Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 17 Апр 2022, 1:05

Днес докато сменяха гумите на мойта дойде бус да разтоварва гуми...свалиха една камара Continental Ultra Contac 6...гледах ги като голям камък понеже сефте чувам подобен модел за нашите географски ширини, шарката също странна минсе видя.
Набързо прегледах какво пише - гума с изкючителнон дълъг експлоатационен период, предназначена за електрички, фирмени автопаркове и коли под наем... с една дума - ПЛАСМАСА :lol:

Изображение

Налъде върви тоя свят - вече не се гони сцепление и кратък спорачен път, а издръжливост и дълъг живот на гумите :banghead:

Potenza Sport-а към момента ме очарова: тихи и комфортни. Малко се подобри возията. Отделно свкаш инсталирах лаунч контрол и 4х4 - колата не трепва и от всяко положение се изстрелва без превърране. Ще ги видя на дъжд как са, че ми се сториха "фабрично изтъркани" с около 6.5мм дълбочина на протектора
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 17 Апр 2022, 10:56

:OT:

Наскоро карах спарк и направо се изненадах дори при градска скорост от 40-50км/ч колко зле спират тия коли. Аз бях напълно потресен нямаше такова нещо като спирачен път при тях... по-скоро бих го нарекал път на пързаляне. Не знам с какво ги обуват, но определено се усещаше като пластмаса.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 19 Апр 2022, 6:33

Шевролет Спарк?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 19 Апр 2022, 7:07

Хюндай някакъв от електромобилите под наем в София.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 19 Апр 2022, 20:34

Някой с мнение за тея платипуси? :lol:
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 45882.html
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 19 Апр 2022, 22:27

За Континентали говореше доскоро, сега тия регенерати :mhihi:
Взимай един Ханкук на тоя размер и ще си доволен :bchug:

Потенца Спорт държи много добре и на много вода и малко сняг (тествано тази сутрин :lol: )
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 19 Апр 2022, 22:43

Bogat-Beden написа:Някой с мнение за тея платипуси? :lol:
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 45882.html


Пълен шит. По добре си вземи Debica

https://medina-med.com/guma/0-01-53-0-0 ... to-uhp-fp/

Идват на 151.72 с отстъпката.

Ако искаш още по евтини по добре таурус, 2 сезона ще държат, ако не караш много.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ivoaudi » 19 Апр 2022, 22:54

Конкретно за Таурус имам писано назад, колеги. Ще ми е интересно някой, наистина карал ги дали ще потвърди или отрече супер негативното ми мнение. Аз имах наистина голяма история с два, задни Тауруса. Дори не знаех, че физически е възможно да се продава легално такъв боклук, че и супер опасен на всичкото отгоре.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 19 Апр 2022, 23:08

DigitalExile написа:
Bogat-Beden написа:Някой с мнение за тея платипуси? :lol:
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 45882.html


Пълен шит. По добре си вземи Debica

https://medina-med.com/guma/0-01-53-0-0 ... to-uhp-fp/

Идват на 151.72 с отстъпката.

Ако искаш още по евтини по добре таурус, 2 сезона ще държат, ако не караш много.
Мерси за смисленото мнение, аз ги пренебрегнах на прима виста, но ми ги препоръчаха от автогуми, вероятно имат висок марж там :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 20 Апр 2022, 7:29

ivoaudi написа:Конкретно за Таурус имам писано назад, колеги. Ще ми е интересно някой, наистина карал ги дали ще потвърди или отрече супер негативното ми мнение. Аз имах наистина голяма история с два, задни Тауруса. Дори не знаех, че физически е възможно да се продава легално такъв боклук, че и супер опасен на всичкото отгоре.


Миналата година бях взел 2 броя да закърпя положението, бяха Taurus UHP 225/40/18, нямам никакви оплаквания, карах ги 3 месеца около 3-4к км. Карал съм ги и с 180 по магистралата, честно казано държаха се много добре чак бях учуден. Бях ги купил за 184 лв, тази пролет ги продадох за 2 часа за 120 лв. :ok:
Доколкото си говорих с моя гумаджия, гумите стават но имат 2-3мм каучук изтъркат ли се малко спират да държат, но аз съм доволен закърпих положението края на миналото лято.

Bogat-Beden написа:аз ги пренебрегнах на прима виста, но ми ги препоръчаха от автогуми, вероятно имат висок марж там :dunno:


Или са ги взели на склад и не им въртят и се предлагат на всеки който се чуди :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 20 Апр 2022, 8:55

снек се сипе на парцали... зимни гуми - има... нека вали

д*** и скапаното временце
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 20 Апр 2022, 8:59

Споко, уикенда пак 25 градуса :mhihi:
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Lenco » 20 Апр 2022, 10:49

Преди време, някъде из форума водихме спор за частите произведени в Румъния, като много хора се опитваха да ме убедят, че всичко е ОК, по стандарт. Аз продължавам да ги избягвам румънски, но зета си взе два Континентала ПК6 произведени в северната съседка, една от най-добрите гуми на пазара според мен. Карах такива произведени в Чехия и нямаха проблеми, но румънските взеха доста тежести (не е от джанти) и гумаджията се намръщи, а той е един от добрите в София.
Може да е случайност.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 20 Апр 2022, 12:15

Lenco написа:но румънските взеха доста тежести (не е от джанти) и гумаджията се намръщи,


горкия гумаджия :fart:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ivoaudi » 20 Апр 2022, 12:54

DigitalExile написа:
ivoaudi написа:Конкретно за Таурус имам писано назад, колеги. Ще ми е интересно някой, наистина карал ги дали ще потвърди или отрече супер негативното ми мнение. Аз имах наистина голяма история с два, задни Тауруса. Дори не знаех, че физически е възможно да се продава легално такъв боклук, че и супер опасен на всичкото отгоре.


Миналата година бях взел 2 броя да закърпя положението, бяха Taurus UHP 225/40/18, нямам никакви оплаквания, карах ги 3 месеца около 3-4к км. Карал съм ги и с 180 по магистралата, честно казано държаха се много добре чак бях учуден. Бях ги купил за 184 лв, тази пролет ги продадох за 2 часа за 120 лв. :ok:
Доколкото си говорих с моя гумаджия, гумите стават но имат 2-3мм каучук изтъркат ли се малко спират да държат, но аз съм доволен закърпих положението края на миналото лято


Свръх странно, но поне говориш и ти от първо лице. Аз забележки към сцепление нямах, но по завой задницата ми сееше при скорост над 110кмч. Спуках се да я водя по стендове и да се карам с хората, че не си разбират от работата. Отделно само с две гуми инерцията ми отиде на майната си. Говоря за голяма разлика, като на някои леки баири, които познавам и си ги карам по инерция ми се наложи да включвам 5-та и с лека газ да ги "преодолявам". Брутална разлика в поведението на колата докато един ден не ми поднесе задницата и след лека дупка едната гръмна. Ей тъй, от почти нищото. Мисля, че си купих както обичайно Мишлен и си преоткрих колата.
Нямам обяснение за радикално различните ни отзиви, но е хубаво да се пише от първо лице. Може пък моите да са биле просто дефектни.
За тая зима за пръв път си взех китайски Goodride мисля се казват и ефекта беше пак тоя. До около 100кмч биват и после задницата поднася, като поднасянето не е от приплъзване, а от гънене. Гумата се сгъва встрани около половин см, което никак не е малко и влияе по много грозен начин на стабилността.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook