 не мога да намеря портфейла, а само ключа за него :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Криптовалути

Мнение от drago_pavlov » 11 Май 2021, 11:15

Тая седмица реших да кеширам малко от криптото, което имам, та вчера наредих превод към сметка в БГ и днес ми звъннаха от банката да ме информират, че имам входящ превод, който не могат да приемат, тъй като е от криптовалута...
Питах я дали само при тях е така или всички банки - каза по принцип всички, но може и да има изключения...

Та как си харчите крипто милионите?
Или засега само им се радвате :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook