България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
136
45%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 301
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 14 Май 2021, 15:11

grkv написа:Стига бе, алкохол и три жертви и няма дъндания по новините?


Е то това е по Великден. Давали са го. Днес има протест щото са го пуснали под гаранция.
Хм,хм...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 14 Май 2021, 17:15

Тая 65-ца да се сгъне така..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Май 2021, 18:02

streetz написа:Превишена скорост и алкохол, но няма страшно, пуснали са го вече шофьора на X5-цата. Щом познаваш правилните хора всичко е точно :yes: Да е жив и здрав и още дълги години все така да бърза за където е тръгнал, защото както разбрахме успешните хора нямат излишно време да чакат зад разни спазващи ограниченията охлюви :winky:

Той като е бил накопан мислиш ли, че е бързал за някъде? Защо след като първопричината е безотговорността на някой да седне зад волана накопан веднага пак намесвате желанието на друг трезвен да кара по-бързо? Стига вече де, не правете форума някакъв манастир. Масово сме се запалили по БМВ не защото се славят, че се карат бавно и цялото това лицемерие и морални изказвания не стоят на място. Преди години куп хора пускаха клипове с умения на каране или някаква скорост, сега масово темите са кой на колко минимално може да докара горенето на колата си, колко готина била еди коя си екстра и някакво раздаване на морални закони и присъди във всяка втора тема. Как някой вече да пуска клипове? Едно време по съборите като ходехме всички се кефеха на някой ако завърти гуми или нещо, ама тука трябва само да се плюе по всеки вдигнал 5 км. над ограничението.. И драгове сме правили на чисти пътища и всякакви неща, ама нито сме трепали хора, нито сме били близко до това. Недейте така да слагате всичко под общ знаменател.
Ако имаше закон, че причиниш ли смърт на някой след като си употребил алкохол зад волана и наказанието беше равносилно на непредумишлено убийство(а не по непредпазливост, понеже алкохола ясно съзнаваш, че те променя)то такива капути нямаше да карат пияни като тикви.
Аз имам случай с пиян, който спря в кръстовище преди 15-16 години, пусна ляв мигач, аз идвам срещу него, онзи ме изчака 4-5 секунди хубаво да ида до него и тръгна като беше с един гоУф 3, а аз с Мерцедес 190. Като го дялнах се качи на тротоара, а го ударих с не повече от 40, а то се движеше с 10. Като излезна се оказа, че го познавам, баскетбол играехме заедно и понеже беше 4 сутринта в събота срещу неделя, бяхме само две коли и го питах дали е пил, вика "нееее, нищо", викаме КАТ и тях лъжеше и накрая мина 1 промил, но не помня колко. Като го питах защо тръгна не ме ли видя и той ми отвърна, че ме видял отдалеч още, но като ме чакал, чакал и аз не съм идвал решил, че съм още далеч, а тръгна на 10 метра пред мен сигурно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 14 Май 2021, 22:10

Не оправдавам алкохолиците и наркоманите , обаче нали отчитате че като се накърка и дрогира тоя не знае на кой свят се намира . Обикновено сядат да пият и като върже кънките почва да буйства , скача в колата и кара . Очаквате пияния да има разсъдък като на трезвен ? Аз така паднах в едно дере преди много години , на палатка три коча с четри женки вдън гори тилилейски и по едно време към 1 през ноща свърши водката . Паля и тръгвам до някакво село за водка , обаче прероси малко дъжд и там пътя беше мрак черен път и хлъзгава тиня отгоре от дъжда . Колата се хлъзна и падна в едно дере отсрани пътя има няма 10 метра , там имаше някакви дървета и един клон се заби в задната врата влезе в колата . Буксувах назад напред съединителя изпуши и там заспах в колата . На сутринта се събуждам някакъв змей чука на стъклото , даже нямах спомен къде се намирам да не говорим че съм карал кола... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от b_u_b_o » 14 Май 2021, 22:20

Jordana написа:Обикновено сядат да пият и като върже кънките почва да буйства , скача в колата и кара .
.

Един свестен човек не познавам дето като се напие да почва да буйства и да прави глупости. Всичките които им избива чивията на пияно са същите свине и на трезво, просто леко прикрито...някой. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 14 Май 2021, 23:05

Така е. Просто алкохола премахва задръжките и се вижда какъв е човек наистина.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от streetz » 14 Май 2021, 23:13

Починало е 3 годишното дете от катастрофата в Добрич. Дано виновният шофьор да има клипче от случката, та да се похвали по форумите после колко е вдигнал в града. Все пак не вярвам да си купил колата, за да я кара бавно.
https://www.vesti.bg/bulgaria/pochina-t ... en-6125504
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 14 Май 2021, 23:14

Преценил е, че няма смисъл да спира на червен светофар. На всеки се случва :ok: Само балъците спират на червено винаги.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от hell's angel » 14 Май 2021, 23:18

Kroki написа:Тая 65-ца да се сгъне така..

Тя си е дърта кошница, а може и да не ѝ е сефте ...
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 15 Май 2021, 17:26

steeN написа:Така е. Просто алкохола премахва задръжките и се вижда какъв е човек наистина.

Не знам какви "задръжки " премахва при теб , при нормалните хора забавя реакциите и инхибира в мозъка центровете за преценка за силата на заплаха . Резултата е че човек не може да прецени степента на опасноста от действията си , същото е с пияни пешеходеци . Ако тръгна да пресичам пиян като идва кола се вижда какъв човек съм ? :nono:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Май 2021, 19:36

На мен ми действа лигаво и еротично. :mhihi: Но много, много рядко пия, като помня и трите си напивания в живота - на 17 за пръв път, в казармата за втори(или там бяха два пъти :mhihi: )и като се роди първото ми дете за трети път. Имам и две-три лекички такива.
Иначе забавя реакциите и нищо друго. Това със степента на риска е просто, че ти изкарва част от характера на показ просто.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от mangini » 16 Май 2021, 9:56

steeN написа:Така е. Просто алкохола премахва задръжките и се вижда какъв е човек наистина.


Имаше една приказка - когато алкохола влиза, истината излиза :mhihi: . Абсолютно и категорично вярно, според мен. Ако искате да опознаете някой в цялата му светлина, задължително трябва да го видите и пиян - ако човек умее да наблюдава, може да си направи безброй изводи за много кратко време. :yes:

За съжаление ще трябва да пиша и по темата, поредно трагично безсмислие:
https://nova.bg/news/view/2021/05/16/326691/%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%B2-%D1%82%D0%B8%D1%80-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8/

:shock: :shock: :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 16 Май 2021, 10:29

mangini написа:За съжаление ще трябва да пиша и по темата, поредно трагично безсмислие:


пишат из нета, че момчето е бил рожденник и дал на момичето да кара... виждам 2 ауспуха на една от снимките... поне 325i тц тц тц

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от DigitalExile » 16 Май 2021, 10:43

vicho написа:поне 325i тц тц тц



И 316i да беше пак може да си се засилиш там. доколкото виждам е лукойла на бул. България.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 16 Май 2021, 10:46

DigitalExile написа:И 316i да беше пак може да си се засилиш там. доколкото виждам е лукойла на бул. България.


то и с корса 1.0 може да сътвориш същото, ама е доста по-трудно... според мен не е много ок да се дават коли 200+, да не говорим за 300+ коня на 18-20 годишни водачи...

изключенията във форума ги знаем :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dewey

Последни теми
Facebook