Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Криптовалути

Мнение от Southside » 21 Яну 2021, 15:52

Мерси, ето къде бил ключа към палатката, не може да се депозира в Бинанс с револут, иначе него ползвам за всякакво онлайн пазаруване. Едно време прехвърлих крипто от портфейл към Бинанс, никога не съм правил директен депозит на фиат.
Препоръчвам на начинаещите колеги ако прехвърлят крипто към борса да не го правят в биткойн, тразакционните разходи са доста дебели. По- скоро конвертирате в нещо с по- бърз трансфер, май stellar ползвах едно време.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Криптовалути

Мнение от c04 » 21 Яну 2021, 16:14

TNT написа:Просто казвам и вариант за теглене :wave: Щото все пак идеята като вкараш е някой ден да ги изтеглиш. Само вкарване спокойно може и само Visa/Mastercard ---> Binance. Варианти за депозит още много - това е лесния.

Срещу 1,8% таксичка обаче, ако пак не бъркам :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 21 Яну 2021, 16:17

Да, но това е лесния начин. А и при крипто 1,8% е някакво... 15 минутно движение :mhihi:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Криптовалути

Мнение от c04 » 21 Яну 2021, 16:29

TNT написа:Да, но това е лесния начин. А и при крипто 1,8% е някакво... 15 минутно движение :mhihi:
Така е, спор няма

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Криптовалути

Мнение от grkv » 22 Яну 2021, 14:04

Предвид събитията от последните 24 часа с дабъл спендинга и ала-бала ми се струва, че скоро ще има голям дроп, ама не се наемам да налучквам цифри.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Криптовалути

Мнение от c04 » 22 Яну 2021, 14:28

Хазарт с пълна сила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 22 Яну 2021, 14:37

grkv написа:Предвид събитията от последните 24 часа с дабъл спендинга и ала-бала ми се струва, че скоро ще има голям дроп, ама не се наемам да налучквам цифри.

Той дропът мина и замина. Очаквам временно да се задържим около 30-32к и след това пак нагоре. Иначе тази новина вече я разследваха и се оказа пълна глупост.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 22 Яну 2021, 15:42

c04 написа:
TNT написа:Просто казвам и вариант за теглене :wave: Щото все пак идеята като вкараш е някой ден да ги изтеглиш. Само вкарване спокойно може и само Visa/Mastercard ---> Binance. Варианти за депозит още много - това е лесния.

Срещу 1,8% таксичка обаче, ако пак не бъркам :mhihi:


Сега пробвах да си метна 20 евро в бинанс, че до сега обикновено през коинбейс вкарвам фиат а ме дразнят :lol: Направих сепа от револют, без никакви такси и мина за 5 мин превода и парите ми бяха там. Обаче се оказа, че са с тия 20е нищо не мога да си купя щото минимумите им за нормалните криптота са от 50 еврака :banghead: А да, мога да си купя кардано и доге койн :mhihi:

ПП а пък коинбейс решиха да ми задържат пращането на xrp към bitfinex по "security reasons" и са не знам колко време ще ги чакам, въпреки че се логвам през ip през което съм се логвал многократно, пратиха ми код на смс и линк за потвърждение на мейл :banghead: А реших да ги събера всичките си xrp-та на едно място, щото само за последния месец в bitfinex от funding съм напред 30 xrp от 1500 които имам там. Тва са си 2% месечна лихва, така и така седят що да не се увеличават :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 22 Яну 2021, 15:48

Това за 50-те евро не знам какво е. Ноември или декември купувах с карта за 20$ BTC, имаше някаква промоция за бонус 7$. Това си е +30% както и да го гледаш :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 22 Яну 2021, 16:06

TNT написа:Това за 50-те евро не знам какво е. Ноември или декември купувах с карта за 20$ BTC, имаше някаква промоция за бонус 7$. Това си е +30% както и да го гледаш :lol:


Ами те реално като ги вкараш със сепа ти влизат в Cash Balance, и после купуваш като плащаш от там. Ама се оказа, че минимума когато купуваш с карта директно е 15е, когато с Cash Balance е 50е. Ама пак добре де, в битфинекс ако вкарваш фиат със сепа минимума е 10к евро :mhihi:

Edit: Намерих как да забързам коинбейс. Само трябваше да им кача снимка на шофьорска книжка и да си прасна едно селфи и ми направиха превода веднага :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Криптовалути

Мнение от 520i » 22 Яну 2021, 21:46

Аз в бинанс съм купувал BTC и за 3 евро, не знам защо на теб ти дава мин 50е :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Криптовалути

Мнение от don_gori » 23 Яну 2021, 10:49

Mollov написа:Правилно оптимизирана (по честоти и напрежения) карта, оставена самостоятелно да копае, няма да има НИКАКВИ нито температурни, нито други проблеми, дори да е в затворена кутия (освен, ако кутията е неадекватно малка за такъв клас видеокарта и без никаква вентилация).

3070 иска много ниска честота на GPU, до около 1200... опитай да овърклокнеш паметта със стъпка от по 100MHz до "+500" и дори "+800". Сложи TDP ограничението на максимум 70%, това ще помогне да "спънеш" GPU-то по честота и напрежение. Няма сми да тормозиш картата на @default настройки - излишно грее повече и харчи повече, но не копае повече.

Здравей колега, ето малко резултати от днес
Изображение

Има ли нещо нередно, че ми се струва доста странно как от 45mh/s и 180W консумация стигнах 60mh/s на 130W консумация :)
Имам и 2 странични питания - понеже виждам че от време на време се сменят командните прозорци и там се показват различни неща, подозирам че така се превключва между довив на различни валути. В момента като гледам този команден прозорен от снимката носи най-много доходи, като превключи на другите добива(MH/s) спада, та мога ли да фиксирам само този добив да прави картата, без да се сменя на останалите. Това автоматично Nicehash платформата ли го прави или са някакви алгоритми за най-добър добив ?

И още едно питане понякога в в командния ред илизат в червено такива стойности:
net | daggerhashimoto | Share #48 rejected (9714 ms) reason: Job not found. (2)

Отделно гледам че след повечето редове има (clean) , но се случва такива който и да липсва това накрая:
net | daggerhashimoto | New job '00000000cd09031f', diff=0.2 (clean)
net | daggerhashimoto | New job '00000000cd090320', diff=0.2

Какво означават тези неща :roll:
Извинявам се за лайшките въпроси :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Криптовалути

Мнение от madafaka_donkele » 23 Яну 2021, 11:25

Реджектите ако са чести значат неправилен/нестабилен клок. Ако е 1 реджект на час да кажем е ОК. Можеш да си задаваш кое алго да се копа, но щом си на найсхаш не пипай, то си преценява за момента кое е най-изгодно за копане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Криптовалути

Мнение от peshehodetz » 25 Яну 2021, 3:32

От 4:00 този юнак твърди че ако биткоин-а стане много висок има опасност банките да не ви го изкупят и все едно да имате милиони ма не можете да ги кеширате. Някакви коментари ? Лично аз го гледам просто за развлечение и убиване на времето, не му се връзвам на небивалиците които говори в някои от видеата си.

https://www.youtube.com/watch?v=2MGMg3LA2Pg
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 25 Яну 2021, 9:06

А кои са тези банки ? :dunno: Аз не съм чул някоя банка да приема депозит в биткойн. Даже не изгледах целият клип. Ако цената стане толкова висока, че никой да не иска да купува... цената просто пада, докато някой не поиска да купи ? Този пич добре, че почна с такива глупости, че ми изгуби само 1мин :lol:

Вече дойде момента, в който е по-добре парата да се влива в етериум :wave:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2

Последни теми
Facebook