България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 20 Май 2022, 8:35

Top Gun Maverick написа:...

С пътната помощ Alpina - Заека. Имай малко уважение към пострадалите, без значение наши ваши или чужди.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 20 Май 2022, 8:41

Е.Димитров написа:Преди години теглех един приятел с нормално на дължина въже в града (София), когато в един момент един тъпанар ни настигна и се опита да ни мине , въпреки, че от всякъде се вижда че се теглим, че дори и триъгълник на задният прозорец имаше на втората кола.
Та тръгна да ни отминава, но на среща коли и какво направи, мушна се между нас...
..........


Същата ситуация преди години и при мен(в София също). Тъщата закъса не далеч от къщи(умря ГНПто) аз на работа, мъжа й на работа.... Командировах жената(свикнала е на моите глупости :mhihi: ). След час ми звъни с рев.... Точно като при теб - долита някакъв отзад, вижда, че има къде да се мушне(но не отразава аварийките), набива се между тях без да отрази въжето(стоманено), повлича ги и двете докато една от куките не се къса и свършват в бордюра. :banghead: След което дава газ и изчезва. :banghead: :banghead: На КАТ звъннах аз като стигнах на мястото, така и не го намериха.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 20 Май 2022, 9:20

При нас туриха кръгово. Срок на строеж 40 дни, реално минаха 7-8 месеца и още не е готово. Ще стане хубаво, но не е готово :mhihi:

Сигнализация, че е кръгово няма. Знак за задължителна посока на движение след мантинелата няма. И редовно се случва някой да поеме в насрещното. И видимост няма. Кога ли ще стане челарката и пак ще почнат да вият за войната по пътищата?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Май 2022, 9:24

Kroki написа:
Top Gun Maverick написа:...

С пътната помощ Alpina - Заека. Имай малко уважение към пострадалите, без значение наши ваши или чужди.

Е аз не съм се изказал неуважително, просто писах ако е пак някой незнаен войн просто с БМВ където го пишат от нашите, а то се напълни с всякакви мангали в тия коли. То иначе е ясно, че ситуацията е кофти, одеве даже коментирахме тоя турчина където се е разбързал да минава камиона отдясно защото нали все така карат сякаш ги гонят китайските власти за ковид нарушения. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 20 Май 2022, 15:49

Гледам финалния проект за огранизацията на движение в Търново - почти няма улица с ограничение повече от 30км/ч, с изключение на големите булеварди, където ще е 40 и транзитния булевард по път Е79, където остава 50. В малките улички и да искаш трудно можеш да вдигнеш повече от 30, но някак си на дву и трилентови, че и 4 лентови пътища да караш с 40. А тротинеткаджиите ще продължават да си летят с колкото си пожелаят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Exclusive89 » 22 Май 2022, 8:03

:arrow:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 22 Май 2022, 8:15

Прилича на алфа 156 :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Exclusive89 » 22 Май 2022, 8:21

Аз не успях да разбера каква марка е.. :confused:
П.с. Да, Алфа 156 е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Exclusive89 » 22 Май 2022, 8:30

БМВ….
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 22 Май 2022, 10:50

Прави ми впечатление, как НПОтата изведнъж изчезнаха. Например "Институт по пътна безопастност" и дразнещата му представителка, която поне два пъти седмично се явяваше по телевизията и беше на всяка манджа (катастрофа) мерудия, не съм я чувал от месеци.
Онзи ден, едно дете загина на пешеходната пътека в Нови Хан и нито ред никъде. Въпреки намаления трафик, намирам движението по пътищата за много по агресивно от преди. Буквално за заслужен клаксон при брутални засичания са готови за истински бой.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 22 Май 2022, 11:29

drifty написа:Гледам финалния проект за огранизацията на движение в Търново - почти няма улица с ограничение повече от 30км/ч, с изключение на големите булеварди, където ще е 40 и транзитния булевард по път Е79, където остава 50. В малките улички и да искаш трудно можеш да вдигнеш повече от 30, но някак си на дву и трилентови, че и 4 лентови пътища да караш с 40. А тротинеткаджиите ще продължават да си летят с колкото си пожелаят.

Вчера посред нощите към 1 часа бях по центъра на София. Ами масово летят всякакви идиоти с тротинетки по улиците, повечето полупияни, насрани, напушени, имаше по двама на тротинетка и т.н.
Чудя се как няма всеки ден някой бутнат и натрошен, ясно бая късмет имат, но с този темп няма да се учудя да се увеличат много повредените.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 23 Май 2022, 11:13

Сигурен съм, че в София са доста масови тия тротинетки, все пак имате по-висок стандарт и са по-достъпни. Тук все още не са плъзнали толкова, но се виждат все по-често. Преди няколко дни гледах един младеж как я кара като истинска тротинетка по-един баир, че силата не и стигаше да го качи сама :D

Иначе нас шофьорите се чудят как да ни добавят някоя нова такса, глоба и т.н, докато за хората на тротинетки няма никакви изисквания, до колкото знам. Аз примерно имам мотопед симсон - за да го карам вечер трябва да имам работещи мигачи, трябва да са му платени данъци и гражданска, трябва да съм с каска задължително и ако направя някоя тъпотия - имам регистрационна табела и ще си понеса последствията след това. Освен това трябва да имам необходимите години и свидетелство за управление на такава машина. Вие някога виждали ли сте тротинетка с пуснат мигач? Сигурно има някои с такива екстри, аз лично не съм виждал. За каските нямам спомени, но пък съм сигурен, че съм виждал хора без каски да ги карат. А като възможности съм сигурен, че повечето такива тротинетки спокойно ще надбягат симсона на ускорение, а някои вероятно и на максимална скорост. А по-големите са си като скутери като размери, но и те не се регистрират никъде.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 23 Май 2022, 11:52

Тука по-скоро става на въпрос за тези, които се отдават под наем. Реално всеки с смарт телефон и дебитна карта може да си я наеме, кара 5 минути и заебе където си иска иии си се качват всякакви във всякакво състояние.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Май 2022, 12:28

Виждал бил такива без каски. :mhihi: Аз пък се е случвало да видя такъв с каска. :ahah: И веднъж за толкова години видях една с работещ мигач. :mhihi: За сметка на това съм виждал всякакви на тях - ядящи, говорещи по телефона, пушещи, по двама, хилещи се, криволичещи, излитащи по пешеходна пътека и т.н.
Миналият ден на един такъв му била слаба тротинетката и я метнах в багажника да я карам на 7-8 км. до близко село. Личеше си, че е от възпитаните де. Та пътя е с лек наклон и бавно си ходел за да не я хаби, вдигала 18км в час. Викам тая е идеална, другите масово се движат почти със свръх звукова скорост и той се хили. :mhihi: Слезна и тръгна бавно и славно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от pampo » 23 Май 2022, 12:55

Ето едно видео по темата, тротинеткаджията се появява на 0:46
https://youtu.be/c36HdLqXcQQ

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook