Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Криптовалути

Мнение от drifty » 17 Май 2021, 21:46

grkv написа:
Top Gun Maverick написа:да ми сбъдне мераците и да го свали пак до 10 000, хората да го позабравят и за следващите избори вече да се включа. :mhihi:


Много сме на опашката, притаили дъх и редуваме пръстите на F5 ден и нощ :lol:


+1 :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 17 Май 2021, 22:34

Искате ли да хванем на бас, че и 10к да станем па няма да купите. Тогава ще чакате 5 да стане :mhihi: Много такива познавам дето чакат дип-а и като дойде дипа, оле мале то умре как да купувам сега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Криптовалути

Мнение от grkv » 18 Май 2021, 6:39

Аз за бас съм готов, щото знам края на миналата година как бях отделил едни пари само за тая работа и се колебаех между две борси, тогава ATH беше нещо малко над 20к, като почна да качва с по няколко хил. на ден естествено чаках да се нормализират нещата... и си останах с чакането.
Нищо, поне следващия път ше нагазя малко по-запознат с някои неща.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Криптовалути

Мнение от E34 » 18 Май 2021, 8:44

Айде на бас, че и пеесе стинки да стане пак няма да купя :mrgreen: Ся ако трябваше да плащам откуп или да прехвърлям кинти за няква нарко сделка е друга работата, там вече си трябва крипто обаче да се правя на некъв борсов тарикат и да се изживявам на Уолстрийт играч еле па с крипто....тряя съм изплискал легена :mrgreen:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Криптовалути

Мнение от b00st » 18 Май 2021, 9:39

vixx написа::mrgreen:

Аре сега на бърза оперативка.
Продаваме ли, държиме ли, купуваме ли?
Аз нямам много опции, купух на 56400 с половината си "капитал" буквално един-два часа преди Мъск да се изака на метеното. Щеше да мие поредния дей трейд ама се оказва, че съм малко във ваканция.
Сега трябва да си чакам и не е ясно колко. Има шанс това да се окаже първия ми лош трейд в живота ми. Въпроса ми е сега, с останалите 50% какво да правя? То куп, ор нот то куп? :lol:

Не ги продаваш много ясно :) Грешката, която си е направил е да купиш наведнъж. Колкото и да гледаш и да си мега информиран в трейдинга е така, никога няма да купиш или продадеш на оптималната цена. Или ако го направиш, ще е някъв късмет. Следващия път раздели капитала, който си отделил за даден асет, като направиш 2-3 покупки на различни точки в различно време, вместо да го издумкаш целия с 1 buy. Това обикновено е по-добра стратегия.
Колкото до другите 50%, не финансов съвет - аз бих заложил в ETH. Там с влизането на ETH 2.0 до края на 2021 и минаването към proof of stake нещата ще вървят нагоре, като има прогнози, че това най-вероятно ще бъде крипто но.1 в близкото бъдеще.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 18 Май 2021, 10:05

grkv написа:Нищо, поне следващия път ше нагазя малко по-запознат с някои неща.


Ето това е мисленето :yes: Много е важно да си видял поне един беър и един бул цикъл. Аз съм минал през това, запознат съм с технологията, прочел съм доста, анализирал съм кога какво се случва и съм уверен в тренда на горе. Обаче си представям хора които са чули за "далаверата" преди 3 месеца, влезнали са на 60к и сега си скубят косите и може би и продават на загуба. Такива хора засилват цената още повече надолу, така че за всички е по-добре те да са по-малко. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Криптовалути

Мнение от RageBg » 18 Май 2021, 10:13

Нека засилват цената , трябва да се пазари евтино все пак. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Криптовалути

Мнение от Borymeckata » 18 Май 2021, 13:25

Аз чета темата с чисто образователна цел, и пак не ми помага особено... :mhihi: :mhihi:

От личен опит го казвам: страхотна глупост е да инвестираш в сфера, в която нямаш компетентност. Някой ти казал нещо, прочел си това - онова в мрежата и тичаш с парите в ръка, да не изтървеш далаверата. Щото нещо си бързо поскъпвало и всички "печелят" от това - да не останеш назад от масовката, единствен балък... :mhihi: :mhihi:

Искрено се надявам, че тук сте разумни хора и знаете какво правите.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 18 Май 2021, 13:30

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

И аз се надявах хейтърите поне малко да са се поинтересували кое какво представлява преди да влязат да дриснат, но явно не (на база изчетеното).

П.С. Купих дипа :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 18 Май 2021, 14:36

Borymeckata написа:Аз чета темата с чисто образователна цел, и пак не ми помага особено... :mhihi: :mhihi:

От личен опит го казвам: страхотна глупост е да инвестираш в сфера, в която нямаш компетентност. Някой ти казал нещо, прочел си това - онова в мрежата и тичаш с парите в ръка, да не изтървеш далаверата. Щото нещо си бързо поскъпвало и всички "печелят" от това - да не останеш назад от масовката, единствен балък... :mhihi: :mhihi:

Искрено се надявам, че тук сте разумни хора и знаете какво правите.


За съжаление темата не е особено информативна, защото вместо да си говорим интересни неща за криптото ние се дърляме с хора които не би трябвало изобщо да я четат, камо ли да пишат вътре. Но какво да се прави, българина често държи да си изкаже мнението и без да му е поискано :mhihi:

Абсолютно си прав за компетентността. Аз лично последните 6 месеца близо(преди това няколко години от дъжд на вятър) отделям по едно минимум 2-3 часа дневно за гледане/слушане на подкасти и четене по темата, за да се опитам да "изиграя" максимално добре този бул рън. Пък и да влезна в следващия беър пазар с оптимална стратегия. И пак нещата са доста непредсказуеми и колкото и да се готвиш за нещо, пазара може да ти плесне някой шамар :lol:


ПП MicroStrategy обявиха че са купили още 229 биткойна за $10.0m на средна цена ~$43,663.Към 5/18/2021 hodl-ват ~92,079 биткойна придобити за ~$2.251b или средна цена ~24,450. Майкъл Селър или е тотално изчаткал или изключително сигурен в успеха на биткойна...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Криптовалути

Мнение от Exclusive89 » 18 Май 2021, 15:16

b_u_b_o написа:И пак нещата са доста непредсказуеми и колкото и да се готвиш за нещо, пазара може да ти плесне някой шамар :lol:

Ето това е цялата истина, няма дип няма бип.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Криптовалути

Мнение от grkv » 18 Май 2021, 15:23

Гледах този клип:

https://www.youtube.com/watch?v=vxVI5DnLgLE

Доколко сте съгласни с идеята за цикличност и по-скоро границите на циклите? Според тоя пич чакаме 84% спад на биткойн от да кажем 64к, или иначе казано да падне до 10к доларес? Пък в същото време сума народ чака няк'ви стотици хиляди за рождество христово 21во лЕто?
Може и аз да не съм разбрал нещо от това, което казва де, ама питам...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 18 Май 2021, 15:32

grkv написа:Според тоя пич чакаме 84% спад на биткойн от да кажем 64к, или иначе казано да падне до 10к доларес? Пък в същото време сума народ чака няк'ви стотици хиляди за рождество христово 21во лЕто?


Спря да гледаш клипа на 11:53 ли че задаваш тея въпроси?!?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 18 Май 2021, 15:38

b_u_b_o написа:
grkv написа:Според тоя пич чакаме 84% спад на биткойн от да кажем 64к, или иначе казано да падне до 10к доларес? Пък в същото време сума народ чака няк'ви стотици хиляди за рождество христово 21во лЕто?


Спря да гледаш клипа на 11:53 ли че задаваш тея въпроси?!?

Мързи ги хората, та 2 не виждат... тъжно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Криптовалути

Мнение от grkv » 18 Май 2021, 15:46

Мързел не е, наистина не бях разбрал това, което каза в края, нищо, че гледах два пъти преди да пиша.
Мерси все пак ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook