Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 22 Окт 2020, 14:58

Имах предвид като шум. Доста шумни са.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от peshehodetz » 22 Окт 2020, 19:45

TNT написа:
grkv написа: Пирели пи зиро рънфлет и съм леко със смесени чувства от към грип, комфорт пък съм направо разочарован.

Тези неща не вървят заедно.


Що да не вървят. Аз от Пирели минах на Бриджистон Драйвгард и една година вече и около 20к км съм много доволен, особено пък ако става въпрос за обезшумяване.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 22 Окт 2020, 20:58

Това на Бриджстон не е ли нещо по-различно от класическия рънонфлат?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 22 Окт 2020, 22:08

На предното ми БМВ бях взел Бриджстоун драйвгард и бяха страшно дърво като усещане. Не знам какво има вътре, но повече никога :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от terorero » 23 Окт 2020, 9:01

Наскоро бях изправен пред дилемата рънфлат или не, в крайна сметка взех Pirelli PZ4 рънфлат. На 19 инча с М окачване не можем да говорим за возия с каквото и да е, но това пирели ме изненада приятно, може би защото преди бях с бриджстоун, който беше като камък. Та съвременният рънфлат е доста класи напред като комфорт. Гледам че с този модел обуват от завода и G20, четвърта серия и др.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 23 Окт 2020, 9:52

Като цяло за PZ4 има много положителни мнения както за поведението, така и за возията :driving:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от kamendc » 23 Окт 2020, 11:50

Аз обух Е60-та с китайски всесезонни днес. И мен малко ми беше терсене, както колегата писа по-горе, но винаги има първи път. В края на краищата телефона ли не ни е китайски, компютъра ли, или маратонките, че и гумите да не са... И без това Гудиър, Мишлен, и другите маркови гуми отдавна не са нито германски, нито френски, ами са правени в Сърбия, Полша и т.н.
Китайците четох доста били понапреднали в сравнение с преди 10-15 години. Тези, които взех са С за спиране и С за разход. Първи впечатления - гуми като гуми.
В сравнение с Bridgestone Potenza RFT, с каквито беше колата, качих возия две класи нагоре. Онези са си твърди и като нови, а по-старички така се бяха одървили, че возеха шумно и твърдо. Новите са си супер, тихи, спират добре... е, на сняг още не съм ги пробвал, но от години карам всесезонни и не съм закъсвал досега ни на Боровец, ни на Пампорово.
Та така... европейските премиум производители ще ме имат пак за клиент, когато си предлагат продуктите примерно с 20-30-50% по-скъпо от китайците. Ако ще е със 100+% като сега, нека си търсят европейски клиенти. С китайските ще карам 2-3 години и ще хвърлям, може да не изкарат 5 години като Мишлен, но поне на половината време пак ще си с нови.

Който ще сменя нека не отлага. На Диана опашката беше поне 10-15 коли, това в работен ден. Следващите няколко уикенда ще са ужас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 23 Окт 2020, 12:50

Виж сега, може да се успокояваш колкото си искаш, но на другите ни е ясно, че китаеца няма много общо с Континентала, бил той правен дори в Сърбия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 23 Окт 2020, 12:52

Е как така ? Аз знам за един дето е еВал Анджелина Джоли. Ама не била баш тя, а била братчедка й, ама те нали са една кръв :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от terorero » 23 Окт 2020, 13:25

Китаец ако е до 15/16 цола за градска кола бива ама големите цолажи високоскоростни гуми на тея тежки коли с нютони не можеш да ме убедиш, че ще си караш спокойно по магистрали и планински пътища. Ял съм го с китаец - на втория сезон станаха на балони по протектора две от гумите, другите все спадаха, все имаше тресене нещо... за динамичен стил на шофиране (какъвто предполагам имат повечето водачи на БМВ), не бих направил компромис с гуми повече.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bai_ILIA » 23 Окт 2020, 16:09

kamendc написа:Аз обух Е60-та с китайски всесезонни днес. И мен малко ми беше терсене, както колегата писа по-горе, но винаги има първи път. В края на краищата телефона ли не ни е китайски, компютъра ли, или маратонките, че и гумите да не са... И без това Гудиър, Мишлен, и другите маркови гуми отдавна не са нито германски, нито френски, ами са правени в Сърбия, Полша и т.н.
Китайците четох доста били понапреднали в сравнение с преди 10-15 години. Тези, които взех са С за спиране и С за разход. Първи впечатления - гуми като гуми.
В сравнение с Bridgestone Potenza RFT, с каквито беше колата, качих возия две класи нагоре. Онези са си твърди и като нови, а по-старички така се бяха одървили, че возеха шумно и твърдо. Новите са си супер, тихи, спират добре... е, на сняг още не съм ги пробвал, но от години карам всесезонни и не съм закъсвал досега ни на Боровец, ни на Пампорово.
Та така... европейските премиум производители ще ме имат пак за клиент, когато си предлагат продуктите примерно с 20-30-50% по-скъпо от китайците. Ако ще е със 100+% като сега, нека си търсят европейски клиенти. С китайските ще карам 2-3 години и ще хвърлям, може да не изкарат 5 години като Мишлен, но поне на половината време пак ще си с нови.

Който ще сменя нека не отлага. На Диана опашката беше поне 10-15 коли, това в работен ден. Следващите няколко уикенда ще са ужас.


Мишелин правени в Сърбия може ама някоя 14-15 цолова гума за 120лв. Моите 19-ки летни и зимни гуми Мишелин не са правени в Сърбия, а точно там където казваш, че вече не ги правели :mhihi: Колега, явно за теб е важна само цената, не толкова спирачен път или поведение на мокро...Важното е да сме живи и здрави.
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 23 Окт 2020, 16:52

Днеска врътнах няколко стотин км на гумите на срама, та вече имам някакви впечатления.
Сутринта температурите падаха до нулата и се вдигаха до 4-5, все едно сме си истинска зима. Следобед си бяха 20+.
От към шум - на кантар с Пирелито, може би една идея по-шумни.
От към грип - много добър на студен сух асфалт, на топъл - също. Това в права линия при газ/спирачка. Няма как да меря спирачен път, но Пирелитата на втори сезон (дот 19та) при кикдаун с 60-70 мига тракшън на места, на които с тези не мига. Спиране ми е трудно да преценя, но при скок на спирачките не усещам АБС-а да ме рита в крака и колата реално си спира както си спираше и преди.
Гумите са мноого меки, избяга директното чувство за БМВ във волана и цялата кола се клати като водно колело във вълнение. И преди съм минавал от рънфлети на не-рънфлети и го е имало чувството за мека гума, ама тука е в повече. Тоя минус със съответния плюс де - комфорт.
Натягах ги в завои и са малко по-кекави от Пирелито, но е нормално, зимна мека гума - твърда лятна...
Очаквам на сняг да са зле предвид шарката и на мокър асфалт да са окей, което ме устройва.
За момента няма изненади и съм окей с избора, предвид, че в лоши условия не се впускам в скорости и си имам едно на ум така или иначе, мисля, че всичко ще е наред.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 23 Окт 2020, 17:48

За мен е непонятно от какво точно пестите с тия китайски гуми. Да е някой пИжо за 1к, да. Ама с е60 и нагоре разликата в цената на китаеца и хубавата гума я давате всяка година за данък, го, майстори,каско и т.н.. по няколко пъти. Винаги съм смятал, че се предполага, че като пускаш брада си си взел и гребен да я решеш..

А е такива са ми най-чудни. Амг, дискове, спирачки би турбо - ми турбо и гумите на галош. И сигурно ще вземе нексен, щото в е купил с Пирелито, ма като финишират осъзнава, че “19-ките бате мноо пари”.

Изображение

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 23 Окт 2020, 18:27

Тая приказка с брадата и гребенчето на друго място и в друг случай, ако може.
Иначе казано, и топ модел рънфлети на 22 цола да си поръчам - повярвай ми, няма да ме завали, гребенче за брадата има ;)
Тук въпросът е тая брада с какво ще я решеш? Пластмасово гребенче от алиекспрес, някое алуминиево, което не се гъне или позлатено с камъчета Сваровски по него?
С кое ще получиш най-много стойност за парите си?
С топ марките пърформънса е топ, поне в разни ютуб тестове със слаломи между конуси на сняг и т.н., но в повечето случаи това си е оувъркил. Колко от колите по пътя карат със семи сликове? Тези, които искат да дават газ и тоя екстра грип им е необходим, голфчетата и пасатите с 1.9 не им е особено нужен. Същото е като концепция.
Не бях пробвал евтини гуми - пробвах. Не съм очарован, не съм и разочарован, опитвам се да съм максимално обективен. Ще ги търкалям 4 месеца и ще ги подаря на гумаджията, пък поуката от опита ще определи какво ще взема догодина.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 23 Окт 2020, 18:57

Е как галоши се тва са сликове

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook