Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 21 Апр 2022, 20:10

евааа го :lol:
Значи от торбата с потки съм изтеглил буя :lol:
поне са скоростен индекс до 300, тъкмо за моя могъщ 163 конен болид :mhihi:
Карал съм Бриджстоун Туранза, бяха ужаааасни, така като ви чета, май ще е нещо подобно :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 21 Апр 2022, 20:55

Bridgestone са адски твърди гуми, карах един път направо ми изпопадаха зъбите, на всичкото отгоре не държаха или трябваше безбожно да ги загрея за да имат някакво адекватно сцепление с една дума - трагедия.

Да не се чувстваш толкова прееван аз взех за едната кола Goodyear efficientgrip performance 2 205/55/16, оказаха се с treadware 360, което си е високо според мен, сътворено не ми харесва как държат на всичкото отгоре малко след това разбрах че VREDESTEIN ULTRAC са с treadware 280 и съм сигурен, че щяха да са доста по добър избор :banghead: на всичкото отгоре са и по евтини.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 21 Апр 2022, 21:32

Кофти, поне ще предпазим колегите тука :lol:
И аз така на едно по-изгодно Кумхо се точех, ама не беше на склад уж и нали бързам.. :banghead:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 21 Апр 2022, 22:28

Качих летните преди седмица. Първото ми впечатление е, че колата вози много по-меко, което е странно, обикновено е обратното. Сигурно са меки.

Второто ми впечатление е от днес, карах из града през деня по топлото - пързалят задните. Фалкен Фк453. на около 15-16000км са, 4ти сезон започвам с тях и май ще им е последен. Където да подам малко газ и задницата потегля.

Предните още не ми се е налагало да ги пробвам, но и те си се пързаляха предни сезони, Гудиър Асиметрик 3, но на хубав път държат доста добре. На дъжд също, извънградско като загреят са супер.

Третото впечатление го имам снимано. Конкретно за Фалкените - добре лий баланса, коланги?
баланс.jpg

баланс2.jpg


Преди всеки полусезон водя съответния сет на баланс, ма тая година бая балансирах. Гумаджията ми ремонтира джанти също, каза, че джантите са прави.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от NGneer4eto » 21 Апр 2022, 23:14

Като изкара баланса 80-90 грама и стандартния гумаджия си вика - ей ся как ша го одрусам тоя. Читавия гумаджия спада гумата, отлепя я, завърта я по джантата, помпа и я пуска пак да се върти. На два пъти са ми сваляли от 75 грама на 25-30 само с това упражнение. И за гумата е по-добре и за джоба ти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 21 Апр 2022, 23:57

Bogat-Beden написа:турнах днеска ей таквизи, ама ги вземах по-тънко от физически магазин, варненци го знаят- "Голямата Гума", на 184 лъва, добър магазин, не съм хепи от монтажиста, ама нейсе...
Минах 100-на км, рано е за похвали, но на кръгово с малко засилка поднесоха, мисля, че с Конти нямаше да стане така... ама пусто "далавера" за 200 кинта да спестиш..
ДОТ 44/21, Маде ин Герману.


Не очаквай сцепление като слик или спортна гума, но няма и да е баш с нулево. Новите гуми имат един консервираш слой, който не пада за 10км, та е възможно от него да е намалено сцеплението. При мен също от време на време превърта гуми нищо, че е уж спортна гума :bchug:

@drifty: сменяй гумаджията, над 40гр ако иска както казаха гумата се разлепя и върти спрямо джантата. Уви много малко гумаджиимго правят…отделно така налепен баланс… :ranting: :banghead:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 22 Апр 2022, 4:55

Don_Diego написа:
Не очаквай сцепление като слик или спортна гума, но няма и да е баш с нулево. Новите гуми имат един консервираш слой, който не пада за 10км, та е възможно от него да е намалено сцеплението. При мен също от време на време превърта гуми нищо, че е уж спортна гума :bchug:
:
ок, мерси за инфото, дано е така
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 22 Апр 2022, 8:17

///eMo написа:Сигурно съм единственият, който е изказвал негативно мнение за TS860 относно сцепление, проходимост и т.н., но като се замисля бяха произведени в Румъния, така че може и от това да е..

Много по-зле са от TS830 и от Semperit Speed-Grip 2. Личен опит.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Tenata » 16 Май 2022, 11:53

NGneer4eto написа:Като изкара баланса 80-90 грама и стандартния гумаджия си вика - ей ся как ша го одрусам тоя. Читавия гумаджия спада гумата, отлепя я, завърта я по джантата, помпа и я пуска пак да се върти. На два пъти са ми сваляли от 75 грама на 25-30 само с това упражнение. И за гумата е по-добре и за джоба ти.


Подкрепям мнението и това си е правило, моя гумаджия също дори и на 50 грама ги сваля и пак ги слага. макс 15-20 гр. ги оставая.
И машината му за баланс не е супер, дупер, гига, лазер, и незнам си какво, просто човек трябва да го иска.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от barty » 16 Май 2022, 17:02

barty написа:Преди време купих употребявани зимни гуми Маршал, внос от Англия, размер 205/55/16 и бях много доволен.

Днес купих същите гуми, чисто нови, от Диана и... изненадаааа.... няма нищо общо с предишните :shock:
Дали в Англия са друго качество в сравнение с България? :censored:


От тези зимни гуми станаха чудесни летни :mhihi:
Последен полет :mhihi:
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Май 2022, 19:38

Маршал са бюджетна марка на KUMHO, за това вече е така.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ivokomandos » 11 Окт 2022, 15:32

Здравейте, търся да закупя 1 брай гума uniroyal rainsport 5 , 245 40 18 , в добро състояние без лепенки и да не е крива, дот 2020 2021, някой ако има да ми пише на л.с.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от BaDxBoY » 11 Окт 2022, 18:52

Tenata написа:
NGneer4eto написа:Като изкара баланса 80-90 грама и стандартния гумаджия си вика - ей ся как ша го одрусам тоя. Читавия гумаджия спада гумата, отлепя я, завърта я по джантата, помпа и я пуска пак да се върти. На два пъти са ми сваляли от 75 грама на 25-30 само с това упражнение. И за гумата е по-добре и за джоба ти.


Подкрепям мнението и това си е правило, моя гумаджия също дори и на 50 грама ги сваля и пак ги слага. макс 15-20 гр. ги оставая.
И машината му за баланс не е супер, дупер, гига, лазер, и незнам си какво, просто човек трябва да го иска.


По темата какво ми се случи миналата година. гуми 295.35.20. Усещам леко тресене над 120км и ме дразни, съответно отивам при Дунев долу под 4-ти километър и Слатина. Почват се там някви масажи на гуми,някви динамични баланси, някви други си баланси. Накрая без да сменям гуми, само за баланс отидох ми взеха 160лв. Съответно пукам гума долу в Кюстендилско след месец и бях в едно село, дето е с не повече от 50 човека население. Питам един дядка на улицата дали има по-наблизо гумаджия или да карам към Кюстендил. Та тоя ме светна, че в селото имало някакъв бивш гумаджия, работел си в къщата. Нямах избор и отидох до тая къща с намерение само да и сложи фитил ако има :mhihi: Тоя вътре в гаражчето си имаше и баланс машина и машина за демонтаж и всичко :D Свали залепи гумата за 2 минути и вика, ама баланса и бега малко, искаш ли за още 2 лева да ти я балансирам читаво :lol: :lol: Викам давай, ама дай и другите 3 :lol: Всичките ги мина,имаше какво да се пипне, свали старите тежести, сложи нови и колата определено вече и при 200-220км/ч нямаше и вибрацийка.
Да всичко ми искаше 20лв и ми стана неудобно и му дадох 30....... :bowdown: Да видите дедката на село как балансира гумите на кола за 50 000лв по-добре, отколкото Дунев в София.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2020
Пол: Мъж
Кара: Е90 325XI
Детайли за колата: N52B25

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от тео е90 » 11 Окт 2022, 19:07

Ами то от Дунев един от сто е доволен по форумите. А цените са им :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от mr_petroff » 11 Окт 2022, 19:18

BaDxBoY написа:
Tenata написа:
NGneer4eto написа:Като изкара баланса 80-90 грама и стандартния гумаджия си вика - ей ся как ша го одрусам тоя. Читавия гумаджия спада гумата, отлепя я, завърта я по джантата, помпа и я пуска пак да се върти. На два пъти са ми сваляли от 75 грама на 25-30 само с това упражнение. И за гумата е по-добре и за джоба ти.


Подкрепям мнението и това си е правило, моя гумаджия също дори и на 50 грама ги сваля и пак ги слага. макс 15-20 гр. ги оставая.
И машината му за баланс не е супер, дупер, гига, лазер, и незнам си какво, просто човек трябва да го иска.


По темата какво ми се случи миналата година. гуми 295.35.20. Усещам леко тресене над 120км и ме дразни, съответно отивам при Дунев долу под 4-ти километър и Слатина. Почват се там някви масажи на гуми,някви динамични баланси, някви други си баланси. Накрая без да сменям гуми, само за баланс отидох ми взеха 160лв. Съответно пукам гума долу в Кюстендилско след месец и бях в едно село, дето е с не повече от 50 човека население. Питам един дядка на улицата дали има по-наблизо гумаджия или да карам към Кюстендил. Та тоя ме светна, че в селото имало някакъв бивш гумаджия, работел си в къщата. Нямах избор и отидох до тая къща с намерение само да и сложи фитил ако има :mhihi: Тоя вътре в гаражчето си имаше и баланс машина и машина за демонтаж и всичко :D Свали залепи гумата за 2 минути и вика, ама баланса и бега малко, искаш ли за още 2 лева да ти я балансирам читаво :lol: :lol: Викам давай, ама дай и другите 3 :lol: Всичките ги мина,имаше какво да се пипне, свали старите тежести, сложи нови и колата определено вече и при 200-220км/ч нямаше и вибрацийка.
Да всичко ми искаше 20лв и ми стана неудобно и му дадох 30....... :bowdown: Да видите дедката на село как балансира гумите на кола за 50 000лв по-добре, отколкото Дунев в София.

Ама хич не съм учуден...Професионализъм не е равен на лъскотия...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook