България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 18 Сеп 2021, 8:35

И най лекия удар даже без огънато се усеща вътре в колата , абсурд е да не го усетиш ако те е подпрял . Само напушен кон зад волана може да пропусне удар отзад с влизане под бронята и окривени капаци .. :mhihi:
Последна промяна Jordana на 18 Сеп 2021, 14:17, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 18 Сеп 2021, 10:35

alx написа:Най вероятно този с астрата те е ударил- ама те е охлузил отдолу. Мене така са ме удряли- онзи беше със смачкан капак, строшена решетката и един фар- на мене ми беше охлузена колата ама отдолу на задната броня- като погледнеш нормално нищо не се виждаше. Повечето коли като им набиеш спирачките здраво и предницата потъва много и удря тоя отпред много ниско- почти се набутва отдолу


По принцип си прав, но както казаха колегите, скоростта беше много ниска, едва ли за няколко метра на полусъединител съм успял да вдигна повече от 10тина км/ч. 39ката е на м техник окачване и не е от най-ниските коли, но не е и особено висока кола, трудно ми е да повярвам, че с 10тина км/ч някой може да се навре под мен. Пък и видимо в огледалата за задно виждане не видях да има някакви поражения по опела.

Днес пак залягах под колата, нащраках няколко снимки:
242157905_262009582441659_2096702861436146264_n.jpg


Първото ми предположение беше свързано с деругите в дясно от парктроника на първата снимка. За част от тях съм убеден, че си ги направих сам с прахосмукачката преди време, но по-вдясно имаше една, която не бях 100% сигурен дали е от там. И все пак са много леки деруги за колизия:

Отдолу като цяло бронята изглежда окей, М добавката я няма от зимата, че не издържа полигонското шофиране, та има добра видимост. Единствените две неща които забелязах и за които нямам спомени са тези двете:
242138270_942360829647922_2802791842234402514_n.jpg

242154148_564323744876076_6841064790550354925_n.jpg

Обаче никак не се връзват една с друга. Между деругата отдолу и тази отгоре има по-издадена част от бронята, както и тръбите на гърнето също са по-издадени и някак си не виждам как може да са свързани двете. Горната деруга на снимката изглежда като да е спукана бронята, но не е, а на предната броня имам две такива деруги като долната, които си направих при паркиране и закачих бордюр, така че си мисля, че тази също съм я направил по подобен начин някъде, не вярвам да е успял да се навре под мен точно там а и няма логика - минавам почти всеки ден по няколко пъти през това място от близо 10 години и познавам кръговото до най-малкия детайл, бях си застанал в лентата преди да се включа, за да ме закачи в ъгъла, той трябва да е бил между двете ленти, а до колкото си спомням беше точно зад мен.

Луда работа, даже не знам защо го умувам още..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от c04 » 18 Сеп 2021, 23:22

Забравяй го вече.
пс: много чист тоя ауспух :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от MapkoB » 19 Сеп 2021, 1:07

Аз ще ви разкажа обратната история.
Преди няколко години, отивам на работа сутринта, на един светофар спирам зад бус. Запомнил съм го първо, защото така или иначе си отбелязвам на ум всяка една кола около мен и второ, че беше буквално пред разпад. Светва зелено, тръгваме, нищо особено, стигам си на работа, паркирам си и си почвам работа. След около час ми звъни телефона - полиция :shock: Бил съм ударил въпросния бус и съм бил избягал от местопроизшествието. То пък се случи точно предишния ден колата да беше измита перфектно. На черна и чиста кола и прашинка да падне накриво би се видяло.
В крайна сметка му отсъдиха, че нещо е паднало в буса и е издрънчало.
И до днес не мога да си обясня причината полицията да вземе подобен инцидент толкова присърце, но мен никой не ме компенсира, че си изгубих два часа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 19 Сеп 2021, 8:41

Това за съжаление, ще става все по-често. Някой го виждат, като лесни пари. Накрая ще започнат да събират записи от всичките камери.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 19 Сеп 2021, 8:59

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 19 Сеп 2021, 11:52

Bogat-Beden написа:https://www.flagman.bg/article/249653


Това го знаят и децата :idea: И никой не го боли к.ра :idea: Камионите винаги са си карали претоварени, с неизправности и т.н.
И не си плащат на пътя. На пътя плащат само чужденците. Нашите действат на по-високо ниво...

После ще ми разправят разни колеги тука, че много съм хейтил по държавата. Каква държава, бре, аланкоолу :?: :?: :?:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 19 Сеп 2021, 16:14

Държава има обаче е като орел рак и щука ....нещо повече , това са орел без крила рак без крака и щука без глава :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 20 Сеп 2021, 10:42

На фона на всичко случващо се в държавата и по пътищата, миналия вторник пътувах София - Варна посред нощ 02-06 часа. Останах приятно изненадан, на няколко пъти (5-6 може би), като нямах видимост, камиони пускаха десния мигач, единия даже ми освети пътя като го изпреварвах, поздравявахме се и с усмивка всеки по пътя си. :bowdown: не вярвах, че ще изпитам удоволствие от шофирането с Дачия.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 20 Сеп 2021, 19:37

Тая вечер заваля точно в час пик, към 6 часа. Що катастрофи, задръствания, даже бутах един, дето с всичкия си акъл останал без гориво, закарах го дори да си вземе туба да си зареди.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 20 Сеп 2021, 21:27

Днес.
1. На телевизионната кула, спускане.
Сива ибиза, монтанска, с мръсна газ ме изпреварва отдясно, от лентата за центъра и на две гуми едвам се провря. Само за да набие спирачки до 40 на камерата. :kuku:
2. Излизам от паркинг на заден, колата е на улицата вече, очевадно е че правя маневра. Един от бесните въпреки всичко мина зад мен на сантиметри. Бяхме само 2 коли, можеше просто леко да намали. Точно след 30 секунди го подминах на легнал полицай, че е много нисък и минава за 5 минути. :kuku:
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 20 Сеп 2021, 22:23

мен един 50 годишен цветен със сива октавия комби щеше да ме удари 2 пъти в града в рамките на 10 минути... първо в Бъкстон, после и на Пирогов... аххахахах... :clap: :mhihi: епично!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 21 Сеп 2021, 22:43

Преди малко по новините някакъв собственик на фирма за превози обясняваше, че 90% от камионите у нас били претоварени и т.н., и на никой не му пукало. :dunno:
Онзи камион в Айтос се предполага, че е бил с 15 тона отгоре :idea: Къде са разбирачите да кажат, как пътят бил виновен :?:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 21 Сеп 2021, 22:53

zAcK написа:Къде са разбирачите да кажат, как пътят бил виновен :?:


step one - Товариш 42 тона в 20 тона полезен товар
step two - шефа плаща на даи, а ако не плаща всичко се следи и чакаш... ако не дай си Боже те хванат - 200-300-500лв подкуп
step three - no ausphalt :D

велкоме ин бегето!
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 22 Сеп 2021, 7:46

Преди да отворя статията се досетих от каква народност е..https://m.fakti.bg/bulgaria/614711-shof ... epublikata
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook