България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от b_u_b_o » 29 Ное 2022, 10:33

Top Gun Maverick написа: Освен, че ще бъде превзета много бързо от бакшишите отново и няма да видите по-добри цени дългосрочно, ще ви возят и всякакви лумпени, които по закон не подлежат на абсолютно никакви изпити на които се минава сега.


Ама то по-големи лумпени от сегашните софийски бакшиши трудно ще намериш. :mhihi: Разликата обаче е, че точно след петата ниска оценка която му остави някой в юбер никой няма да иска да се вози с него, а ако продължат отрицателните отзиви ще изпадне бързо бързо от системата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 29 Ное 2022, 10:42

Top Gun Maverick написа:който няма контрол от никой

А теб сега кой те контролира колко си спал ? 13 часа зад волана пишеш мнения във форума - сам си го написа :dunno: Хората ти го казаха - таксиметровите фирми фалират, където се появи Юбер. Просто в България всичко е лобита и корупция, затова бързо бързо ги изгониха. Представи си колко работа ще има, ако в пиковите часове хората решат да поработят 1-2 часа допълнително след работа. До 17ч в офиса, до 19ч такси примерно :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 29 Ное 2022, 10:45

Казаха вече, имаше ги и в София, дори аз съм ги ползвал няколко пъти в Бг и бяха супер. :lol: Регулаторно го утрепа мафията на такситата...
Сега... ти имаш личен интерес да ги няма, защото ще ти намалят заплащането. Нека си казваме нещата както са не да се правим на умрели лисици.
Ако трябва да избера нещо, към което имам силна нетърпимост е точно да се заявява личен интерес като обществен :lol:

То и плюенето към "капитализма", най-често идва от хора, които са се набутали в някаква заградена градина (случайно или целенасочено),
седели са там известно време и са си помислили, че това е даденост... и изведнъж са принудени да се конкурират наистина...
Не казвам, че ти си така, определено не създаваш такова впечатление... просто генерално наблюдение.
Ако се огледаш около себе си, съм сигурен, че доста такива примери ще ти изскочат.

п.с.
Като забавна случка, веднъж взех за майтапа по-високата услуга и дойде Bentley Arnage :mhihi:
Маняка беше към 80те и разправяше, че като му е скучно прави по някои курс да си приказва с хората :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Ное 2022, 11:02

13 часа от когато излезна от нас, докато се прибера, аз по това време реално мога да работя и 1 час, всичко обаче трябва да опиша. Тая идея 1-2 часа след работа е супер, за държава където е допустимо абсолютно всеки ненормален да си вземе оръжие и да прави с него...каквото реши. Сега като си отговорите защо не се разрешава тука на всеки ненормален да има оръжие(от което страдат и нормалните, които искат, но не могат)ще разберете защо трябва да има все пак някакви контрол. Аз имам личен интерес когато някой мой роднина звънне за такси тук, било то и детето ми, да знам, че ще иде да го вземе някакъв поне малко от малко контролиран, а не някакъв НЕДЕЛЕН шофьор с психични отклонения, който решил да поработи 2 часа след работа. :kuku: Сори, че трябва да страдат ще нормалните хора, които искате нещо си, но за мен вие сте грешните, понеже виждате разликата от 1-2-5 лева в курс(която пак ви казвам тука няма да е дългосрочна)вместо да мислите за това как може всякакви да седнат и да карат с ясната цел да направят нещо кофти на някой примерно. Когато е бакшиш поне е седнал зад волана не с цел да работи от днес за утре, макар да има и такива, но и това споменах как системата ги изплюва или сами бягат. А това, че в София сте с проблемни бакшишите не е мой проблем, тука проблеми с нас няма, ако има са супер рядко, но скоро не се сещам нищо фрапиращо да е имало. Виж проблеми с някой изчаткал клиент може.
А мен лично Стийн, Юбер няма как да ме засегне защото практически такси не карам от 12 години. Минават седмици без да кача случаен клиент като такси, много рядко се появявам петък или събота вечер ако съм преценил и то напоследък, иначе нощем 15 години не бях карал, като мине декември пак ще спра. Та личният ми финансов интерес да има Юбер или не е точно никакъв.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 29 Ное 2022, 11:14

Ти какво разбираш под дългосрочно ? Че е от 2009-та в САЩ ? 13 години малко ли е ? 50 години ли трябват ? Неделният шофьор ще закара 5 човека и ще приключи с Юбер. Също така и шофьора, който пише по форумите, докато шофира. И недей забравяй, че всички сме се возили в таксита. Не само в София. Знаем проверените и контролирани шофьори колко могат да шофират, колко не пият, колко се къпят и т.н. Нека има таксита и Юбер, пък ще се види кой какво ще избира.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 29 Ное 2022, 11:26

Top Gun Maverick написа:А мен лично Стийн, Юбер няма как да ме засегне защото практически такси не карам от 12 години.


Ако няма да си говорим открито, защо да коментираме? Ясно, че може да се надлъгваме до утре. Тия с обществения интерес, айде не на мен точно.
Обществения интерес не е да плюеш по тези, които "пречат" да си продаваш услугите/продуктите надценено :lol:

Всеки, които е в бизнеса с транспортиране на хора, ще бъде засегнат от таксита до автобуси, че и влакове сигурно, но пряката жертва бяха такситата и затова те
скочиха първи. Юбер е това, което се нарича creative destruction. След първоначалният шок, силните ще оцелеят и дори ще имат нови възможности, слабите ще отпаднат...
И това няма нужда да го предполагаме, това вече се е случило на много различни места.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 29 Ное 2022, 11:35

Като гледам половината бакшиши на ОК са манговци и пълни олигофрени, та не знам какви изпити са държали какъв и контрол има… на хартия може и да имат

Аз не мига да разбера казанлъшкия колега.
Всички му обясняват как е в чужбина, той си знае неговото и си живее в собсвен свят.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Ное 2022, 12:39

Да бе, всеки си знае неговото, аз си казвам 20 пъти, че бива да се гледа ситуацията в една държава и после да се сравнява как би било, вие пак си знаете, ама как било в САЩ. 20 пъти вече. Значи наистина е безмислено. По тая логика дайте да дадем на всеки, който желае и иманбус, след работа да ходи и да събира като маршрутка хората от гари и автогари, все пак така е редно в един капиталистически строй защото евентуално може да е конкурентно с влака. :mhihi: Или дайте да дадем на Пенчо да пече пица и да я продава пред тях без да плаща на никой, нищо, няма нужда и ХЕИ да го посещава за 10 пици на ден. Безброй примери.
Относно манговците в София, как пък на мен не ми се случи веднъж да ме вози мангал или някакъв миришещ на нещо си? Да, малко съм пътувал, ама нито веднъж ли да не се случи? Голям съм късметлия явно.
И да Стийн, боли ме фара за Юбер, няма да не засегне и бих се възползвал от него някой ден ако го има като се адаптирам супер бързо, та за пореден път си прав, че няма смисъл да коментираме повече. Вървете сега в темата за или против всеки австралопитек в България може да носи оръжие, все пак в САЩ може, трябва и тук значи. Нека въведат и че с предимство при знак стоп на кръстовище е с предимство тоя, който е спрял първи на неговия си стоп.
Последна промяна Top Gun Maverick на 29 Ное 2022, 12:41, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 29 Ное 2022, 12:41

За трети път. Юбер имаше в Бг и то не за няколко дни, за почти цяла година. Какъв САЩ, какви измислени разсъждения... :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Ное 2022, 12:44

Дългосрочно в България значи да мине време за да вземе от работната сила на бакшишите и да почнат хората да се усещат, че може да изкарват пари от него. Тогава искам да ви видя цените в България, а не в САЩ, макар и там както писаха колегите да са почнали завишенията. :mhihi: Нека станат масови шофьорите да почнат и инцидентите с някакви чукундури, че тогава да видим колко психопата са излезли на лов
Край на темата за мен, като дойде някой век живи и здрави ще спорим.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от carmanf1 » 29 Ное 2022, 12:47

steeN написа:п.с.

Като забавна случка, веднъж взех за майтапа по-високата услуга и дойде Bentley Arnage :mhihi:
Маняка беше към 80те и разправяше, че като му е скучно прави по някои курс да си приказва с хората :)


И аз имах подобен случай (само че с обикновената услуга), дойде един дядо 70г+ с чистак ново ц63.

Много културен, възпитан и спокоен човек.
Пътя беше около час, говорихме си много и го питах защо го прави, вика децата се изпожениха в други щатове и аз съм сам.

Обичам да карам и да си говоря с хората :D

Питах го защо пък с ц63 - вика аз цял живот карам АМГ-та, излиза новото, връщам старото и така :D

Относно такситата, говоря за Пловдив, последните 2-3 месеца излизам всеки петък и събота към 7-8 вечерта.
Баси, търся свободни таксита по телефона поне 30 мин, всички заети, нямат свободни коли.

Накрая ми идва някъв некъпан от седмици олигофрен, чийто речник е съставен основно от псувни :kuku:

Искам Юбер в България 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 29 Ное 2022, 12:48

https://www.uber.com/global/en/cities/

Само пропаднали градове по целия свят :yes:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 29 Ное 2022, 14:14

TNT написа:https://www.uber.com/global/en/cities/

Само пропаднали градове по целия свят :yes:


Влизам и най-отгоре ми стои Румъния с услуга с 20-30 града :bchug:
После гледаш Гърция, Турция и почти целия нормален свят.

Естествено, Българистан го няма, щото ние сме много велики, разбираме от всичко и не ни трябват такива пропаднали услуги...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 29 Ное 2022, 14:26

Ми за кво ти са. Намираш 2-3 познати и си те возят :driving:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 29 Ное 2022, 14:33

Спомням си началото на 90-те, когато нямаше още регулации и всеки слагаше по една табелка такси и се плащаше не по апарат, а по километраж. Возил съм се дори на Трабант тогава. И повечето бяха нормални хора, излезли за по някой лев. Просто се сетих, как сме пътували с бащи ми тогава.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook