Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 02 Сеп 2022, 8:45

Да, за ваничката ставаше въпрос. Ще питам и за такава решетка, да. Благодаря
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 04 Сеп 2022, 0:57

Момчета успях! Боядисах най-рисковите части до една степен благодарение на вас! Точно три фирми повиках и ми се щеше просто да си платя, щото няма да крия, нито да се правя на мъж. Страшно си е там на високо с тая урва отдолу, само на стълба и то съставна. Както и да е, мрънкаха и не се наеха без специално скеле.
Та рекох да се похваля и да благодаря!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от theraven_nz » 04 Сеп 2022, 22:14

Мъдро решение. Анализът на риска е нещо, което по нашите ширини е рядко явление и в диметрална противоположност на настройката да демонстрираме топки. Но ако рискуваш да се почупиш и да си вкараш дузпа на семейството за неопределено време, вместо да извикаш човек, който просто има оборудването, за*би знанието, си взел добро решение. Дай снимка поне :bchug:
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 04 Сеп 2022, 23:30

Обещавам, ще нащракам!
Много се старая с тая къща и смятам, че съм истински сериозен!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 04 Сеп 2022, 23:35

Само пример по време на полупката.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 04 Сеп 2022, 23:36

Днес вече е коренно различна от това, но сега това имам.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна ivoaudi на 04 Сеп 2022, 23:44, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 04 Сеп 2022, 23:40

Извинявам се за многото мнения. Не е нарочно, има си причина. Глупава, да.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Обзавеждане за баня от Турция?

Мнение от mambata_943 » 15 Дек 2022, 23:16

Здравейте,колеги! От доста време насам ,чувам,че доста хора пазаруват от Турция , плочки,мивки и тн,всичко за банята,обаче не знам никакви подробности и имам следните въпроси.

1 - някой знае ли от къде точно да търся всичко, като адрес или име на магазин, щото всеки вика в Турция, АМА КЪДЕ( в Одрин май най много ходят хората )
2 - с бмв е38 ( навсякъде с билщайн и червени спортни пружини :D ),дали ще мога да събера всички плочки и лепилото за около 6кв. баня и може би нещо по малко? Или да взимам и втора кола?
3 - казаха ми,че мога да пазарувам до 300 долара,иначе ще трябва да плащам мито, това вярно ли е?
4 - мога ли да плащам с дебитни и кредитни карти Visa или трябва да имам кешовица
5 - Роуминга ми е ясен,че няма да го ползвам и горивото не ме притеснява на какви цени е,щото ми е близо
6 - как беше онази навигация, на която не и трябваше интернет
Моля само за отговори от хора,които са го играли или са на 100% сигурни в инфото си. Благодаря и весели предстоящи празници!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Обзавеждане за баня от Турция?

Мнение от Е.Димитров » 16 Дек 2022, 9:35

mambata_943 написа:Здравейте,колеги! От доста време насам ,чувам,че доста хора пазаруват от Турция , плочки,мивки и тн,всичко за банята,обаче не знам никакви подробности и имам следните въпроси.

1 - някой знае ли от къде точно да търся всичко, като адрес или име на магазин, щото всеки вика в Турция, АМА КЪДЕ( в Одрин май най много ходят хората )
2 - с бмв е38 ( навсякъде с билщайн и червени спортни пружини :D ),дали ще мога да събера всички плочки и лепилото за около 6кв. баня и може би нещо по малко? Или да взимам и втора кола?
3 - казаха ми,че мога да пазарувам до 300 долара,иначе ще трябва да плащам мито, това вярно ли е?
4 - мога ли да плащам с дебитни и кредитни карти Visa или трябва да имам кешовица
5 - Роуминга ми е ясен,че няма да го ползвам и горивото не ме притеснява на какви цени е,щото ми е близо
6 - как беше онази навигация, на която не и трябваше интернет
Моля само за отговори от хора,които са го играли или са на 100% сигурни в инфото си. Благодаря и весели предстоящи празници!

Здравей,
1. В Одрин има няколко магазина на така наречен "Околовръстен път", ще намеря карта и ще поставя малко по-късно.
2. Може да вкараш около 6 м2, това са около 6 кашона, не би трябвало да има проблем. Лепилото си го вземи от тук, че е обемно.
3. Нямам представа, до сега не съм имал проблем за над 300 долара.
4. Почти на всякъде може да платиш с карта, за всеки случай си купи и лири.
5. Задължително зареждаш от там, сипвай на ШЕЛ най-скъпият, тои е значително по-евтин от в БГ. Да не говорим, че с разликата избиваш и пътя.
7. Изтегли си офлайн картата, дето е на телефона.
Иначе, плочки и мебели за баня са на почти 50% ако не и повече по-евтини от в България. Качествени са много!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Обзавеждане за баня от Турция?

Мнение от streetz » 16 Дек 2022, 11:00

mambata_943 написа:2 - с бмв е38 ( навсякъде с билщайн и червени спортни пружини :D ),дали ще мога да събера всички плочки и лепилото за около 6кв. баня и може би нещо по малко?

6 кв.м. баня са поне 30 кв.м. плочки. Ще ги събереш вероятно като обем, но ще клекне доста. Е36-ца, с нормално окачване, натоварена с 20 кв.м.плочки :
IMG_20191125_170111.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от mambata_943 » 16 Дек 2022, 12:10

Е.Димитров написа:
mambata_943 написа:Здравейте,колеги! От доста време насам ,чувам,че доста хора пазаруват от Турция , плочки,мивки и тн,всичко за банята,обаче не знам никакви подробности и имам следните въпроси.

1 - някой знае ли от къде точно да търся всичко, като адрес или име на магазин, щото всеки вика в Турция, АМА КЪДЕ( в Одрин май най много ходят хората )
2 - с бмв е38 ( навсякъде с билщайн и червени спортни пружини :D ),дали ще мога да събера всички плочки и лепилото за около 6кв. баня и може би нещо по малко? Или да взимам и втора кола?
3 - казаха ми,че мога да пазарувам до 300 долара,иначе ще трябва да плащам мито, това вярно ли е?
4 - мога ли да плащам с дебитни и кредитни карти Visa или трябва да имам кешовица
5 - Роуминга ми е ясен,че няма да го ползвам и горивото не ме притеснява на какви цени е,щото ми е близо
6 - как беше онази навигация, на която не и трябваше интернет
Моля само за отговори от хора,които са го играли или са на 100% сигурни в инфото си. Благодаря и весели предстоящи празници!

Здравей,
1. В Одрин има няколко магазина на така наречен "Околовръстен път", ще намеря карта и ще поставя малко по-късно.
2. Може да вкараш около 6 м2, това са около 6 кашона, не би трябвало да има проблем. Лепилото си го вземи от тук, че е обемно.
3. Нямам представа, до сега не съм имал проблем за над 300 долара.
4. Почти на всякъде може да платиш с карта, за всеки случай си купи и лири.
5. Задължително зареждаш от там, сипвай на ШЕЛ най-скъпият, тои е значително по-евтин от в БГ. Да не говорим, че с разликата избиваш и пътя.
7. Изтегли си офлайн картата, дето е на телефона.
Иначе, плочки и мебели за баня са на почти 50% ако не и повече по-евтини от в България. Качествени са много!



Благодаря много за изчерпателния отговор,след няколко дни се прибирам в БГ и ще отида до Одрин и ще пиша после какво,как,що.

streetz написа:
mambata_943 написа:2 - с бмв е38 ( навсякъде с билщайн и червени спортни пружини :D ),дали ще мога да събера всички плочки и лепилото за около 6кв. баня и може би нещо по малко?

6 кв.м. баня са поне 30 кв.м. плочки. Ще ги събереш вероятно като обем, но ще клекне доста. Е36-ца, с нормално окачване, натоварена с 20 кв.м.плочки :
IMG_20191125_170111.jpg



Е ,значи отивам смело с кораба майка :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от blqsu4ko » 16 Дек 2022, 13:15

Почти оф топик - има си роуминг за Турция, и на трите оператора. Свържи се с кол център и си активирай пакет. На А1 последно беше 2лв. на ден.
Live it like you Love it

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от mambata_943 » 16 Дек 2022, 17:09

blqsu4ko написа:Почти оф топик - има си роуминг за Турция, и на трите оператора. Свържи се с кол център и си активирай пакет. На А1 последно беше 2лв. на ден.


Окей,благодаря за инфото!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от barty » 24 Дек 2022, 14:29

Здравейте колеги, може би ще се наложи да правя една баня, която е на ш/з в момента и като алтернатива на фаянсови плочки търся мнения за мазилки за стени на баня.
Някой от вас да е правил или виждал наскоро такова нещо?
:yes:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 24 Дек 2022, 19:30

Защо не опиташ с PVC плоскости за баня? Аз имах такива едни време и бяха ОК. Тънки, лесно се слагат, лесно се махат, лесно се чистят, а и лесно се изхвърлят, като ти писнат.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook