Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от kamendc » 24 Окт 2020, 8:35

bum_bum написа:За мен е непонятно от какво точно пестите с тия китайски гуми. Да е някой пИжо за 1к, да. Ама с е60 и нагоре разликата в цената на китаеца и хубавата гума я давате всяка година за данък, го, майстори,каско и т.н.. по няколко пъти. Винаги съм смятал, че се предполага, че като пускаш брада си си взел и гребен да я решеш..

Към 500 лв. е разликата. Не че ще ми събори бюджета да дам този месец още 500 лв. за гуми, но както и колегата казва, все си купувам маркови, този път ще пробвам да си купя китайски, да видим струва ли си наистина надценката.
Съгласен съм, че са нужни топ марка/модел гуми, но ако БМВ-то ти е топ актуален модел. Аз карам Е60 - този модел излезе 2003 г. За да предложи каквото може откъм спиране, ускорение, поведение в завои, са му били нужни актуалните модели гуми на Гудиър или Мишлен от 2003, не от 2020.
А китайците да приемем, че вървят 10-15 години след Мишлен и Гудиър. Крадат здраво технологиите - не само шарката, а и смеските. Гумите, които аз взех, са клас С за спиране. Преди години евтините марки бяха все клас Е, само най-скъпите отиваха към В, и 1-2 нишови модела на Бриджстоун и Гудиър имаха А.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 24 Окт 2020, 9:32

kamendc написа:Съгласен съм, че са нужни топ марка/модел гуми, но ако БМВ-то ти е топ актуален модел. Аз карам Е60 - този модел излезе 2003 г. За да предложи каквото може откъм спиране, ускорение, поведение в завои, са му били нужни актуалните модели гуми на Гудиър или Мишлен от 2003, не от 2020.
А китайците да приемем, че вървят 10-15 години след Мишлен и Гудиър. Крадат здраво технологиите - не само шарката, а и смеските. Гумите, които аз взех, са клас С за спиране. Преди години евтините марки бяха все клас Е, само най-скъпите отиваха към В, и 1-2 нишови модела на Бриджстоун и Гудиър имаха А.
А ако караш Е39, модел 1995-а, индийски гуми ли да си купиш, щото те изостават по 20г след премиумите :mhihi:
Пак ще го напиша - може да си рационализирате избора на китайска гума и да се самозалъгвате, но на останалите е ясно. Аз също не заложих на топ премиум със зимния комплект, но поне е марка, която се бори да мине в премиум сегмента и има някакви традиции.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 24 Окт 2020, 10:52

Никога не съм го разбираш това мислене- щом е стара колата, давай китайски гуми и части. Така като остарее достатъчно и голяма част от частите се подменят тя не е вече това, което уж би трябвало да бъде.

Купувал съм на 17 годишна тройка с външен вид на прегазена от влак оригинални дискове и накладки за 700лв и не съжалявам. Щото после не се чудя що свирят накладките или защо криви дисковете. За това и като видя обява за уникат, поддържана от маниак имам едно наум, че повечето маниаци пазаруват от еврото. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 24 Окт 2020, 11:22

kamendc написа:
bum_bum написа:За мен е непонятно от какво точно пестите с тия китайски гуми. Да е някой пИжо за 1к, да. Ама с е60 и нагоре разликата в цената на китаеца и хубавата гума я давате всяка година за данък, го, майстори,каско и т.н.. по няколко пъти. Винаги съм смятал, че се предполага, че като пускаш брада си си взел и гребен да я решеш..

Към 500 лв. е разликата. Не че ще ми събори бюджета да дам този месец още 500 лв. за гуми, но както и колегата казва, все си купувам маркови, този път ще пробвам да си купя китайски, да видим струва ли си наистина надценката.
Съгласен съм, че са нужни топ марка/модел гуми, но ако БМВ-то ти е топ актуален модел. Аз карам Е60 - този модел излезе 2003 г. За да предложи каквото може откъм спиране, ускорение, поведение в завои, са му били нужни актуалните модели гуми на Гудиър или Мишлен от 2003, не от 2020.
А китайците да приемем, че вървят 10-15 години след Мишлен и Гудиър. Крадат здраво технологиите - не само шарката, а и смеските. Гумите, които аз взех, са клас С за спиране. Преди години евтините марки бяха все клас Е, само най-скъпите отиваха към В, и 1-2 нишови модела на Бриджстоун и Гудиър имаха А.

Би ли казал какъв е размера, че разликата е 500лв. При топ гумите, извън сезон има много сериозни намаления и до 19цола трудно ще докараш дори 500лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Kurtov » 24 Окт 2020, 11:53

bum_bum написа:Никога не съм го разбираш това мислене- щом е стара колата, давай китайски гуми и части. Така като остарее достатъчно и голяма част от частите се подменят тя не е вече това, което уж би трябвало да бъде.

Купувал съм на 17 годишна тройка с външен вид на прегазена от влак оригинални дискове и накладки за 700лв и не съжалявам. Щото после не се чудя що свирят накладките или защо криви дисковете. За това и като видя обява за уникат, поддържана от маниак имам едно наум, че повечето маниаци пазаруват от еврото. :mhihi:



Това мислене идва от там, че който кара дарак на 20 години няма пари, а като нямаш пари икономисваш от всичко.
Сега ще попиташ, защо тогава който няма пари не кара чисто нова Дачия :mhihi: , ами по същата причина поради, която форума не е пълен с М-ки. Няма пари :lol: .

Нека вземем за пример колегата Декстъра, който може и да ми се разсърди, ама ми е все тая.
Този пич, кара 440i, ако не се лъжа и всичките му мнения в този форум относно премиум и бюджетните гуми не са тайна за никого, но ето какво казва той малко по-нагоре "Аз също не заложих на топ премиум със зимния комплект" .
Какво се очаква от някой купил си е60 за 8к лв ?
Ами за каращите е39 ?
Ясно е, че хубаво и евтино няма.
Никой не се самозалъгва, че като кара с китайски гуми и е хванал Свети Петър за шлифера.
Просто кара като мишок и върти с дарака има няма 10к километра на година.
Понеже се говори за сигурност, БМВ е36 не е ли компромис в това отношение ?
Какви резултати има на краш теста този автомобил ?
Няма да напомням, че има реални шансове да ме изгонят от форума. :ok:
По вашата логика човек винаги прави компромиси.
И тук искам да отбележа, че не защитавам китайските и евтините гуми.
Може да има хора, които си мислят, че гума Корморан е бахти далаверата и е много по-добра от Континентал, но аз не съм от тях.
Последна промяна Kurtov на 24 Окт 2020, 12:31, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от kamendc » 24 Окт 2020, 12:04

Бях ги писал няколко страници нагоре.. китайски 120 лв, Michelin CrossClimate 279 лв
По 150-160 на гума прави над 600 даже. Ако не е Мишлен, а Гудиър или Бриджстоун става 500.
225/50/17

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Tenata » 24 Окт 2020, 13:07

Тва как ни ви писна да коментирате 20-ни таралясници и беднотия. Кога ще разберете че възраста на колата няма никакво отношение към положението на шофьора и. Има хора с 20+ Курници дето ще ви купят 10+ премиум “колите” и ще ги дадът на вторични.
Чисто новата гума независимо каква е по-добра от втората употреба.
Какво се пенити с тестове и тн. Отиваш, избираш, караш. Като свършат нови.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 24 Окт 2020, 13:26

Аз заложих на Hankook най-новият им зимен модел, лично аз не ги числя към премиум марките и за пръв път взимам нещо на тази марка. Тъй като карам сравнително малко на година, основно ми беше важно да спират добре на мокро/кишаво, каквито са последните зими при нас и тези гуми ги дават доста добри в това отношение. Определено обаче са и доста шумни, което при Мишелин, Континентал при същия индекс за спиране на мокро едва ли щеше да е така. Надявам се все пак за разлика от китайците, корейчета да не стават на подметка на 2-рата зима, имаше няколко колеги тук, които не се изказаха много зле за тях. Пък и с правилната марка са си направили рекламата :mhihi:
https://youtu.be/x0NrbjDabxU

Иначе според мен проблемът е друг - хора, които могат да си позволят хубави 16-ки от премиум марки, но трябва да се покажат пред кафенето с 18-ка или 19-ка джанта, а там цената между премиума и китаеца вече започва сериозно да се усеща и затова правят компромис с гумата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 24 Окт 2020, 14:24

Много лесно се пускат, внимавай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 24 Окт 2020, 17:51

Kurtov написа:...


Аз просто не си купувам кола, която не мога да поддържам в техническото състояние в което е излязла от завода. Дачия, Ситроен или Пежо с не знам колко звезди от тестовете не си купувам, щото не ме кефи да карам не мислена кола.

Е36-цата не съм я карал, щото събрах някой лев за нова 15 годишна :mhihi: Не я и продавам, а и плащам паркинга и данъците, щото не мога да се насиля да я продам за 1000лв със спирачките за 700 :mhihi:

Колкото до гумите, купувал съм Корморан, но като продадох колата беше без тях, че колата я дадох за 600лв, а гумите бяха 400 и радиото 300 (него го оставих).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 25 Окт 2020, 7:27

При мен разликата изглежда така:
Сегашните зимни струваха 700лв
С пирели рънфлети - Предни - 900, Задни - 1340 = 2240 за сет, или 1540лв разлика. Това цени от Диана.
Говорим за 245/45/19 и 275/40/19.


Вчера врътнах още 250-300км с едно трипче из страната - гума като гума. Върви, спира, завива... човек свиква и някои неща започват да не му правят впечатление, та нито ми е по-комфортно от меката гума, нито ми клати настрани вече...

По темата с поддръжката ''както е излязла от завода'' темата е много дълга, но да кажем, че има хора, които искрено се радват на това колата им да е възможно най-ОЕМ, сток и съхранена в перфектно състояние.
Аз гледам на колата като сбирщина от различни части и смятам, че една кола, излизайки на пазара е ограничена в сто аспекта поради хиляда причини и определено не е най-доброто, което може да бъде, (xHP, DPF, ЕГР, ремапове и т.н.) чисто като кола, съответно и не се подчинявам толкова сляпо за сума надценки, само защото е от производителя.
Нека не се чете като ''слагам евтини части'', а ''мога да сложа част, която не е купена от дилършипа и пак да спя спокойно нощем''.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от steeN » 25 Окт 2020, 8:04

Тия китайци, колко спестяваш примерно ако си вземеш едни зимни uniroyal вместо това? Хипстърски марки като пирели е ясно, че са с някакви фантастични цени.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 25 Окт 2020, 8:23

grkv написа:При мен разликата изглежда така:
Сегашните зимни струваха 700лв
С пирели рънфлети - Предни - 900, Задни - 1340 = 2240 за сет, или 1540лв разлика. Това цени от Диана.
Говорим за 245/45/19 и 275/40/19.


Вчера врътнах още 250-300км с едно трипче из страната - гума като гума. Върви, спира, завива... човек свиква и някои неща започват да не му правят впечатление, та нито ми е по-комфортно от меката гума, нито ми клати настрани вече...

По темата с поддръжката ''както е излязла от завода'' темата е много дълга, но да кажем, че има хора, които искрено се радват на това колата им да е възможно най-ОЕМ, сток и съхранена в перфектно състояние.
Аз гледам на колата като сбирщина от различни части и смятам, че една кола, излизайки на пазара е ограничена в сто аспекта поради хиляда причини и определено не е най-доброто, което може да бъде, (xHP, DPF, ЕГР, ремапове и т.н.) чисто като кола, съответно и не се подчинявам толкова сляпо за сума надценки, само защото е от производителя.
Нека не се чете като ''слагам евтини части'', а ''мога да сложа част, която не е купена от дилършипа и пак да спя спокойно нощем''.
Е и аз не купувам всяко болтче оригинално, разбира се. Има неща, които стават и които не и такива, които са прекалено скъпи. Или пък такива, които са по-добри афтърмаркет (но те са по-скъпи и от оригиналните).

Но тоя случай с неизмислените от завода неща, които се оправят за едни немалки пари- рязане на ДПФ, чипосване и после китайски 19-ки е емблематичен.

Сигурно и аз съм нещо луд, но като видя каквато и да е кола с китайски гуми или окачване ми се драйфа просто. Някои неща просто не трябва да съществуват. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 25 Окт 2020, 8:45

steeN написа:Тия китайци, колко спестяваш примерно ако си вземеш едни зимни uniroyal вместо това? Хипстърски марки като пирели е ясно, че са с някакви фантастични цени.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Тия хипстърски марки реално си ги купувам.... е сега на пролет ще взимам нови летни, че сегашните Пирелита са към края си и най-вероятно ще са пак Пирели/Мишлен или нещо от тоя клас. Лятото карам доста и понякога ми се налага да е бързо.

Унирояли не намерих в тоя размер, но:
Нексен - 1120
Ханкуук - 1380
Вредщайн - 1420

Това са цени от Гуми7, Диана и Медина почти нямат предлагане и много трудно могат да ми съберат комплект от 4 гуми от един модел.
Не знам кое от тия е най-гума за парите си, но с бърз гугъл нексена е корейсеки, ханкука се прави в Китай, Унгария и Индонезия, вредщайна 2009та е купен от Индийци и накрая избора е на шесто чувство или кое съм го чувал, 'щото е влязло на пазара в БГ не преди 5, ами преди 10 години и понеже не мога да вникна изцяло в тия неща се ориентирам по парите - ако е по-скъпо, значи е по-хубаво, което макар и да е вярно в повечето случаи, понякога е автогол.
Тестовете са ориентир само за първи сезон, след това е много различно, а при гуми за 1400-1500лв бих карал и втори сезон, да ги хвърля след първи ми е много. Затова китайците за 700 след първи сезон ще летят и сметката пак ще е окей.

bum_bum написа:но като видя каквато и да е кола с китайски гуми или окачване ми се драйфа просто.


И на мен, още в първия пост писах, че срамЪ е голям :lol:
Въпреки това често чувам/чета положителни мнения и за четирите месеца зимно каране рЕкох да пробвам.

Едит: тия, дето им викаме китайски, често не са точно китайски. Почти всички имат нещо в Азия и някъде другаде по света. Конкретните дето взех се правят като модел/шарка от няколко марки, някои от които в Европа. Минерва били Белгийски.
Т'ва като фън факт, не че съм ударил кьоравото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от steeN » 25 Окт 2020, 9:09

ОК, значи става дума за вместо 1500 лв разлика с китайски да стане примерно 1000 лв със среден клас гуми.
Иначе Мишелин са супер масови гуми (те правят и bfgoodrich и uniroyal), Пирели вече са си хипстърия.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook