Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 19 Май 2022, 13:02

Иво, лакът хич не е лош. Вече 7-8 години не е мръднал. Всичко останало, лакирано с други разни евтинджоси, отдавна се олюпи и дървото потъмня. Та не го зарязвай за кошарата :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от RaiN » 07 Авг 2022, 10:27

.
Последна промяна RaiN на 09 Авг 2022, 7:34, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 07 Авг 2022, 10:42

hell's angel написа:Иво, лакът хич не е лош. Вече 7-8 години не е мръднал. Всичко останало, лакирано с други разни евтинджоси, отдавна се олюпи и дървото потъмня. Та не го зарязвай за кошарата :mrgreen:


Всъщност този лак действително се оказа със сериозни качества. Може би му намерих цаката, боядисва се задължително с четка и се разстила хубаво на възможно по-тънък слой. Действително филмът, който после изсъхва и то мн бързо прави доста добра защита! Образува се някакво много твърдо покритие, което буквално пречи дори да издраскаш дървото ако решиш. Та да, този лак действително е доста качествен, но е странно как никой нищо не знае за способите на нанасяне да речем. Ако решиш например да мажеш с валяк си се получава точно мазало!
Иначе си направих експеримент с една малка дограма с евтинджос и само 2 месеца по-късно аз определено виждам наченки на прогаряне. Само 2 месеца са минали, бахму. Тоест след 3-4 години пак трябва да се шкури и маца. С други думи си прав!
Сетих се и друго, че може да е полезно на някой:
Дървото, мацано с евтинджос седи някак евтино после като цвят. Не мога да го обясня, но да кажем червенее неестествено. Евтино ми е. След този лак дървото леко потъмнява и седи като скъп масив. Определено има разлика!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 27 Авг 2022, 15:49

Някой случайно да знае някой скрит трик за поставяне на дюбел в стириопор?
Къщата ми се оказа с предполагам най-куцата и евтина изолация, мазилка и отдолу виждам просто стириопор. Не ми е никакъв проблем това, защото я намирам естествено, супер изолирана, но на втория етаж има една декоративна ламперия, която е хваната с винтове през мазилката в стириопора.....
Левашка работа и ме дразни. Искам да го хвана хубаво, а не ми теква никакво бързо решение.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от maxoyn » 27 Авг 2022, 16:29

Колеги интересува ме кои са добрите марки дограми към момента и евентуално добри фирми за монтаж? Става въпрос за град Плевен, тук само една фирма видях да предлага Salamander - до колкото разбрах тези са най-качествени. Не знам фирми от София дали биха се занимавали.
Апартамента е с много стара дървена дограма, но към момента няма проблем с влага/мухъл/конденз и силно искам да избегна това след смяната.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Моджо » 28 Авг 2022, 8:12

Скрит трик няма - зимаш дълъг дюбел 12-ка примерно, да стигне до стената и това е.
Вариант 1.
Вариант 2 има едни като шишарки/охлюв, те са за стиропор.
Вариант 3 - лепило.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 28 Авг 2022, 9:29

Да, може би ще лепя. Вместо една както е в момента, ще сложа в средата три гредички за да компенсираме компромата от лепилото. Ще попитам и за тия охлюви, че ми е любопитно що е то.
Дюбела отпада, че то отдолу е стара зидария камък. Има да дупча като замаян, че е супер разнородна зидария.
Благодаря!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 28 Авг 2022, 9:57

Тая декорация, дървена ламперия ли е или някаква PVC имитация? Ако е дървена да я хващаш в стиропора ... много оптимистично ми звучи, имайки предвид склонността на дървото да се криви и измята :ok: Без летви (майки) хванати в стената и да ковеш върху тях, не виждам как ще стане читаво.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 28 Авг 2022, 10:01

Дървена е. И действително една от летвите точно туй е сторила, изметнала се е и ще я сменям. И майки има, които по свръх умен начин са хванати за изолацията с винтове и после е кована ламперията по тях.... Свръх умен е бил тоя. Майките съответно са се разковали и сега леко виси. Не се забелязва, но мен ме дразни.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 01 Сеп 2022, 19:59

Пак да питам, сега излезе друг казус. Почнах да боядисвам на места, но от едната страна къщата е доста висока, около 8 метра. Освен това от там надолу са поне 15 до пътя, а на всичкото отгоре евентуална стълба ще седи на неравен участък. Някой случайно знае ли метод да си имам палитрата някак на стълбата. Купих вече наистина голяма и стигам почти до горе, но ако ще слизам всеки път на земята да топя четка/валяк един месец може и да не ми стигне :D
Ходих по магазините и се учудвам, че няма никакво решение за тоя казус. Едва ли съм единствения, който боядисва на високо :dunno:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 01 Сеп 2022, 20:14

ivoaudi написа:Пак да питам, сега излезе друг казус. Почнах да боядисвам на места, но от едната страна къщата е доста висока, около 8 метра. Освен това от там надолу са поне 15 до пътя, а на всичкото отгоре евентуална стълба ще седи на неравен участък. Някой случайно знае ли метод да си имам палитрата някак на стълбата. Купих вече наистина голяма и стигам почти до горе, но ако ще слизам всеки път на земята да топя четка/валяк един месец може и да не ми стигне :D
Ходих по магазините и се учудвам, че няма никакво решение за тоя казус. Едва ли съм единствения, който боядисва на високо :dunno:
Правиш си една кука като S от арматура или нещо друго и закачаш на стълбата след това кофата с боята на куката и си готов.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 01 Сеп 2022, 22:18

Ба си какви елементарни неща не ми текват понякога. Срам!! :D Дано по-малко колеги прочетат това! :mrgreen: Днес цял ден мисля и мъдрувам!
Блгодаря, колега!

Тя голямата идея бе как да стане с палитрата, че тя знаем изисква хоризонтална повърхност, но голяма работа, с кофа дори ще е по-удобно!
Жив и здрав да е този ми ти форум, от здраве да не се оттърве!! :bchug:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от theraven_nz » 01 Сеп 2022, 22:41

Ако си брал грозде от висока асма, нямаше да питаш изобщо :mhihi:

Не се сдържах просто :bchug: :bchug:
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivoaudi » 01 Сеп 2022, 23:35

:D Не се обиждам, пък и си прав!
Утре няма да търча като гламав нагоре, надолу! Лежерно ще си мацам и ще се шегувам с комшиите и комшийките, които минават далеч там долу в ниското! :lalala:

М-у другото има тука наистина един комшия, асмата му бая висока и щедро дала. Много повече от мойта. Пък ся вече съм и подготвен.. :kuku: :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 02 Сеп 2022, 7:39

ivoaudi написа:Ба си какви елементарни неща не ми текват понякога. Срам!! :D Дано по-малко колеги прочетат това! :mrgreen: Днес цял ден мисля и мъдрувам!
Блгодаря, колега!

Тя голямата идея бе как да стане с палитрата, че тя знаем изисква хоризонтална повърхност, но голяма работа, с кофа дори ще е по-удобно!
Жив и здрав да е този ми ти форум, от здраве да не се оттърве!! :bchug:
Незнам на кое казваш палитра, предполагам ползваш ваничка, като ползваш кофа вземи една решетка за отцеждане (2-3лв са) и влизат в кофите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook