Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 23 Авг 2021, 6:51

Borymeckata написа: В 21- век живеем, няма как да стане тая работа... :dunno: :dunno:

Е те тук си в грешка, то ние едвам го догонваме тоя 21 век, а що се отнася до афганците - те никога не са били там и не съм сигурен дали искат, след тоя "нормален живот" видян в последните не 20, а 40 години. Просто не си стъпвал в тия, по-южните, държави, области и земи, дето завършват с наставка - стан, а телевизията и Тубата оставят грешни впечатления и посока на разсъждения.

Брулим с пръчката плодове 20 години и накрая се оказва, че не са узрели :mrgreen: И сега се изнасят, като пръдня из гащи, опитвайки се да покажат, че окупацията е била и е донесла нещо добро. А същевременно подпалиха почти всичко наоколо с това въоръжаване на куцо, кьораво и сакато - новите талибани (след 2001) не са само "недоволни" афганистанци, има всякакви - пакистанци, узбеки, таджики, туркмени, кюрди, че даже и чеченци ...
Та не е ясно, хич, дали и кой ще го забърсва това ... там.

Всъщност, почти същите неща се случват и в Саудитска арабия, а и плащат сериозно на други желаещи да се развиват в тая посока, пък гледам не сте много загрижени. :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 23 Авг 2021, 7:05

Според мен краварите се разделят с талибаните като добри приятели , негласно това е признаване на талибанската власт . Ще обесят малко от предателите но какво от това ? Едни други краварски протежета разфасоват на парчета политическите си противници и нищо , просто лоша случка която не може да развали приятелството между два народа . Защо талибаните да не обесят няколко от своите противници ? След година всичко ще е забравено :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Войната започна ...

Мнение от Spunky » 23 Авг 2021, 9:00

Jordana написа:След година всичко ще е забравено :dunno:


По-малко от година ще е. Талибаните имат голяма подкрепа на местно ниво. Изиграха си картите идеално и реално са по-добрия режим на управление за Афганистан. Досегашните окрадоха и си разделиха американските пари, а голяма част народа си живее, като преди 20ти век…

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Войната започна ...

Мнение от Сондьора » 23 Авг 2021, 15:11

Ама в тоя регион е така, незнам защо хората се учудват, е примерно в Саудитска си има длъжност палач, публично се режат ръце, глави това си е нещо нормално...за тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Войната започна ...

Мнение от ildivvy » 23 Авг 2021, 15:13

Тази техника, която показва на таблиците клегата, която САЩ са оставили на талибаните, кой ще я управлява? Тя иска и по-специфична поддръжка на определни мото-часове, струваща не малко пари.. Кой ще я провежда? И това ли са учили, докато са следвали?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Войната започна ...

Мнение от b_u_b_o » 23 Авг 2021, 15:28

Jordana написа: Никой друг от прехвалените европейски демокрации не си мърда пръста да направи нещо за тия народи подложени на варварски геноцид от турците .


Ето това е което ме озадачава, защо когато Руснаците с втурват да помагат на някой са герои и не се допускат задни мисли и стремежи, когато "прехвалените европейски демокрации" или Американците го правят са наглеци дето се бъркат където не им е работата. Защо когато се намесят я в Либия, я в Сирия, я в Иран за да спрат геноцида от някой диктатор е проблем, а тогава не е било проблем :dunno:

И знам, че много хора ме разбират погрешно и си викат тоя къв българин е, че омаловажава така робството и спасението ни. Така звучи предполагам, но целта ми е просто да гледам обективно на нещата, а не когато някой помага на мен да го величая, а когато друг помага на трети да го плюя що се меси в чужди дела. За мен и Русия и САЩ са един дол дренки и са готови да стъпчат всеки, което си е и правилната позиция от тяхната си гледна точка. Някога далеч в бъдещето когато всичко е едно и не се делим по страни и езици надявам се ще е друго. За сега толкова.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 23 Авг 2021, 15:34

Изображение

Колеги, не знам вие какво видяхте от въпросната таблица, но цялата БОЙНА техника в нея е съветска. Хеликоптерите, танковете, гаубиците, "Катюшите", даже имам подозрения за минохвъргачките. Останалите ТРАНСПОРТНИ машини да кажем, че са предимно американски.

Не виждам начин проклетите и коварни американци да "оставят" на талибаните съветски танкове, които бяха остарели още когато аз служех "под знамената" преди повече от 35 години. А ония като имат на разположение такива ужасни оръжия, защо се возят в пикапи?
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 23 Авг 2021, 16:39

ildivvy написа:Тази техника, която показва на таблиците клегата, която САЩ са оставили на талибаните, кой ще я управлява? Тя иска и по-специфична поддръжка на определни мото-часове, струваща не малко пари.. Кой ще я провежда? И това ли са учили, докато са следвали?

Учили са ами !!! Алах е велик и се грижи за всичко :mrgreen: Ти сериозно ли питаш за араби и поддръжка ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Иначе няма да се учудя ако се пръкне, в скоро време, още някоя групировка, която да се бори с талибаните, покрай толкова много пушкала заебани там :ok:

Изображение

Edit. Аре още две, че са добри и те :

Изображение

Помните ли протезираните, дърти комунета :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok:

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 23 Авг 2021, 17:29

Лошото е, че хората масово не знаят и не помнят историята. Това е причината периодично да се ловят на едни и същи въдици и да правят едни и същи грешки през двайсетина - трийсет години. Оня ден гледам на панаира сергия с тениски. И кои са на тениските? Сталин, Путин, Че Гевара, Ленин... Циганите (продавачи) няма да ги изкарат на сергията, ако не се продават. А пишлеметата, дето ги купуват едва ли имат идея кои са тия. Ама каква значение, важното е да си различен от тълпата и скандален. Утре ако им дойде такъв като Йосиф Джугашвили да им спре интернета, да им надене миризливи ватенки и да ги набута в дървени бараки в Сибир - ще ореват орталъка. Ама сега му се кефят, щото нали, са бунтари срещу реда и статуквото ...

Заради такива малоумници историята се повтаря периодично, през 20 - 30 години. Втората световна война започва точно 20 години след Първата, участват същите държави и дори същите хора? Дали не знаят какъв ... ги чака? Всичко им е ясно, ама... що да не пробваме пак, тоя път може пък да стане...
:dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 23 Авг 2021, 17:41

Все още очаквам някой експерт да обясни откъде американците през 2021-ва година са намерили 40 броя съветски танкове Т-55 (вече музейни експонати), докарали са ги в Афганистан и са ги "оставили" на талибаните?
А също и боеприпаси, консумативи и резервни части за тия антики? А също и обучени екипажи?

Джордане?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 23 Авг 2021, 18:30

Не знам откъде ги имат , но знам че ако искаш да промениш света можеш да се запишеш доброволец талибан . Там отвътре ще им подкопаеш теорията че краварите са окупатори . Танковете им са развалини и изобщо че талибаните са пещерни хора които не са чели книги за ленин и сталин затова се излагат като кифладжии :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 23 Авг 2021, 19:14

Между другото, аз наистина смятам да стана талибан. В смисъл, че планирам да прочета корана и да се запозная с исляма. Не се майтапя, наистина го мисля. Всъщност си давам сметка, че реално не знам нищо за тази религия... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 23 Авг 2021, 19:41

Уффф ...пак ли тия 40 девственици :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 23 Авг 2021, 19:48

Не знам Павара от'де я е извадил тая таблица, ама с'а като се загледах, тия май по повечето позиции са по-добре въоръжени от нас :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от BMW_POWER » 23 Авг 2021, 21:06

hell's angel написа:Не знам Павара от'де я е извадил тая таблица, ама с'а като се загледах, тия май по повечето позиции са по-добре въоръжени от нас :mrgreen: :mhihi:


Арангиле, писах го веднъж, виж пак:

През седмицата германското издание Focus отбеляза какво въоръжение може да е попаднало в ръцете на талибаните след завземането на лагера на германската армия край Мазар-и-Шариф.

Арсеналът включва Panzerhaubitze 2000, 55-тонна мобилна артилерийска установка с огромна огнева мощ, бойна машина за пехотата с мощност 600 конски сили, развиваща скорост 65 км/ч, бойна машина Eagle специално разработена за операции в кризисни райони и по-специално в Афганистан, въоръжено универсално превозно средство Dingo – 8.8 тонен транспортьор, който развива 100 км/ч и се ползва основно за патрулиране, изброява Focus.

Германските военни са използвали и множество други специализирани машини, включително бронетранспортьор Fuchs, разузнавателен брониран автомобил Fennek и бронирани камиони Yak и Duro.

Почти 99 процента от военните автомобили на афганистанската армия мина под разпореждане на ислямистите, а заедно с това над 600 бронетранспортьора тип M1117. Освен това талибаните се сдобиха с над 150 високотехнологични бронирани автомобили тип MaxxPro.

Военновъздушната техника на тяхно разположение вече включва 68 леки бойни хеликоптери MD 500 Defender, 19 бразилски наземни бойни самолети тип A-29 и 16 от легендарните Blackhawk.

Ислямистите също така се сдобиха с 4 тежкотоварни транспортни самолета C-130 Hercules, имат освен това 100 руски и съветски транспортни и бойни хеликоптери (Ми-17 и Mи-24).

Но най-голяма заплаха от гледна точка на международния тероризъм е завземането на безпилотните самолети на афганистанската армия. Талибаните завзеха няколко високотехнологични дрона ScanEagle, произведени от Boeing.


Танковете са стари и са наследство от Червената армия. Но срещу въоръжени с автомати и РПГ хора са си повече от достатъчни.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar

Последни теми
Facebook