Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 02 Дек 2021, 13:44

155лв за 18ска нексен ми се видя евтинджос :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от BMW_POWER » 02 Дек 2021, 14:18

Хайде да се разпиша в темата и аз. Миналата седмица се возих отзад в колата и при скорост над 95 се чува едно кофти туп-туп-туп туп. Задна дясна се е изкривила от годините. Нормално за деветгодишна гума, купена през 2016 за $55 на спешъл :ok: Крива е, защото е балансирана миналата зима. Онзи ден на кибер мъндея купих две зимни Continental WinterContact SI Plus Tire. Намалени от $196.97 на $146.74 (+tax). Заради "мъндея", при покупка над $200 даваха освен нормалните точки бонус от +$40. Купих две, защото за четири щяха да дадат пак същия бонус. Утре има спешъл оферта за един ден със същите условия. Ще купя още две и така съм с $40 кинта напред :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Като взех онзи ден гумите, едната с DOT 1219. Бе алоууууу, аз съм 20 години в бмв-форум. Мене ще ме цакат с топла бира. Отидох и я върнах. Казах, че е много стара. Дадоха ми друга с DOT от това лято. Така като цяло далаверата ми се върза вместо нормалната цена от $787.88 на $506.96 (586.96-80) с отстъпка и точки. Старите гуми ще ги шитна за стотина кинта и преобуването няма да ми е толкова скъпо. Сегашните ми гуми са Hankook i*Pike RC01 Winter Tire. Безкомпромисни през тукашната зима, но са много стари вече. Имат много живот още като протектор, но годинките си казаха своето. Купих ги 2016. По DOT са 2012-14, затова и бяха на такава цена бройката. Мисля, че със сегашните Баба Яга ще се пенсионира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 02 Дек 2021, 15:06

Изживели са си живота, принципно на гумите им дават 10г. живот, след това е за кофата дори и да има грайфер.

Аз съм решил да си купя Nexen-ки на лЕто пък да видим.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 02 Дек 2021, 15:25

Внимателно с Нексен

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 02 Дек 2021, 15:27

Защо, около мен доста хора ги карат и нямат никакви оплаквания.
Брат ми също кара с нексенки, карал съм колата не веднъж и се държи перфектно, често казано не намирам разлика с нови Continental-ки PC6 който взех това лято и продадох след това колата с тях.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 02 Дек 2021, 15:28

За 1 сезон станаха като кочан

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 02 Дек 2021, 15:31

Кой модел? Тия на брат ми това им беше 3-то лято и си държат като първото.. :lol: За километри не са минали повече от 20 000.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///M Power » 02 Дек 2021, 16:13

SpeedyMan написа:За 1 сезон станаха като кочан

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk


Зимните ми са 3-ти сезон /нексени/ държат се още добре /макар, че май са криви вече, но при мен това е от многото километри/. Летните ще ги видим лятото като за втори сезон. За цената си мисля са ОК. Проблема при мен е размера, малък е избора и са в двата полюса, много ефтини и много скъпи.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от BMW_POWER » 02 Дек 2021, 17:20

Аз имам горчив опит с Nexen. Купих 4 летни за колата на женицата в далечната 2011г. Едната гръмна на няма 20км. Смениха ни я с нова. На следващата година отидоха при нов собственик барабар с колата.

Това са едни от най-чипите гуми тук и от големите само Уолмарт ги предлага.

Но всеки си знае. Преди много години един безкрайно уважаван от мен човек тук написа нещо много точно. Почти дословно:

Вадете си изводи за собственика на една кола по гумите, не по марката на колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 02 Дек 2021, 17:25

Ми аз не съм много съгласен, аз не виждам смисъл за премиум гуми за кола примерно която се кара под 5000 км на година (даже са много) и то само лятото, имаме такъв случай в семейството, премиум гумите са тотално излишни в тоя случай според мен.
Аз напоследкъ не правя повече от 10к км на година и пак не виждам смисъл да наливам толкова пари в гуми които така или иначе ще хвърля на 3 до 4 година независмо дали са премиум или не.

Но прав си всеки си знае, ти си търкалял 9 годишни гуми, аз бих предпочел да карам среден клас, но на 4-тата година да ги изхвърля и да си купя пак среден клас. Всеки си знае :ok:

И в твоя случай какъв извод мога да си извадя примерно за теб, като виждам 9 годишната ти гума, въпреки че е премиум тя си остава 9 годишна ?!

Реално какъв извод бих си направил аз, купил си колата с тия гуми (да кажем 4-5 годишни) не са ти се давали пари за гуми, караш тия на доизживияване и най вероятно ще си купиш най бесните китайци след това защото в момента караш 9 годишни гуми, да реалността в твоя случай е друга, но аз бих си помислил това защото просто не бих си позволил да търкалям 9 годишни гуми :dunno:


То човек може и 6-та употреба премиум гума да си купи реално погледнато, пак ли добър извод трябва да си направя за собственика? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 02 Дек 2021, 17:51

BMW_POWER написа:Аз имам горчив опит с Nexen



Преди години Nexen бяха страшни дървета, особено прословутия N8000. Това едвам се обуваше на джанта, а баланс машината направо откачаше :kuku:

В момента наливат страшно много пари в R&D, масово европейски марки залагат на тях за заводско вграждане (сега ще кажете цената е определяща ама има европейски евтини гуми, пък не са заводско вграждане никъде).
Правят и състезателни гуми, та съвсем не са дървото, което бяха преди. Успяха като Hankook да се популяризират с добри гуми на ниска цена и сега постепенно започват да вдигат цените, но запазват качеството.
Аз съм карал само летен Nexen - супер доволен бях и честно казано не намирам разлика с по-скъпия Hankook, който ги замени (дори може би Nexen возеха една идея по-меко при абсолютно еднакви показатели на гумите).
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 02 Дек 2021, 21:13

DigitalExile написа:Кой модел? Тия на брат ми това им беше 3-то лято и си държат като първото.. :lol: За километри не са минали повече от 20 000.

Има подробности и снимки в темата.

Стр. 70.
След този случай минавам изцяло на UNUROYQL или Continental. Дори и BARUM е класи по-добре.

viewtopic.php?f=4&t=419544&start=1035
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 02 Дек 2021, 22:44

А да спомних си това мнение, не мога да кажа нищо за тоя модел гуми защото не съм ги карал и като цяло избягвам ECO гуми на която и да е марка, тези на брат ми са NEXEN N BLUE HD и нямат тези черти.
Абе като цяло много доволно, ти си първия които чувам да се оплаква от Nexen и като цяло това няма да ме спре да ги пробвам, новия им модел NEXEN N FERA SPORT има много добри отзиви и на тестовете е по първите места, та сигурно ще пробвам него.

Uniroyal мисля бяха подмарка на Michelin, а за мен Michelin не става като гума, имам доста лоши спомени с тях, държат първите 2 сезона и после нищо общо с каквото е било, за мен не отговарят на цената си и Continental ги бие по всяка една точка, а за long-term usage направо ги размазва, та надали ще съм очарован от дъщерна фирма на мишелин.

С BARUM не съм имал допир нищо не мога да кажа, но със сигурност бих заложил на Nexen вместо Barum.

Иначе за мен ЕКО гумите винаги са един много много голям компромис.
Няма как да създадеш гума която има уникално нисък Rolling resistance и е мега лека и да очакваш тя да е като залепена на пътя, тоест лишаваш си сцеплението за сметка на това да ти е малко по икономично с една дума (лично мнение) - трагедия :mhihi:

Най добрите гуми който съм карал винаги са имали ужасен рейтинг за разход на гориво и масово колкото по лош - толкова по лепнала е гумата за пътя :ok:

За летни гуми говоря, като цяло зимните не ме блазнят, аз зимата карам много лежерно и само градско, та и топ китайци да съм взел няма да ми направи впечатление, но гледам поне да влизам в средния клас гуми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 02 Дек 2021, 23:19

Ами мисли си каквото искаш. Имам три комплекта НЕКСЕН - два са зимен и 1 летен (който махнах). Единия зимен е ОК, карам го трета зима с над 40 000 км. пробег, MADE IN KOREA. Нямам забележки, освен, че като го карам на магистралата с над 120 км/ч има един басов брум.

Проблемът е с чешките гуми - летните бяха такива, инфо на 70-та страница от темата, а от миналата година имам по-новия зимен , сложен на Mercedes C-klasse. Там се вижда дори вдлъбнатина отстрани още като нов - отново чешки.

Та няма как да си взема NEXEN повече, вече не се намират корейски, защото направиха завод в Чехия, а и вече са доста скъпи. UNIROYAL, Semperit, та дори и BARUM са много по-комфортни и някак по-добри. Kleber, BF Goodrich също са по-добре.
Евентуално мога да пробвам KUMHO или Hankook, особено вторите.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 02 Дек 2021, 23:26

Зимни BF Goodrich-ки на втория сезон почнаха да дърпат при мен, след преглед на окачването и реглаж, се оказа че гумите са криви.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook