България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 10 Сеп 2021, 18:00

Вероятно точно това се и случва. Не бях се замислял, че по тая причина не може да е нямало някъде, някога колона, забавена и поради мен самия. Въйййййй :oops:
От време на време трябва да се замисля човек повечко и да не му знае много балалайката, сега визирам себе си :kuku:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от mr_petroff » 10 Сеп 2021, 22:07

За синдрома на новобранеца / неопитният , спека / не сте ли чували , надолу върху спирачките , нагоре газ ...Другата ситуация - газ на правата , преди завоя почти спираме.... :bang: Ама пуста толерантност :mhihi: :mhihi: :mhihi: ,стискам зъби и псувам наум...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 13 Сеп 2021, 11:02

Поздрави за самурая с Е91 6511 и номер от събор 32(или 5)66, от сребристта Фабия мк1 с рейките на покрива!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от randity » 13 Сеп 2021, 11:16

Преди около 2 седмици имаше случай с бой и смърт заради паркомясто. Е, снощи се разигра и същото пред блока. Факт е, че местата са кът, а един е паркирал така, че е запушил, но не изцяло едно свободно. Тръгва един комшия да паркира там, ама явно и неговите възможности са толкова, че не може. От там се почва свирене, викане, заплахи тип "ей ся го закачам за джипа". В крайна сметка собственика на колата се показа на терасата, но тотално отказа да слезе и премести колата. Последваха и изразите "Аре слезни бе", "Ела ти се качи бе" и т.н. В крайна сметка онзи слезе и като заплющяха едни шамари, едни псувни, едно чудо. А имаше две свободни места, но нашия беше решил, че точно там ще спре.
Както някой беше казал преди това - приматска история.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 13 Сеп 2021, 11:51

Без малко и мен да ме вкарат в същия сценарий днес :)
Дзвери ми се чичака, репликирах го, ама си викам на бой не налитам. Накрая и той се успокои. Не е приятно за егото, ама не съм нинджа и не мога да си оправям така проблемите..
Във Варна съм и допускам, че софийската табела на колата го е провокирала допълнително, ама това е само мое предположение
П.С. не бях направил нищо нередно, паркирал бях срещу къщата му, ама не можел да маневрира :lol: Домакините ми казаха, че не му е сефте :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kurtov » 13 Сеп 2021, 17:46

randity написа:Преди около 2 седмици имаше случай с бой и смърт заради паркомясто. Е, снощи се разигра и същото пред блока. Факт е, че местата са кът, а един е паркирал така, че е запушил, но не изцяло едно свободно. Тръгва един комшия да паркира там, ама явно и неговите възможности са толкова, че не може. От там се почва свирене, викане, заплахи тип "ей ся го закачам за джипа". В крайна сметка собственика на колата се показа на терасата, но тотално отказа да слезе и премести колата. Последваха и изразите "Аре слезни бе", "Ела ти се качи бе" и т.н. В крайна сметка онзи слезе и като заплющяха едни шамари, едни псувни, едно чудо. А имаше две свободни места, но нашия беше решил, че точно там ще спре.
Както някой беше казал преди това - приматска история.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk


Има го и другия момент с паркоместата.
Аз отивам и виждам, че човек е спрял не както трябва и аз спирам до него.
След това той си тръгва и излиза, че аз съм спрял нарочно върху 2 паркоместа.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 14 Сеп 2021, 9:03

Трима загинали, от които две дечица и трима ранени, след като шофьор на тир се е мислил за ВРЦ шампион в населено място. На претоварен тир :idea:
:( :( :( В бълХария дори с най-големия СУВ да си, пак не е безопасно. Само с танк може да имаш някакъв шанс, но е относително...
Буквално Волвото е разпръснато на парчета из градинката :( :( :(

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/trima-zaginali-sred-koito-dve-deca-pri-katastrofata-v-ajtos.html
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Nickelback » 14 Сеп 2021, 9:15

zAcK написа:шофьор на тир се е мислил за ВРЦ шампион в населено място. На претоварен тир :idea:

Е такива подобни НЕЩАСТНИЦИ ме изкарват извън нерви и направо откачам като ги видя какво правят на пътя. Мести няколко десетки тона желязо и го мести все едно си кара TDI-то :censored: Не зачита нищо и никой на пътя и при една леееко инфарктна ситуация, просто има точно нула варианти да реагира! ТЪПАНАРИ! Подобни примати заслужават тиха евтаназия, само за да не е ел. стол или бесило. Не знам със сигурност каква е ситуацията тук, но твърде вероятно "тоя" да е от "тия" :banghead: Де@ба и простото племе! :censored:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 14 Сеп 2021, 9:36

zAcK написа:Трима загинали, от които две дечица и трима ранени, след като шофьор на тир се е мислил за ВРЦ шампион в населено място. На претоварен тир :idea:
:( :( :( В бълХария дори с най-големия СУВ да си, пак не е безопасно. Само с танк може да имаш някакъв шанс, но е относително...
Буквално Волвото е разпръснато на парчета из градинката :( :( :(

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/trima-zaginali-sred-koito-dve-deca-pri-katastrofata-v-ajtos.html


не знам какво да кажа... :confused:

руска рулетка

https://vtorifront.bg/article/ruenskoto ... KbwHjlqhps

---------------------------------------------------------

ето една от причините за смъртност на пътя в България

https://dizzyriders.bg/post/9130/piyan- ... age=455964
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 14 Сеп 2021, 16:16

До зак. Хайде повече уважение към държавата! Катастрофи с жертви стават навсякъде по света!

Горката жена. Да загуби за миг цялото си семейство. Дано близките и и помогнат да превъзмогне трагедията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от slatanic » 14 Сеп 2021, 16:30

Как се превъзмогва такова нещо!?
Куцо и сакато почнаха да карат от глад за кадри.
И като във всичко друго последиците ги отнасяме всички ние.
Но тука е така...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 14 Сеп 2021, 16:45

Единственото решение е такива да ги дават за пример/назидание със някакви сериозни присъди и кръвнини на които се дава голяма гласност в пресата. И ще се отучат…
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 14 Сеп 2021, 17:27

Преди да пишете малко мислете . Камиона е бил с неизправни спирачки и това е причината за високата скорост надолу по баира . Там постоянно стават катастрофи с камиони и пътя е главния фактор за масата инциденти .
Същия случай го има тука във Варна , срещу ВиК имаше една къща тя вече разрушена но за 30 и кусур години е събаряна поне 3 пъти от камиони които се спускат от каменар . Прегряват им спирачките по баира и като стигне долу до ВиК не могат да вземат завоя и се блъскат в тая къща . За какви джигити и превишени скорости се плямпа в случая като има официално изявление на полицията че е техническа неизправност тоя случай в Айтос :kuku:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 14 Сеп 2021, 18:06

Моя пост важи. Да се нсмери които е отговорен за катастрофата-шофьор, техническо лице, фирма, арменския поп…. Винаги има виновен.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 14 Сеп 2021, 18:10

Държавата, че те дере като агне какъвто и бизнес да подхванеш, а същевременно е неспособна да организира едно нормално протичане на нещо толкова просто като техническа инспекция...?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook