Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Криптовалути

Мнение от onewg » 10 Юни 2017, 18:49

Някой така ще изгори с тези валути...

В момента се дават истински хартиени долара, за нули и единици :dunno:

някой е набарал много печеливша формула, а пък глупаци винаги ще има!!! :kuku:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Криптовалути

Мнение от Club BMW » 10 Юни 2017, 19:36

TNT написа:Като платежно средство може и да е ОК, но като инвестиция е абсурдно. И не бъркайте инвестицията с търговията :nono:


Доскоро 1 BTC струваше грубо 1000$ +/-, сега цената му е над 2800$. Който следи пазара/курса може да изкара добри пари от криптовалути. Не мисля, че е абсурдно, а по скоро да се внимава ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 10 Юни 2017, 19:38

Да, могат да се изкарат пари, но от търговия. Щото ще дойде момент, в който ще тръгне и надолу. Или изобщо ще изчезне. Тогава какви пари ще изкарваш ? Ще го пуснеш под наем ли :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Криптовалути

Мнение от Club BMW » 10 Юни 2017, 19:50

Всеки си знае. Едни копаят криптовалути, други инвестират и чакат да се качи цената, за да продават. След такъв скок на BTC нормално в един момент да почне да пада, практиката го е показала, но в момента има търсене и лети.

По твоята логика да зарежем всичко - нищо не е вечно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 10 Юни 2017, 20:05

Използваш грешно термините.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Криптовалути

Мнение от acer » 10 Юни 2017, 20:06

Най-вероятно доста валути ще изчезнат но технлогинята едва ли, могат да предложат това което предлагат банките/paypal за 1/10 от цената и х 10 пъти по-бързо.

Някои валути имат добавена функционалност като smart contracts на byteball, поставят се условия от 2-те страни и ако някой не ги изпълни, изпратените пари могат да се изтеглят. Има валута само за игри, валута за социални мрежи, вместо лайк пращаш 2 цента :mhihi: та дори Bitcoin да изчезне други ще го заменят. Самият bitcoin-a има доста недостатъци и е тромав, просто са първи.

M/ж началото на годината експерти предвиждаха че маркет кап-а ще достигне 100 млрд до 10 години.. в момента е 109, като пуснах темата беше 102.. Явно света пак е луднал :mhihi:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Криптовалути

Мнение от Mollov » 10 Юни 2017, 21:24

Колко грешни и дори наивни разсъждения чета... направо не е истина :)

Биткойна го чакаме от 6 години да "припадне", да "пукне", "да кажат закриваме и да умре" и прочие... и все пак... все още е жив, че и дърпа все по-нагоре...

Каквото покритие има $US, такова има и BTC-то... ако ме разбирате правилно... в известен смисъл търговията с BTC е все едно да търгуваш с инвестиционно злато... няма да го видиш в джоба си, но въпреки това има курс купува/продава и народа го търгува... и все балъци ;)

Не само зад BTC, но и зад останалите по-сериозни "алтернативни" криптовалути седят доста интересни и съвременни идеи... но иска много четене по въпроса... за да е наясно човек.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Криптовалути

Мнение от onewg » 10 Юни 2017, 21:43

Веднага щом някой си тегли биткойнтите и ми покаже 1800 долара за биткойт ще го призная..
За сега още няма такъв случай...

А иначе ако 1 милион човека решат да се разплащат с фанелки на арън мейдън, сигурен съм че цената на фанелките ще се повиши :dunno: това не значи че са станали по ценни..

Ама както вече казах, набутвайте се, трябва да има и балъци в този свят..
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Криптовалути

Мнение от Mollov » 10 Юни 2017, 21:47

Ти защо мислиш, че само борсова търговия с BTC е единственият начин да се печели от криптовалути? :)

Аз точно с борсови схеми НЕ се занимавам, защото и нямам необходимият нюх за това... ма като искаш да коментираш материята, пък запознай се достатъчно, че да има наистина над какво да коментираме/обсъждаме :) А не просто да си пишем някви.... писания...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Криптовалути

Мнение от onewg » 10 Юни 2017, 21:57

Много добре съм запознат с тъпаците дето си продават апартаментите и си купуват биткойнти :banghead: :banghead:

мен ми хакнаха няколко скайп акаунда, няколко фейсакаунда, утре хакерите ще станат добри, и що биткойти ще изтрещят не е истина..

Апропо, някой гарантира ли влога в тези криптовалути, или са ценна стока.
Защото банките до 10 000 лева гарантират чрез гарантен фонд..

Имате още много да учите... :clap:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Криптовалути

Мнение от bum_bum » 10 Юни 2017, 22:00

Mollov написа:.. в известен смисъл търговията с BTC е все едно да търгуваш с инвестиционно злато... няма да го видиш в джоба си, но въпреки това има курс купува/продава и народа го търгува... и все балъци ;)


Бъркаш понятията. Инвестиционното злато го купуваш физически. Дали ще си го сложиш в джоба или ще го държиш в трезора на банката е твой избор. Това за което говориш вероятно е виртуалното злато. Него го закупуваш физически, но точното количество все пак се съхранява физически в посредника. Никой не може да купи това злато, което ти вече притежаваш.

Биткойна не съществува физически и това за мен реално е проблема. Златото съществува и е ограничено като количество. Това го прави ценно. Биткойна също е ограничен като количество, но е виртуален.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Криптовалути

Мнение от Mollov » 10 Юни 2017, 22:09

onewg написа:Имате още много да учите... :clap:


:banghead: No Comment.


bum, да, имах предвид виртуално злато... но го дадох като пример, не толкова като 1:1 идея...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Криптовалути

Мнение от acer » 10 Юни 2017, 22:19

Те и дот милионерите станаха такива от виртуални буквички :mhihi:

Който е създал биткойн има най-много биткойни и едва ли някога ще наводни пазара, освен ако не иска да предизвика финансов срив.

Ако биткойна се задържи и не се продъни като технлогия (бавни трансакции), има шанс стойността на 1 биткойн след 10-20г да е 5-6 цифрова. Може и края на годината да не струва нищо.. или да бъде заместена от някои от другите стотици валути ;) Както при всяка вълна едни правят пари, други губят пари.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Криптовалути

Мнение от madafaka_donkele » 10 Юни 2017, 22:19

onewg написа:Много добре съм запознат с тъпаците дето си продават апартаментите и си купуват биткойнти :banghead: :banghead:

мен ми хакнаха няколко скайп акаунда, няколко фейсакаунда, утре хакерите ще станат добри, и що биткойти ще изтрещят не е истина..

Апропо, някой гарантира ли влога в тези криптовалути, или са ценна стока.
Защото банките до 10 000 лева гарантират чрез гарантен фонд..

Имате още много да учите... :clap:


Вземи се научи първо да пишеш викам аз, па после оправяй акаунДите и койнТите :mhihi:

Офлайн хардуерен портфейл никакъв хакер не може да го пипне, както и никоя институция не може да ги пипне. Тва, че ви хакват на лягане и ставане е щото компютърната ви грамотност клони към нула и се изчерпва с писане във фейса и форумите, теглене на филми, музика, игри и тва е. Е, не става. Ако искаш да ти е сигурно всичко трябва да си напънеш и малкото мозъчни клетки и да се обезопасиш. За справка - не ползвам никакви антивирусни, защитни стени и т.н. от години. Нито някой ме е хакнал, нито съм се заразявал някога с вирОси.

Криптовалутите - тва е бъдещето. Дали ви харесва или не никой не го интересува. Ако сте коне с капаци само да плюете без да разбирате за какво иде реч и какви са ползите единственият губещ ще сте вие, никой друг. За протокола - международни банки използват и доразвиват собствена криптовалута, която засега е open source, но скоро може да стане proprietary или направо да си направят собствена. А замислете се сега дали и банките са тъпи, че да се занимават с криптовалути.
Биткойна няма кой да го събори. Тва даже и Бил Гейтс го каза. Алтернативките са 50/50. Етера има голям потенциал. За 2 седмици качи +25% трудност. LBRY, паскал и декред качват стойността си с +двуцифрени % всяка седмица или през седмица. Даже и да умрат, има още десетки алтернативи и ще излязат още един господ знае колко. Зелените специален хардуер пуснаха, само и само да отговорят на нечовешкото търсене на световно ниво. От 3 седмици всичко е само на pre-order и в магазините няма нищо, а ако има е с 200% отгоре.
И все щото всички са балъци нали, па тука сте най-умните :mhihi: Вземете попрочетете това онова и то по няколко пъти, че да го схванете па тогава говорете кой балък, кой умник :dummy:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Криптовалути

Мнение от Mollov » 10 Юни 2017, 22:34

madafaka_donkele написа: Зелените специален хардуер пуснаха, само и само да отговорят на нечовешкото търсене на световно ниво. От 3 седмици всичко е само на pre-order и в магазините няма нищо, а ако има е с 200% отгоре.
И все щото всички са балъци нали, па тука сте най-умните :mhihi: Вземете попрочетете това онова и то по няколко пъти, че да го схванете па тогава говорете кой балък, кой умник :dummy:


И едните, и другите, се опитват да правят специализирани карти, само че тия 1060 Special реално ще са с MOQ от 10 000 броя... и гаранция 90 дни... тва "нормалните копачи" изобщо няма да ги поблазни... маса хора търсят и смислена ликвидност на тоя хардуер... а без гаранция... не е добре :)

Но е факт, че PC пазара направо му се разказа играта...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook