WW II митове и легенди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Моджо » 13 Мар 2022, 19:31

Не.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 13 Мар 2022, 20:36

Моджо написа:Не.


Какво прочете, та сега се правиш на гугъл и ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Моджо » 13 Мар 2022, 21:34

Проектирането на п6 почва '37, а на п5 '38.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: WW II митове и легенди

Мнение от немо » 13 Мар 2022, 22:48

Моджо написа: Е ся кат го нема джордана....


Оххххх, ама що не е в червено, ами в жълто :cry:

Иначе https://www.ozone.bg/product/deset-mita ... vna-vojna/ тази книжка не е лоша.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 14 Мар 2022, 18:54

Моджо написа:Защо тигъра е панцер 6, а пантерата 5 след като тигъра е първи.
Е ся кат го нема джордана....

Оти, римското число няма отношение към поколенията, а по скоро към типа танк.
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Grozdanoff » 14 Мар 2022, 19:54

Пантерата, до колкото съм чел им е най-успешния танк на немците, може и изобщо за ВСВ. От тигъра знаем, че американците са се напикавали като чуят за него, и каква броня е имал; но е бил бавен и неманеврен, разхода му на гориво също е бил по-висок...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 15 Мар 2022, 12:59

Мине се не мине време и в тая тема пак почвате танковете :mhihi: Т'ва , че Тигъра е бил бавен и не маневрен е мит. :nono: Трябвали са му три-четири метра под веригите за обратен завой, а по скорост, по спомени, само Пантерата го е превъзхождала. Проблема му е че е бил много тежък и е изисквал честа, по-специализирана техническа поддръжка и от там - ниска оперативна мобилност.
А мауса що е VIII, като няма VII? :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Grozdanoff » 15 Мар 2022, 19:49

hell's angel написа:Мине се не мине време и в тая тема пак почвате танковете :mhihi: Т'ва , че Тигъра е бил бавен и не маневрен е мит. :nono: Трябвали са му три-четири метра под веригите за обратен завой, а по скорост, по спомени, само Пантерата го е превъзхождала. Проблема му е че е бил много тежък и е изисквал честа, по-специализирана техническа поддръжка и от там - ниска оперативна мобилност.
А мауса що е VIII, като няма VII? :mrgreen: :ok:


Когато тигър излиза, чичо Ади вече е почти без никакъв петрол, реално не е имало възможност всичките Тигър да участват в битки накрая на войната, иначе смелата американска армия доста повече зор е щяла да види... :mhihi: някъде бях чел, че в дадена битка във Франция 2ва танка Тигър са възспрели цяла американска танкове девизия, накрая ги неутрализирали със стационарни/артилерийни оръдия...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 19 Мар 2022, 8:32

Тигъра има много особена трансмисия , практически се развърта на място с обратен ход на веригите . Но това не значи маневреност , тежеста му не позволява свободно придвижване по тежки терени с висока скорост. Войната е спечелена със не толкова прогерсивни танкове със средни възможности но масово използвани в танкови клинове . Масата Т34 премачква тигрите особено късните Т34-85 са способни да водят равен бой с тигъра дори в единични схватки танк срещу танк . Същия провал с днешна дата се очертава американския F35 изтребител предназначен за завоюване господство във въздуха обаче американците вместо Ф35 реинкарнираха Ф16 като работен кон във авиацията . Така че по умното и практичното срещу 1 тигър да пуснеш 5 средни танка като Т34 и тигъра е мъртъв , дори да унищожи 2 от 5те другите 3 остават . Германците рядко достигат концентрация на тигрите 30-40 , в една танкова дивизия има примерно 20 тигъра и другите 50 са сбирщайн от други танкове . Така че срещу 2 тигъра сложени на добра позиция ако изкараш 10 Т34 след първия залп ще имаш 8 на 1 след втория 7 на 1 и тигъра приключва . Тази концепция ако се съчетае с добра тактика на водене на боя и маневри по местноста със умерена наглост и презрение към смърта води до тотално унищожение на противника . Првъзходството на средните танкове като Т34 и шърманите е очевидно в не едно сражение от войната .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 19 Мар 2022, 10:20

Jordana написа:....


Ооо, Джордане, къде 'одиш, бре ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
За Т-34 е ясно, то и Пантерата и Тигъра ги има заради него. Общо взето и двата последни са били в бутикови :ok: бройки по фронтовете, ако Пантерата се срещала рядко, то Тигрите са били поне 5 пъти по-малко. Но не случайно е имало такова явление като тигърофобия. При американците и британците е разбираемо, (3-4 пъти да са виждали Тигри и все са отнасяли големите шамари, та впоследствие и на IV са викали тигри :mrgreen: ), но и при руснаците се наблюдава. Т'ва при условие, че Тигъра почти не е имал шанс да бъде ползван в ролята за която е мислен, а и не малко говори фактът, че болшинството загубени Тигри от немците са зарязани, по една или друга причина, а не унищожени. Та айде да не са ги баш "премазвали и сплесквали". :mrgreen: Друго - Тигрите много рядко са ги миксирали с други танкове из подразделенията.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 19 Мар 2022, 17:54

Ооо, Джордане, къде 'одиш, бре ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Урочаса ме люлинската семка , обаче вече не действа проклятието :mhihi:
По въпроса със тигрите , страдат от всички болести присъщи на руските танкове особено след курската битка . Дефекти от производството и дефекти на конструкцията . Например прословутото шахматно разположение на колелата . Германските танкове имат калпава броня заради липсата на легиращи метали особено никел . Едно време имах една книга "тоталния шпионаж" издадена 1943г в България . Там бяха описани методите за водене на тотална война от райха . Липсата на легиращи метали е стиганала до там че нацистите изкупуват срещу фалшиви долари монети от държавите в южна америка и мексико и с подводници ги карат в Германия . Тъй като маса от монетите и до ден днешен се правят от никелови сплави , били са ерзац източник на никел . Оня случай преди Сталинград когато уж мишките изгризали кабелите на немските танкове не е баш такъв . Инсталацията на бойната техника е в двупроводна дублирана инсталация а важнтите линии са в броня . Така че мишки няма как да гризат кабелите , става въпрос за корозия и некачествена изработка . Това което танкистите оцелели в мелачката пишат в мемоарите си е дословно ...няма лош танк , всеки танк се поразява изключително трудно при челно попадение и лесно при странично в борда....
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 19 Мар 2022, 23:54

Колко е "живота" на един танк? Статистически, в колко сражения участва? Като си отговорите на тези два въпроса и ще разберете много неща за танкосроенето, пък и не само.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Grozdanoff » 20 Мар 2022, 2:25

Колеги, препоръчайте ми някоя книга за военните действия на японците през ВСВ. 80% от това, което съм чел/гледал за ВСВ е за конфликта в Европа и Британия, есента прочетох "Проиграни Победи" на Ерих Фон Манщайн, препоръчвам!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: WW II митове и легенди

Мнение от enigma » 20 Мар 2022, 4:36

Grozdanoff написа:Колеги, препоръчайте ми някоя книга за военните действия на японците през ВСВ. 80% от това, което съм чел/гледал за ВСВ е за конфликта в Европа и Британия, есента прочетох "Проиграни Победи" на Ерих Фон Манщайн, препоръчвам!


Не знам дали точно този театър те интересува, но това е класика - https://en.wikipedia.org/wiki/Defeat_into_Victory
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 20 Мар 2022, 11:30

Понеже си приказваме за книжки и танкове, ще предложа един много добър, мащабен, руски тритомник (третия е от две части). За интересуващите се - обхваща периода от 1905 до 1965 година в тази област в СССР\Русия.
Отечественные бронированные машины. ХХ век.

Изображение

Изображение

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook