Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 24 Юли 2020, 7:11

Cyberloner написа:Ами аз затова питам, за съвет как да направя арматурата, а за якостта на бтона - с моите 6 кубика, какъв ще сложа от бюджетна гледна точка е все тая. та реших кат ое гарда да е рошава :D

Иначе за лееенето и сухата фуга е така, но по-скоро ще отлея стените на кана лда излизат на нивото на плочата, за да може фугата да се получ от нивото на земята нагоре и да го избегна този момент.

Още си бистря концепцията ама тия дни ще седна да спретна една скица и ще я пусна тук

Аз говоря за сухата фуга която се получава между дъното и стените на канала. А иначе за арматурата е напълно достатъчно двойна скара от N10.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 24 Юли 2020, 23:45

ясно, не те бях разбрал - да за там ще се ползва такава лента

А за арматурата - мерси :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 25 Юли 2020, 7:10

Жокер.На пристанището в момента правят двойна скара Н10 и сулфатоустойчив бетон.Контейнери носят там ей.Е дебелината е по-голяма на бетона,но не се оливайте. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от peshehodetz » 09 Авг 2020, 9:10

Искам да сменям плочките в кухнята на снимките. Трябва ли да разместват шкафовете или има начин старите плочки да се изрежат с флекс по някакъв начин внимателно около шкафовете. Някой правил ли е нещо подобно?ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 09 Авг 2020, 9:31

Тези "лайсни" под шкафовете би трябвало лесно да се махат и си къртиш без проблем 1 педя навътре. След това редиш новите. Страницата на бара само трябва да се съобрази какво и как ще се реди за да стане ок, защото трудно ще подпъхваш там.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от K_Ilkov » 09 Авг 2020, 9:56

Аз не бих го правил така.

Не си заслужава тоя кърпел за 2-3 часа разглобяване на шкафовете
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 09 Авг 2020, 10:07

Аз за 2 часа само ще махна съдовете от всички шкафове. Да не говорим за уреди, мивка, и другите неща като плота който е залепен и те ограничава, мястото което ти трябва за да ги махнеш от там и още дреболии. Да си прецени ситуацията и да действа както реши. Не споря, че е по-лесно, удобно и красиво да ги редиш на "чисто''.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от drago_pavlov » 09 Авг 2020, 17:40

bum_bum написа:Е колко па да е висока цената на водоплътния, в има 10-15лв на кубик, я не.

Цената на разните мразо,водо, киселинно устойчиви и другите такива е вече сериозна. Не помня точно ама някакви там пътеки лях, които излязоха много дебела пара.

Последно преди две години като купувах добавката за водоплътност беше 10 лв на кубик.
А бетон, който да не го яде солта зимата беше +40 лв на кубик.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DaGa » 09 Авг 2020, 23:03

peshehodetz написа:Искам да сменям плочките в кухнята на снимките. Трябва ли да разместват шкафовете или има начин старите плочки да се изрежат с флекс по някакъв начин внимателно около шкафовете. Някой правил ли е нещо подобно?ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
А не може ли директно върху старите да наредиш новите ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 10 Авг 2020, 10:15

Както каза колегата по-горе, челните дъски под шкафовете са на едни щипки и се вадят лесно, а отдолу шкафовете би трябвало да са на крачета. Така ще може да се изкърти по-навътре от шкафа и да се залепят плочки така че да не личи. Проблем обаче ще е този чийто гръб е към дневната а не към стена. Защото едната му страна е цяла дъска и няма челна такава. Обаче ми се вижда, че тя не стъпва директно на пода и има някаква фуга там. При внимателно къртене(аз бих го направил с чук и длето за по голяма прецизност) и после изобретателност от плочкаджията би могло да стане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 10 Авг 2020, 11:03

Аз като гледам и в ламината (паркета) се спъвате. Или го зарязвай за още известно време или директно основен ремонт. :mhihi: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от K_Ilkov » 10 Авг 2020, 11:04

Явно има причини да се търси такъв частичен подход …

За мен:

- къртенето ще е страшен въртел така под шкафове и тн.
- довода за махането на съдовете не вАжи - нещо не ми се връзва как ще се кърти в кухнята и после няма да ги измиеш тия съдове и шкафове, та ваденето остава, дали преди или след
- накрая оставаш с кърпени плочки - след 5г като решиш да сменяш шкафове … Да може да са същите, но ако ти дойде друг акъл ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 29.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 118d '06

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от A.Velikov » 10 Авг 2020, 15:01

Аз също съм за лепене на новите върху старите. Тъкмо ще се вдигне нивото и прага между паркета и плочките ще се намали или направо изчезне.
Махат се челните дъски, лепят се новите плочки, като да влязат малко под шкафовете, за да не личи. После челните дъски се намалят малко на височина за да си влязат на мястото (ако нямаш циркуляр, в Практикер са ми скъсявали плоскости на мой размер и взимат сравнително евтино). Най-пипкаво ще е на бара страницата, както казаха колегите, но там може да се помисли или как да се освободи само тази дъска, без да се разглабя шкафа, за да се скъси или да се среже на място дъската, за да може и под нея да застъпят малко новите плочки. На скоро редих ламинат върху плочки в една кухня, като трябваше да правя и аз такива магарии. Получи се доста сносно, предвид това, че го правих аз :mhihi:
Според мен това е най-лесния и чист начин за такова освежаване. Така или иначе след 10г. примерно като решиш да ги сменяш, със сигурност ще искаш да смениш и шкафовете.

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 10 Авг 2020, 17:27

Според мен не е лошо да се изчака , и направо с куфнята както се предложи вече . Иначе ако не търпи отлагане съм за рязане . Разликата в нивата няма да е 5мм със сигурност и не знам дали изобщо лепящия плочки ще се хване да лепи така директно върху старите без някакви замазки . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nickstorm » 10 Авг 2020, 18:03

Какви замазки, капитане? Има си специално лепило за плочка върху плочка, даже някои басейни се реновират така. Лепещия ще ги лепи с кеф так, щото се предполага че старите плочки са на нивел.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ganchev__

Последни теми
Facebook