Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 21 Окт 2021, 7:59

TNT написа:Ако е наобратно, трябва да духа навътре. То няма движение в никоя посока, само върти вътре перката. Чистил съм го колкото може без да махам жици. Той само върти и бучи, нищо не прави. Търсих модела да не е някъв евтин боклук, то един от най-скъпите се оказа :dunno:

За да има номинален дебит трябва единственото място откъдето минава потока въздух, да бъде между витлата на перката и дифузьора около нея. Всякакви други неуплътнени фуги, цепнатини, дупки и т.н. между корпуса на вентилатора и въздуховода, по който се очаква да излиза въздуха навън довеждат до обратна рециркулация и въртене на въздуха "от пусто в празно", и съответно, ефект от вентилатора клонящ към нула :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TNT » 21 Окт 2021, 9:07

Благодаря, ще огледам колко плътно е.

nickstorm написа:Иначе и при мен силикона не е трепнал вече повече от 3 години :dunno:

На предния локдаун пролетта се редих на опашка пред Практикер за силикона :mhihi: Март-април някъде да е било. То още от август сигурно стана черен, ама все не намирах време.


Иначе е този модел https://praktiker.bg/bg/Ventilatori-za- ... C/p/836212 :dunno: Пробвах да му сваля капака отпред, пак нищо. Ни напред, ни назад :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 21 Окт 2021, 10:02

Друго важно да се отбележи е, че понякога дадени помещения са почти херметически затворени, което не позволява навлизането входящ свеж въздух. В такава ситуация няма как да се очаква и да има кой знае какъв изходящ дебит към вентилационните въздуховоди. Да не говорим, че понеже вентилаторът се опитва да прави вакуум, започва да се товари зверски, бучи, както казваш, а често и прегрява. Можеш да го разбереш по прегряването или ако има аксиален луфт перката ще забележиш аксиално изместване при включването на двигателя. Рядко в една баня е такава ситуацията, но не е изключено. За да не се опитва да смуче входящ въздух от канализацията и сифоните (особено лятото като ти изсъхат преливниците на сифоните :mhihi: ), често се слага вентилационна решетка на входната врата на банята, за да идва входящ въздух от коридора да речем.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 21 Окт 2021, 10:13

И аз за това си мислих, и хич не е толкова трудно да се постигне особено както е модерно да се слагат алуминиеви врати в баните които са с гумени уплътнения и затварят много плътно. Ама ме съмнява TNT да е пробвал само на затворена врата. Или както каза в предния си пост има луфт м/у вентилатора и отвора, или проблема е във вентилационната шахта и е запушена някъде нагоре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 21 Окт 2021, 10:49

TNT написа:Иначе е този модел https://praktiker.bg/bg/Ventilatori-za- ... C/p/836212 :dunno: Пробвах да му сваля капака отпред, пак нищо. Ни напред, ни назад :mhihi:

Същия боклук го имам, за по-малко от година спря да се отваря и затваря - остана си в отворено положение завинаги. И дърпа доста слабо. В другата тоалетна имам пак на CATA, най-евтиния модел - дърпа на смърт, лист А4 го държи без да падне.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Tenata » 21 Окт 2021, 13:22

TNT написа:Благодаря, ще огледам колко плътно е.

nickstorm написа:Иначе и при мен силикона не е трепнал вече повече от 3 години :dunno:

На предния локдаун пролетта се редих на опашка пред Практикер за силикона :mhihi: Март-април някъде да е било. То още от август сигурно стана черен, ама все не намирах време.


Иначе е този модел https://praktiker.bg/bg/Ventilatori-za- ... C/p/836212 :dunno: Пробвах да му сваля капака отпред, пак нищо. Ни напред, ни назад :mhihi:


Така и така ще трябва да свалиш вентилатора. Когато го свалиш пред дупката на въздуховода палиш клечка кибрит (по-дългите ще ти дадът по-добра информация) дали има естественна вентилация или с други думи пламъчето трябва да наклони в посока дупката.
С помоща на вентилатора просто увеличаваш този процес.

При мен вентилаторите са най-простите с една решетка отпред и толкоз (такива с плътни капаци отпред) никога не съм ползвал, явно са т....к
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 09 Ное 2021, 3:59

Утре ще редя ламинат. Въпросът ми е относно подложката. Трябва ли да я лепя с лепенка по краищата към стената (пода) или може да си седи и така? Никога не съм правил това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ceco_kd » 09 Ное 2021, 5:32

Аз съм редил 2-3 пъти и никога не съм го лепил. Редиш в/у него и не мисля, че би имал шанс да мръдне и мм дори.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 09 Ное 2021, 9:12

BMW_POWER написа:Утре ще редя ламинат. Въпросът ми е относно подложката. Трябва ли да я лепя с лепенка по краищата към стената (пода) или може да си седи и така? Никога не съм правил това.
Не се лепи подложката.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Kurtov » 29 Ное 2021, 11:51

Здравейте.
Какво ви е мнението за това - https://www.youtube.com/watch?v=ll0e4zY1eIE ?
Дали ще има ефект, когато температурите паднат на -20 ?
При мен чешмата е в сграда, която не се отоплява и зимата замръзва.
Или да копаем шахта с изпускателен кран ?
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 18 Яну 2022, 19:18

Да знаете проверен човек за реставрация на дървени мебели?
Става въпрос за голям, стар и амортизиран бюфет, но доста красив и не ми се ще да го насека и изхвърля :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 25 Яну 2022, 17:38

Идеи за боядисване/пребоядисване на всякакви ПДЧ мебели? Гардеробче, секцийка и т.н. По възможност така, както са си, демек без разсглобяване, шкурене и т.н. Гледам в тубата с някаква тебеширена боя го правят, но не знам доколко е удачно :dunno:

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от sme666ko » 25 Яну 2022, 23:00

madafaka_donkele написа:Идеи за боядисване/пребоядисване на всякакви ПДЧ мебели? Гардеробче, секцийка и т.н. По възможност така, както са си, демек без разсглобяване, шкурене и т.н. Гледам в тубата с някаква тебеширена боя го правят, но не знам доколко е удачно :dunno:

Виждал съм добре направени с фолио, и сам съм си лепил един гардероб на вилата. Но пак имаше малко подготовка и сваляне на вратички за удобство.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 26 Яну 2022, 3:42

Aко не са някакви рошави вратички, с много кривки, гънки и извивки, фолиото може да е добро решение :yes: Някога в бг-то наследихме в кухнята едни бели плочки на стената. С женицата залепихме едно фолио и от два метра изглеждаше като мрамор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от goppe » 10 Фев 2022, 13:29

Колеги някой може ли да ми препоръча фирма/бригада за измазване на вила - изолация, мрежа, шпакловка и мазилка, както и малка част от облицовка с камък. Общо взето стандартните неща за едно измазване. Става въпрос за района на София. Ако имате впечатления/препоръка за хора, които работят добре и няма да си оставят ръцете и на нормални за тази дейност цени. Благодаря.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook