Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b2 » 30 Юли 2021, 6:15

Предпазно фолио дето го слагат в завода на ПВЦ дограма го е пекло 5 години слънцето и сега няма махане. Извиках уж профи фирма за почистване ама и тях толкова ги мързеше, че много ясно казаха че е “невъзможно” без жестоко да се нарани дограмата.
Принципно с нокът като чоплиш пада, но ка миниатюрни парченца и ще отнеме стотици часове.

Дали няма накялъв препарат дето да го размекне?

Тъпото е че предполагам че фолиото е от близък материал на самат дограма и не трябва да е твърде агресивно. Плюс дограмата е с “дървесен ефект”, което предполагам също е някакво фолио.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 30 Юли 2021, 7:17

Bogat-Beden написа:Пичове, мега сходен проблем, дайте акъл за шумоизолация на тавана?
(Апартаментът отгоре е ремонтиран, не се разбираме много с тях и няма как да искам да правят нещо на пода си.)
Това , мнения? https://www.misiamoiatdom.com/forum/vie ... php?t=2600
Аз имах подобен проблем с комшийката отгоре като се нанесе преди години. Ходеше доста шумно, блъскаха се врати и др, и всичко се предаваше по разните носещи бетонни колони и полу-стени тука-там директно в спалнята ми, въпреки че сградата е с тухли 50 санта, а и съм с изолация на тавана. Акустика, кво да го правиш... няма спасение. Нещата се оправиха с правене на забележка на няколко пъти и накрая разбра от дума. Бях тръгнал даже да мисля да правя по-специален active noise canceller (беше ми една от дипломните работи преди години :mhihi: ), понеже чисто акустично шумът беше адски силен точно където ми беше главата на леглото докато спя, но за щастие не се наложи...

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 30 Юли 2021, 7:52

b2 написа:Предпазно фолио дето го слагат в завода на ПВЦ дограма го е пекло 5 години слънцето и сега няма махане. Извиках уж профи фирма за почистване ама и тях толкова ги мързеше, че много ясно казаха че е “невъзможно” без жестоко да се нарани дограмата.
Принципно с нокът като чоплиш пада, но ка миниатюрни парченца и ще отнеме стотици часове.

Дали няма накялъв препарат дето да го размекне?

Тъпото е че предполагам че фолиото е от близък материал на самат дограма и не трябва да е твърде агресивно. Плюс дограмата е с “дървесен ефект”, което предполагам също е някакво фолио.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Парочистачка!? :dunno:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Bogat-Beden » 30 Юли 2021, 7:54

Благородно ти завиждам..
Истината е, че като е сама, само по косвени признаци разбирам, че е тук..но има деца.. Да са и живи и здрави, но и аз искам малко спокойствие..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 30 Юли 2021, 7:59

Мда ...скачане от дивана на пода , топане на топка и бягане в кръг са детски игри които трябва да се забранят със закон :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Bogat-Beden » 30 Юли 2021, 8:15

Мисля, че често чувам първото..
Аз като малък бях строяван яко да се съобразявам, но живеем други времена.. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 30 Юли 2021, 15:04

b2 написа:Предпазно фолио дето го слагат в завода на ПВЦ дограма го е пекло 5 години слънцето и сега няма махане.


И аз имам зарязано на разни места, заебах го за още 5 години и гледам, че е тръгнало да си пада само :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b2 » 30 Юли 2021, 22:01

slatanic написа:
b2 написа:Предпазно фолио дето го слагат в завода на ПВЦ дограма го е пекло 5 години слънцето и сега няма махане. Извиках уж профи фирма за почистване ама и тях толкова ги мързеше, че много ясно казаха че е “невъзможно” без жестоко да се нарани дограмата.
Принципно с нокът като чоплиш пада, но ка миниатюрни парченца и ще отнеме стотици часове.

Дали няма накялъв препарат дето да го размекне?

Тъпото е че предполагам че фолиото е от близък материал на самат дограма и не трябва да е твърде агресивно. Плюс дограмата е с “дървесен ефект”, което предполагам също е някакво фолио.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Парочистачка!? :dunno:
Супер идея! Като ми остане време ще пробвам и ще пиша. Мерси!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от theraven_nz » 30 Юли 2021, 22:23

С ножче за винетки или керамичен плот, много внимателно. Друг начин поне аз не съм намерил успешен. Моя случай беше подобен - кафява пвц дограма, изпечена 3 години. Никаква химия не помогна, лепилото се беше вкаменило.
---

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от MapkoB » 31 Юли 2021, 2:21

На мен ми се наложи да свалям фолио на колата преди да мина преглед. Както каза slatanic, най-безопасно е с парочистачка. Аз използвах парна машина за гладене, повече контрол и по-... нежно. Веднъж като го започнеш, не дърпай рязко, остави парата едва ли не да го отлепи, за да не остане лепило. След това, ако все пак има останало лепило, с разреден спирт (не си спомням точната пропорция обаче) и бръснарско ножче. Хамалогия е, но предполагам, че поне на плоска повърхност като дограма ще е по-лесно отколкото по кьошетата на задното стъкло примерно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Vasko_G » 27 Авг 2021, 8:40

Колеги, дайте предложение каква щпакловка да използвам, трябва да оправя тавана, че се е понапукал, вероятно ще се наложи да махна някое парче. Гледам, че продават готови шпакловки, обаче до сега не съм ползвал и, моля, някой да сподели впечатления и опит.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Binev_OuT » 27 Авг 2021, 8:46

Вземаш си гипсова.Щом вече има положена , ще я вземеш по финна.
Тия готовите съм ползвал и са добри.Но те са за накрая , ако търсиш идеално гладък ефект.Ама си е играчка.Еле пък таван , не се хващам аз
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Vasko_G » 27 Авг 2021, 8:53

Binev_OuT написа:Вземаш си гипсова.Щом вече има положена , ще я вземеш по финна.

Проблемът е, че ще трябва да махна едно парче от шпакловката на тавана, напукал се е на кръст и шпакловката е леко виснала.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Binev_OuT » 27 Авг 2021, 9:01

Еми гипсовата трябва да свърши работа.
Сега , ако по бетона има някви по-сериозни язви , може да одариш една ръка дуоконтакт,на Баумит мисля че беше.И после гипса.Но ползвай и грунд,да не висне пак.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Vasko_G » 27 Авг 2021, 9:04

ОК, благодаря за насоките.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook