Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от BMW_POWER » 06 Авг 2020, 21:08

alx написа:
Jordana написа:Тоя кораб от линка с българската следа е 800 бруто тона , а селитрата в склада в бейрут е била 2700т . Дори при плътност на нитрата 1.72 не се получава това количество от 2700т освен това кораба е трябвало да товари машинно оборудване освен селитрата която носи в Бейрут на път за Мозамбик .


Можеше просто да кажеш- “не знаех, че тонажа на един кораб не е определящ за тонажа на товара му и не знаех че съществува понятие дедуейт” и всичко щеше да е забравено до сега.


Няма го записано в софтуера :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 06 Авг 2020, 22:06

alx написа:
Jordana написа:Тоя кораб от линка с българската следа е 800 бруто тона , а селитрата в склада в бейрут е била 2700т . Дори при плътност на нитрата 1.72 не се получава това количество от 2700т освен това кораба е трябвало да товари машинно оборудване освен селитрата която носи в Бейрут на път за Мозамбик .


Можеше просто да кажеш- “не знаех, че тонажа на един кораб не е определящ за тонажа на товара му и не знаех че съществува понятие дедуейт” и всичко щеше да е забравено до сега.

Преди да пишеш глупости помисли защо съм написал че плътноста на товара е 1.72 . После пак помисли щом съм проверил и за какво пиша колко е плътноста на нитрата дали не съм проверил и бруто тона какъв обем е за да го сметна колко товари това корито . Както казах само точки и запетайки да напиша пак ще има тълпа възпалени готови с персоналните обиди . Така че колкото толкова , както казва стийна правиш точно обратното и няма да сбъркаш :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Войната започна ...

Мнение от steeN » 06 Авг 2020, 23:25

Аз наистина съжалявам, че го казах това. Изгубих си контраиндикаторите, ама вече ми беше писнало.

Изображение

Малко корабче :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Войната започна ...

Мнение от alx » 07 Авг 2020, 0:34

Jordana написа:Преди да пишеш глупости помисли


няма какво аз да мисля- каквото и да си мислил ти, си стигнал до грешния извод, че този товар не може да се натовари на този кораб.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 07 Авг 2020, 8:21

alx написа:
Jordana написа:Преди да пишеш глупости помисли


няма какво аз да мисля- каквото и да си мислил ти, си стигнал до грешния извод, че този товар не може да се натовари на този кораб.

Капитан Мърика , спри се да даваш наклон кой какво да мисли . Имам капитанско право от 25 години и доста повече вземане даване с кораби и морета не от гугъл като тебе .
IMG_0363.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 07 Авг 2020, 9:55

BMW_POWER написа: българска следа


ЧЕ'й да пусна, аз, малко конспирациЙ.

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Войната започна ...

Мнение от alx » 07 Авг 2020, 14:45

Jordana написа:
alx написа:
Jordana написа:Преди да пишеш глупости помисли


няма какво аз да мисля- каквото и да си мислил ти, си стигнал до грешния извод, че този товар не може да се натовари на този кораб.

Капитан Мърика , спри се да даваш наклон кой какво да мисли . Имам капитанско право от 25 години и доста повече вземане даване с кораби и морета не от гугъл като тебе .
IMG_0363.JPG


не давам наклон на никого за нищо. просто цитирам факти

а че си капитан и пак си го сбъркал, мисля, че изобщо не е хубаво :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 07 Авг 2020, 20:36

Остави ги тея факти дето само на теб са ти известни . Дай по темата за началото на края , щото ако нямаш кораб с амониева селитра нямаш право да говориш за взрив на амониева селитра . Просто жилязна логика , нали ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Войната започна ...

Мнение от drago_pavlov » 07 Авг 2020, 20:52

Jordana написа:Имам капитанско право от 25 години и доста повече вземане даване с кораби и морета не от гугъл като тебе .
IMG_0363.JPG

Това, че си дремАл 4 години на чина в някой техникум не те прави капитан :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Войната започна ...

Мнение от Bogat-Beden » 07 Авг 2020, 21:03

Всяка прилика с действителни ботове и събития е случайна

Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 07 Авг 2020, 23:05

drago_pavlov написа:
Jordana написа:Имам капитанско право от 25 години и доста повече вземане даване с кораби и морета не от гугъл като тебе .
IMG_0363.JPG

Това, че си дремАл 4 години на чина в някой техникум не те прави капитан :mhihi:

Така е бате , от всяко дърво свирка не става . Особено пък от такова като тебе освен дрът заядлив киселчок друго не знам какво може да излезе . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Войната започна ...

Мнение от немо » 07 Авг 2020, 23:38

Техн.грешка 8)
Последна промяна немо на 07 Авг 2020, 23:41, променена общо 1 път
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Войната започна ...

Мнение от немо » 07 Авг 2020, 23:38

Jordana написа: Първо амониевата селитра не се взривява сама и никакви искри не са в състояние да я взривят нито да я запалят. Това е изключително стабилно вещество и му трябва огромна енергия за да детонира по подобен начин . Дори запалването на амониева селитра не е лесна работа да не говорим за детонация .
Гасенето с вода само усилва температурата на горене и увеличава отделянето на нитрозни окиси . Първоначално ставаше въпрос за 6000 тона селитра , после казаха 2700тона а не килограма ...дори и 2700 т са напълно достатъчни да причинят такива разрушения а еквивалента им в тротил е твърде относително нещо . Белия облак около взрива не е пара от компонентите на взрива а кондензационна гъба , това е влага във въздуха която кондензира от ударната вълна . Особено характерна е при ядрените експлозии .


Бях се притеснил,че няма да чуем мнение от "последната инстанция" в "извън темата",ама се успокоих.... :lol: :lol: :lol:
Капитане,със свидетелство за управление на съдове до 30 БРТ "ако правилно съм видял",книгата на Лев Скрягин:"Тайните на морските катастрофи" да си я чел?

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... 1%82%D0%B8
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от BMW_POWER » 08 Авг 2020, 0:42

drago_pavlov написа:
Jordana написа:Имам капитанско право от 25 години и доста повече вземане даване с кораби и морета не от гугъл като тебе .
IMG_0363.JPG

Това, че си дремАл 4 години на чина в някой техникум не те прави капитан :mhihi:


Ако не ме лъже паметта, аlx е от Горубляне. Което е квартал на Панчарево, където има езеро, където по линия на ОСО правеха курсове за капитани, до Х бруто регистър тона. Та аз лично няма да съм изненадан, ако комшията има такъв. Още по-малко ще се изненадам, ако има и американски такъв ;)

Аз лично изпитвам огромен респект към Капитаните. Напълно си заслужават петцифрените заплати :bowdown: :bowdown:

И да не съм по-назад, този уикенд ще изкарам и аз една тапия. Няма да съм по-назад от елита на форума, я :ok:

https://safeboatingcourse.ca/?fbclid=Iw ... 9atfOWuGRE

Утре ако ни нападнат американците, ще се кача на каяка и като Ботев на Радецки вадя сабята и ... атакувам Масачузетц.

Ей ги бе:

https://karela-sailing.com/%D0%BA%D0%B0 ... %BD%D0%B8/

Някъде в Америка (Айдахо)

Изображение

Няма 22-ри калибър :shock: :shock: :shock:

И докато спите, а аlx мълчи, капитан Америка взел че се гръмнал пред жена си и трите си деца :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Войната започна ...

Мнение от ARR_ » 08 Авг 2020, 5:02

BMW_POWER написа: Някъде в Америка (Айдахо)

Изображение

Няма 22-ри калибър :shock: :shock: :shock:

И докато спите, а аlx мълчи, капитан Америка взел че се гръмнал пред жена си и трите си деца :shock:



Таз снимка ще да е от преди пандемията и протестите на борците за социална справедливост..
223 (първата банка) на практика е 22 калибър, виж ако питаш за 22lr тях ги продават в детскта секция...между комплектите с екшън фигурки и плувките за деца до 9год.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook