Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 05 Авг 2021, 21:02

Аз съм карал GOOD YEAR, и бяха страхотни. Взех ги от приятел-гумаджия, който ходи да ги избира от склада да са MADE IN GERMANY...
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bir40o0 » 06 Авг 2021, 7:13

SpeedyMan написа:Гърменето не е заради мек борд.

И какво, с тракмакса ще си много доволен ли? Това са си летни кънки.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Точно от мекият борд е, нямам материал и при малко натоварване и станаха две дупки. Ами честно казано не знам дали ще съм доволен от тоя тракмакс, но и нищо хубаво няма на пазара втора употреба. Освен някакви гуми с дот 2012-2015 на цена над 200лв за бр.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 06 Авг 2021, 7:44

Т.е. причината са дупките, а не мекия борд. В дупка се пръска и подсилена XL гума без проблем.
Мекият борд не означава, че гумата не е здрава - може пак да е здрава, но осигурява комфорт и запазва окачването здраво.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от pimpo » 06 Авг 2021, 8:31

Не съм чел цялата тема, но дали някой е карал гуми Динамо? Китайски са и един приятел ми ги препоръчва, аз аз се дърпам :) Цените им са направо смешни.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от nickstorm » 06 Авг 2021, 10:20

Кама са много хубави гуми, ама не знам дали правят нископрофилни 18-ки..... :dunno: А Динамо са много по-добри от всички производители на гуми с традиции в правенето на такива.... Въобще, колкото по-неизвестна е една марка, толкова по-хубави гуми прави. Така де, трябва да остане лефта за китайския ксенон или ЛЕД в края на краищата....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 06 Авг 2021, 10:47

Вие се смеете и подигравате на китайчетата ама лека-полека завладяват европейския пазар. Миналия месец купих кола от Германия - зимния комплект гуми са точно китайчета, като ходих да я взимам масово колите бяха с летни/всесезонни китайски гуми :dunno:
Предвид, че тази кола ще я карам само сухо време зимата мисля да ги пробвам този сезон как ще са (почти нови са, мисля на 1 сезон) и после да взема нещо бюджетно европейско ако не ми допаднат
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 06 Авг 2021, 10:53

Само GITI бих си взел евентуално, ако няма Tigar

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от uCnaHeTcA » 19 Авг 2021, 13:37

По-добре 2 до 3 годишни хубави маркови, отколкото нови такива сръбски.
И двата варианта ще карат сезон до два, така или иначе.
А ако все пак се държи на икономия от гуми - по-добре китайчетата Hifly от сръбските. По отзиви.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 21 Авг 2021, 9:19

За и против RFT (runflat) гумите?
Трябва да сменям за Zката, фабрично е с RFT, но избора е крайно ограничен и предвид това, че не я карам нон стоп си мисля да мина на обикновени гуми защото избора е доста по-голям. Задължително искам 4 еднакви, а на рфт мах само с Пирели мога да го постигна… 18ки, спорт пакет 225/40 и 255/35
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 21 Авг 2021, 9:33

Зависи от колата, аз карам без рфт заради возията, ама и не карам на нещо различно от комфорт сетинг и то в ограниченията, на шоферска кола, купена за кеф не бих слязъл от рфт.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 21 Авг 2021, 10:03

uCnaHeTcA написа:По-добре 2 до 3 годишни хубави маркови, отколкото нови такива сръбски.
И двата варианта ще карат сезон до два, така или иначе.
А ако все пак се държи на икономия от гуми - по-добре китайчетата Hifly от сръбските. По отзиви.



Аз тази година взех 2 сръбски Taurus просто защото когато отидох нямаше налични гуми въобще. Взех ги да избутам това лято, да ти кажа преди това карах premium contact 6 чисто нови.
Не съм напъвал колата за някакви екстремни работи, но за момента Taurus-a се държи много прилично дори на мокро и не е Шумен, честно казано не намирам особена разлика с континентал, гумаджия го питах естествено след като купих гумите, той каза че гумите са добри, но живота им е къс. Та за един сезон стават ама то на тази цена какво повече да искаш за 175лв взех 2 броя 225/40/18, то реално хубава гума тоя размер е 170-180 лв, взимаш 2 на цената на една колко да изкарат :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bir40o0 » 21 Авг 2021, 10:06

pimpo написа:Не съм чел цялата тема, но дали някой е карал гуми Динамо? Китайски са и един приятел ми ги препоръчва, аз аз се дърпам :) Цените им са направо смешни.

На мен също ми ги препоръчаха спрямо Ротала и тракмакс, та взех Динамо. Това е другото име на Black Lion. Гумите бяха идеално прави, на прясно изправени джанти искаха 20 до 30гр. баланс на джанта. Навъртях и 400км вчера, не се пързалят, добре държат в завой. Имайте предвид, чв разликата с Конти, Мишелин и Пирели е огромна, както и разликата в цената. За парите си - 560лв - 19 ки спорт пакет съм доволен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от anttonev » 21 Авг 2021, 11:51

Аз взимам Тигър и производните им, всесезонни, карам зима-лято, зима-лято и сменям. За 215/50/ZR17 давам 400 - 450лв., продавам старите за 200 лв, много им се радват на ДОТ-а като ги взимат, и пак така. За моето каране тоя вариант е идеален. Вместо за двойно пари да взимам по "премиум" и да ги карам 4 години, ги сменам на 2. И тамън като почнат да "мажат" на завои, идва време за смяната.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от uCnaHeTcA » 22 Авг 2021, 12:11

DigitalExile написа:
uCnaHeTcA написа:По-добре 2 до 3 годишни хубави маркови, отколкото нови такива сръбски.
И двата варианта ще карат сезон до два, така или иначе.
А ако все пак се държи на икономия от гуми - по-добре китайчетата Hifly от сръбските. По отзиви.



Аз тази година взех 2 сръбски Taurus просто защото когато отидох нямаше налични гуми въобще. Взех ги да избутам това лято, да ти кажа преди това карах premium contact 6 чисто нови.
Не съм напъвал колата за някакви екстремни работи, но за момента Taurus-a се държи много прилично дори на мокро и не е Шумен, честно казано не намирам особена разлика с континентал, гумаджия го питах естествено след като купих гумите, той каза че гумите са добри, но живота им е къс. Та за един сезон стават ама то на тази цена какво повече да искаш за 175лв взех 2 броя 225/40/18, то реално хубава гума тоя размер е 170-180 лв, взимаш 2 на цената на една колко да изкарат :mhihi:

Да де, за сезон стават, ама не питай на колко сезона съм виждал с 2мм грайфер да се карат такива :kuku:
А любимото ми е финиширали зимни такива през лятото :clap: Спирачен път - 2 календарни месеца

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 22 Авг 2021, 13:01

Ами най вероятно няма да разбера, пролетта ги махам и ще взимам нещо по премиум, но за сега държат супер.
Иначе е очаквано да не карат много, както казах за тия пари толко и все пак аз бих ги предпочел пред втора употреба гуми, сложени и карани незнайно как.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook