България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
137
45%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 302
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Дек 2022, 19:32

Не бъди като магаре на лед де, закона даже са ти извадили хората, аз ти казах за случаи с удвоени глоби, Кроки ти каза, не знам какво искаш повече. Понякога системата не сработва и някак тия данни остават скрити явно когато ти издават ново наказателно. Трябва да почерпиш, заколи едно агне за сметка на МВР и най-вече КАТ. :mhihi: :ok:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 02 Дек 2022, 20:18

На 29.10. 2022 спирам в центъра в 8 и нещо сутринта да си взема кафе. Буквално спирам, 1 мин. и се връщам до колата на 20 метра - глоба 20 лева.
От там отивам и я плащам в Изипей. Излиза си глобата, плащам я и така до днес. Днес получавам писмо, че имам глоба :mhihi: :mhihi: :mhihi: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:
Гледам, същата глоба. От общината след месец проучване :shock: :shock: :shock: издирили собственика на колата, т.е. мен
и ми изпратили огромната, вече платена глоба, да си зная :shock: :kuku: :kuku: :kuku: :help: :help: :censored: :censored: :censored: :banghead: :banghead: :banghead:

И това през 2022 година, когато уж имало някакви информационни технологии :help:

Тия хора са в каменната ера и всички милиарди хвърлени за системи и дигитализация са отишли в кофата :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Най-якото е. Изпратено над месец по-късно писмо, написано на ръка :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Тия са най-големите прахосници на средства в света :censored: 30 дни някоя лелка е мислила как да ми прати писмо, за вече платена глоба,
която от първия ден на сайта на общината излиза платена :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Изображение


Изображение
Последна промяна zAcK на 03 Дек 2022, 1:05, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 02 Дек 2022, 22:59

vicho написа:........


Там пътя е на едни големи вълни, с 65-цата над 80 ми става дискомфортно /има ограничение 40 или 50 там/. Тази сутрин беше мокро /към 11 минах от там/, в комбинация с по-голяма скорост, колато е подскочила и загубила контрол.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 03 Дек 2022, 9:50

ЗАК, 100 пъти ти казах, че не ги разбираш нещата. Ела да те вода в некое учреждение да видиш кое как и защо се случва.
Хартията, мой човек, няма алтернатива за такива неща и пощите също или куриер както и обратната разписка . Помисли си защо.
Кога всички до един имаме ел. подписи може и по друг начин да стане. Не ги защитавам просто ти не разбираш как работи системата.
БТВ Вкл и с развития електронно ЕС, всвичкита документация по няко проект е на хартия ако ако не знаеш. Има и ел. документи, но те само в помощ и за по-бързо нещо да стане. Накрая всеки търси хартията с мокър печат и 1 кило подписи. Едно платежно да мине са между 4 и 7 подписа + още няколко листа документация към платежното и те с подписи. И не са електронни.

Това относно хартията. Относно връзката между разните му организации - да, там има какво да се прави.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 03 Дек 2022, 10:31

Проблемът не е хартията, а това, че плащам на същия ден, а някаква лелка попълва и праща писмото месец по-късно, без да провери дори дали съм платил :ok:
Ама нищо де. Симулират дейност и харчат пари, което е яко. Важното е, че аз нищо не разбирам, а за теб е ОК да се харчат твоите пари за подобни безумия :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 03 Дек 2022, 11:31

Да провери. Хубаво. Ама къде да провери по-точно. И дали тя треа да провери или тоя дето и дал да пише.. А той па от своя страна откъде да знае. А дали случайно не е задължително да има такова писмо се тая платил ли си или не.
Както казах, не я разбираш администрацията и как работи.
Ако нещо накрая стигне до съд, който също не го разбираш, документацията, мойто момче, треа да я има от-до.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 03 Дек 2022, 13:00

Моджо написа:Да провери. Хубаво. Ама къде да провери по-точно. И дали тя треа да провери или тоя дето и дал да пише.. А той па от своя страна откъде да знае. А дали случайно не е задължително да има такова писмо се тая платил ли си или не.
Както казах, не я разбираш администрацията и как работи.
Ако нещо накрая стигне до съд, който също не го разбираш, документацията, мойто момче, треа да я има от-до.


Не си 100% прав. Имат информация кой, кога и кое задължение е платил. Включително ЕГН и т.н.
Да не говорим, че знаят, че преводът е направен от собственика на колата.
Да не говорим, че дори услугата да провериш дадено задължение е публична.

А това, че един министър беше казал, че го е страх от електронните подписи и заради такова мислене сме в каменната ера, какво общо има?
Някаква лелка ми изпратила препоръчано писмо, което мога и да не взема и това има огромна ЙОридическа стойност :help: :kuku: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Продължавам да съм на мнение, че просто всичко при нас е сбъркано. От законодателя, през администрацията, до съдебната система.

Проблемът на всичко тук е, че няма желание да се случват нещата нормално.
А това, че се приема за нормално налаганото ни от хора с остарели разбирания, няма да ми промени мнението, че сме много зле :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 03 Дек 2022, 15:29

Администрацията така работи у цел свет бре, колкото и сбъркано или несбъркано да ти се струва.
Има юридическа стойност, да. Ако писмото те е намерило и си отказал да го вземеш или си го взел има юридическа стойност. Огромна ли е, не е ли огромна - има. Дали има изпратено такова писмо или няма също има юридическа стойност.
А кой докъде и какви права има да гледа и да проверява нещо си и кой каква информация има и кой има достъп до нея, къде го отразява, как , по кои наредби, по кои закони... и изобщо реда - си нямаш ни най-малка представа как стоят нещата. А тая дето я имаш е тотално сбъркана.
И не е БГ патент това. Навсякъде е така и няма нищо общо с остарели разбирания, ние колко сме зле и т.н.
Ма наистина си нямаш идея за нещата. Дали може да става по-бързо и по-добре - да, може. Ама не и по начина по-който си го мислиш ти.
Ще те водя , нямаш ядове. Не че имаш желание.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drago_pavlov » 03 Дек 2022, 16:54

Моджо написа:БТВ Вкл и с развития електронно ЕС, всвичкита документация по няко проект е на хартия ако ако не знаеш. Има и ел. документи, но те само в помощ и за по-бързо нещо да стане. Накрая всеки търси хартията с мокър печат и 1 кило подписи. Едно платежно да мине са между 4 и 7 подписа + още няколко листа документация към платежното и те с подписи. И не са електронни.

Ако става въпрос за европроекти това няма нищо общо с действителността...
От две години абсолютно всичко е напълно електронно - обявяване на обществена поръчка, документация, кандидатстване, класиране... Само договорът накрая е на хартия.

Моджо написа:Администрацията така работи у цел свет бре, колкото и сбъркано или несбъркано да ти се струва.

Това също няма нищо общо с действителността...
В скандинавските страни отваряш фирма напълно електронно за 10 минути.
Тук си имаме Агенция по вписванията с 1000 толупа на държавна хранилка и чакаш по 3 години да ти качат ГФО на сайта им...
Колкото и да са ти розови очилата Зак е напълно прав. Живеем в тотално недоразумение, подобие на държава... И то благодарение на бивши каскети и толупи дето не им се пуска кокала...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 03 Дек 2022, 17:52

Само в скандинавските ли? В Естония ти дават една карта и след това няма нужда да стъпиш в нито едно държавно нещо за каквото и да е било. Тука Ганьо го е страх, че рептилите ще го следят ако му направят личната карта "електронна" :mhihi:

п.с.
Електронен подпис да подкараш е цяло чудо. Няма по-голям дебилщина. Как една изключително проста технология може да се направи толкова некадърно, че да е навъзможна за ползване...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 03 Дек 2022, 18:24

Изчезна ми поста.
Та:
Еуро проекта е електронен..оперативното му изпълнение и то под елетронен разбирай сканиран. Кат дойде одитора в управляващия орган да видиш колко е електронно всичко. Или е на хартия с подписи и печати. Около 25 000 000 еуро годишно по оперативните програми през седмица ги наблюдавам как се разходват. Вече 10-на години. Та знам много добре кое е електронно и кое не е.
Отварянето на фирма е частен случай.
Както казах има накъде да се подобряват нещата. Като цяло администрацията където и да е по света работи по един и същи начин. Няма изключения. Тоест правила, ред, командна верига.... бумащина и бюрокрация с две думи. В една или друга степен е навсякъде едно и също.
И не ми са розови очилата , ама Зак просто не знае как работят нещата. Ма никаква представа си няма. Може ли по-добре? Разбира се, че може.
И никъде не съм казал, че на мен ми харесва да е така примерно. Обаче към днешна дата е така и това е положението.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 03 Дек 2022, 18:41

Моджо написа:Администрацията така работи у цел свет бре, колкото и сбъркано или несбъркано да ти се струва.
...............
Навсякъде е така...


Айде стига ми се кара :bchug:

И като навсякъде е така, във всички държави ли като ти наложат глоба от 10 евро/10 долара,
ти като ги платиш и след това задължително ти пращат писмо, което е писано на ръка по пощата?

Я ги изброй тия държави, в които това се случва, че ми стана интересно кои са? :bchug:
Не се заяждам. Искам да зная. В цял свят ли като мине някой да ти пише фиш и го платиш,
след това пак пращат ли ти писмо по пощата, в което пише, че трябва да си платиш фиша за паркиране :?:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 03 Дек 2022, 18:49

Не, Зак. Реда е такъв при нас. Твоето пак е частен случай.
Кое не схващаш. Фиш ли ще е, паметна бележка ли, договор ли...се тая. Има ред по който се движат нещата.
Дали е като в други държави за фиша, ми сигурно не е. Там има друг ред и той се спазва какъвто е. Аз самия не го знам реда в твоя случай, но знам много добре как работи администрацията. Там свободни съчинения няма. Всичко е разписано, дефинирано и т.н. И хората си работят както им е казано. Няма нужда да подскачаш за такива неща.
А целата работа си има своите корени и обяснение ма да не философствам.
А благодарение на е такива писъмца и разни бележчици с подписи си прибрахме едно отказано вземане от държавата по съдебен път. Ако ги нямаше шехме да духаме супата.
ПП. А1, което е частен телеком дали е достатъчно развит електронно?
Що тогава кат си платя фактурата електронно, получа смс от тях, че всичко е точно и след няколко дни идва друг смс да ми напомнят че имам фактура за плащане. М? Мен не ме интересува къв им е реда и не подскачам. Ма явно и в частни, технологични компании, стават тия работи.
Ся се сетих, че днеска платих.
Последна промяна Моджо на 03 Дек 2022, 19:02, променена общо 1 път
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от shlosera » 03 Дек 2022, 18:53

zAcK написа:
Моджо написа:Администрацията така работи у цел свет бре, колкото и сбъркано или несбъркано да ти се струва.
...............
Навсякъде е така...


Айде стига ми се кара :bchug:

И като навсякъде е така, във всички държави ли като ти наложат глоба от 10 евро/10 долара,
ти като ги платиш и след това задължително ти пращат писмо, което е писано на ръка по пощата?

Я ги изброй тия държави, в които това се случва, че ми стана интересно кои са? :bchug:
Не се заяждам. Искам да зная. В цял свят ли като мине някой да ти пише фиш и го платиш,
след това пак пращат ли ти писмо по пощата, в което пише, че трябва да си платиш фиша за паркиране :?:
В Англия имах подобна случка, видях как ми пляскат глобата на стъклото пред нас на тротоара, взех си я платих я веднага и след може би две седмици (не помня точно може и повече) ми дойде напомнящо писмо че имам глоба и след 10-15 телефонни разговора с различни женици и още 10 мейла с доказателство, че съм платил точно тази глоба нещата се оправиха . Случи се веднъж а платих поне 20 глоби за паркиране там.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 03 Дек 2022, 18:59

На мен ми е ясно, че хората в администрацията нямат избор :bchug:
Работил съм с доста такива. И почти няма такъв, на който да му харесва как се случват нещата.
Затова и младите в почти всички случаи напускат.

Мен ме дразни това, че има едни хора, дето не искат да променят нищо и причините ти ги знаеш.
Всеки един договор, от това за куриерски услуги и мобилни телефони, до това за построяване на магистрала,
не се печелят, а са минали по някоя схема. Това ме дразни. И затова няма желание за промяна :dunno:

Трябва тия по веригата да крадат. Затова и ни сменяха номерата на автомобилите няколко пъти :idea:
През това време гърците влизат в България с номера на по 30-40+ години написани с боя :idea:
Да не продължавам с примерите като безумните еко стикери, които са върха на безумието. Ей тия неща ме дразнят.
Нищо еко няма в тях, намят нищо общо с евро категориите и са някаква абсолютна измислица за крадене на пари :help:


shlosera написа:В Англия имах подобна случка, видях как ми пляскат глобата на стъклото пред нас на тротоара, взех си я платих я веднага и след може би две седмици (не помня точно може и повече) ми дойде напомнящо писмо че имам глоба и след 10-15 телефонни разговора с различни женици и още 10 мейла с доказателство, че съм платил точно тази глоба нещата се оправиха . Случи се веднъж а платих поне 20 глоби за паркиране там.


На този, който я е наложил ли я плати и в него ли беше проблемът?
Ако от 20 глоби само за една се е случило, явно не е практика? :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook