WW II митове и легенди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i touring '96

Re: WW II митове и легенди

Мнение от grayscale » 14 Май 2021, 17:13

BMW_POWER написа:
grayscale написа:... когато разделиш Европа със съюзниците си, които страшно "ненавиждаш", но удобно си го забравил;
... когато до ден днешен ги наричаш хитлеро-фашисти (wtf?), вместо национал-СОЦИАЛИСТИ... за да не стане грешка;
... когато си обучавал част от личния им състав и финансирал, в разрез с международните спогодби, армията и въоръжаването им;
... когато си създал терористични партизански движения в цяла Европа, и не само;
... когато те бият в пъти по-малочислени и зле въоръжени сили (на твоя територия) в продължение на близо три години, защото ти е излязла отново криво сметката и военната ти доктрина е "случайно" настъпателно ориентирана;
... когато си избил/заточил елита и висшия управленски/военен ешалон за сметка на полуграмотни полит кадри;
... когато ти дойде (чудесната) идея за мобилен залпов огън, който не става за нищо, докато не се инсталира на Студъбейкър (Ленд-лийз е капиталистическа пропаганда) ...

... тогава от някъде избива и някой трябва да компенсира.
Жалко, но това е пролетариата - отечествения и другия, който отново си освободил насила.
Разбира се, по вина на дребно-буржоазната класа... или едрата капиталистическата май беше.


Колега, отговор по точки:
... Не важно, как ше кръстиш една партия, а какво ще вършиш. (БСДС - БРСДМ - БКП - БСП) Името "СОЦИАЛИСТИ" има за цел да привлече масите. "Сиренцето в капана"
... Германците използват руска територия за обучение на армията, но дават достъп на руснаците до технологиите си (в момента бг-то дава територия на американската арми и получава четвъртит. Нявсякъде американците плащат за базите си)
... Англичаните подпомагат партизанското движение в цяла Европа, дори у нас
... как го реши това за "пъти по малочислени"??? Много важно в случая е, кой удря пръв. Отделно на руснаците им куца техническото осигуряване. Пример. Ти имаш рота 80 човека и аз имам 80 човека. Аз те атакувам, ама по случайност имам и три танка. Отделно съм на 200км встрано от теб. Къде ще ме спреш? Или иначе казано, какъв е смисъла от теб?
... Провери Хитлер колко генерала сваля, разжалва, застрелва и т.н.
... Сам отговаряш на въпроса. Руснаците страдат от липсата на мобилност. Камионите са ОГРОМНА ПОМОЩ -факт
... "Освободил насила" - споря с руснаците, че не са ни освободили, а завладяли. В края на краищата сме били във война с тях. И това е факт. А когато обявяваш война на някого, трябва да си готов за последствията. "Вина на буржоазията" - аз не знам накъде би тръгнал Света, ако вместо противостояние, не се бяха хванали за ръце и да работят заедно след войната. В края на краищата всичко тръгна след речта на 5-ти март 1946 във Фултън, Мисисипи :dunno:

Всеги един конфликт се компенсира от населението. Пролетариат и селскостопански работници. Винаги и навсякъде.



Колега, аз въпроси не съм задавал.
... Може би си го изтълкувал като забранени или неправилни въпроси. Или съм изложил неверни факти, на които се чувстваш длъжен да отговориш ... или и аз незнам.

Понеже все пак пишем във форум, ето същински въпроси:
- Случайно сходен ли е произходът на националсоциализма и комунизма, идеята за безкласови общества, ролята на религията и т.н. и прилагането им в Германия и Русия/СССР след ПСВ?
- Ако отговорът е логичния, защо удобно се премълчава от вторите, подобно на съглашението им от 1939г. ?
- В нарушение на Версайския мирен договор ли е подкрепата и обучението на германската армия на територията на СССР?
- Кой британски подкрепени и финансирани терористични групи са действали тук? Какво са извършили, примерно взривили ли са "Света Неделя", какво сравняваме въобще?
- Запознати ли сме с официалните извадки от съветската военновременна статистика за периода по отношение на силите? Има ги преписани и в една книга на омразния Солонин. Ако не се лъжа, демократично забранена тук-таме... (не е грешка: данните са признати, но книгата с преписите им - забранена)
- Точна бройка на генералите незная, признавам... Подведох се наивно да сравнявам трето и четвърто поколение висши офицери от имперски военни академии с генерали - партийно назначени, с пето или осмо отделение...
- Ей, богу... Как е възможно да си ресурсно и мобилно необезпечен и превъзхождан на собствената си територия от сила, която идва от 2000км. (вкл. с впрягове), докато воюва в четирите посоки на света, на 2/3 континента? Какво стана с безаналоговите мащаб и природни богатства на Съветите? Сетих се - изядоха ги трите милиона украинци през 1933г.
- В края на краищата, очаквам да научим дата/документ на обявяване на война на СССР от страна на България? Виж, да не направиш грешка, обратното го има.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 14 Май 2021, 17:22

Лендлиза е платен със злато в момент когато хората умират от глад заради войната . Да , помощ е но помощ платена с кръв . Нищо даром не е дадено , винаги ми е било чудно как е възможно да разпалиш такава война и после да викиш - ууу то колко много хора умрели в СССР . Но явно има доста такива :dunno:
Случайно сходен ли е произходът на националсоциализма и комунизма, идеята за безкласови общества, ролята на религията и т.н. и прилагането им в Германия и Русия/СССР след ПСВ

Не , не е сходен . Германската партия на труда DAP Deutsche Arbeiterpartei възниква 1919г като крайно дясна националистическа партия . Хитлер обсебва партията с реваншистикете си идеи , по късно е преименувана на NS DAP . Тоя въпрос за безкласовите общества говори за непознаване на идеологията изобщо на двете страни . РСДРП руска социал демократическа работническа партия , едва 1912г става РСДРП болшевики след разцеплението с троцкистите - меншевики .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 15 Май 2021, 5:38

grayscale написа:Колега, аз въпроси не съм задавал.
... Може би си го изтълкувал като забранени или неправилни въпроси. Или съм изложил неверни факти, на които се чувстваш длъжен да отговориш ... или и аз незнам.

Понеже все пак пишем във форум, ето същински въпроси:
- Случайно сходен ли е произходът на националсоциализма и комунизма, идеята за безкласови общества, ролята на религията и т.н. и прилагането им в Германия и Русия/СССР след ПСВ?
- Ако отговорът е логичния, защо удобно се премълчава от вторите, подобно на съглашението им от 1939г. ?
- В нарушение на Версайския мирен договор ли е подкрепата и обучението на германската армия на територията на СССР?
- Кой британски подкрепени и финансирани терористични групи са действали тук? Какво са извършили, примерно взривили ли са "Света Неделя", какво сравняваме въобще?
- Запознати ли сме с официалните извадки от съветската военновременна статистика за периода по отношение на силите? Има ги преписани и в една книга на омразния Солонин. Ако не се лъжа, демократично забранена тук-таме... (не е грешка: данните са признати, но книгата с преписите им - забранена)
- Точна бройка на генералите незная, признавам... Подведох се наивно да сравнявам трето и четвърто поколение висши офицери от имперски военни академии с генерали - партийно назначени, с пето или осмо отделение...
- Ей, богу... Как е възможно да си ресурсно и мобилно необезпечен и превъзхождан на собствената си територия от сила, която идва от 2000км. (вкл. с впрягове), докато воюва в четирите посоки на света, на 2/3 континента? Какво стана с безаналоговите мащаб и природни богатства на Съветите? Сетих се - изядоха ги трите милиона украинци през 1933г.
- В края на краищата, очаквам да научим дата/документ на обявяване на война на СССР от страна на България? Виж, да не направиш грешка, обратното го има.


Колега, ти не задаваш въпроси, а изброяваш факти. Аз просто ти давам обяснения за тях.

По въпросите. Джорданката ти е обяснил донякъде. Но

- Любимият ми договор от 1939. Рибентроп - Молотов. Когато го чуя и винаги питам за Мюнхенското споразумение от 1938. То отваря пътя на Хотлер и му дава да разбере, че може да прави каквото си иска. Отделно наливат вода в мелницата му посредством заграбените чешки военни заводи. Но за това се мълчи. Обясни ми защо?
- Нарушение на Версайския договор ли е проектирането и строителството на немски подводен флот от холандски фирми?
- На този въпрос има много хубав отговор в една книгите за Никола Гешев. Убий ме, не мога да се сетя коя беше. Четох я преди 6-7 години.
- Предпоследния въпрос много мешаш нещата. Предполагам си над 30г и имаш идея от нападатена доктрина и защитни операции. СССР практически няма изградена ешелонирана отбрана. Имат недовършени отбранителни линии, които никъде не са изградени и екипирани на 100%. Практически е невъзможно да се изгради такава линия +2000км дълга. Щом според теб са били некадърни, драсни на картата между Мурманск и Одеса, как би разположил армията, за да отблъсне нападение отвън. Сподели, как ще спреш, разбиеш и обърнеш в бягство Групи армии Север, Център и Юг.

Русия е логистичен кошмар. Огромни дистанции и липса на пътища. Европа е била песен. Швабите са зареждали танковете на крайпътни бензиностанции и продължават напред. В СССР йок. Конете са започнали да ги използват много масово там. Имали са ги, но в СССР просто им се е наложило много явно.

Последния въпрос, чети тук

https://www.bgdnes.bg/Article/9565763

:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Anthony_J » 15 Май 2021, 8:59

BMW_POWER написа:
grayscale написа:
... "Освободил насила" - споря с руснаците, че не са ни освободили, а завладяли. В края на краищата сме били във война с тях. И това е факт. А когато обявяваш война на някого, трябва да си готов за последствията.

Може ли да ми покажеш какъвто е да исторически източник на този факт? Кога България е обявила война на СССР, колко български войски са участвали в нея и прочее?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Моджо » 15 Май 2021, 9:06

Те на нас са ни обявили война. Ама като участници в Тристранния пакт сме си били де факто във война. И сме правили големи зулуми в региона между другото. То и затова много не ни обичат разни съседи.
То и Германия не е обявила война на СССР и обратното.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Anthony_J » 15 Май 2021, 9:25

Не сме били във война със СССР, никога не сме обявявали такава, не сме изпратили дори един войник на Източния фронт, не сме произвели дори един изстрел срещу окупаторът, който ни напада и завладява, ама вие още ги наричате освободители и че войната с тях била факт. Че даже и ние сме я били обявили. До 05.09.1944 България не само не е във война със СССР, но и поддържа дипломатически отношения. В същия ден правителството обсъжда да обяви война на Германия, но националния предател ген. Иван Маринов настоява да отложим това решение, уж за да се изтеглят някакви наши части от Македония. Всъщност, като съветски шпионин и главен участник в преврата на 09.09.1944, той прави това за да даде основания на ватенките да ни обявят война, преди да се включим на страната на съюзниците. Не знам как човек може да се нарича българин, като любовта му е към окупаторите на България. Това никога не съм го проумявал. Както и знамената на Руската федерация на Шипка за 3-ти март. Явно Путин ни е освободил от турците.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Borymeckata » 15 Май 2021, 9:34

Моджо написа:То и Германия не е обявила война на СССР и обратното.

Тук грешиш, войната е официално обявена от Германия по два независими канала едновременно, в момента на нападението 22 юни 1941. Това за "вероломно и без обявяване на война" нападение е просто друга кука на съветската пропаганда. По-назад в темата съм показвал документите и пак ще ги намеря, щом трябва.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%80_%D1%84%D0%BE%D0%BD_%D0%A8%D1%83%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3

На Шуленбург се пада нелеката задача да връчи в 4 часа сутринта (московско време, докато часът на самото нападение е 5:15 в Москва и 4:15 на фронтовата линия) на 22 юни 1941 година на Вячеслав Молотов в Народния комисариат на външните работи нотата за обявяване на война от Германия на Съветския съюз[2], след което напуска страната, а интересите на Райха са поети от 24 юни от посолството на Царство България в Москва
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Vasko_G » 15 Май 2021, 10:18

BMW_POWER написа:
grayscale написа:
- Предпоследния въпрос много мешаш нещата. Предполагам си над 30г и имаш идея от нападатена доктрина и защитни операции. СССР практически няма изградена ешелонирана отбрана. Имат недовършени отбранителни линии, които никъде не са изградени и екипирани на 100%. Практически е невъзможно да се изгради такава линия +2000км дълга. Щом според теб са били некадърни, драсни на картата между Мурманск и Одеса, как би разположил армията, за да отблъсне нападение отвън. Сподели, как ще спреш, разбиеш и обърнеш в бягство Групи армии Север, Център и Юг.

Русия е логистичен кошмар. Огромни дистанции и липса на пътища. Европа е била песен. Швабите са зареждали танковете на крайпътни бензиностанции и продължават напред. В СССР йок. Конете са започнали да ги използват много масово там. Имали са ги, но в СССР просто им се е наложило много явно.



:yes:


Абсолютно вярно, не ти трябва отбрана, ако смяташ да нападаш. За справка - разположението отсреща.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 15 Май 2021, 10:23

Влизането в пакта с Германия е достатъчно България да бъде сложена на едно място с нацистка Германия и Италия . Този съюз е военен и политически , няма нужда България да обявява война за да бъдат действията и враждебни към друга страна например СССР или други страни от анти хитлеристката коалиция . Понеже тука подскачате като ужилени при споменаването на символичната война която България обявява на британия и САЩ , но не символично е бомбардирана и загиват хиляди български граждани . Ще ви предложа да приемете символичната война която СССР обявява без нито един изстрел от страна на СССР , за нещо също толкова нормално както и западняшките бомби които се сипаха над България . Също като почнете да ги нищите тия вероломните нападения , сещайте се за 7 декември 1941г наречен деня на позора от американците . На този ден япония вероломно нападна САЩ и макар войната да е обявена в същия ден се счита за позорно и вероломно нападение . Същото каквото е нападението на нацистка Германия над СССР дори при сключен договор за ненападение . Предлагам ви да наричате 22 юни 1941г също деня на позора , в който Германия вероломно нападна СССР , не за друго а за да мерим с един аршин иначе става малко тегаво да се разбере кой къде го сърби .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 15 Май 2021, 13:04

Anthony_J написа:Не сме били във война със СССР, никога не сме обявявали такава, не сме изпратили дори един войник на Източния фронт, не сме произвели дори един изстрел срещу окупаторът, който ни напада и завладява, .


Аз вече написах, че сме завладяни и напълно естествено. Когато споря с руснаци, че са ни "освободили от фашизма" винаги им задавам един и същи въпрос:

"Колко фашисти намерихте в страната?"

Да нито един войник не е бил на Източния фронт. Цар Борис заква на Хитлер, че ако изпрати войски, то те ще идат на страната на руснаците барабар с оркестъра. Но има едни други интересни цифри. Потърси колко животни (крави, овце, кози и т.н.) имаме 1939 и колко 1944. Много ми е интересно, как би обяснил разликата? Провери, колко ешелона с храна и провизии е изпращала страната всеки ден на фронта. Не забравяй, че Германия никога не ни е платила и пфениг за това. Все още :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 15 Май 2021, 19:18

Борис има известно предимство с преговорите за влизане в оста Рим Берлин Токио , член е на една от влиятелните фамилии които управляват в европа . Освен това некадърно проведената Соболева акция още протака преговорите с Германия .
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 1%82%D0%B0
Затова Хитлер му оказва нечуван жест като уговаря Румъния и връща Добруджа на България . Освен това изчаква до последно преди германските войски да нахлуят от Румъния . След като царя подписва влизането в пакта , германците окупират България в рамките на 24ч . Царят не се страхува от това български войници да се бият на източния фронт , страхува се за собствената си глава и събитията по късно доказват че е бил прав . Ако царя не бе подписал вече договореното влизане на България в пакта германците щяха да влязат и без неговата санкция . Тая мантра че България не участва във войната е измислена през соца за да не се раздухва излишно темата която е доста неудобна и по отношение на съседите ни . България участва активно във окупирането на Гърция и Сърбия като води не малко боеве рамо до рамо със SS дивизия принц ойген против партизанското движение . Маса наказателни акции и разстрели в двете страни . Сърбия е част от пакта но 1941 националисти начело със сръбския генерал Душан Симович извършват преврат и Сърбия става част от антинацистката коалиция . Това кара германците да започнат операция Ауфмарш 25 за окупиране на Сърбия . Гърция е окупирана април 1941 след неуспешната кампания на Мусолини , германците се намесват за да спасят Италия от краха след битките в Епир . И двете страни са разделени на окупационни зони , България влиза като окупатор и изпълнява най мръсната част във една война - репресиите наказателните акции и потушаване на съпротивата . Естествено там където има българско население българската армия се приема добре , но това не е навсякъде в окупираните територии . Българските войски навлизат далеч зад границите от балканската война . Партизанското движение в двете страни се снабдява и курира от англичаните . Това не са българските партизани в разпокъсани малочислени отряди а истински малки армии с танкове и артилерия .Това не е неутралитет , не е неучастие във войната . Това си е истинска война макар и под паравана на някаква идея за обединение на исконните български територии . 8000 български войници са загинали в тази война дето не сме участвали . Реално от тази окупация българската национална кауза загуби най много , без никакъв шанс за промяна .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 20 Май 2021, 12:57

Anthony_J написа: не сме изпратили дори един войник на Източния фронт, не сме произвели дори един изстрел срещу окупаторът,

Ние и тогава сме били по хуманитарните мисии. А охраната на санитарния влак ? :mrgreen:

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 20 Май 2021, 15:45

И преди съм го коментирал този влак , пак разгледайте явно е необходимо :dunno:
http://www.lostbulgaria.com/?cat=388
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 23 Май 2021, 12:40

Аре една загадка, че наскоро докато четях разни неща ми попаднаха интересни данни, а и нещо се отплеснахте в темата :ok:
Та .... Сталинград. Началото на зимата на '43г. Паулус има заповед да не се оттегля. Луфтвафето, отчаяно, се пробват да снабдяват, остатъците на 6-а армия. Фелдмаршалът е пленен, въпреки, че няма желание да капитулира. :mrgreen: Сраженията продължават известно време и след това. Въпросът е - колко немци са се измъкнали благополучно от пръстена и са се добрали успешно до своите?
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Моджо » 23 Май 2021, 14:52

0
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook