Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 24 Дек 2022, 22:37

barty написа:Здравейте колеги, може би ще се наложи да правя една баня, която е на ш/з в момента и като алтернатива на фаянсови плочки търся мнения за мазилки за стени на баня.
Някой от вас да е правил или виждал наскоро такова нещо?
Правят с декоративни мазилки и микроцимент на пода, но незнам как се връзва финансово, “мазилкаджиите” са най-скъпоплатените и подготовката не е малко преди да стигнеш до мазилката.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nxn » 26 Дек 2022, 23:48

Имам килер между етажите в блока, но е много зле, защото вратата се отваря навътре, а е малък. Проблемът е, че е вкопана екстериорна врата, тоест трябва да се кърти, да се маже, да се боядисва, голям зор. Някой знае ли фирма или майстор в София, който може да свърши подобна услуга?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DigitalExile » 27 Дек 2022, 11:24

nxn написа:Имам килер между етажите в блока, но е много зле, защото вратата се отваря навътре, а е малък. Проблемът е, че е вкопана екстериорна врата, тоест трябва да се кърти, да се маже, да се боядисва, голям зор. Някой знае ли фирма или майстор в София, който може да свърши подобна услуга?


Каква врата ти трябва?
Ако искаш евтино ето вариант, идват на място за размери и монтират след като е произведена
https://www.metalnivratibg.com/%D0%B1%D ... %BD%D0%B8/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nxn » 27 Дек 2022, 12:14

Предпочитам да обърнат моята врата, да не развалям визията на входа, че ще се сърдят съседите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от mambata_943 » 06 Яну 2023, 9:33

20230105_154859.jpg


Ходих до турция,взех плочки на 19-20лв квадрата,тука са около 40лв ( на места и 50 искат изродите :D ),доволен съм от разходката и колата, че издържа толкова натоварена. На снимката е с плочки за 5кв под и 20кв стени , ама се наложи да слагам и в купето ,място имаше много за още плочки,но горката е с фланци и щеше да опира.
Благодаря на всички за отговорите :ok:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от blqsu4ko » 06 Яну 2023, 9:38

barty написа:Здравейте колеги, може би ще се наложи да правя една баня, която е на ш/з в момента и като алтернатива на фаянсови плочки търся мнения за мазилки за стени на баня.
Някой от вас да е правил или виждал наскоро такова нещо?

Колега, има много приятни тапети от стъклени нишки за баня,може да се боядисат с подходящата боя. В зависимост от това какво е положението може да ползваш за основа гипсокартон за баня.
Live it like you Love it

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Leon » 06 Яну 2023, 15:15

barty написа:Здравейте колеги, може би ще се наложи да правя една баня, която е на ш/з в момента и като алтернатива на фаянсови плочки търся мнения за мазилки за стени на баня.
Някой от вас да е правил или виждал наскоро такова нещо?

Аз вече изцяло плочки не мисля да слагам - има си латекс за баня и става супер приятно. Вече 2-3 познати направиха така баня и става чудесно. Плочки на пода и в душа, останалото е латекс. При добра вентилация няма драма. Така или иначе таванът е латекс, ако има проблем ще е първо с него, дори да са плочки навсякъде. Ако няма вариант да се отдели душът, вече е ясно.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ganchev__ » 10 Яну 2023, 12:52

Колеги, някой има ли впечатления от т.нар винилов ламинат ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Leon » 10 Яну 2023, 14:39

Балатум на ламели, не на ролка :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 10 Яну 2023, 15:11

За пръв път чувам да го наричат винилов ламинат :mhihi: Аз сложих такова във всекидневната(още известно като холокухня :D ). Избрах го пред другите 2 варианта които имах - плочки и ламинат/паркет. Плочките отпаднаха защото никога не са ми харесвали за такъв тип помощение, никак не ми допада как тропат евтините ламинати, а хубавите паркети стават доста дебели, а аз съм с подово и ми се вижда глупаво да слагам 1-2 см изолатор върху източника ми на топлина. Та затова избрах винил-а, тънък е и не е изолатор и се лепи което премахва тва дрънчене когато ходиш отгоре. Много е здраво от към износване и не се плаши от влага. Още не се бях нанесъл в къщата и бях забравил един прозорец отворен, имаше буря и беше наваляло вътре щото са френски прозорците. Една седмица беше стояла локва в хола, която просто попих с мопа и това е. Ако беше ламинат/паркет щеше да ме вкара в як филм.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 10 Яну 2023, 16:30

Ganchev__ написа:Колеги, някой има ли впечатления от т.нар винилов ламинат ?

Ще станат 6 години откакто съм с такъв. Не знам дали има материал, който да комбинира така добре комфорт, ефективност и дълговечност, когато си с деца и подово отопление :dunno: Сега точно го оценявам двойно, когато детето почна да лази, ходи и пада по пода :mhihi: Има много лек пружиниращ ефект, вероятно от подложката отдолу, която при мен е 2-3мм понеже съм на саморазливна замазка и е равно на огледало. Та е доста приятно за стъпване, седене и лежане по пода :mhihi: Аз по принцип мразя всякакви дървении (не че бих сложил някога паркет или ламинат), та варианта ми бяха плочки или винил. И кофа вода да излееш на пода да миеш, дето спомена @b_u_b_o, не я мислиш влагата грам :yes: Само те съветвам да вземеш качествен, за да пасне добре сглобката и да държи много години. Ако вземеш китайски (сигурно на тоя му викат "балатум" :kuku: ) може и да съжаляваш. Качествения тогава беше 70лв/кв. м. Сега нямам идея :dunno: Горният слой е много жилав, 0.5мм, и доста износоустойчив. Дори и да му направиш деруга (трябва много да се постараеш с нещо тежко и абразивно) - не личи. И си го монтирай сам, или намери някои непияници да ти го монтират, защото иска внимание при закопчаване между панелите, не че да е ядрена физика - просто внимание :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 10 Яну 2023, 21:59

PVC дограма, PVC тръби, PVC врати, PVC настилки, PVC тапети, за PVC керемиди не съм сигурен, но май също има ... остава само тухли от PVC да пуснат и ще настане един истински пластмасов рай. :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Моджо » 10 Яну 2023, 22:31

И пвц изолация има))).
Жицата не харесва естествени материали, ма то е щото жици по цел ден))). Ма от тях по хубаво няма.
Между другото за под има корк. Иначе съм бил няколко години на квартира с тапети в банята, /некви специални/. Не мръдна ха и си е приятно с тях.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ganchev__ » 10 Яну 2023, 22:43

Leon написа:Балатум на ламели, не на ролка :mhihi:


Най-стария и обикновен вариант представлява точно това.Даже май се лепи без подложка, директно и наистина прилича на балатум.
LVT или vinyl tile.

Това за което питам се води SPC Vinyl Flooring(Stone Polymer Composite).
https://www.z-youngfloor.com/case/5.htm ... b3EALw_wcB

Твърди плоскости като ламинат.Монтира се като ламинат, и подложката е едно цяло с плоскостите.
Чудя се дали да не ползвам този вариант в коридора, вместо различните видове плочки, както и в кухненския бокс (заради водоустойчивостта). Иначе до колкото разбрах износоустойчивостта му е в пъти по-висока от тази на обикновения ламинат и дори гранитогрес.

Идеята е да е практично и лесно за поддръжка.Иначе и аз се кефя на естесвен камък и естествена дървесина, но... не сега и не в този апартамент.

Видях варианта и за т.нар корков ламинат - сандвич панел с ламинат и корк, но цената е около 100лв/кв м.
Последна промяна Ganchev__ на 10 Яну 2023, 22:54, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ивайло Димов » 10 Яну 2023, 22:44

Има полимерно-пясъчни керемиди :) тежат с около 50% по-малко от стандартните цигли

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook