Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Моджо » 10 Яну 2023, 23:01

Корка е скъп, да. Хубав ламинат не се плаши от вода. Треа да направиш басейн та нещо да стане евентуално. Добре изциклен и лакиран естествен паркет е същата работа. Нищо не му става от мокрене.
Каквото ти харесва, това си сложи. Само гледай да няма много релеф че после се чисти... Абе кат в казармата, сапунка. С четка за зъби :mhihi: Пода в големите магазини от какво е? Като бетон е, но е много гладко и нещо блещука кат брокат.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ивайло Димов » 10 Яну 2023, 23:06

Шлайфан бетон :) самия бетон се бърка със стъкло-фибърни фибри и метални .....разстила се ,чака се леко да дръпне и се насипва специална смес ,после с "хеликоптерите" се лъска .Накрая се маже със специална течност да стане водоотблъскващ ,режат се дилатационни фуги и се запълват с полиуретаново уплътнение .Колкото са по-високи изискванията за товароносимост толкова по-висок клас е самата смес ,има и с много финни метални топчета .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 10 Яну 2023, 23:13

За корка да ви кажа...ту партс е работата там. Наще като правиха ремонт далечната 2001ва сложиха в целия апартамент такова. В коридорите, кухнята и хола беше с пвц покритие отгоре, единия бял някакъв а другия досущ като ламинат, а в спалните естествен корк само лакиран отгоре. Еми тоя естествения точно за 2-3 години му се е*а майката и му падна лака. Всяка година трябваше да се маже с някви простотии и пак седеше много зле. Другия не мръдна, преди 3 години като продадоха апартамента си изглеждаше екстра още. Та...хубаво нещо са естествените материали, амаа трябва да ги поддържаш и пак се скапват.

Ganchev__ написа:Видях варианта и за т.нар корков ламинат - сандвич панел с ламинат и корк, но цената е около 100лв/кв м.


Че аз моя винил го плащах по 80 на квадрат ако не се лъжа преди 3 години, сега не съм гледал какви са цените, то вече може по за по-малко да сложиш нещо :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ивайло Димов » 10 Яну 2023, 23:17

А 1 време имаше едно за стените ....деколин, лепеше се със лепило за обувки "Хелмевект " тва по време на соца е било връо на сладоледа :D обаче решиш ли да го махаш.....леле тапетите са песен пред това чудо .

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Hito » 11 Яну 2023, 22:05

Ивайло Димов написа:А 1 време имаше едно за стените ....деколин, лепеше се със лепило за обувки "Хелмевект " тва по време на соца е било връо на сладоледа :D обаче решиш ли да го махаш.....леле тапетите са песен пред това чудо .

Е такава ГАД като деколина нЕма :bang:
Преди три години свалях такова нещо на вилата и в един момент започнах да се замислям дали да не бутна цялата вила :evil:
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от anttonev » 11 Яну 2023, 22:39

При мен тоя деколин беше под формата на едни космати тапети. Това нямаше махане, ама никак, даже дърпаше някакъв слой от панела, някаква шпакловка дето е отдолу. Накрая с горелка го горих от стените.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Моджо » 12 Яну 2023, 22:42

Нашия на стълбището /цокъл/ 45 години не е мръднал обаче.
Та го и немаше, та чак в Станке Димитров ходихме да го купуваме.
За младите-Дупница е Станкето.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 16 Яну 2023, 10:14

Има ли някой в темата, който има лични впечатления от добър и проверен онлайн магазин за компоненти свързани с пропан-бутан - маркучи, вентили, фитинги и т.н. истории?

Нямам време да обикалям, а в четвърък ще идват "майсториТЕ" да монтират нова кухня вкъщи и плочата с котлоните ни е наполовина на пропан-бутан, та ми се иска до петък да си осигуря каквото ми трябва и уикенда всичко да е готово :roll: Главно ми трябва около 2.5 метра маркуч завършващ на ей такова (G 1/2" женско) за към котлоните, а от другата страна ще мога и сам да си го направя с редуцир-вентил за към газовата бутилка :yes:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ивайло Димов » 16 Яну 2023, 10:38

Отиваш в някой магазин за автогазови уредби и им казваш какво искаш ,там имат всякакви маркучи и избора е голям .Моите родители също са с вградена кухня и печката им е с пропан-бутан ,маркуча е обикновен от такъв магазин и е слаган преди 15 години .Но баща ми е свикнал да спира бутилката от редуцир -вентила .По магазините за АГУ продават и за домакински уреди ,поне тук е така ...има 2-3 специализирани и там има всичко .Газта е опасна когато бутилката е стара и не е подменян вентила и ако я спираш количеството ,което остава в маркуча е пренебрежимо малко .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от empar » 18 Яну 2023, 14:57

Nickelback написа:Има ли някой в темата, който има лични впечатления от добър и проверен онлайн магазин за компоненти свързани с пропан-бутан - маркучи, вентили, фитинги и т.н. истории?

Нямам време да обикалям, а в четвърък ще идват "майсториТЕ" да монтират нова кухня вкъщи и плочата с котлоните ни е наполовина на пропан-бутан, та ми се иска до петък да си осигуря каквото ми трябва и уикенда всичко да е готово :roll: Главно ми трябва около 2.5 метра маркуч завършващ на ей такова (G 1/2" женско) за към котлоните, а от другата страна ще мога и сам да си го направя с редуцир-вентил за към газовата бутилка :yes:

Изображение


https://elenagas.com/kontakti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Leon » 19 Яну 2023, 17:49

Ganchev__ написа:
Leon написа:Балатум на ламели, не на ролка :mhihi:


Най-стария и обикновен вариант представлява точно това.Даже май се лепи без подложка, директно и наистина прилича на балатум.
LVT или vinyl tile.

Това за което питам се води SPC Vinyl Flooring(Stone Polymer Composite).
https://www.z-youngfloor.com/case/5.htm ... b3EALw_wcB

Твърди плоскости като ламинат.Монтира се като ламинат, и подложката е едно цяло с плоскостите.
Чудя се дали да не ползвам този вариант в коридора, вместо различните видове плочки, както и в кухненския бокс (заради водоустойчивостта). Иначе до колкото разбрах износоустойчивостта му е в пъти по-висока от тази на обикновения ламинат и дори гранитогрес.


Даже в баня съм виждал да го слага един доста популярен youtube майстор. Идеален е за заместване на плочки.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Exclusive89 » 19 Яну 2023, 20:31

Може би не е точно по темата, но все пак...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 25 Яну 2023, 16:59

empar написа:
Nickelback написа:Има ли някой в темата, който има лични впечатления от добър и проверен онлайн магазин за компоненти свързани с пропан-бутан - маркучи, вентили, фитинги и т.н. истории?

Нямам време да обикалям, а в четвърък ще идват "майсториТЕ" да монтират нова кухня вкъщи и плочата с котлоните ни е наполовина на пропан-бутан, та ми се иска до петък да си осигуря каквото ми трябва и уикенда всичко да е готово :roll: Главно ми трябва около 2.5 метра маркуч завършващ на ей такова (G 1/2" женско) за към котлоните, а от другата страна ще мога и сам да си го направя с редуцир-вентил за към газовата бутилка :yes:

Изображение


https://elenagas.com/kontakti
Колега, жив да си! От тях поръчах и буквално имаха всичко каквото ми трябваше! Много благодаря, че ми спести дни обикаляне залудо!

Ще пиша като имам време за "експириънса" ми по разни "хипермаркети" на тема дом и строителство :mhihi:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от goppe » 03 Мар 2023, 15:47

Колеги, малко помощ за един монтаж. Ще слагам една по-големичка тента на вилата (към 5м някъде дълга), но тъй като е вила и не живеем там ми се иска да я закрепа една идея по-сигурно в сравнение с 2та или 3те анкера, с които ще я монтират. Опитах се да намеря в нета някакви секретни болтове, но по колкото и начина да напиша в търсачката, все секрети за джанти ми излизат. Въпроса ми е има ли откъде да си намеря някакви секретни болтове или гайки по размер?

Става и варианта да заваря пъпка на главата на болта или гайката след като монтират тентата, но много дилетанско ми се струва, а и ако се вижда отдолу ще е грозно. Та всякакви идеи ще са ми полезни :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 03 Мар 2023, 16:14

Ако намериш гайка тип антивандал ще е най-добре. Иначе точка с електрожен и така.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook