Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 14 Дек 2021, 0:51

Отговорили сме вече на това за тазгодишните зимни гуми - Firestone Winterhawk 4 :ok:

Аз не виждам драма да коментираме и по-скъпи модели, все пак темата е за гуми…или трябва отделна тема за всяка марка :dummy:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 14 Дек 2021, 8:53

SpeedyMan написа:То е ясно, че Good Year е топ-гума. Но и цената е топ. По принцип темата е за по-евтините гуми, или как да прецакаме системата с малко пари да вземем добри гуми.


С риск да се повторя за 15-ти път. GY имат и подмарки на много достъпни цени, които са значително по-добри от баш бюджетните китайски, сръбски и други.
Също така много ценно тук е, че самите GY застават с името си зад тези подмарки. За мен това е най-правилният избор за прецакване на системата :D

Реално изборът на добри гуми вече е наистина голям и макар Conti, Michelin, GY да остават като каймак - разликата като представяне е толкова скъсена, че просто двойната цена не си струва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 14 Дек 2021, 20:42

Е па то зад сръбските застава Мишелин..

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 14 Дек 2021, 21:38

SpeedyMan написа:Е па то зад сръбските застава Мишелин..

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk


Да, те затова карат по един сезон, типично за Мишелин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 14 Дек 2021, 22:38

Фулдата е за 1 сеон също, марка на GY.
От дрига страна: Дипломат зимни - 5 сезона и изглеждат супер, както и все още имат сцепление (най-евтината марка на GY). :dunno:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 14 Дек 2021, 22:48

Веднъж си купих пилот спорт 4, повече не бих повторил, Първата година повече от перфектно сцепление отговарящо на всички ревюта, втората държаха чувствително по зле,но се ядваше, третата беше трагична и ги изхвърлих. Continental са в пъти по издръжливи гуми във времето, дори на 4-та година държат и то прилично, при мен не може да мериш изминати км. аз не карам много на година правя 10-12к км макс. Гумите си ги съхранявам както трябва, в гараж където темп не пада под 12C независимо от външната темп и влажността никога не се качва над 60%. Та толкова за мишелин :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 14 Дек 2021, 22:54

Continental Sport contact 6 едвам избутва един сезон. Държат феноменално, направо са като семита, но 15-17к км им е тавана.

Днес видях кола с някакви гуми Diamanti или Diavanti :kuku: , сигурно им плащат на хората за да слагат такива марки гуми
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 14 Дек 2021, 23:21

Don_Diego написа:Continental Sport contact 6 едвам избутва един сезон. Държат феноменално, направо са като семита, но 15-17к км им е тавана.


потвърждавам... брат ми караше конти спорт 6 20" на а8 ... 0-15,000км до ограничител :mhihi:

иначе днес карах семислика... нямаше ядове... на паркинга даже пързалях :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от theraven_nz » 14 Дек 2021, 23:46

Don_Diego написа:Continental Sport contact 6 едвам избутва един сезон. Държат феноменално, направо са като семита, но 15-17к км им е тавана.

Днес видях кола с някакви гуми Diamanti или Diavanti :kuku: , сигурно им плащат на хората за да слагат такива марки гуми


Може и да има разлика от размер/каучук/теглови индекс, но на F15-ка свалих 20ки конти спорт след 50к км дот 2017 и пак бих им взел 200лв в олх :mhihi: Смених ги с Нокиан, защото дойдоха на неприлична цена, но не могат да им стъпят грам даже, още едно лято и са аут.
---

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от mr_petroff » 15 Дек 2021, 0:21

На висок клас гума със спортни характеристики пробег НЕ се търси .Няма да обяснявам защо.Само да направя паралел - Юсеин Болт няма как да спечели маратонско бягане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 15 Дек 2021, 9:13

SpeedyMan написа:Е па то зад сръбските застава Мишелин..

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk


До сега не съм видял Мишелин да дава 1 година пълна гаранция (дори при дупка, балон, скълцване и друг вид спукване) за сръбските си гуми. И като цяло никъде не съм видял мишелин с името си да застанат зад сръбските и май само така се говори.
Разликата в това как GY застава зад Fulda, Sava, Debica, поне според мен, е коренно различна от това как Мишелин застава зад сръбските. Няма много общо.
По-назад съм писал, че по-големите размери на Sava вече се произвеждат в Германия (ако има някакво значение това) и доста пъти вече влизаха в топ 10/15 при тестовете на гуми на различни размери.

Накрая ще взема да изкарам 1 сезон със сръбските, за да проверя наистина ли са толкова добре колкото всички твърдят :D

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 26.09.2011
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Own » 16 Дек 2021, 9:30

Момчета, спешно трябва да купя зимни гуми за едната кола в размер 255/50/19, като тук отново ми предлагат добра отстъпка за марката Ласа. Преди два месеца обух една от колите ни с тази марка и все още нищо не мога да кажа, тъй като няма сняг. Какво мислите вие? Цената, която ми обявиха е 198лв. Колата почти няма да се кара, просто искам да ми е спокойно за зимата, ако се наложи да се изпозлва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Дек 2021, 10:45

Аз лично клоня към марките на Конти.
От гудяр съм бил супер доволен от Efficient performance 2, който има добро сцепление, но естествено се износва малко по-бързо.
Зимни Upltragrip 9+ супер в началото - гадни в края на първия сезон.
FULDA EcoControl HP2 - уникална първите 2 мм от грайфера, за втория сезон нямаше сцепление.
Diplomat Winter HP - много добра бюджетна гума, нещо като Debica Frigo 2. Кара се пети сезон и я бива още. :dunno:
Тук с тази марка се обезсмислят китайските алтернативи до голяма степен..


От марките на Конти:
Conti TS830 - супер брутална зимна гума
Conti EcoContact 2 - страхотно сцепление на мокро дори през сезон 6, с 5 мм. грайфер.
Conti TS860 - стори ми се малко по-слаба
Semperit speed grip 2 - супер яка уникална зима гума, почти 1:1 с Conti TS830.
Uniroyal Rain Sport 5 - лятна супер яка
Гиславед Eurofrost 5 - много добра зимна, с лека слабост на влажен асфалт
Гиславед Speed 606 (симетричната) - уникално сцепление на сухо и мокро, като цяло изглежда и се усещаше като Conti EcoContact 2
Barum Quartaris 5 - всесезонни, на 3000 км. и са супер, естествено лека слабост при влажен асфалт. Ще ги видим по-нататък как ще са.

От марките на Michelin:

BF Goodrich Touring TA - 80 000 км, но са леко пластмасови още от начало. Към края са като летни кънки на влажно
Kleber Krisalp HP - не са лоши. слабост при влажно, голям пробег
Kleber Krisalp HP2 - по-добри са от предходните, слабост при влажно, голям пробег
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от mr_petroff » 30 Дек 2021, 18:04

Днес имах възможност да направя тест при истински зимни условия на МОМО-то на единият бус.От някъде към Омуртаг , че почти до Търново - около 80 км. заснежено ,заледено , кишаво и т.н.За зимна гума на 25 к км. и втора зимен сезон китайчетата ме изненадаха много приятно ,бусчето /Фиат Скудо/ , натоварено с около тон не мръдна . Много доволен за парите дето им дадох :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 30 Дек 2021, 18:19

Michelin Pilot Alpin 4 RFT, 3ти сезон, около 7-8к км пробег, съхранявани правилно...вече са пълно ла*но.
Кола с предно едвам тръгва на равно ако е мокро или заснежено, пързалят се и всяко по-рязко пипане на педала на спирачките е съпроводено от активиране на abs :banghead:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook