България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 29 Май 2022, 11:25

bum_bum написа:На мен след 27 годишен стаж с книжка миналата седмица сефте ми се случи при сляп завой в средата му да се изправя срещу изпреварващ камион.


И аз имах подобна случка миналата седмица, но на прав участък...тоя си зяпаше телефона и просто започна да навлиза в насрещното :ranting:
Светих, свирих - никаква реакция. Извадих късмет, че имаше отбивка за спиране и успях да се мушна в нея и нямаше кола зад мен. Прибра се чак след като се разминахме на косъм :ranting: :banghead: :censored:
Стана ми ясно вече как се центроват челно на прави участъци :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от mr_petroff » 29 Май 2022, 12:23

drifty написа:Да кара, ама да си плати гражданска, да си сложи огледала и да изкара А категория, щото при тая скорост това дори не влиза в АМ категория и да си сложи регистрационен номер. Тогава да кара където иска.

И дневни светлини, че като нищо може да не я видиш...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 29 Май 2022, 12:40

drifty написа:Да кара, ама да си плати гражданска, да си сложи огледала и да изкара А категория, щото при тая скорост това дори не влиза в АМ категория и да си сложи регистрационен номер. Тогава да кара където иска.


Да. Има си изисквания за такива превозни средства и за водачите им. Нито превозното средство ги покрива, нито водача. Толкова просто е.
Това, че са сложили електрически двигател на нещо, не значи че сме измислили някаква нова форма на транспорт и да преоткриваме топлата вода.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 29 Май 2022, 13:42

///M Power написа:
bum_bum написа: Ако и се остави дистанция не виждам как и с какво пречи някому.



Това нещо наречено локално е за красота нали? Странно как хората за едни нарушения мрънкат ама за други викат ОК е. Явно зависи как му изнася на човека.


Това нещо, което е наречено локално не знам защо е наречено така. Опитай някой път да караш нещо на две колелета в крайна дясна лента там и ще ме разбереш.

Иначе, да. Съвсем очаквано в страната на светците тоя скутер трябва да се движи точно с 24,99км/ч, да има каска, светлоотразител, мигачи, габарити, огледала, еърбег, гражданска, данък, нотариален акт,био сертификат, благословия от папата и т.н.

Не виждам защо ако срещна такъв просто няма да го заобиколя отдалеч за да не стане някоя беля и в същия момент да я забравя.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 29 Май 2022, 14:39

bum_bum написа:
///M Power написа:
bum_bum написа: Ако и се остави дистанция не виждам как и с какво пречи някому.



Това нещо наречено локално е за красота нали? Странно как хората за едни нарушения мрънкат ама за други викат ОК е. Явно зависи как му изнася на човека.


Това нещо, което е наречено локално не знам защо е наречено така. Опитай някой път да караш нещо на две колелета в крайна дясна лента там и ще ме разбереш.

Иначе, да. Съвсем очаквано в страната на светците тоя скутер трябва да се движи точно с 24,99км/ч, да има каска, светлоотразител, мигачи, габарити, огледала, еърбег, гражданска, данък, нотариален акт,био сертификат, благословия от папата и т.н.

Не виждам защо ако срещна такъв просто няма да го заобиколя отдалеч за да не стане някоя беля и в същия момент да я забравя.


Хем локалното да е като истинско локално, хем светци да не сме. Прочети си пак това което написа и ми кажи че не виждащ противоречието.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 29 Май 2022, 16:53

Локалното платно в най-дясната си част не е пригодно за движение на двуколесни. Мръсотия, прахоляк, разкъртени и липсващия шахти, пирони, стъкла.. същото е положението и на голямата част от велосипедните алеи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от slatanic » 29 Май 2022, 19:09

Единствената ми катастрофа и по-сериозно падане с мотор бе когато карах в най-дясна лента що годе бавно и плътно в дясно.
Младежи на 18 години решиха,че от лява лента ще минат през дясна и ще влязът в бензиностанция без никаква сигнализация.
Успяха де,но аз не успях да спра навреме и накрая закачих стопа на колата.
Резултата е 30 метра влачене на мен и мотора и последващите бонуси от това.
Най-хубавото е че главата ми мина без да даде фира на сантиметри от бордюра.
А да и най-комичното.
Лежа си аз вече паднал чакащ адреналина да дойде и да се освестя и минава една баба свидетел на случката...
Обръща се и ми заявява:
-Момче...ще се прибиеш!.... :ok:
-Късно е бабе,прибих се вече!...бе отговора,то къде ме избиваше на смях къде ме болеше от таркалянето. :mhihi:
Та така с дясна лента в дясно....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 30 Май 2022, 7:23

Смятай ако беше с тротинетка , думите на бабата
-Момче...ще се прибиеш!
ще са като желание което човек прошепва когато види падаща звезда ..На фона на реалноста :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 30 Май 2022, 11:25

Тези тротинетки са за велоалеи и паркове. За там са страхотни и бих си взел, пък който иска да ми подвиква джендър :mhihi: Но с 80 на околовръстното е абсурд.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от randity » 31 Май 2022, 10:12

По принцип не карам много в града през деня, да не кажа много рядко. Та две ситуации, в които ако в единия случай колегата не се беше поместил, мацката щеше да цунка стълба.. или иначе казано. Булевард с 1 лента за направо и една надясно. Различни секции на светофарите. Колегата тръгва да минава при което в огледалото вижда засилен Голф 4 в дясна лента, зор да изпреварва колоната. Мръдна леко в ляво, колкото овцата да не се качи на бордюра. Казах му откровенно, че ако карах аз, директно я пращах в стълба, или в най-добрия случай - в ливадите.

Втория случай е с малките колоездачи. Две хлапета, отново на оживен булевард минаха на абсолютно червено и то с адското спокойствие, докато коли от 2 ленти биеха спирачки за да не ги пометат...

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 31 Май 2022, 19:20

Идиотчета има навсякъде.
Последния писък от Марбея/Исания.
За една седмица има смляни 3 броя Ауди RS6.
Намели ги разни синове на богаташи и ги размазвали, като целта била да се кара както в игрите.
Последната от трите коли била наета от 19 ирландец и 21 годишен англичанин и само след 10мин била размазана. Човка карал с 180 в града и т.н.
Поне няма жертви

https://www.autoevolution.com/news/audi ... 89863.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 01 Юни 2022, 0:23

Тук вали от няколко часа. Обикновено в началото на дъжда е много хлъзгаво, обаче днес си остана хлъзгаво дори след доста продължителен валеж. Заваля към 10 без нещо, а карах след 11:30 вечерта, близо два часа по-късно и бях като на лед. Усещах предницата, че не стои стабилно, а задните гуми превъртаха при всяко подаване на газ. Та карам си аз, с обичайна скорост, тоест не бавя трафика - то не бяха изпреварвания на забранено, стоят ми на бронята отзад, Луда работа. А пътят дори се виждаше, че е хлъзгав, както есенно време като паднат температурите става едно разлигавено и хлъзгаво вечер, та дори се вижда, че е такова.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 01 Юни 2022, 8:12

Това е от мръсотията по пътищата. Паркира се по всякакви тревни и кални площи, строежите замърсяват мощно, улиците не се мият.

П.П. Някой минавал ли е тези дни през Кресненското дефиле ? Как е от там, че май са почнали ремонтите ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 01 Юни 2022, 9:54

Има и по-добър смазочен материал по пътищата, а и не се отмива лесно. Това са саждите от печките, особено мунингованите! Жив Кастрол щедро разлят по улиците..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от spirco » 01 Юни 2022, 10:37

П.П. Някой минавал ли е тези дни през Кресненското дефиле ? Как е от там, че май са почнали ремонтите ?[/quote]

Ако 21.05 минава за скоро - да. Ремонти тогава нямаше а само ограничение 50 в продължение на 20тина км. Изненадах се колко спокойно беше всъщност. Може и да е било заради ремаркето и ниската скорост, но пътувах много спокойно.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook