Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 01 Ное 2020, 18:01

Да - хубави оферти имат, но логистиката ми е проблем. А да го държа цяла седмица да събира прах - по-добре да си купя един от бриколаж и да го върна на другия ден цървулската :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 02 Ное 2020, 8:54

Лепачка за 20лв не е хубава идея.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 02 Ное 2020, 10:45

bum_bum написа:Лепачка за 20лв не е хубава идея.

Обърках, 25 лева беше лепачката, една в жълта метална кутия . Бързо загрява, аз за първи път лепя такива тръби и направих водопроводен път със завои и всякакви кранчета.
Понеже четох, че ако се прегрее много тръбата, от пред се намалява диаметъра и няма да минава добре вода. За това всяка спойка я проверявах от вътре с ендоскоп и нямаше нито един проблем.
После разбира се пуснах водата за да проверя за течове и днес няма никакви проблеми.
Ей такава е лепачката/поялника за тръбите.
poalnik-za-polipropilenovi-trabi-ot-50⁰c-do-300⁰c-image_5e2ede5c172a5_1280x1280.jpeg


Иначе, ремонта, за който съм го взел не е претенциозен, в едно 100м2 хале/склад си правя "миризлива" кухня, тоест там, където ще се печат разни неща във фурната, където ще стои скарата, фритюрник и подобни неща, че жената не иска нищо да и мирише в къщата, и като цяло съм купил цяла кухня с вградена печка, мивка и миялна машина.
Оразмерих една част от помещението и се получиха 14м2, сложих гипскартон на стени и таван, долу сложих плочки, разбира се, за първи път правя подобни неща , но съм доволен като цяло.
IMG_20201101_140651.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 04 Ное 2020, 11:23

Има ли някой в темата, който е монтирал подобни корнизи за скрито LED осветление?
Главно ме интересува с какво се лепи стабилно към гипсова шпакловка и дали има някакви специфики при монтажа... Аа и дали седи стабилно или се отлепва понеже препоръчват към LED лентата и Г-образен алуминиев профил (за охлаждане, вярвам). Та тая допълнителна тежест не знам как би се отразила на корниза :dunno:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Моджо » 04 Ное 2020, 12:27

Що реши , че е лепено ? Може да е на дюбели.
"7. Монтаж на корнизи за скрито осветление- какво трябва да знаем?

Особеността при корнизите за скрито осветление е, че те трябва да се монтират на 10-15 см. разстояние от тавана до най-горния край на корниза. Това е необходимо, за да може светлината да се отразява правилно към тавана. В случай, че корниза ще отразява светлината към стената, а не към тавана, той се поставя плътно до тавана.
Монтажа се извършва както при другите дурополимерови и полиуретанови корнизи с монтажен силикон и лепило за снадки. При стандартни ъгли от 90 градуса, корнизите за скрито осветление се режат под ъгъл 45 градуса.

Ние ви съветваме: След като поставите монтажния силикон и прикрепите корнизи към стената, го фиксирайте с пирончета (от най-малките), така ще дадете възможност на лепилото да стегне максимално добре и ще гарантирате по-голяма устойчивост на корнизите. След това поставете малко от монтажния силикон върху поставените пирони или дупчиците, които ще останат от тях (ако решите да ги махнете) и боядисайте, така те ще останат незабележими"

от тук
https://pervazite.com/%D0%BA%D0%BE%D1%8 ... BE-%D1%82/
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 04 Ное 2020, 12:48

Моджо написа:Що реши , че е лепено ? Може да е на дюбели.

Пишат, че се прави с лепене и питам за някой, който е лепил какви са му наблюденията след лепенето. Аз ако имах възможност, щях да си сложа дюбели, но на тая височина на едната стена в коридора ми минават почти всички кабели от таблото и ще уцеля 100%-ова шестица от тотото, ако тръгна да дупча или да набивам пирони :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 04 Ное 2020, 14:44

Никакъв проблем няма да го залепиш т'ва. Ако са ти криви стените е малко по-тегаво с напасването. Сите монтажни лепила и полиуретанови уплътнители стават. Никакъв шанс няма да падне от алуминиевата лайсна. Аз ламинат съм лепил на стена със някакъв сикафлекс, имаш малко време да коригираш и после или се кърти мазилката или се троши ламината :mhihi:
Само не знам от'де ги измислиха тия цени на линеен метър на тоя стиропор, полистрол или XPS :kuku: :dunno: Т'ва реално, майстора ще го е срам да ми иска толко' пари ако го сдела от ГК :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 04 Ное 2020, 14:55

hell's angel написа:Никакъв проблем няма да го залепиш т'ва. Ако са ти криви стените е малко по-тегаво с напасването. Сите монтажни лепила и полиуретанови уплътнители стават. Никакъв шанс няма да падне от алуминиевата лайсна. Аз ламинат съм лепил на стена със някакъв сикафлекс, имаш малко време да коригираш и после или се кърти мазилката или се троши ламината :mhihi:

Лайк :yes:
hell's angel написа:Само не знам от'де ги измислиха тия цени на линеен метър на тоя стиропор, полистрол или XPS :kuku: :dunno: Т'ва реално, майстора ще го е срам да ми иска толко' пари ако го сдела от ГК :mrgreen: :mhihi:

На тежки наркотици са наш'то търгаш, както винаги :dunno:
На мен пиксел-адресируеми 12-волтови RGB ленти ми излизат по-евтино на метър от тия пуканки баси :kuku:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Eмилио Димитров » 05 Ное 2020, 15:48

Cyberloner написа:Дойде време да се захвана да си правя сух под на таванското с гипсфазер, нещата са ясни, ама трябва да си пусна нива.
Случайно някой да има лазерен нивелир от тези, които проектират хоризонтали във всички посоки, или въртящ?

Гледах да взема под наем, ама рентекс са ми далече и няма да смогна да го върна в Събота а те не работят в неделя, аз пък не мога да стигна до тях през седмицата и...куцо.

Та ако някой колега има такава играчка и може да ми услужи - трябва ми за има-няма 30мин, мога да почерпя или да помисли за някакъв наем също съм съгласен.


В Лидъл на ломско шосе има останали няколко брои от тяхния, който е с линии по хоризонтал и вертикал - 44лв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 10 Ное 2020, 15:45

Търся откъде в София, мога да отида и да си купя към 12 кв. метра (4 листа) 18-милиметров OSB-3 (водоустойчив)..? Особеното е, че искам и да ми го нарежат пък и (пожелателно) да ми го докарат :!: По един-два среза на лист са. Бау-Хоум-макс и Практикер отпадат, защото май нямат такъв, или поне на сайта им "така пише" :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 10 Ное 2020, 16:00

Ташев Галвинг ще ти свъшпат работа
Малко точността, ми обясняваха, че може да е проблем ако среза е по-дълъг от 2м, не разбрах защо ама го имай предвид

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Eмилио Димитров » 10 Ное 2020, 16:02

В района на Люлин ако си, има склад за дървен материал на бул. Сливница/Европа малко след ЕКО-то вляво посока Божурище. Предлагат транспорт, имат ОСБ-та, би трябвало да може и да ти отрежат или сам да си ги отрежеш, ако си закараш зеге или ръчен циркуляр.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 10 Ное 2020, 17:44

The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 10 Ное 2020, 18:03

Cyberloner написа:Ташев Галвинг ще ти свъшпат работа
Малко точността, ми обясняваха, че може да е проблем ако среза е по-дълъг от 2м, не разбрах защо ама го имай предвид

Мерси :bchug:

Eмилио Димитров написа:В района на Люлин ако си, има склад за дървен материал на бул. Сливница/Европа малко след ЕКО-то вляво посока Божурище. Предлагат транспорт, имат ОСБ-та, би трябвало да може и да ти отрежат или сам да си ги отрежеш, ако си закараш зеге или ръчен циркуляр.

:bchug:

streetz написа:Home max имат :dunno:
https://www.home-max.bg/osb-3-neshlajfano-18mm/

Нещо съм блял като съм търсил, може би, 'щото гледах за "водоустойчив", а то OSB-3 е точно такъв :ok:
Мерси :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 11 Ное 2020, 17:42

Някой да се е сблъсквал с габиони? Първоначално мислех сам да си ги монтирам, обаче нещо нямам време напоследък а искам преди зимата да го направя. Та почнах да се оглеждам за фирми дето ги монтират освен че ги правят...еми само една намирам. И те като отидох при тях ми дадоха една цена, после ги викнах на оглед и ми дадоха по 2.5. Първоначално беше 1500лв за подпорна стена 70см над земята(750 материали+750 труд), след огледа стана 2к труд, като пича дето прави огледа вика макс за ден работа е. А даже съм им направил изкопа и само трябва да сложат кошниците вътре и да "наредят" камъка(в кавички щото предполагам ще го нахвърлят даже). Та някой с идеи кой може да ми ги монтира тия габиони?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook