Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Benord » 03 Ное 2020, 21:20

Обслужване на кола в западният свят след изтичане на гаранцията няма.Никой не си дава трудът даже да се замисли над това.Причината е една-никой това не го интересува.Караш докато клекне и продаваш.За хората,които дават поне с голям зор 20к в евро с кредит и нулева техническа грамотност за най-тънкото нещо като кола за предвижване,въобще,ама въобще не им прави впечатление,че колата им се е скапала още вторият месец.Защо ли?Защото за две години им я сменят,буквално,заради застраховката,три пъти поне.
Сервизите са отвратително скъпи и не вършат ,за мен ,никаква работа,та хората са принудени да си купуват съвременните боклуци,щат-не щат.
Има и друга категория хора,ама са малко и не са местни.Търсят си стари ,но поддържани автомобилчета и не им се свиди ремонт за около 5-6к в евро, но си ги карат с кеф и без проблеми с десетилетие поне.
Чудим се после,защо ни продават още от завода пълни боклуци?!? Това се търси-това се продава! Ако хората наистина държаха на качеството и на дълголетието,а не да ги лъжат още в магазина,така ще са нещата.Това за жалост стана норма на съвременният живот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от acho.rs » 30 Ное 2020, 19:24

:bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Exclusive89 » 02 Дек 2020, 12:53

:bang:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от stocky » 11 Дек 2020, 17:13

Да скрийншотнеш и отговора на служителите на Мкар?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 01 Май 2021, 6:04

Не е точно за официалните сервизи, но и тях ще ги допълня.
Накратко. На баба Яга у умря вентилатора на парното. Петнайсет годишна кола :dunno: Отивам при един нашенец тук (при интерес ще дам име и телефон), препоръчан от познати. Ходил съм веднъж миналата година, той нищо не направи, ама това е друга история. Близко ми е, на 10 мин път. Та отивам при него и споделям мъката. Той чукна с ръка мотора и чудото заработи. Каза, че е умрял и трябва да се смени. Попитах го за цена. $150 плюс $60 труд плюс такси. $210+13% или кръгло $240. Попитах един разбойник, дето ни оправя служебните коли и се предполага, че ще даде нещо нормално. Оня изскочи с $260+13%. Механикът ми в Монреал каза:

"Цената за теб е $50, всичко включено!"

Аз пуснах едно търсене в нета, цената на вентилаторът започва от $65. Това са продажни цени за крайни клиенти. Гаражите ползват поне 20% отстъпка. Ще кажете "ама къде се намира вентилатора и как се сменя"? Ето го. Три винтчета и един кабел. И затова нашенецът ми иска $67.80 труд.



В моргата сигурно е $10 макс ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 01 Май 2021, 10:08

BMW_POWER написа:И затова нашенецът ми иска $67.80 труд.


Е ти безплатно ли искаш да ти го направи :mhihi: Нали с тва си вади хляба, знаеш, че в щатско си има ставка човекочас и всеки ремонт е с определени човекочасове, може да е за 5мин. работа, ама да се таксува, като 3ч. дейност. Предполагам и в канада е така. Тоя вентилатор в софия например поне 30-40лв. минимум ще ти искат да го сменят. В немско и UK най-вероятно ще е пак 30-40 минимум, ама евра/паунди. Та не е нещо безумно тва, дето ти обявяват, като цена за ремонт.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 02 Май 2021, 1:34

madafaka_donkele написа:
BMW_POWER написа:И затова нашенецът ми иска $67.80 труд.


Е ти безплатно ли искаш да ти го направи :mhihi: Нали с тва си вади хляба, знаеш, че в щатско си има ставка човекочас и всеки ремонт е с определени човекочасове, може да е за 5мин. работа, ама да се таксува, като 3ч. дейност. Предполагам и в канада е така. Тоя вентилатор в софия например поне 30-40лв. минимум ще ти искат да го сменят. В немско и UK най-вероятно ще е пак 30-40 минимум, ама евра/паунди. Та не е нещо безумно тва, дето ти обявяват, като цена за ремонт.


Опазил ме Господ! Аз си плащам винаги :OT: Разбирам, че искаш да изкараш някой лев. Няма нищо лошо в това. Но за 5 минути да прибереш $200 ми идва малко много. Тук гаражите не държат части на склад. Филтри и масла не ги броим естествено. Идваш за ремонт, механика се обажда с модел и година и до 15-тина минути му докарват каквото му е нужно. Разбираш, че всяко нещо има някакви разумни граници.
Аз съм клиент на механика ми от 2008г. Практически на друго място съм ходил само веднъж, откакто го ползвам. Ще ти дам пример за "ремонт". Започна леко да прекъсва двигателя. Влизам в сервиза и един от механиците му започва да сваля пластмасите. Моя човек го пита, какво ще прави. Mладежът отговори нещо за инжектори и не помня още какво. Тогава Механикът му каза, да не се занимава с глупости. Отворихме вратата на гаража, за да могат изгорелите газове да излизат навън. Той откачи въздушния филтър и само каза "Давай газ до дупка". Започна да пръска в дигателя Brake Cleaner

Изображение

Направи го 5-6 пъти. Отзад излиза един черен пушек и смрад, не е истина. Не знам дали ще повярваш, но двигателя "изчисти" и започна да мърка без проблеми. Попитах го, какво му дължа, той каза "НИЩО" и ме изгони, за да вкара друг клиент. Предполагам това обяснява, защо пътувам в едната посока 200км, когато ми се налага да ремонтирам нещо.

В понеделник ще мина през дилъра, за да питам колко стрва вентилатора плюс монтаж при него.

Тук механиците в малките гаражи взимат около $120-130/час труд. Аз съм ОК с това. Но има разлика как се сменя една част на една марка и как на друга. Ще ти дам елементарен пример. Подгряващи свещи на стар ФОРД 1.6Д

Изображение

Виждат се отпред и са лесно достъпни. Отвиваш старите и завиваш новите. Работа за една цигара време. Вземи който искаш БМВ дизел и кажи, за колко време ще направиш същата операция :ok: Цената според теб, една и съща ли ще бъде?

Аз не съм против печалбата. Аз съм против печалбарството :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Моджо » 07 Май 2021, 12:23

Нали сте пазарна икономика. Като много иска нема да има клиенти ;) Кат са три болта що не си го смени сам ?
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от barty » 07 Май 2021, 17:00

Дайте мнения за сервиза на Хюндай в София, кв Люлин?
Фирма Индустриал Комерс.
:yes:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 23 Май 2021, 4:03

Моджо написа:Нали сте пазарна икономика. Като много иска нема да има клиенти ;) Кат са три болта що не си го смени сам ?


Ние не сме никаква икономика. Даже нямаме такава. Но по същество. Така се случи, че вчера ме пратиха командировка до Кебек сити. На връщане минах през Монреал, взех си вентилатора и го смених. Отне ми една бира време. Платих $60 с таксите и оставих една бутилка Ямболка гроздова за "благодарност".

Механикът ми е с +30г опит тук, не броя годините в бг-то. Уникален ЧОВЕК и 100% професионалист. По-ми е лесно да звънна и да го питам, отколкото да ровя из нета в търсене на по-добра цена. Писал съм го 100 пъти. Пътивам по 200км в едната посока, но знам, че имам страхотен сервиз. Ще го обясня така. Колко от вас отиват на механик и им вкарвата колата веднага? Или при първа възможност при свободен крик? Колко от вас са им казвали "Идвай" при проблем и са ви чакали вечер в извън работно време? На колко от вас са ви правили колите и не са ви искали пари? На колко от вас механикът е казвал "Карай днес моята кола и довечера ще ми я върнеш, когато твоята е готова?"

Аз уважавам професионализмът и винаги се допитвам до него. После ровя в нета, тубата и в "Направи си сам".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Моджо » 23 Май 2021, 9:49

Абе повер, като е така що звъниш на други ?
Аз като имам проблем се обаждам на механика ми /който също не ми е на съседната улица/ запазвам си час и отивам. Даже не го питам колко ще струва. Евентуално ако е по-голяма сума /според мен/ го питам, ама само с цел да знам колко да приготвя. Не търся дали случайно на друго място няма да е по-евтино. Важно да се свърши работата как трябва. Пък сега +- некви пари не е толкова важно. Даже за елементарна смяна на масло ходя в сервиз. За спестени 10 лв да се гъзурчим 1 час и да се оклепам, айде нема нужда.
Е ся ми е изгорела една крушка в таблото на бмв-то, като я купя ще му се обадя да я сменим. Вероятно е елементарно и сам ще се справя, но въпреки това ще си ида при него. Ще ми смени и маслото :)
И не знам колко ще ми струва, няма и да питам. Като ида ще ми каже:).
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 23 Май 2021, 15:26

Моджо написа:Абе повер, като е така що звъниш на други ?


Защото ми беше на път и искам да сравня цените. Ако една услуга има $10 разлика, не си заслужава. Но когато говорим за 4-5 пъти разлика в цената, тогава нещата са други.
Разликата в цените на труда са много сериозни. Тук на село искат около $130-150/час. Моят механик ми взима (когато вземе изобщо) $75/час. Дори при леки ремонти тип дискове - накладки разликата си идва. Не говоря за ангренаж/водна помпа (сменят се заедно) или нещо от сорта.
Масло и филтри си ги сменям сам. Поне на баба Яга е лесно. Разликата е точно два пъти. Отделно знам какво купувам и какво слагам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от немо » 28 Сеп 2021, 19:38

"Колко време ще трае ремонтът"
"Макс 3 дена , господине,оставяте я в понеделник, в сряда до обяд я взимате"
"уф, чак толкова ли, не мога без кола"
"Здравейте,автомобилът Ви е готов"
"Уф, днес няма кой да ме докара да си го взема,утре ще дойда" п.п. Щото едно такси струва КОСМИЧЕСКАТА сума от 5 лева !!!
Лигльовци .
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от anttonev » 30 Ное 2021, 16:45

Ти да видиш, явно не е само тук така: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=Sof5pYuzWS4

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2021, 1:11

Служебната кола има инцидент преди 3-4 години. Оправиха я, но оттогава не и работеше клаксона (аз я карам от март т.г.). Не мога да комуникирам с останалите (съ)участници в движението. Само ги благославям, ама стана студено и не може да се сваля прозореца. Та откарах колата за смяна гуми (демонтаж, монтаж, баланс) и чек на клаксона. Оказало се е, че при ремонта след удара не са го сложили. Ето колко струва цялата операция в неголям сервиз

viber_image_2021-12-03_17-52-00-814.jpg


Към сумата най-отдолу се добавят 13% такси и крайната цена е $383.85. Час и половина е писал труд за монтаж на клаксона. Един час труд за демонтаж и монтаж на 4 гуми.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook