България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 07 Юни 2021, 12:33

Поредната тежка, причинена не толкова от висока скорост, колкото от тъпотия и безотговорност. Иначе 140 страници дружно се повтаря все едно и също - скорост, та скорост.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 07 Юни 2021, 12:41

Jordana написа: ми влиза отдясно от някаква отбивка без предимство обаче има ускорителна лента

На мен любими са ми тези, включващи се със 40км/ч на магистралата :driving: И всички на спирачки, ама Ганьо нали се е качил на аутобанУ :driving: Много добре знам колко са слаби някои автомобили и каква динамика имат 40-80км/ч, но затова си има ускорителна лента!
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 07 Юни 2021, 13:04

На магистралата от години покрай бензиностанции и включвания всякакви си намалям по подразбиране и гледам да съм в лявата :idea:
Няколко пъти са ми излизали камикадзета от бензиностанцията направо в средната с 30-40 км/ч. И като има някой да те изпреварва и си бере лайката за секунди :paranoid:
Другото, което забелязвам е, че камикадзетата не намаляват :dunno: Особено на големите кръгови из София. Дори стават повече.
Сигурен съм, че над 99% не знаят правилника и не им пука как влизат, излизат и се движат в кръгово. Особено на това на Черни връх над околомръсното :conf: Там като стигна и всеки път псувам, ама яката :censored:
Последна промяна zAcK на 07 Юни 2021, 13:12, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 07 Юни 2021, 13:11

От последните 3 минавания от там, в 2 имаше катастрофа :driving:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 07 Юни 2021, 13:23

Слушах свидетеля "аз излязох с десните гуми на банкета..имаше място да се прибере...не се прибра, дрогиран ли беше, пиян ли беше..."
и някак си ми е трудно да му повярвам. Защо е излязъл с десните на банкета, като има достатъчно място? При такава ситуация, аз отпускам газта и ако се налага ще набия и спирачки като се изравним, за да му дам възможност по-бързо да се прибере.

В събота на АМ Тракия излизам от една бензиностанция в ускорителната лента и настъпих, че идваше товарен бус. И той настъпи, ускорителната лента свърши, аз продължих в аварийната и чак на 140 се откъснах достатъчно, за да мога да се престроя безопасно. А бусът след това рязко изостана. Толкова за уважението и колегиалността по пътищата.

Кръговото на АМ Струма при Люлин. Почти всяка вечер има кола в канавката преди отклонението за Банкя. Там кръговото от плавна става с много остър завой и масово не могат да вземат кривата. Странното е, че на едната кола мога да го взема без проблем с 80+, а с Х3 и с повече, а там ограничението е 50. Как се обръщат пред таван, не ми е ясно.
Последна промяна ID A на 07 Юни 2021, 13:26, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 07 Юни 2021, 13:26

+10 точки манталитет за човека с буса :driving:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 07 Юни 2021, 13:45

TNT написа:...


Или подчовеците, които намалят до 30-40км/ч в дясната лента на магистралата и влизат в бензиностанция, вместо да намалят в 3тата лента :kuku:

zAcK написа:На магистралата от години покрай бензиностанции и включвания всякакви си намалям по подразбиране и гледам да съм в лявата :idea: :


Заеби, на мен ми се е случвало олигофрен да даде на заден да излезе от входа на бензиностанцията и влезе в дясната лента на магистралата :lol: Това не е подчовек, това е липсващото звено в еволюцията направо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 07 Юни 2021, 13:52

zAcK написа:На магистралата от години покрай бензиностанции и включвания всякакви си намалям по подразбиране и гледам да съм в лявата :idea:
Няколко пъти са ми излизали камикадзета от бензиностанцията направо в средната с 30-40 км/ч. И като има някой да те изпреварва и си бере лайката за секунди :paranoid:



Внимавай и с лявата лента, че и там съм виждал как се включват с 70-80 примерно...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 07 Юни 2021, 14:07

Единствения начин да се внимава е да караш full size пикап с bullbar :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vixx » 07 Юни 2021, 14:27

ID A написа:Странното е, че на едната кола мога да го взема без проблем с 80+, а с Х3 и с повече, а там ограничението е 50. Как се обръщат пред таван, не ми е ясно.

И аз много се чудих как става това, докато един ден за малко не се увъртолих и аз.
Проблема идва когато вътре в кръговото е сухо но на излизането му (или пък под сянката от магистралата отгоре) е мокро и не го видиш. Просто стаа много лигаво, не знам дали от самия асфалт или от нещо друго. Много гадно те хлъзва от нищото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 07 Юни 2021, 16:50

То цялото кръгово там си е tricky :banghead:
Кално е много и малко като завали дъжд или сняг си е пързалка, особено при границите между сухи заради магистралата отгоре части и мокрите такива. Излизанията от него също са ужас, една вечер нещо се лигавех и викам сега ще се изпързалям на излизане посока Суходол...добре, че е широко там и успях да хвана колата, че 4ма преди мен бяха един връз друг :mhihi:

ПП: Днес миха малките улици в центъра - има ли смисъл да казвам, че течаха кални реки по улиците :shock: :kuku: . Едно, че е опасно за движението, друго че всичко това го дишаме :censored: :banghead: :ranting:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 07 Юни 2021, 19:57

А бе ще хейтвате пак, ама като ги слушам такива изказвания. Научете се да карате по-бавно като е мокро и проблемите ви ще изчезнат.
Особено по малките улици не е нужно да летите с 50 км/ч.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 07 Юни 2021, 21:03

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :angel:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2021, 23:19

Най-добре като вали да се научим изобщо да не караме за да не се пързаляме по тая гняс.

А като не вали пък ще се научим да не дишаме,.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 08 Юни 2021, 7:14

Щом казваш :dunno: Всеки сам си решава.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook