Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 27 Апр 2021, 22:29

Aaa, лошо, аз точно това си мисля, че се е случило на Контито дето сега карам с него, след реглаж и при стегната предница ми тегли леко надясно.. Подозирам крива гума също..
Само не разбрах за Фалкън или Нексен даваш глас?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 27 Апр 2021, 23:51

Вчера поръчах 4бр Hankook Ventus Prime k125, за съжаление усилените са с дот от 2020 ама каквото такова :dummy:
Надявам се да издържат 4 сезона нормално каране като досегашния Nexen
Взех и една Trakmax S210, асиметрична зимна, за да сменя и резервната гума :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ivanski_2 » 28 Апр 2021, 6:42

Bogat-Beden написа:Aaa, лошо, аз точно това си мисля, че се е случило на Контито дето сега карам с него, след реглаж и при стегната предница ми тегли леко надясно.. Подозирам крива гума също..
Само не разбрах за Фалкън или Нексен даваш глас?
Ако не те притеснява че са малко по шумни , взимай Фалкън иначе нексън, бях много много впечатлен е46 я карах зверски по завоите с нексън и гумите се представяха перфектно и бяха тихи , само че не знам 2 рата година как щяха да са , и с 2 те гуми няма да сбъркаш .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 28 Апр 2021, 10:45

ivanski_2 написа:
Bogat-Beden написа:Aaa, лошо, аз точно това си мисля, че се е случило на Контито дето сега карам с него, след реглаж и при стегната предница ми тегли леко надясно.. Подозирам крива гума също..
Само не разбрах за Фалкън или Нексен даваш глас?
Ако не те притеснява че са малко по шумни , взимай Фалкън иначе нексън, бях много много впечатлен е46 я карах зверски по завоите с нексън и гумите се представяха перфектно и бяха тихи , само че не знам 2 рата година как щяха да са , и с 2 те гуми няма да сбъркаш .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Препоръчвам UNIROYAL след 3000 км. каране

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Апр 2021, 10:50

И аз ги харесвам като шарка и идея, може най-накрая на тях да се спра, казват, че са подценени/непопулярни у нас хубави летни гуми
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Exclusive89 » 28 Апр 2021, 12:46

На запад от България са доста популярни Uniroyal и са много добри цена/качество. Най-популярни в БГ са втора употреба премиум гуми на поне 5г. Иначе тази година заложих отново на Falken. И много ми е интересно как долавяте няколко децибела разлика, някакви специални тестове? Карах вече с няколко комплекта гуми Е60то, с 16''. 17'', 18'' и 19'' не усетих никаква разлика с шума на гумите. :dunno:
П.п. Може би всички са билЕ с еднакви dB.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от MrManson » 28 Апр 2021, 13:23

Exclusive89 написа:На запад от България са доста популярни Uniroyal и са много добри цена/качество. Най-популярни в БГ са втора употреба премиум гуми на поне 5г. Иначе тази година заложих отново на Falken. И много ми е интересно как долавяте няколко децибела разлика, някакви специални тестове? Карах вече с няколко комплекта гуми Е60то, с 16''. 17'', 18'' и 19'' не усетих никаква разлика с шума на гумите. :dunno:
П.п. Може би всички са билЕ с еднакви dB.

Колега, с кой модел си? Аз съм заложил на Azenis FK510 (Made in Japan) и съм повече от доволен. Тази година смятам да им е последна (5та), но точно поради цена-качество догодина смятам да си купя отново такива. Интересно ми е дали има колеги с Ziex ZE310 - сравнително нов модел и какви са мненията за него?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ivanski_2 » 28 Апр 2021, 13:40

Exclusive89 написа:На запад от България са доста популярни Uniroyal и са много добри цена/качество. Най-популярни в БГ са втора употреба премиум гуми на поне 5г. Иначе тази година заложих отново на Falken. И много ми е интересно как долавяте няколко децибела разлика, някакви специални тестове? Карах вече с няколко комплекта гуми Е60то, с 16''. 17'', 18'' и 19'' не усетих никаква разлика с шума на гумите. :dunno:
П.п. Може би всички са билЕ с еднакви dB.



Ами явно са повече от няколко децибела, щом ги долавям :dunno:
Долавям ги на магистралата с постоянна скорост 150км, а съм и с 2-ен стъклопакет и обръщам внимание на шума .
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 28 Апр 2021, 14:02

Вътрешно са по тихи от предишните Нексени, които бяха най-тихите гуми

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от turbonetic » 30 Апр 2021, 17:06

3000км с гуми кели гумите са перфектни в всяко отношение спрямо цената си :mhihi: ..Никакъв шум никакъв проблем с спиране на влажно,сухо .. препоръчвам ги ! :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 30 Апр 2021, 18:32

Kelly е другото име на Debica.
Последна промяна SpeedyMan на 30 Апр 2021, 21:08, променена общо 1 път
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Ant0n » 30 Апр 2021, 18:53

Май беше писано вече, но "няколко" децибела отгоре са равни на двойно повече шум. Сега кой как мери и колко е вярно написаното по етикетите :dunno:

Да не съм офф, летни Sailun на сухо се представят добре, като в завой са зле, сравнени с зимни Континенталки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от slatanic » 30 Апр 2021, 20:07

Сложих кумхуй на шкода октавия 4х4 2.0 дизел там най-големия за 2018 бали го колко коня беше, на фиат добло макси 2.0 150 алтави(товарни)коня и на моя мерцедес 203 220цди.За сега е добре на всичките.Товарните тежат да си еве мамата ама са товарни та е нормално.Фиата е луд ядегум ако му подаваш газ с тия къси скорости и липса на всякаква рестрикция от към ауспуси и на все всичко за сега е екстра.
Мерца и той.Вози стегнато.
Шкодата не я карам аз в момента,ама и от нея не са се оплакали. :mhihi:
Виж обаче вчера боднахме рейсчип на един съпърб 4х4 2020 2.0 тси и от 200кв стана там колкото е станал с най-големият рейсЧЕП. :mhihi:
Примерно 300-330 коня и някой друг нютон изотгоре.
Собственика каза,че е почнал да не си иска гумите вече,а са нови мишелинки на няма и месец.
Та и мишлена не е най-доброто понякога. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 30 Апр 2021, 21:04

Може и да са читави гуми ама да искат малко жега и по-грапав асфалт за да заработят. Аз навремето така се вцепених като сложих семита да карам градско и превъртаха до 4-та.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 30 Апр 2021, 21:20

turbonetic написа:3000км с гуми кели гумите са перфектни в всяко отношение спрямо цената си :mhihi: ..Никакъв шум никакъв проблем с спиране на влажно,сухо .. препоръчвам ги ! :mhihi:


и аз толкова направих ама с Continental, повече не искам и да чуя за евтини гуми :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Leon

Последни теми
Facebook