Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от slatanic » 07 Окт 2021, 22:00

Между другото новите МТта на нексен са много добри във вариант 35ци.Смятам да ги пробвам на някой от джиповете и да мнение кое как.На пипане и вид са топ.Казаха че и цената е добра, а и колеги които ги ползват били дали добри отзиви.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Jordana » 08 Окт 2021, 7:54

Нексен съм купувал няколко пъти , още от 2008 когато за първи път взех един комплект летни . Същата зима се качих на Боровец в половин метър сняг горе до стария пионерски лагер със тия летните нексени и после си слязох без грижи . Едни познат свали зимни гудиър на 5к км щото не му харесвали . Така че разни хора разни идеали , гуми има за всеки . Една гума когато не е добра и не е подходяща за автомобила тя си показва . И на външен вид изглежда като препикана и поведението на пътя е различно , просто човек трябва малко от малко да има усет за тия неща .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 11 Окт 2021, 17:15

Don_Diego написа:Update: Викнах една 4ка от тях (Firestone Winterhawk 4), потвърдиха тазгодишен дот. Избрах ги пред Hankook заради по-високия рейтинг на мокро и добрите резултати на тестове :bchug:


Днес ги обух на джантите, пресен дот, произведени в Унгария, искаха малко баланс, изглеждат супер добре - доволен от покупката :yes:
Дано има тежка снежна зима за да се оправдае този разход :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2021, 17:20

Пичове, имам 3 годишни малко ползвани Бриджстоун мисля бяха зимни, подарък от стария собственик, че и с други жанти (БМВ оригинални). Но са РФ и рейката лопа и без това, та какво ше кажете, да обуя едни нексени например? С 16-ки карам, тя колата няма сила за по-големи :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от slatanic » 11 Окт 2021, 18:04

Обувай.За тия пари бива.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2021, 18:09

Мерси :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Самоков/Боровец
Пол: Мъж
Кара: ше E30 сега:E90 N52B25

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от raddy » 11 Окт 2021, 19:54

Няколко думи и от мен по темата...
На е90 325 на задно - 17ки зимни
Няколко години мъчение с Нокиан (А-нещо си), произведени в Русия - никога вече нищо на тази марка. Знам че е хвалена, знам че и най вероятно съм попаднал на гадна пратка и т.н.ама не бих повторил.

Мишелин Алпин 5 - доста доволен, произведени в Германия, държат страхотно и бутат яко, всеки ден пътувам Боровец и подобни снежни пътища. Единственият недостатък е цената - макар че и вече по трудно се намират, новата шарка на Алпин 6,нещо не ме кефи, но не съм пробвал. По тестовете я хвалят.

Клебер ХП3 - уникална, мисля от тук я прочетох и миналата зима пробвах - е няма такава. Дърпа, рови и като цяло не съм имал грам проблеми с нея. Мисля произведени в Румъния(или Полша). Бих наистина препоръчал, разбира се ако карате в сняг често. Цената също е много много добра!

Та така.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 18 Окт 2021, 10:02

Пичове, доста тъп въпрос имам :lol:
Оригинални БМВ джанти имам, 16-ки.
Сега е с летни гуми 225/55/16. Виждам, че оригиналните са други (205/60/16), предполагам за зимни ще станат на тая джанта без грижи? Идеята ми е,че са 100 лв надолу, отделно са по-тесни И по-високи..
Screenshot 2021-10-18 at 10-59-03 Гуми на топ цени от интернет магазин в България.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от barty » 18 Окт 2021, 10:09

Мисля че ще станат без проблем.
Същото съм го правил на Мерцедес Е.
:yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 18 Окт 2021, 10:18

Мерси :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 18 Окт 2021, 11:07

Bogat-Beden написа:Пичове, доста тъп въпрос имам :lol:
Оригинални БМВ джанти имам, 16-ки.
Сега е с летни гуми 225/55/16. Виждам, че оригиналните са други (205/60/16), предполагам за зимни ще станат на тая джанта без грижи? Идеята ми е,че са 100 лв надолу, отделно са по-тесни И по-високи..
Screenshot 2021-10-18 at 10-59-03 Гуми на топ цени от интернет магазин в България.png


Взимнозаменяеми са тези 2 размера, така че няма да има проблем със сигурност. И аз обмислях подобна замяна на зимните ама много смешно изглеждат гумите и си останах на 225/55 :oops:
Имай предвид обаче, че товарните индекси са други, по-ниски нпри 205/60/16
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 18 Окт 2021, 12:23

Да, аз знам, че са взаимнозаменяеми, по калкулаторите излиза, за джантата се чудех, ама вероятно ще е ок, щото е оригинален размер на оригинална джанта все пак :roll:
Товарният индекс ни ма бърка, шот съм предимно сам, а колата е 1500 кг (най-леката версия на ешаесе) :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 18 Окт 2021, 17:40

Bogat-Beden написа:Пичове, доста тъп въпрос имам :lol:
Оригинални БМВ джанти имам, 16-ки.
Сега е с летни гуми 225/55/16. Виждам, че оригиналните са други (205/60/16), предполагам за зимни ще станат на тая джанта без грижи? Идеята ми е,че са 100 лв надолу, отделно са по-тесни И по-високи..
Screenshot 2021-10-18 at 10-59-03 Гуми на топ цени от интернет магазин в България.png


Аз си проверявам по ширината на джантата в сайта на примекс какви са допустимите размери гуми откъм ширина:
https://primex-bg.com/polezno/shirochina-na-djantata
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от c04 » 18 Окт 2021, 18:57

drifty написа:
Bogat-Beden написа:Пичове, доста тъп въпрос имам :lol:
Оригинални БМВ джанти имам, 16-ки.
Сега е с летни гуми 225/55/16. Виждам, че оригиналните са други (205/60/16), предполагам за зимни ще станат на тая джанта без грижи? Идеята ми е,че са 100 лв надолу, отделно са по-тесни И по-високи..
Screenshot 2021-10-18 at 10-59-03 Гуми на топ цени от интернет магазин в България.png


Аз си проверявам по ширината на джантата в сайта на примекс какви са допустимите размери гуми откъм ширина:
https://primex-bg.com/polezno/shirochina-na-djantata

Баш в Е39 раздела има една много хубава таблица за това, в закачената като важна тема за гумите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 18 Окт 2021, 21:01

Оглеждам се за всесезонна за A-Klasse, за сега ми допада Barum Quartaris 5, предвид, че е със сравнително зимна шарка и MADE IN GERMANY.
Някой дали има впечатления за гумата? То ясно, че няма да е върховната гума по тестовете, но за сняг я дават добра като за всесезонна.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook