Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Криптовалути

Мнение от acer » 09 Юни 2017, 22:51

Аз само ще кажа че след като банките циркулират едни пари, които не отговарят на "златен стандарт", то техните пари са виртуални толкова колкото и криптовалутите.. Те са един вид посредници на прехвърляне на нули и единици.

Виртуалните валути няма да изместят нормалните пари скоро време, но може напълно да трансформират движението на парите. Искаш да изпратиш $5000? Преобразуваш ги в 2 биткойна на АТМ машина, получаш ги на мейла си (хаш адреса) и получателя ги обръща в $ отново, a банките, paypal, western union и т.н го духат. Както един голям инвеститор беше казал, най-противоречивите идеи раждат нови сектори :mhihi:

Хакването на криптовалута е трудно знаимание заради самата blockchain технология, трябва да минеш през всички потребители в мрежата, от там идва и изключителната високата сигурност. Всякакви проблеми биха дошли от промяна на протокола и реално кой има контрол над него.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.08.2011
Пол: Мъж

Re: Криптовалути

Мнение от lift911 » 09 Юни 2017, 22:56

Има ли значение дали е балон или не? Важното е в крайна сметка да сме на печалба, а до края на годината се очертава балона да се надува и цената на бтц да достигне невждани до сега нива. На етн според мен тва му беше играта за една година се вдигна от 1лв на 200usd, интересното, че имаше хора които знаеха още тогава за скока (тогава като ми казваха, че от 0.01бтц ще стане 0.1 умрях от смях, сега не ми е толкова смешно). Надявам се скоро по този път да тръгне и лтц.
Та освен да пускам лозунга - до края на годината 1бр BTC =1 бр е34 М5 :arrow: :kuku: :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Криптовалути

Мнение от vixx » 10 Юни 2017, 0:14

Аз си се разплащам B2B в биткойни с не една или две фирми, с които работя, и е доста удобно. Че иначе единия е в Китай и неможело по ПейПал, другите са в еди къде си и не мое по Страйп, третите не знам си какво.
Доста е удобно. За балон, не знам дали е, сигурно би могло да бъде. Обаче има милион причини, от не особено легални/морални до чисто икономически да се ползва биткойн в много случаи. Мен не ме притеснявай кой какво контролира, щото нека си припомниме КТБ отново... :bang:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Криптовалути

Мнение от K_Ilkov » 10 Юни 2017, 11:13

steeN написа:Предлагам държавата да въведе лиценз за търговия с криптовалута за да защити редовия потребител :lol:

Знаем за отношението ти към регулациите :lol: Ама тук става въпрос за нещо дето съвсем е извън всякакъв контрол ...

:arrow:
alx написа:и не- не бих инвестирал в нея. защото буквално утре една група хора могат да кажат "закриваме" и толкова.


Което не пречи в краткосрочен и средносрочен план да се реализират сериозни печалби.

Може и това да е бъдещето, знам ли ... Обаче към момента е доста високо рискова инвестиция както и да го гледаш ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Криптовалути

Мнение от bum_bum » 10 Юни 2017, 11:29

То кво излече, че ако си държиш пари в банка си глупак както се оказа в случая с КТБ. Ако си ги държиш в крипто валута няма проблем. :dunno:

На мен не са ми ясни много тия неща, защото по принцип изпитвам някакво отвращение към подобни неща, борси, акции и всичките им производни. Но как се добива тая валута? Кой определя колко да пусне на пазара? И най-важното- какво седи зад нея? Какъв ресурс?

Защото истинската стойност на една валута е БВП на страната, която я емитира. Или поне по дефиниция, която май на последък се явява малко отживяла.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Криптовалути

Мнение от acer » 10 Юни 2017, 12:45

bum_bum написа:Как се добива тая валута?

Oтдаваш компютърният си ресурс под наем за осигуряването на процесите зад самият blockchain. С всеки един “миньор” системата става по-сигурна, а интереса на миньорите е че изкарват биткойни. В началото който е “копал” с лаптопа си е правил по 10-15 биткойна на ден, днеска за 1 токен/ден ще трябва дата център.

bum_bum написа:Кой определя колко да пусне на пазара?

Идеята на биткойн е да бъде като интернет, технология без собственик. Текущият протокол гласи че лимита е 21 млн.биткойна.. но реално “създателя” на биткойн ако увеличи капацитета ще срине матрицата :mhihi: По-интересно е какво ще стане след като миньорите изкопат целият капацитет от биткойни.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Криптовалути

Мнение от bum_bum » 10 Юни 2017, 12:59

Нещо не схващам.. вместо да отидеш да работиш ти седиш пред компютъра и го чакаш да копае виртуални пари.. :dunno: Какво създава този компютър и каква е ползата от заемането на този ресурс- компютърното време?

Някой си казал- ето ви тия 21 милиона валутни единици. Без абсолютно никаква реална стойност и покритие. Как?

В мен ли е нещо проблема или света е откачил?
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Криптовалути

Мнение от K_Ilkov » 10 Юни 2017, 13:02

bum_bum написа:Какво създава този компютър и каква е ползата от заемането на този ресурс- компютърното време?

E тва и аз се чудя :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Криптовалути

Мнение от bum_bum » 10 Юни 2017, 13:09

Айде де.. :dunno: И милиони хора седят по цял ден като се чудят какво да купят или продадат без да са мърдали от компютъра. С мисълта, че така регулират пазара и без тях не можело.

После вика- що едно кисело мляко стана за 20 години от 500гр за 27 стотинки на 400 грама за 1.60? Аз лично се чудя как не е станало 160лв при толкова много паразити.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Криптовалути

Мнение от onewg » 10 Юни 2017, 13:42

bum_bum написа:Нещо не схващам.. вместо да отидеш да работиш ти седиш пред компютъра и го чакаш да копае виртуални пари.. :dunno: Какво създава този компютър......


Създава балъци!! :smoke:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Криптовалути

Мнение от acer » 10 Юни 2017, 13:51

Звучи противоречиво но не чак толкова. Идеята е проста, вместо да се плаща на фирми предлагащи сървър-клиент услуги като paypal, western union че и банкови преводи.. ако логистиката може да бъде споделена от потребителите в самата мрежа, то няма смисъл от въпросните посредници. Като теглиш торент също го теглиш от потребители, не от сървър, макар че торентите не са blockchain.

Стойността на мрежета се вдига с всеки нов потребител, защото при трансакция всеки знае за част от този запис.. и евентуални хакерски атаки, трябва да минат през цялата мрежа, което е на практика невъзможно. Имаме налице висока сигурност идваща от елегантен математически модел предлагащ децентрализация. Хората през 94/95-та не са харесвали интернет, щот просто не са го разбирали и са мислили че е за балъци :mrgreen:

Тва не значи че не може изведнъж всичко да се срине по някаква си причина.. Ако ги разбирах толкова, щях си ги "набера" по 2 цента когато му беше времето :lol:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Криптовалути

Мнение от K_Ilkov » 10 Юни 2017, 13:59

acer написа:Звучи противоречиво но не чак толкова. Идеята е проста, вместо да се плаща на фирми предлагащи сървър-клиент услуги като paypal, western union че и банкови преводи.. ако логистиката може да бъде споделена от потребителите в самата мрежа, то няма смисъл от въпросните посредници. Като теглиш торент също го теглиш от потребители, не от сървър, макар че торентите не са blockchain.

Аз като хората от 95-та пак да попитам ...

Каква стойност има това, което си разменят тия хора? Кой и как я определя?

С торентите е друго - там се разменя нещо, което някой е създал реално, друг го е откраднал :mhihi: и заедно с още хора го разпространяват на парче :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Криптовалути

Мнение от Bogat-Beden » 10 Юни 2017, 14:14

Нямат стойност като реален продукт,защото просто не са такъв.
По-скоро са вид услуга,както acer-a каза.Много бързо ,с нулеви разходи по трансакция и явно сигурно.
За мен основният проблем си остава,че е до търговец дали ще реши да ти приеме плащането-пожелателно е.Както е сега на много места-с карта не можеш да платиш и точка.Докато в брой все още нямат законово основание да ти откажат.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Криптовалути

Мнение от acer » 10 Юни 2017, 14:24

Стойността е че показваш среден на всички посредници и изпращаш пари като мейл ;) Дали ще се наложат като платежно средство не се знае.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Криптовалути

Мнение от Club BMW » 10 Юни 2017, 14:33

Портфейла, който си избрал да ползваш по какво се различава от посредниците, които имаш предвид. Същата работа. Не се плаща такса за превод?! Така е направено, че да предпочетеш сам да платиш, дори и мин. такса, за да се предвижи по бързо превода. Иначе си на опашката и чакаш.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook