България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 12 Май 2021, 13:12

Голямо нарушение е на чисто новия път Плевен-Ловеч на спускане, където е 1.5км права да има ограничение 60. Винаги светкам и благодаря, като ми светнат. Тъжна работа стана и в тоя форум. Шото мен са ме глобявали, да ги глобят и другите. :banghead:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от DigitalExile » 12 Май 2021, 13:22

Kroki написа:Голямо нарушение е на чисто новия път Плевен-Ловеч на спускане, където е 1.5км права да има ограничение 60. Винаги светкам и благодаря, като ми светнат. Тъжна работа стана и в тоя форум. Шото мен са ме глобявали, да ги глобят и другите. :banghead:


Че на 202 в София да не е по добре? 2 километров булевард с 3 ленти по широк от царгирадско шосе с ограничение 50 :mhihi:
Има още доста такива булеварди в София. Включително Ал. Малинов нагоре към младост 4.

На тия двата съм сигурен,че никои от колегите които тръбят как трябва да се кара по правилата не кара с 50 там. Особено когато няма трафик.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от b_u_b_o » 12 Май 2021, 13:25

DigitalExile написа:Никои от вас не кара по правилата за да го правя и аз. Дори тези които твърдите,че го правите не го правите, просто не си го признавате.


Или по-лошо, не осъзнават, че го правят. Защото едно е да осъзнаваш кога правиш някое нарушение, но да го правиш така, че да не пречиш на никого от останали участници в движението. Съвсем друго да караш по инерция както 80% от шофьорите и мислите ти(ако изобщо имаш такива) да са някъде далеч от шофирането и даже да не разбираш колко си неадекватен на пътя. :bchug:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от c04 » 12 Май 2021, 13:36

streetz написа:Преди често пусках фалшиви сигнали в тия групи :lol: :mhihi: Сега най-много да присветна на някой бързак, че уж има полиция пред него. Даже ми махат за благодарност някои :lol:

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol:
Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Все повече се отчайвам след такива постове :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 12 Май 2021, 13:47

Е не басма ще им цепим на някакви "майстори" дето не се знае кога може да те утрепят. Те знаели кога можело и не можело да се нарушава :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 12 Май 2021, 13:57

streetz написа:
steeN написа:Трябва да си инсталирам waze и да видя какво става като отбелязвам фалшиви :mhihi: На война като на война.

Пробвал съм се и там, но сигурно трябва да се натрупат няколко сигнала преди да приеме "опасността" за валидна.

bum_bum написа:куките да се залостят някъде и да те изненадат

А може просто да караме по правилата и никога няма да ни изненадват ;) До 10 км/ч отгоре никой не се занимава да снима или маха с палката.
Къде сте всичките тия светци на пътя, че все не мога да ви срещна. В 90% от времето в града карам около и под ограничението и винаги в дясно на големите булеварди. До сега само отгоре през мен не са ме прескачали. Няма, просто няма кола, която да не ме задмине.

Само на магистралата със 150 по гпс съм най-бързия, много рядко някои да кара по-бързо. Пестят тунджата хората :mhihi:

Що не си намерите още няколко съмишленика и ме се организирате да подавате групово фалшиви сигнали във Уейз? Може да успеете да прецакате системата. Или пък да съберете някой лев да платите на някой да го хакне и да трие сигналите за полиция?

Де да имаше същата активна гражданска позиция за всяко останало нередно нещо в тая страна...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 12 Май 2021, 14:08

bum_bum написа:[Къде сте всичките тия светци на пътя, че все не мога да ви срещна. В 90% от времето в града карам около и под ограничението и винаги в дясно на големите булеварди. До сега само отгоре през мен не са ме прескачали. Няма, просто няма кола, която да не ме задмине.


аз не съм те подминавал... :mhihi:

според мен ти нещо "не" си у ред та караш у града с 50, на магистралата със 150 :mhihi: :mhihi: :mhihi:

*в града 100 и на магистралата 100

*на магистралата 100, в тунелите 120 - бързат хората :ok:

*по петрохан 40 минути с 40-50 км/ч ... на правите в селата - 150-180 км/ч - наваксване

*за морето юли/август лява лента със 90-100 км/ч , дясна лента - 140 км/ч

*що снимате хората които карат в аварийната, друга работа нямате ли си??!!?!? АМАН ОТ РЕПОРТЕРИ :censored: :banghead: :ranting:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 12 Май 2021, 14:14

Последното мнение обобщи ситуацията по пътищата направо :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Vasko_G » 12 Май 2021, 14:24

Чак пък толкова, анти КАТ групи, Waze виновно... чак толкова далече не трябва да се ходи. Пишете "анторадар" във форума и излизат 33 страници със състезатели, дето каляската им малко се замисляла на 230.

https://bmwpower-bg.net/forums/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%80

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 12 Май 2021, 14:27

25 от тия страници са от преди 2010-та година когато нямаше кьорава камера по пътищата... и полицаи нямаше... по едно време даже беше НЕЗАКОННО да се заснемат нарушители, а после слагаха задължително знаци преди камерите хахахаххаха

Изображение

някой се оплакваше във форума, че били скрили въпросния знак и го снимали хахаха :mhihi: :mhihi: :mhihi:

сега има много повече коли, трафик, и т.н. и т.н. :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 12 Май 2021, 14:41

Аз пък помня, че разни се кълняха как камерите нямало да намалят жертвите.
После като намаляха статистиката не била вярна, пандемия, девет планини в десета :ok:
Бавно нещата си идват на мястото, ама е много по-бавно от колкото ми се иска.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 12 Май 2021, 14:45

Да, то това, че всички хоум офис, имаше КПП-та и бяха затворили планините и границите... не е фактор. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 12 Май 2021, 14:51

Дървени философи колкото искаш да обясняват, защо нещата не са както си ги представят, че са. :lol:
Айде да правят правителство и да подхващат бонус малус-а само това ми е болката на мен в момента.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 12 Май 2021, 14:54

steeN написа:Аз пък помня, че разни се кълняха как камерите нямало да намалят жертвите.
После като намаляха статистиката не била вярна, пандемия, девет планини в десета :ok:
Бавно нещата си идват на мястото, ама е много по-бавно от колкото ми се иска.


Точно камерата на 60 намаля жертвите. А реално, където има опасност, дупка, нещо, което не е ок няма никой.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 12 Май 2021, 15:11

vicho написа:според мен ти нещо "не" си у ред та караш у града с 50, на магистралата със 150 :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Да не се разбира, че съм някакъв светец. Карал съм и все още понякога карам и в града и на магистралата и извън нея с превишена скорост. Вършил съм и чутовни глупости. И все още ми се случва понякога, макар и много рядко. Единствените неща, които никога не съм правил в града е на места, които са тесни или без видимост да карам със скорост с която да не мога да спра там до където виждам пътя.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook