WW II митове и легенди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Grozdanoff » 20 Мар 2022, 13:05

enigma написа:
Grozdanoff написа:Колеги, препоръчайте ми някоя книга за военните действия на японците през ВСВ. 80% от това, което съм чел/гледал за ВСВ е за конфликта в Европа и Британия, есента прочетох "Проиграни Победи" на Ерих Фон Манщайн, препоръчвам!


Не знам дали точно този театър те интересува, но това е класика - https://en.wikipedia.org/wiki/Defeat_into_Victory


Благодаря, колега. Точно за нещо такова си мислех...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 24 Мар 2022, 19:27

Още един мит възникнал през WWII напомня за себе си в последно време , митът за ужасното ядрено оръжие способно да заличи човешката цивилизация . На практика дали е така ? Защо се представя капитулацията на Япония като резултат от атомните бомби пуснати над Хирошима и Нагазаки ? Реалносат е че Япония капитулира едва след като квантунската армия е разбита от СССР . Жертвите от американските бомби пуснати над Токио са съизмерими с тези от Хирошима , но това не става причина за капитулацията на Япония . Американците само в един ден бомбардират Токио с 325 бомбардировача и убиват 80 000 човека като унищожават 40% от града . И двете бомби наречени Дебеланкото и Малчугана са доста несъвършени атомни бомби , стара технология която не се използва вече самостоятелно . Освен това и двете американски бомби са доста "мръсни " , имат ефективност 3-5% . С други думи от 50кг уран и плутоний в бомбата са реагирали 2.5кг другите 47.5кг са разпръснати с продуктите от взрива . Това е предизвикало ужасяващо радиоактивно заразяване на района и допринесло за огромния брой жертви от радиацията . Японските градове са били изградени от хартия и дърво , податливи на термичния импулс от експлозията . Практически не бомбата само 15ктн а множеството възникнали пожари са унищожили Хирошима и голяма част от жертвите не са пряко следствие от силата на бомбата . Защо това се преекспонира ? Много просто , възпиращия ефект на ядреното оръжие почива върху тази откровена лъжа за затриването на човешката цивилизация от ядрената катастрофа на апокалипсиса .
В действителност съвременните ядрени оръжия имат много висока ефективност и замърсяват много малко , една съвременна водородна бомба е средно около 100ктн еквивалент , има ефективност около 98% превръщане на веществото . По същество това е термоядрен синтез и горивото на бомбата не е радиокативен уран и плутоний като на Малчугана а тритий изотоп на водорода който се съдържава в океанската вода . Този тип бомби са се взривяват на примерно 500м над земята с цел да има повече поражения от взривната вълна . След 6 месеца на мястото където е взривена такава бомба може да се ходи спокойно без опасност от облъчване . 80те години на ХХ век беше модерно да се говори за неутронна бомба която убива само хората . Ето това е неутронна бомба , съвременните ядрени оръжия са точно тая неутронна бомба .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: WW II митове и легенди

Мнение от ivoaudi » 24 Мар 2022, 21:04

Аз също съм на мнение, че е силно преекспонирана опастността от ядрено, тотално унищожение на Планетата и много пъти съм го мислил точно така. За един сериозен рестарт обаче въпросните, налични играчки явно са достатъчни, което пък хич не е малко. Лошото е, че продължение на Живота без сериозен рестарт аз поне не виждам и за това пък съм мислил безброй пъти. Та... Лоша работа. Въпреки, че едва ли имаме възможността да унищожим Планетата.... лоша работа все пак.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: WW II митове и легенди

Мнение от ///M Power » 24 Мар 2022, 21:45

ivoaudi написа:Аз също съм на мнение, че е силно преекспонирана опастността от ядрено, тотално унищожение на Планетата и много пъти съм го мислил точно така.


Всъщност малко вероятно е да унищожът планетата, виж да заличат хората е друго нещо.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: WW II митове и легенди

Мнение от ivoaudi » 24 Мар 2022, 21:48

Точно да унищожат Живота имах предвид. Според мен е преекспонирано. Играе се много с това. Колкото има заличени нации в историята на човечеството, нещо подобно е. Да речем, че няма да споря, а и не е толкова важно.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: WW II митове и легенди

Мнение от ///M Power » 24 Мар 2022, 23:11

ivoaudi написа:Точно да унищожат Живота имах предвид. Според мен е преекспонирано. Играе се много с това. Колкото има заличени нации в историята на човечеството, нещо подобно е. Да речем, че няма да споря, а и не е толкова важно.


Вероятно ще се уцелее някъде, където радиацията не стига и/или е толкова пусто, че бомби не са падали. Но Европа, САЩ и Русия ги отпиши. Всичко ще се върне с години развитие назад, глад, болести, бежанци, анархия...общо взето ще сме като животни от джунглата.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: WW II митове и легенди

Мнение от ivoaudi » 24 Мар 2022, 23:25

Радиацията по всяка вероятност е най-преекспонираното нещо. Точно каквото обяснява Джордана горе, че дори го е обяснил много добре.
Ако има някой да каже повече и да разясни, аз хич не се имам за фактор за подобни.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 17 Май 2022, 17:22

Малко издалеч почват ама пак бива
https://www.youtube.com/watch?v=V6oQmf09G1c
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 25 Май 2022, 19:50

https://www.youtube.com/watch?v=aDtKAxOGVsY
Малко ретроспекция на лицата на тия хора . Винаги ми е било интересно как войната се отразява на хората . Със 100% увереност мога да кажа че днес хората не са способни на преминат през подобно нещо кто WWII .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 17 Юли 2022, 20:15

На 17 юли 1942г започва една от най-известните и кръвопролитни битки в историята на човечеството. Битката за Сталинград. 200 дни и нощи на територия почти 100 000км2, близо три милиона човека участват в тази месомелачница. В резултат за първи път през войната на територията на Германия е обявен национален траур.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Юли 2022, 21:03

https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 18 Юли 2022, 6:45

Тази карта не е много точна ми се струва . Не е показана Италия и африканската кампания на италианците в Абисиния 1936г . Италианците използват иприт в тази война и убиват 30 000 етиопци само при една бомбардировка с химически фугаси .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Grozdanoff » 31 Юли 2022, 21:16

Извинявам се, че пак за Тигър 1 става въпрос, но... :mhihi:

https://www.youtube.com/watch?v=rxCWnkRuH6Y
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 31 Юли 2022, 23:24

Трябва да уважаваме тези, които са участвали във ВСВ. Днес посетих едно такова място.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 06 Авг 2022, 17:42

https://www.youtube.com/user/CrocodileTear
Каналът е много добър за тези които знаят какво е тибия трепанация газова гангрена тирие москито и т.н..
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook