Мнение за пералня ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от barty » 16 Ное 2021, 6:56

През 2017г купих AEG пералня със сушилня, термопомпа и през 2021г се счупиха лагерите, капсуловани с барабана. Цена за лагерите 400лв, доставка от Германия 4 седмици + 200лв труд.
Не съм доволен.
Цената навсякъде беше 2200лв, аз я намерих за 1600лв

Смених я с пералня Finlux.

Сега обаче трябва да купя пак 2х1 и този път мисля да взема Gorenje. С по-добри параметри и по-евтина.
Ще се радвам на мнения :ok:

С Miele нямам опит.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от gromovich » 16 Ное 2021, 7:07

И аз отдавна съм хвърлил око на АЕГ, но сегащната ми пералня просто не иска да сдаде багажа :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от b_u_b_o » 16 Ное 2021, 9:39

barty написа:През 2017г купих AEG пералня със сушилня, термопомпа и през 2021г се счупиха лагерите, капсуловани с барабана. Цена за лагерите 400лв, доставка от Германия 4 седмици + 200лв труд.
Не съм доволен.


Дееба, тъкмо чакам черния петък да взема една такава, предполагам L9 серията визираш. И все пак май ще рискувам и ще се надявам ти да си изтеглил късата клечка с тия лагери :mhihi: Аз като цяло и не виждам други варианти за мен, тва е единствения комбиниран модел на пазара с термопомпа. А държа да е комбиниран, щото не искам да се занимавам с местене от едната машина в другата, тва тотално ми обезсмисля сушилнята, аз за тва време за което ще местя, ще си ги просна нещата да си съхнат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от DigitalExile » 16 Ное 2021, 9:52

И аз 2017 купих пералня + сушилня и съм доволен, но са с 5г. гаранция, ако бяха с 2г. може би нямаше да са те. Като цяло вече 4г. нямам проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от adovet » 16 Ное 2021, 10:28

Защо си купувате пералня със сушилня? Веднъж направих такава грешка и втори път няма да повторя - нито пералнята пере добре, а за сушилнята да не говорим.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от DigitalExile » 16 Ное 2021, 10:52

2 отделни уреда купих аз, май не се изразих правилно. Един в/у друг съм ги сложил :mhihi: имаше някъв Kit пак на AEG

edit: е го е - https://www.aeg.bg/laundry/laundry/acce ... t/skp11gw/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от b_u_b_o » 16 Ное 2021, 11:01

adovet написа:Защо си купувате пералня със сушилня? Веднъж направих такава грешка и втори път няма да повторя - нито пералнята пере добре, а за сушилнята да не говорим.


Аз го написах, нямам намерение да дебна и да се съобразявам с пералнята изпрала ли е и да прехвърлям от едното в другото. Предполагам грешката ти е че не си взел комбиниран уред с термопомпа и това е бил проблема. Тогава наистина е голям компромис, защото ако е с нагревател хем не суши добре хем скапва дрехите. Аз обаче до сега от притежателите на AEG L9xxxx не съм чул оплаквания от към качеството на пране и сушене, има проблеми със здравината но са 2 от 10 случая, което е риск който съм готов да поема.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от DigitalExile » 16 Ное 2021, 11:05

b_u_b_o написа:
adovet написа:Защо си купувате пералня със сушилня? Веднъж направих такава грешка и втори път няма да повторя - нито пералнята пере добре, а за сушилнята да не говорим.


Аз го написах, нямам намерение да дебна и да се съобразявам с пералнята изпрала ли е и да прехвърлям от едното в другото. Предполагам грешката ти е че не си взел комбиниран уред с термопомпа и това е бил проблема. Тогава наистина е голям компромис, защото ако е с нагревател хем не суши добре хем скапва дрехите. Аз обаче до сега от притежателите на AEG L9xxxx не съм чул оплаквания от към качеството на пране и сушене, има проблеми със здравината но са 2 от 10 случая, което е риск който съм готов да поема.


Е добре, но дори да вземеш 2в1 с термопомпа барабана няма как да става за 7кг. дрехи за пране и да суши 7кг. дрехи. (7 е просто за пример).
т.е ако вземеш 7кг. уред 2в1 и набамкаш 7кг дрехи за пране след това ще може да сушиш макс 4кг. от тях, останалите 3кг първо,че ще трябва да ги извадиш, ще трябва и да мислиш къде да ги сложиш :kuku:
тоест аргумента ти изобщо не важи, единствения вариант да я ползваш 'без да се занимаваш' е винаги да переш по макс 4кг. дрехи :dunno:

От сайта на AEG:

aeg.png


Реално няма пералня която да пере и да суши еднакво максимално количество.
Т.е ако вземеш 9-та серия на АЕГ и искаш да я ползваш така както си описал не трябва да слагаш повече от 6кг. дрехи, нищо че тя е за 10кг.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от b_u_b_o » 16 Ное 2021, 11:13

Точно така и възнамерявам да правя, 6кг са достатъчно :bchug: Освен когато се перат някакви по-обемни неща но тва са изключения а не общия случай. Пък и отделните сушилни масово не са по 10кг, най-често са 8, еми за тия 2 кила няма да си счупя комфорта сори :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от E.5KOV » 16 Ное 2021, 11:24

b_u_b_o написа:
adovet написа:Защо си купувате пералня със сушилня? Веднъж направих такава грешка и втори път няма да повторя - нито пералнята пере добре, а за сушилнята да не говорим.


Аз го написах, нямам намерение да дебна и да се съобразявам с пералнята изпрала ли е и да прехвърлям от едното в другото. Предполагам грешката ти е че не си взел комбиниран уред с термопомпа и това е бил проблема. Тогава наистина е голям компромис, защото ако е с нагревател хем не суши добре хем скапва дрехите. Аз обаче до сега от притежателите на AEG L9xxxx не съм чул оплаквания от към качеството на пране и сушене, има проблеми със здравината но са 2 от 10 случая, което е риск който съм готов да поема.[/quo

Миналата година взех AEG L9ххх със сушилня и термопомпа. По моите критерии нямам забележка, но друга ми беше мисълта... Тогава ни казаха да я регистрираме в сайта им и гаранцията се увеличава на 5 г. Направих го и разпечатих нова полица за +3 год. гаранция. Попитайте за тази опция :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от DigitalExile » 16 Ное 2021, 12:40

Вие сте първите двама който чувам,че искат и са доволни от вградена пералня+сушилня :mhihi:
Като цяло отделните са по добри въпреки всичко, но да за тях се изисква място което не всеки има, но ако имаш такова е направо грехота да купуваш 2в1.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от b_u_b_o » 16 Ное 2021, 13:12

Имам място за 10, просто си ценя времето повече :mhihi: Но аз пък не познавам недоволен от конкретно тоя модел с термопомпа, тва прави голямата разлика реално. А съм сондирал дооста мнения вече, щото от 3 години я гледам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от adovet » 16 Ное 2021, 13:19

DigitalExile написа:Вие сте първите двама който чувам,че искат и са доволни от вградена пералня+сушилня :mhihi:
Като цяло отделните са по добри въпреки всичко, но да за тях се изисква място което не всеки има, но ако имаш такова е направо грехота да купуваш 2в1.

Пералня и сушилня в едно си е чист компромис. Явно не са ползвали отделно сушилня.
ПС: за да не съм баш офф да споделя моя опит с пералните (чисти си перални без сушилня). Преди години взехме едно LG със сумати екстри ( direct drive, convertor). Ta LGто страхотно, тихо работи, пере много добре, мери си килограми, почти не мачка дрехите, НО след време почнаха по дрехите да се появяват бримки. Оказа се, че барабана има няколко дупки не добре изрязани и късат дрехите. Викахме по гаранция сервиз. Взеха я уж казаха, че са сменили барабана но явно не го бяха сменили защото продължи да къса дрехите. Жена ми се принуди да пере всичко в торби за пране. Та LG беше супер като изключим този дефект. За другата ни къща като се нанасяхме миналата година решихме да вземем Samsung. Жена ми искаше да има екстрата за добавяне по време на пране та само самсунг го имаха това нещо. Взехме я доволни сме добре пере особено със системата за накисване с балончета, но една идея повече мачка дрехите от LGто, но пък не ги къса. Също така е малко по шумна защото е с ремък. Опцията за добавяне на пране сме я ползвали можеби най много два пъти. Та от тогава се малко разочаровах от все прехвалени марки и за сушилня си взехме едно BEKO последен модел с 5г. гаранция. Ами читава работа си е за сега. Вече ютия не се ползва излизат сухи и изобщо не намачкани.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от steeN » 16 Ное 2021, 13:28

Този спор се води преди няколко страници. Откажи се докато е време :ok:

adovet написа:Вече ютия не се ползва излизат сухи и изобщо не намачкани.


А тука направо ритна кошера със стършелите. И през това минахме в темата :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от b_u_b_o » 16 Ное 2021, 13:45

Добре де, някой ще ми обясни ли технически защо при 2 уреда резултатът е по-добър от 1 уред с 2те функции? Моето обяснение е, че при тези с конвенционален нагревател за въздух не се постига постоянна и оптимална температура на сушене и от там идват проблемите. Термопомпата би трябвало да решава този проблем(и го прави ако съдим по мненията на притежателите на тоя модел). Другата разлика която се сещам е размера на барабана, тоест при сушене по-големия барабан е предимство. Но и това се решава просто като не я тъпчеш да прелива. Иначе каква е разликата в това дали ще се върти в 2-3-5 машини или в една, тука нали изключваме аргумента, че при прехвърлянето ги поизтупваш позаглаждаш и тогава ги слагаш в сушилнята щото съвсем ще ме загубите.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook