България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Окт 2021, 19:55

streetz написа:Преди малко щеше да стане страшно мазало на кръстовището на България и Тодор Каблешков. Актуалната S-класа, черна разбира се, си мина на червено, ама на баш червено, с около 80. Отсрещните бяха тръгнали да завиват вече и се наложи едно голфче тройка почти да се качи на тротоара, а мерцедеса да извие рязко, за да не се блъснат. На магия се разминаха. После го настигнах мерцедеса и вътре гледам двама мръсни мазни черни мангала. :censored:


Има вече много от тях сутеньори на циганките по Европата и като се върнат тука за малко се държат като отвързани, понеже там тия неща не стават точно така. Повечето обаче правят някой бърз лев, вземат по една кола и някак се случва, че капитулират после, понеже алчнеят и за дрога и какво ли не, а рано или късно ги заковават. Тука имам такива примери и от Австрия където се опариха и от Швеция. Ама като се върнеха първите пъти...мале, мале. Сега пак си пасат патките и играят на дребно с дрога тука.
Не знам, ама така на червено ако видиш един да минава и обикновено друг гледайки от него прави същото.
Но покрай тия дъждове ми направи силно впечатление как малоумните изпреварвания сякаш се увеличават. А трябва да е на сухо така, все пак имаш по-добра видимост и от там преценка за скоростта на отсрещния. Не бе, в дъжда са повече, явно защото повечето хора карат по-бавно и това изнервя крайните малоумници. В смисъл не, че аз не карам бързо понякога, но все пак има места и места, има ситуации и ситуации.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 27 Окт 2021, 15:02

Днес както карам лежерно с 80 на един булевард и ме изпревари педал на електрическа тротинетка от тия дето се стои прав . ...караше поне с 90 :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Окт 2021, 15:25

Да бе. :shock: :shock: :shock: Чувал съм, че има летящи със 60, виждал съм с 40, ама това с 90...
Не ги забраниха тия боклуци да карат по платната или по-точно не ги глобяват.

Аз пък видях селски тарикат бивш гоУфаджия, караше някакъв Леон доскоро с ония където им слагат свирки в ауспуха за да изглеждат на още по-големи духачи. Та купи си Е60 дизел разбира се и разбира се с черен номер отзад. Тоя караше като малоумен със Сеата, сега не мога да ви опиша как кара. :shock: Одеве натискаше една кака отзад тя с някакво рав 4, ама коли и не може да я изпревари, но как съумява да пуши зад нея, не го разбрах. А тука в това село много фенове на БМВ има и всички, които съберат пари за нещо различно от Сеат или Пасат 4 се качват на БМВ дизел, задължително Е39 или Е60, който мангал има повече пари, който няма кара Е46 и са като камикадзета. Няколко случаи има да се срещат с дървета вътре в селото, да удрят паркирани коли, друг случай събориха гараж, тухлен, абе чудо е.
Последна промяна Top Gun Maverick на 27 Окт 2021, 15:48, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 27 Окт 2021, 15:39

Top Gun Maverick написа:Да бе. :shock: :shock: :shock: Чувал съм, че има летящи със 60, виждал съм с 40, ама това с 90...
Не ги забраниха тия боклуци да карат по платната или по-точно не ги глобяват.

Аз пък видях селски тарикат бивш гоУфаджия, караше някакъв Леон доскоро с ония където им слагат свирки в ауспуха за да изглеждат на още по-големи духачи. Та купиш си Е60 дизел разбира се и разбира се с черен номер отзад. Тоя караше като малоумен със Сеата, сега не мога да ви опиша как кара. :shock: Одеве натискаше една как отзад тя с някакво рав 4, ама коли и не може да я изпревари, но как съумява да пуши зад нея, не го разбрах. А тука в това село много фенове на БМВ има и всички, които съберат пари за нещо различно от Сеат или Пасат 4 се качват на БМВ дизел, задължително Е39 или Е60, който мангал има повече пари, който няма кара Е46 и са като камикадзета. Няколко случаи има да се срещат с дървета вътре в селото, да удрят паркирани коли, друг случай събориха гараж, тухлен, абе чудо е.


нарисува типичния пейзаж на територията... които може да се оправи точно за 48 часа.... ама.... искаме ама няма желание...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 27 Окт 2021, 15:59

Ти остави мангалите, те са ясни като бял ден, ама напоследък всякакви хора и то основно със скапани таратайки беснеят по пътя. Че и все повече жени карат като откачени и псуват и свирят за най-малкото.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Окт 2021, 16:01

Да, така е.
Алх, кажи честно според теб защо в Америка карат със 70 по магистралата (мили де) и така могат да си се возят стотици километри с една и съща кола до тях? Не е до манталитета според мен, понеже и там има много паплач, даже от куките да бягат идиоти има и даже стрелят по тях, но защо масово спазват дори боклуците и идиотите? Ако беше до манталитета според мен цялата тая сган там нямаше да се контролира така лесно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Borymeckata » 27 Окт 2021, 16:29

Колеги, чета ви премеждията и се смея на глас... Никога, казвам ви НИКОГА няма да разберете каква е ИСТИНСКАТА простотия на пътя, докато не подкарате някоя съвсем неврачна и смешна (на външен вид) кола. От личен опит ви го казвам. Аз бях свикнал с БМВ-то, ако не да ме уважават като равноправен участник, поне да зачитат присъствието ми на пътя. Откакто подкарах Сузи, нещата са страшни, вЕрвайте ми! Когато спазвам ограничение 60 (например), тия зад мен го приемат лато лична обида и предизвикателство. Постоянно участвам в тройни изпреварвания и разминавания, изпреварват ме дори в завои без видимост, отдясно (!?!), през дупки и по банкета, при идваща насреща кола... Щом аз съм на пътя, знакът STOP на страничните улички спира да действа, всички ограничения на скоростта и забрани за изпреварване автоматично падат и дори непрекъсната осева линия става прекъсната... Не знам как е възможно, просто споделям как стоят нещата.

Понякога се замислям за един видео регистратор. За един месец ще събера материал за двучасов филм, казвам ви. И то - само избрани моменти.
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 27 Окт 2021, 16:32

Top Gun Maverick написа:Да, така е.
Алх, кажи честно според теб защо в Америка карат със 70 по магистралата (мили де) и така могат да си се возят стотици километри с една и съща кола до тях? Не е до манталитета според мен, понеже и там има много паплач, даже от куките да бягат идиоти има и даже стрелят по тях, но защо масово спазват дори боклуците и идиотите? Ако беше до манталитета според мен цялата тая сган там нямаше да се контролира така лесно.


... 70 е много и е предимно по по-ненаселените щати.. при мене ограничението е 55 и се кара със 60-65...

ще ти кажа защо - защото всяко нарушение се наказва жестоко. мисли го така- ако при всяко нарушение гражданската ти скача първия път със 100 лева, следващия със 200, след това със 400 и тн... а при всяка катастрофа се удвоява а каското утроява - ще разбереш защо всеки се държи прилично. празно няма. да не говориме, че при една катастрофа със пострадали може да буквално да те разорят ако ти си виновен... и картинката идва съвсем на фокус.

три неща трябва да се случат в родината за да мирясаме:

1. карането без гражданска да се направи престъпление за което се лежи в затвора
2. нарушенията да ти вдигат гражданската и каското сериозно за определено време (3 години примерно) - за всяко нарушение примерно по 250 лева гражданската и 25% каското...
3. катастрофите по твоя вина да удвояват гражданската и каското

... и всичко ще си дойде на мястото
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 27 Окт 2021, 16:34

Абе като сте с такива дертове , има едни стикери "другата ми кола е БМВ " ..лепете си ги отзад и няма да имате грижи :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Окт 2021, 17:28

Ами моят най-добър приятел ми ги разправя такива като живя в Лонг Айлънд няколко години, преди тогава беше по Флорида. Та вика...глоба да не платиш...няма проблем, ама я плащаш после както те решат. :mhihi: За второ нарушение еди какво си, спокойно може да се стигне до гоуинг ту джейл. И значи до какво опираме, няма манталитет, ами високи глоби и събираемостта им.

Боримечка, на мен ли ми ги говориш. Та аз карам такси по цял ден, насреща като идвам спокойно съм виждал твоите неща. Сядам в сравнително ново БМВ (сега никакво нямам, но по принцип)и никой не изпреварва срещу мен, особено пък като съм карал такива с ярки цветове, синьо или червено. Обаче при жена ми е още по-зле. Случва се да ми звъни и да ми разправя кой и как щял да я удари, как и свирят в гръб като не виждат каква е и що е, а когато караше М6-цата ми направо се чуди какво се случва. Излиза от кръстовище без предимство, спират път да и правят, кара с 20 никой не смее да свирне отзад, да псува пък или ръкомаха съвсем. Веднъж си карала с 30 в града на място където има хиляда паркирали коли, не може да се кара по-бързо, понеже има и училища две на брой точно там и постоянно трябва да си наострен, някакви сополи отзад с някакво счупено халди се разсвирил, бам в насрещното на двойна да в изпреварват сипейки обиди, чак ми звъня почти ревеше тогава и беше уплашена защото я свил педала, ама от тогава съм я научил какво да прави, че рядко съм наблизо. Та много селяния има по пътя вече. И се стига до саморазправи, ама понякога е почти неизбежно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 27 Окт 2021, 17:31

alx написа:
Top Gun Maverick написа:Да, така е.
Алх, кажи честно според теб защо в Америка карат със 70 по магистралата (мили де) и така могат да си се возят стотици километри с една и съща кола до тях? Не е до манталитета според мен, понеже и там има много паплач, даже от куките да бягат идиоти има и даже стрелят по тях, но защо масово спазват дори боклуците и идиотите? Ако беше до манталитета според мен цялата тая сган там нямаше да се контролира така лесно.


... 70 е много и е предимно по по-ненаселените щати.. при мене ограничението е 55 и се кара със 60-65...

ще ти кажа защо - защото всяко нарушение се наказва жестоко. мисли го така- ако при всяко нарушение гражданската ти скача първия път със 100 лева, следващия със 200, след това със 400 и тн... а при всяка катастрофа се удвоява а каското утроява - ще разбереш защо всеки се държи прилично. празно няма. да не говориме, че при една катастрофа със пострадали може да буквално да те разорят ако ти си виновен... и картинката идва съвсем на фокус.

три неща трябва да се случат в родината за да мирясаме:

Доста над ограничението карат. От колко км/ч нагоре могат да те глобят или няма аванта?
Ако ограничението е 70, с повече от 75 може ли да се кара или е риск?
1. карането без гражданска да се направи престъпление за което се лежи в затвора
2. нарушенията да ти вдигат гражданската и каското сериозно за определено време (3 години примерно) - за всяко нарушение примерно по 250 лева гражданската и 25% каското...
3. катастрофите по твоя вина да удвояват гражданската и каското

... и всичко ще си дойде на мястото


Има ли някакъв толеранс или си карат на риск с повече?
Ако ограничението е 70, пак ли с 5 отгоре може или си е рисково?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от peshehodetz » 27 Окт 2021, 17:34

alx написа:
... 70 е много и е предимно по по-ненаселените щати.. при мене ограничението е 55 и се кара със 60-65...



Леле ужас, какви са тези ограничения ? :| При нас по основните интерстейтс е 75-80 като 7-8 мили отгоре не са абсолютно никакъв проблем. Аз обаче в момента поне още един месец карам абсолютно по правилата понеже преди около 2 месеца ми дадоха тикет и взех т.нар. Deferred adjudication, т.е. платих една сума близка до това което е глобата, обаче отива като дарение и ако 3 месеца нямам други нарушения не ми отива в досието и съм чист отвсякъде. Всъщност това е и най балъшкия тикет дето съм получавал в живота ми, радар детектора ми бипна, дори видях полицая в далечината, обаче не далеч срещу мен гледам знак 60 а като видях километража бях доста под тази скорост и понатиснах газта, обаче докато стигна до знака 60 съм бил в зона с 45 на всичкото отгоре полицая ми каза че нямал намерение да ми дава тикет а само предупреждение което си е нищо но като видял радар детектора в колата ми променил решението си. Както и да е това ми е 4-ти тикет в щатите за 24 години като интересното е че всичките ми са за каране с 60 на 45 ограничение, когато съм натискал здраво по магистралите не съм има проблеми.

P.S. Маверик, какво става ще играеш ли догодина лотария за зелена карта, мернах някъде, че пак ще има догодина. Та ако имаш късмета да дойдеш ще видиш кое как е, щото иначе такива истории как две коли карали с часове наред една до друга предимно преразказани от този или онзи са несериозни. А иначе колегата Зак вместо да се чуди на къде да поеме да вземе да участва и той, ако уцели по добро от това няма да намери.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Окт 2021, 18:22

Това с часовете каране образно казано.
Тези дни ще я пускам, ама аз отдавна не се надявам, не знам дали и бих дошъл вече, аз когато исках бях на 26 и почнах да пускам с едно дете, сега съм на 38 с две, а и бая неща се промениха. До 9-ти ноември е тая година срока, ще пусна за спорта, а ще му мисля ако се падне, но според мен няма. За толкова години пускане щяха да ми дадат.
Някакъв министър ли какво на вътрешната сигурност, не чух точно по радиото каква длъжност заема, та поставил той въпроса да свалят визите на България за три месечен престой. За пръв път чух някакви изисквания на които държат(темата я следих преди години много)понеже преди поставяха непосилното 3%-та откази на всички видове визи. :mhihi: Ние сега за пръв път паднахме под 10, а 3 си е абсурдно. Но скоро може да приемат това сваляне за след определен период. Което е просто за престой, но все е нещо.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 27 Окт 2021, 19:20

Top Gun Maverick написа:Да, така е.
Алх, кажи честно според теб защо в Америка карат със 70 по магистралата (мили де) и така могат да си се возят стотици километри с една и съща кола до тях?


Виж няколко страници по-назад когато казах че може да се кара със 120 км. повечето колеги казаха, че да намалят зад камион ги напрягало....
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Окт 2021, 19:54

///M Power написа:
Top Gun Maverick написа:Да, така е.
Алх, кажи честно според теб защо в Америка карат със 70 по магистралата (мили де) и така могат да си се возят стотици километри с една и съща кола до тях?


Виж няколко страници по-назад когато казах че може да се кара със 120 км. повечето колеги казаха, че да намалят зад камион ги напрягало....



Не говорим за желание. Там също има желаещи просото да летят. Въпросът е какво ги кара да не го правят навсякъде. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook