България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 12 Окт 2020, 19:46

TheDriver написа:П.С. И за да не е цялата тема хейт. Все по често ми се случва да се срещам с "бели лястовици" при това не е рядкост те да са със "скъпи, мощни, черни...." коли. :yes:


обикновено са жени, което пък говори само добро за тях като водачи ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от BaDxBoY » 12 Окт 2020, 22:57

vicho написа:
TheDriver написа:П.С. И за да не е цялата тема хейт. Все по често ми се случва да се срещам с "бели лястовици" при това не е рядкост те да са със "скъпи, мощни, черни...." коли. :yes:


обикновено са жени, което пък говори само добро за тях като водачи ;)


Щото не си се возил май при жена. Приятелката ми с нейните 110км в час на магистрала е 10 пъти по-опасна от мен със 210 примерно .. Една друга позната ме вози 40 км по магистрала с не повече от 120 и още сънувам кошмари .. Любимото на приятелката ми е да натиска спирачки рязко на магистралата за щяло и нещяло .. А по-опасно от това, не се сещам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от pampo » 12 Окт 2020, 23:21

BaDxBoY написа:Щото не си се возил май при жена. Приятелката ми с нейните 110км в час на магистрала е 10 пъти по-опасна от мен със 210 примерно .. Една друга позната ме вози 40 км по магистрала с не повече от 120 и още сънувам кошмари .. Любимото на приятелката ми е да натиска спирачки рязко на магистралата за щяло и нещяло .. А по-опасно от това, не се сещам

Не знам, аз предпочитам жени със 110 по магистралата от “безопасни” карачи и можачи с 210.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 13 Окт 2020, 7:32

Това е все едно да предпочиташ мъж да пере и глади вместо жена . Жените са природно ощетени по отношение на вземане на решения в рискови ситуации , за сметка на други качества нужни за отглеждане на потомството . Така че не се чудете що карат бавно , това не е предпазливо каране а толкова си могат . Не съм видял досега жена да я влече към машини коли и двигатели вместо да се цапоти и кипри с парцалки . Освен може би някоя кранистка с мустак да и идва от ръки шофьорлъка ....Израза "караш като баба " едва ли е вследствие на виртуозни женски умения зад волана :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от host » 13 Окт 2020, 9:10

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... ng-1010123

ей за това говорех човек сам да се пази, тази сутрин 7:30-8:30 имаше огромни водонасядания из целия град ... ако си с над 40км спокойно може да литнеш от пътя (дори с 50-60 ) ...

тея си слагат камерките да пълнят бюджета, ходят на безмислени места да паркират патрулките и т.н. вместо реално нещо смислено (те и шефовете им сигурно има дебел пръст в тая работа, не вярвам обикновения КАТ-аджия сам нарочно да го прави)


просто живеем в абсурдна ситуация ... внимавайте колкото можете колеги и безаварийни км на всеки пожелавам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 13 Окт 2020, 11:01

Освен мокър път аз не виждам нещо особено. Абе, Хост, може би КАТ са построили пътя или се занимават с такива неща. Работата им е да слагат камерки...и то повечко.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от host » 13 Окт 2020, 11:17

не това е илюстация на живо на положението в нашата държава

КАТ в Пловдив до преди 2-3г не осъществяваше НИКАКЪВ контрол на движението вътре в града, беше страшна история ... в момента осъществяват "контрол" само около 1во и 15то число на месеца - имам набюдения - и то само за скорост, всякакви други неща не ги касаят, а в града положението е брутално като нарушения

а конкретната статия за улиците ... еми в нашият "град" се изляза десетки, дали не са и над 100 милиона лева за "булеварди" и "асфалтиране" ... толкова е некачествена работата извършена по тези "проекти, че навсякъде текат реки, има гьолове, мини езера и какво ли не ... оправданието ... не е направен водния цикъл изцяло ... обаче аз живея на бул. Васил Априлов който цялостно беше "подновен" заедно с ВИК и т.н. ... и той пак е във вода ... не 1-2-3-4-5см ... а толкова че да се наводняват търговски площи, бензиностанции и т.н. по него

та живеем на място където когато има дъжд ти казват "внимание аквапланинг" ... прибрали са парите направили са "път", "магистрала" ... абе написали са в докумените нещо каквото е трябвало, а реално има нещо което ще те убие като вали ... и за това вместо да се краде по-малко и вършат нещата като хората "карай внимателно"

същото е и с КАТ и всякакви администарацийки държавни и какво ли не

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 13 Окт 2020, 12:16

BaDxBoY написа:Щото не си се возил май при жена.


така е... прав си... никога не съм се возил

п.с. жените правят повечето фатални инциденти ;) :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 13 Окт 2020, 12:26

host написа:https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/MVR-Plovdiv-Vnimavaite-ima-opasnost-ot-akvaplaning-1010123

ей за това говорех човек сам да се пази, тази сутрин 7:30-8:30 имаше огромни водонасядания из целия град ... ако си с над 40км спокойно може да литнеш от пътя (дори с 50-60 ) ...

тея си слагат камерките да пълнят бюджета, ходят на безмислени места да паркират патрулките и т.н. вместо реално нещо смислено (те и шефовете им сигурно има дебел пръст в тая работа, не вярвам обикновения КАТ-аджия сам нарочно да го прави)


просто живеем в абсурдна ситуация ... внимавайте колкото можете колеги и безаварийни км на всеки пожелавам


Принципно би трябвало общината да ги санкционира за поставянето на камерата там. Но това може да се случи някъде другаде по света. Тук едва ли.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от pampo » 13 Окт 2020, 13:44

vicho написа:
BaDxBoY написа:Щото не си се возил май при жена.


така е... прав си... никога не съм се возил

п.с. жените правят повечето фатални инциденти ;) :idea:

Дам, с 200+ в уверени мъжки ръце по вълниста магистрала човек се чувства истински спокоен.
Когато се движи със 120 сънува кошмари :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от BaDxBoY » 13 Окт 2020, 13:49

pampo написа:
vicho написа:
BaDxBoY написа:Щото не си се возил май при жена.


така е... прав си... никога не съм се возил

п.с. жените правят повечето фатални инциденти ;) :idea:

Дам, с 200+ в уверени мъжки ръце по вълниста магистрала човек се чувства истински спокоен.
Когато се движи със 120 сънува кошмари :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И двамата ме разбрахте какво имам в предвид. Ще ви дам само един пример, катастрофата с младото момиче и автобуса на Тракия миналата година. С колко беше карала ? 90 или 100 ? Щото всички жени досега, които са ме возили, при изпреварване със 110, първо че изпреварват 1 час, второ, че се бутат на колата в дясно, нищо че до мантинелата в ляво има 5 метра.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 13 Окт 2020, 15:19

Ти също не ни разбра... неуверените шофьори са по-малко опасни от самонадеяните (голям процент у нас)...

лично аз НЕ познавам българин който не може да шофира минимум колкото Кими :conf:

та така... ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 13 Окт 2020, 15:42

Аз пък съм се нааквал и при двата вида шофьори "бърз съм със 200" и "не знам къде съм със 110", затова разбирам всички :ok:
Изображение

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 13 Окт 2020, 16:41

BaDxBoY написа:Щото не си се возил май при жена. Приятелката ми с нейните 110км в час на магистрала е 10 пъти по-опасна от мен със 210 примерно ..


не се сърди, но тя със 120 на магистралата е 120 пъти по-малко опасна от тебе със 210... независимо ти какъв карач си а тя не е...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от BMW_POWER » 13 Окт 2020, 16:48

Няма да давам определения или наклон на никого. На когото колата е тествана от FIA и е минала краш тестове, ОК. Може да оцелееш при излитане в полето със скорост над 120км/ч. Ще си позволя само да ви припомня да идете в подфорум "Страхотни истории". Най-отгоре е закачена една стара тема от 2008г. Казва се "за и на безсмъртните". Прочетете я :yes: После пак пишете тук!
Лек и безавариен път на всички!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook