Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Войната започна ...

Мнение от ivanski_2 » 19 Май 2022, 20:03

steeN написа:
ivanski_2 написа:...


А бе къде тръгна и ти барабар петко с мъжете. До вчера не можеше да намериш рубли сега тръгна да ми обясняваш за зеленчуци.
Няма да тръгна да ти отварям очите и на тая тема. :lol: :lol: :lol: В тоя форум наистина е останало дъното на дъното.
Добре, че тва ми е единствената допирна точка с такива хора. (да чукна на дърво).
Да за рублите наистина нямаше , просто са заредили много важно. Аз съжалявам родителите и колегите ти че трябва да комуникират с теб ежедневно.Представяш ли си толкова години….. трагедия, горките хора , наистина !
Понеже виждам добре се аргументира, айде отивай да гугълнеш “цена пица Рим” после Витошка и ела да ми отвориш очите….

При рибата наистина не знам как е положението , но за пица/паста/лазания е тук са по скъпи или аз съм имал баси късмета да попадна на супер евтини места и то все покрай забележителности….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 19 Май 2022, 20:08

Моджо написа:https://agrobazar.ru/vegetables/wholesale/tomatos/moskva_rossiya/

Това са цени 15-25 рубли от 2017г ако забелязваш . По скъпи са в момента но не са тези цени от 200 рубли за килограм които надървят русофобите :mhihi: Естествено хубавия домат е по скъп , то и тука направо кърти миФки :dunno: Аз лично 8 лв за домат няма да дам щото ги произвеждам по това време на годината , но съм сигурен че има хора ги купуват и им се радват като на малко дете :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Войната започна ...

Мнение от Grozdanoff » 19 Май 2022, 20:46

ivanski_2 написа:
steeN написа:
ivanski_2 написа:...


А бе къде тръгна и ти барабар петко с мъжете. До вчера не можеше да намериш рубли сега тръгна да ми обясняваш за зеленчуци.
Няма да тръгна да ти отварям очите и на тая тема. :lol: :lol: :lol: В тоя форум наистина е останало дъното на дъното.
Добре, че тва ми е единствената допирна точка с такива хора. (да чукна на дърво).
Да за рублите наистина нямаше , просто са заредили много важно. Аз съжалявам родителите и колегите ти че трябва да комуникират с теб ежедневно.Представяш ли си толкова години….. трагедия, горките хора , наистина !
Понеже виждам добре се аргументира, айде отивай да гугълнеш “цена пица Рим” после Витошка и ела да ми отвориш очите….

При рибата наистина не знам как е положението , но за пица/паста/лазания е тук са по скъпи или аз съм имал баси късмета да попадна на супер евтини места и то все покрай забележителности….


Sent from my iPhone using Tapatalk


ааа, ще ме обидиш, за мен кореспонденцията със Стийнката е безценна! :lol:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Войната започна ...

Мнение от Spunky » 19 Май 2022, 20:53

steeN написа:p.s. мерси за видеото, рядко смислено нещо в тази тема.


Този и още няколко руснака ги следя от години и ми дават добра представа за нещата там. Повечето се изнесоха в първите две седмици - главно в Турция, Грузия и Узбекистан. Този също отиде и стоя около два месеца в узбекистан и се прибра наскоро.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 19 Май 2022, 21:17

Те да не се бият с домати в тая спец операция ? Само български американофил може да твърди че че ако поскъпнат доматите в Москва и Украйна бие Русия :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Войната започна ...

Мнение от steeN » 19 Май 2022, 21:24

Spunky написа:...


Грузия имат голям потенциал, направиха много интересни реформи. От известно време ми е интересно да посетя. Особено сега като задвижиха и кандидатура за членство в ЕС. Прати ако имаш възможност по-нататък.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Войната започна ...

Мнение от Моджо » 19 Май 2022, 21:34

И за Азърбейджан. Че и тия са напред с материала.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Войната започна ...

Мнение от EBEEMVACIA » 20 Май 2022, 6:06

Какво се крие за "самоубийствата" на топ мениджъри в руския газов бизнес?


Новината за поредица от самоубийства на топ мениджъри от сферата на руския бизнес - Газпром и Новатек, както в Русия, така и зад граница, вече не могат да се нарекат изолирани явления. Особената жестокост и екзекуция на съпрузи и деца, няма как да не преминат летвата на задължителното съмнение. Версията за самоубийство е нелепа и в известен смисъл цинична - няма как "случайно" да убиват жените и децата си серийно. Това е екзекуция, а не самоубийство. Моята версия не е оригинална, но я споделям, защото това нито са изолирани случаи, нито са последните.
Газпром, както и Новатек, реализират редица операции на Кремъл, като реакция на санкиците и ограниченията за продажба на руски природен газ в чужбина. Кремъл постави задача с топ приоритет както на Газпром и Новатек, така и на службите от цивилното разузнаване, ФСБ и военното разузнавана, за намиране на всякакви способи за заобикаляне на санкциите.
Но преди това за спасяване на активите на газовите компании, които под санкции, изведнъж изпаднаха в неплатежосбност и попаднаха под контрола на държавата в редица европейски страни. Заедно със задачата по спасяването на тези активи, чрез прехвърлянето им на трети подставени лица, Кремъл постави задача да се търсят и "резервни" играчи или посредници в случай на ембарго или отказ от руски газ. Обичайна практика е днес големите потребители на газ да бъдат заливани от предложения за доставки на природен газ на изгодни условия от нови продавачи. За новия сезон, за дълги години напред, при изгодни условия - по-добри от пазара. Не е тайна, че става дума за препродажби на руски газ през посредници, операция паралелна на изпиране на пари, в този случай на изпиране на произход на природен газ.
В случая с трескавото прехвърляне на активи на трети доверени лица, за да не попаднат по сакнции и да бъдат "прибрани" - национализирани - както стана в Гермаия и Великобритания, станаха известни редица случаи на "небрежност" при които сделките или не са осъществени навреме или са осъществени, но не при условията, които Кремъл е задал. И тук са моите версии за поредицата от убийства - тези топ служители и семействата им са екзекутирани за назидание на другите. Подобна азиатска жестокост е изключително характерна за Путин - можеше да премахне Литвиненко по хиляди други начини, но избра да го направи зрелищно, за да знаят другите "предатели". Та тези топ служители на руските газови компании или не са предотвратили неблагоприятно за Кремъл развитие по различните казуси, или са злоупотребили със средства като в мътна вода за ловили риба за себе си. И тъй като е война - Путин няма време за съд - "предателите" и семействата им направо са екзекутирани от агенти на Москва.
А защо децата, ще попитате вие ? За назидание. Не е много по-различно от организираната престъпност у нас през 90-те години с показните разстрели. Незаконно раздадените огромни пари не можеха да се контролират формално през държавата и нейните органи. Голяма част от тях от убийствата у нас бяха организирани от килъри от службите, т.н. черни отряди. Не знам подробности, но зная за съществуването им.
Поредицата "самоубийства" на топслужители от газовия бизнес, означава, че пред вид хода на войната Кремъл вероятно е разпоредил на руските служби да не се церемонят, и да действат брутално както при Скрипал и Литвиненко. Няма място за връщането им в Москва, вероятно дори са мислили, че могат да избягат от Путин, защото са били с децата си, но сред руските политически имигранти е известно правилото - ако искаш да се спасиш, шансът е в Америка. Европа е разграден двор. Въпреки експулсацията над 400 руски агенти под дипломатическо прикритие, кремълската мрежа от агенти които не са под прикритие остава незасегнат, в днешниет условия, дори по-важен актив на Путин.
Това не са последните "самоубийства". Заедно с неблагоприятния ход на войната в Украйна и кризата у дома, Кремъл ще става все по-брутален и жесток.
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Войната започна ...

Мнение от ildivvy » 20 Май 2022, 7:29

FaceOff написа:
BMW_POWER написа:
steeN написа:Не, руснаците просто са имали крепостни селяни до след 1900 г ама да не го правим на въпрос. Слабо ме интересува, че тая държава се движи 100 години назад :) Това е областта на носталгиците на времето на студената война.


Когато Гагарин лети в Космоса, в САЩ все още са линчували черните. Крепостни в СССР е имало и през 1989г. Учи история.

Уча, забравих, че преди месец изтриха полета му и вече са първи американците :OT:


Може да нямаше ни Гагарин, ни Русия, ако САЩ не ги спасяват от гладна смърт след Октомврийската революция, ама и това не се учеше..


То и САЩ можеше да не е имало, ако едни други не им помагат по време на Войната за независимост.., но и това не се учеше по история!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Войната започна ...

Мнение от bioz » 20 Май 2022, 10:16


Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Войната започна ...

Мнение от Petrolhead » 20 Май 2022, 12:48

steeN написа:
Spunky написа:...


Грузия имат голям потенциал, направиха много интересни реформи. От известно време ми е интересно да посетя. Особено сега като задвижиха и кандидатура за членство в ЕС. Прати ако имаш възможност по-нататък.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


грузия не е много по-добре от времената преди Саакашвили.
московското влияние се оказа по-силно отколкото желанието на обществото за нормално развитие.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 20 Май 2022, 18:08

Моджо написа:И за Азърбейджан. Че и тия са напред с материала.

Тия ги тъпчат с оръжие турците . Интересното е че имат закупени израелски атакуващи дронове за карабахската операция и са били управлявани от израелци . Това предизвика голям скандал в Израел когато се разбра че дроновете са били доставени на азерите заедно с операторите . А байрактарите турците им ги управляваха . Щото тия не се оправят с такива технологии , напълно естествено е като си умряла ислямизирана държава на ниво 19 век да не може . Не мисля че са напред с материала просто купуват модерни технологии и оръжие с петродоларите които им идват в излишък .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Войната започна ...

Мнение от nikola59 » 20 Май 2022, 19:00

:arrow:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 21 Май 2022, 7:36

https://www.youtube.com/watch?v=cFX3yxCq2aY
Все пак има патриоти в България :yes:
Това много яко , като американска компютърна игра е ама с украинци :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=2QTc00QD7so
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Войната започна ...

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Май 2022, 9:50

https://www.actualno.com/europe/dyshter ... 56254.html
Не става дума за баш Зеленски, а за някакъв друг, но все пак украинец, та да не стане малко като в онзи филм с Еди Мърфи и Марин Лоурънс "До живот", когато директора на затвора ги нареди в една линия да види от кой негър е бебето. :mhihi:
https://youtu.be/ODEBI7llq0M
:ahah: :ahah: :ahah: Няма такава сцена друга ей. :bowdown:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook