Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 08 Окт 2021, 22:29

може да ги залепиш с монтажна пяза за излоация(Ceresit CT84 примерно), но аз бих си "възал гащите" като сложа между каменните плочи, метални Т-образни скобички, макар и малки, които влизат с дюбел в трегера.

Не че пяната ще отпусне, ама за всеки случай

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от RaiN » 09 Окт 2021, 6:53

:yes:
Последна промяна RaiN на 09 Окт 2021, 18:49, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 09 Окт 2021, 8:23

Някой може ли да даде предложение за много евтин ламиниран паркет/ламперия или нещо друго, с което да се покрият стените на гараж? Нивото няма да е чак до тавана, разбира се... Търси се 'функция', а не 'визия', т.е. цената ще е определяща!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 09 Окт 2021, 9:29

ildivvy написа:Някой може ли да даде предложение за много евтин ламиниран паркет/ламперия или нещо друго, с което да се покрият стените на гараж? Нивото няма да е чак до тавана, разбира се... Търси се 'функция', а не 'визия', т.е. цената ще е определяща!

Самият ти си си дал решението.
Иначе, изпълнението е лесно:
Ако е с ламперия, квадратният метър в Пловдив струва около 10-12 лева със ширина на летвите 9 см.
Изпълнението не е трудно, монтираш хоризонтални летви на стената и от горе "ковеш" ламперията.
Просто ти трябва циркуляр за да подрежеш летвите преди да ги наредиш.
Идентично е и с ламинираният паркет. Взимаш най-евтиният паркет на цена около 6-8 лева на м2 и ако е равна стената с добра структура го лепиш, ако не е равна, пак правиш конструкция от зад на стената и го монтираш.
По-трудно е, защото ламинираният паркет по-трудно се наглася , освен това, ако има влага в гаража , ламината се прецаква.
Може да опиташ с гипсокартон . Прави се конструкция на стената и поставяш платната, като ги завиваш с винтове за гипсокартон.
Лесно е и не е необходимо да се шпаклова от горе или боядисва
Цената на платно гипсокартон водоусточив е около 10-12 лева за лист. Листа е 2.20 х 1.20 мисля беше , но имаш едни лайсни дето се монтират на стената и още няколко елемента , но те не са много скъпи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 09 Окт 2021, 11:33

ildivvy написа:Някой може ли да даде предложение за много евтин ламиниран паркет/ламперия или нещо друго, с което да се покрият стените на гараж? Нивото няма да е чак до тавана, разбира се... Търси се 'функция', а не 'визия', т.е. цената ще е определяща!

PVC ламперия - лесно се реди, не те вълнува влагата особено, само не знам какви са цените, откакто тръгна спекулата ...
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 09 Окт 2021, 13:12

ildivvy написа:Някой може ли да даде предложение за много евтин ламиниран паркет/ламперия или нещо друго, с което да се покрият стените на гараж? Нивото няма да е чак до тавана, разбира се... Търси се 'функция', а не 'визия', т.е. цената ще е определяща!
Каква е функцията?

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 09 Окт 2021, 18:38

Гаража е с парно, надземен е и влага няма! Иначе май грешно съм се изразил... Имах предвид да покрия стените с нещо, за да не стоят голи, а не, че има значение шарката или цвета... (това относно 'функция' и 'визия')! Чак с гипсокартон няма да се занимавам! Просто е безсмислено! Стените са прави и гладки... Мислех паркета/ламперията да я кова директно на стените с дюбелчета и така...Въпроса беше дали няма някакви по-големи (като парчета) и евтини алтернативи, за които не се сещам!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 09 Окт 2021, 19:14

Най евтино ОСБ плоскости.Големи и евтини.Дерзай.Можеш и да боядисваш. :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 09 Окт 2021, 20:30

И аз щях да предложа същото, имам приятел който облече стените на гаража с осб и стана много приятно.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Binev_OuT » 10 Окт 2021, 8:59

ОСБ-то и на мен ми харесва как седи , особено в работилница и гараж е много удобен , можеш да си закачаш някакви инсрументи на него.
Обаче в момента цената е ... :shock: , преди седмица ми поискаха 40лв за лист от най-гадния 9мм,който не е влагоустойчив.
Според мене може да стане добре и с някакви прави дъски по-дебелички.Може да ги наредиш по стената в някаква форма и да стане като пано.С един хубав тъмен лак , на бялата стена ще стане номер едно и ще стават да си редиш неща по тях.На ламината примерно за тази функция ще трябва освен него, да дупчиш и стената и на слагащ дюбели.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 10 Окт 2021, 9:27

С тапети излиза най евтино и стените изглеждат много добре за без пари :mhihi:
Последна промяна Jordana на 10 Окт 2021, 11:37, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 10 Окт 2021, 10:57

На принципа на тапетите, за същите пари и според мен по-ефектно и симпатично става с корк. Ролка 2мм е на 5лв квадрата и изглежда добре.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 10 Окт 2021, 11:05

Това къде може да се види и закупи евентуално?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от RaiN » 17 Окт 2021, 20:55

Здравейте,
След дъждовете през последната седмица при отваряне на водомерната шахта видях,че се е просмукала вода (около 30 см ),а водомерът е ниско долу и беше под вода .Предполагам водата не му пречи на работата,но се притеснявам зимата при евентуално замръзване :banghead:.
Шахтата е зидана с тухли единички (не плътни) ,а дъното е бетон ,дълбочината е около 80 см .
Възнамерявам да залепя фибран на стените и капака (ламаринен е ),за да я топлоизолаирам,но какво да правя с подпочвените води ?Гледам има течни гуми ,и още куп хидроизолации ,но не знам кое би помогнало :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 17 Окт 2021, 21:53

И да му сложиш фибран, не вярвам като падне на -15 вътре да е много по различно. Въпроса е, че ниските температури не предразполагат за 10 дена дъжд, така че според мен няма какво да го мислиш. Минали години как е било, имал ли си проблем.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook