България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
137
45%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 302
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 30 Ное 2022, 13:48

drifty написа:От как заваля в понеделник, по радиото докато съм на работа слушам къде има ПТП-та и движението е ограничено, тоя дъжд чудеса прави, качва левела на пътя от ентри на експерт левел.


Aз защо мислиш съм с този подпис. :mhihi: Чакай да вземе леко да замръзва.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drago_pavlov » 30 Ное 2022, 14:23

Jorixa написа:
drago_pavlov написа:
Top Gun Maverick написа:От Бояна към Младост на Околовръстното имало голямо задръстване, чакало се между 30 и 40 мин.
Вероятно ПТП.

3-4 коли смачкани в локалното преди Ринг мола. Няколко линейки хвърчаха натам.
Локалното сутрин се ползва за изпреварваща лента. Ако караш с под 120 има голям шанс да ти влезе някой в багажника :ranting:

Главния проблем е че тия в локалното от десет човека един спазва тва че не е с предимство

И като ги освиркам (абсолютно винаги, на никого не прощавам) няма нито един дето да се трогне... Или не знаят къде се намират и че са без предимство, или са супер нагли и заповат да ръкомахат защо ги освирквам...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 30 Ное 2022, 14:39

Очигофрените вместо да намаляват, се увеличават и то прогресивно.

Вече масово наблюдават по кръговите и най-вече на 4-ти км как се влиза в кръгово директно към най-вътрешното платно и на следващия изход от същото най-вътрешно се сече да се излиза и се свири на всички по пътя.
Хем не знаят кой е с предимство, хем свирят.
Другото масово е има кола във втора най-външна лента и подминава отбивката и няква батка летяща в тета лента свири и сече пред него, както съм нарисувал.

Аз се чудя как толкова малко удари има.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 30 Ное 2022, 15:31

https://offnews.bg/sviat/hvanaha-za-12- ... 90582.html

Хванаха за 12-и път камион на един и същ превозвач от България с изключен тахограф в Полша


Тези тахографи са тотален ташак, редовно по магистралата едвам подминавам най-различни тежки машини, дори и като се движа със 120 км/ч :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Exclusive89 » 01 Дек 2022, 23:24

Някой пак леко е превишил скоростта.. дано да няма жертви..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Дек 2022, 8:15

46-ца е май. Първоначално и аз реших, че е направил някой полет, ама просто е решил да прави обратен без да гледа за трамвая. Нищо му няма на 22-годишния рацер. :mhihi: За щастие този път без жертви.
https://stolica.bg/incidenti/tezhka-kat ... -postradal
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 02 Дек 2022, 8:44

Снощи един на Богатица около 18:00 с някакъв джип Мерцедес реши, че бърза и влезе в насрещното :shock:
И естествено след 20 метра спря на 20 см. пред предницата на някаква кола и стои. А в по надолнището сме по 100 коли в задръстването в двете посоки :help:
И тоя стои, и другия стои. Дори не разбрах каква му е целта. И така поне 1 мин. :shock: :shock: :shock:
Та мина минута, минута и нещо и реши, че ще се връща в нашето платно и го пуснах пред мен :dunno:
И с жената стоим и се чудим, тоя точно какво искаше да направи, при условие, че е пълно мазало и няма къде да отиде по-напред, освен ако не лети :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 02 Дек 2022, 10:13

Аз днес имах забавна случка. :mhihi:

Спирам на светофара в лентата за направо, а до мен в лентата за ляв завой(само за ляв) спира Сеат леон 1.9 ТДИ++ кихащ и т.н. :mhihi: Виждам го, че следи отсрещния светофар, защото при смяната на пешеходния се приготви за старт :driving: с цел да мине преди мен направо. Дейстивето се развива в 7:50 сутринта в малкия град и улиците са пусти, а аз съм единствена кола на светофара. :mhihi: Мислех, че е някой хлапак и реших да се изгъбаркам, съответно тръгнах преди него и му направих една кола разлика докато той реагира. Разбира се това му отряза лентата към която се беше насочил, както и възможността да демонстрира надмощието на Сеата. :mhihi: Съответно още след средата на кръстовището ме задмина и продължи да цеди ТДИто.

Пристигам аз пред магазина към който се бях запътил и изненадащо насреща идва същият Сеат и спира пред същия магазин. За моя изненада слиза чичак на около 50 години :mhihi: който обаче нямаше желание да говори, а бързаше да си купи хляб и кафе. :mrgreen:

В тоя ред на мисли ZAcK не малка част просто искат да покажат, че са нещо повече и няма да висят като простосмъртните в задръстване, ще са първи на светофара и т.н. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Е.Димитров » 02 Дек 2022, 10:18

Ето за това нулева толерантност не трябва да има на пътя.
Даже мисля да подема кампания и стикери за коли "НУЛЕВА ТОЛЕРАТНОСТ".
Касае само такива случаи , в които някой кара в нарушение с цел да пререди чакащите такива, които карат в насрещното и подобни случай.
Просто да се разбере, че подобни случай не се толерират по никакъв начин !

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Petrolhead » 02 Дек 2022, 11:12

TheDriver написа:Аз днес имах забавна случка. :mhihi:

Спирам на светофара в лентата за направо, а до мен в лентата за ляв завой(само за ляв) спира Сеат леон 1.9 ТДИ++ кихащ и т.н. :mhihi: Виждам го, че следи отсрещния светофар, защото при смяната на пешеходния се приготви за старт :driving: с цел да мине преди мен направо. Дейстивето се развива в 7:50 сутринта в малкия град и улиците са пусти, а аз съм единствена кола на светофара. :mhihi: Мислех, че е някой хлапак и реших да се изгъбаркам, съответно тръгнах преди него и му направих една кола разлика докато той реагира. Разбира се това му отряза лентата към която се беше насочил, както и възможността да демонстрира надмощието на Сеата. :mhihi: Съответно още след средата на кръстовището ме задмина и продължи да цеди ТДИто.

Пристигам аз пред магазина към който се бях запътил и изненадащо насреща идва същият Сеат и спира пред същия магазин. За моя изненада слиза чичак на около 50 години :mhihi: който обаче нямаше желание да говори, а бързаше да си купи хляб и кафе. :mrgreen:

В тоя ред на мисли ZAcK не малка част просто искат да покажат, че са нещо повече и няма да висят като простосмъртните в задръстване, ще са първи на светофара и т.н. :dunno:


снощи имах подобна случка, но с американска А6 3.0Т, ама моя спря до мен на следващия светофар да ме пита колко коня съм :) продължи да си лети

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 02 Дек 2022, 12:16

И аз на такива не им оставам длъжен. Може ние да чакаме три пъти светофар, онзи да дойде от лява лента и да продължи напред.. оставям ги в средата на кръстовището без да ми пука. Случвало се е да свалят прозореца и културно да питат дали имам против да ги пропусна, но такива обикновено са се настанили в лентата по грешка и си ги пускам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 02 Дек 2022, 13:22

При положение, че в едно задръстване едни поне 15% от хората си гледат в телефоните и се отварят толкова много дупки, че можеш да завиеш от която си искаш лента в която си искаш посока без да попречиш на абсолютно никого не го разбирам това със състезанията, свиркането и засичането. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 02 Дек 2022, 14:46

Изображение

По новините казаха, че катастрофата е по вина на жената (мир на праха ѝ). Висока скорост, изпуска завоя и прави челна катастрофа докато вози двете си дъщери. Самоубива себе си, убива едно от децата си, а другото е тежко ранено. Какъв "човек" трябва да си?!?!?!

A човекът в другата кола бере душа...

това не е шофиране, нито катастрофа, това е тероризъм :paranoid: :conf:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Дек 2022, 15:25

Точно поради тая причина бързането трябва да се осъзнава, че е риск и реално никога не бързаш за никъде. НИКОГА! Особено ако не си расъл на волана шофьор, не усещаш всичко и не си бил в един милион ситуации, но то пък тогава знаеш, че няма как винаги всичко да предвидиш. Та всеки да си преценя колко риск му се поема, но според мен главната причина е, че хората не осъзнават карането като риск, а като нещо обикновено. А истината е, че дори в обикновените неща като да си пуснеш сешоара може да се крие голям риск ако никога не мислиш какво правиш, пък какво остава за шофиране на мокро и то. :shock: Кофти за жената и детето, както и за живото дете разбира се. Та нека се мисли малко повече. Едва ли е любителка на някакви скорости, понякога при скорост с 90 е съвсем достатъчно да се пребиеш.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 02 Дек 2022, 15:54

Ще ме прощавате, ама за това е КАТ. Не може да се крие зад някой храст и да чака на тепсия. Трябва да се движат в трафика и да извеждат такива бързаци. Колкото и незабележимо да е, има адски възпиращ ефект върху останалите и трафикът става по-културен. Не може, като тези в Пролеша, край София, да минават покрай знак винетка и да си мислят, той не важи за мене... Че и другите, да ги гледат как им се трупат по 100 и повече нарушения!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook