Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Knoxville_ » 21 Сеп 2018, 14:20

Аз не бих занимавал мениджъри. Тяхна грижа си е, че изпускат едно 200 бона или колкото ще струва новото Q.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 21 Сеп 2018, 14:48

Аз отдавна съм вдигнал ръце от разправия и опити за комуникация с конкретно това представителство. Просто съм убеден, че там взимат хора на работа само ако са на ръба на умственото изоставане, как да се разбереш с такъв човек :dunno:
Тъпото на цялата история с тая покана е, че ми я предложиха като "комплимент" задето не могли да ми заведат щетата към немското представителство и застраховател и трябваше да си плащам ремонт по каското (все пак тукашния вносител на Ауди не бил баш Ауди :kuku: ). Записаха ми имена, телефон, мейл, адрес където да изпратят поименна покана и сега пощите не го били доставили :ranting:
Да ми вземат минералните води пък беше върха и за капак - цялата кола е на петна след посещението ми днес (смяна масло и филтри) и пак трябва да я мия.

Нямам търпение да представят Х7 и да го разкарам това Ауди
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от speedhokk » 21 Сеп 2018, 17:27

Вчера звъня в официален дилър с въпрос за двигателите на колите им за тест драйв, като в прав текст им казвам, че имаме много сериозен интерес (двама човека сме) да купим една конкретна кола върната от лизинг и една чисто нова на обща стойност двете коли към 70к лева. Отсреща получавам отговор, че единствения тестов автомобил е с най-големия бензинов двигател и тест драйв и огледи на коли от оказиона нямало как да се правят в събота, че персонала бил ограничен... Не знам, толкова да им върви бизнеса, че грам да не проявяват интерес. А все пак звънях на търговец, не на случаен някакъв телефон и който ми вдигне.

Другото, което не разбирам е защо има толкова малко тестови автомобили. Примерно аз ако имам интерес да си купя 1.8 бензин 160 коня, какво ще разбера за тази кола, като тествам 3.2 280 коня 4х4 примерно. Нали все пак малко или много ме интересува как се усеща този автомобил и горе долу колко харчи в реални условия. Разбирам отвътре да са наблъскани с екстри и да са с хубави салони, един вид да те подмамят, пък после базовия модел да е пълна греда, ама не е нормално единствената ти тестова кола да е с най-големия двигател, при положение че коли с тоя мотор сигурно са им 2% от продажбите. Сега трябва по форумите да се моля на някой поне да ме повози на такава кола, защото едва ли ще ми даде да му я карам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 21 Сеп 2018, 21:46

speedhokk написа:Вчера звъня в официален дилър с въпрос за двигателите на колите им за тест драйв, като в прав текст им казвам, че имаме много сериозен интерес (двама човека сме) да купим една конкретна кола върната от лизинг и една чисто нова на обща стойност двете коли към 70к лева. Отсреща получавам отговор, че единствения тестов автомобил е с най-големия бензинов двигател и тест драйв и огледи на коли от оказиона нямало как да се правят в събота, че персонала бил ограничен... Не знам, толкова да им върви бизнеса, че грам да не проявяват интерес. А все пак звънях на търговец, не на случаен някакъв телефон и който ми вдигне.

Другото, което не разбирам е защо има толкова малко тестови автомобили. Примерно аз ако имам интерес да си купя 1.8 бензин 160 коня, какво ще разбера за тази кола, като тествам 3.2 280 коня 4х4 примерно. Нали все пак малко или много ме интересува как се усеща този автомобил и горе долу колко харчи в реални условия. Разбирам отвътре да са наблъскани с екстри и да са с хубави салони, един вид да те подмамят, пък после базовия модел да е пълна греда, ама не е нормално единствената ти тестова кола да е с най-големия двигател, при положение че коли с тоя мотор сигурно са им 2% от продажбите. Сега трябва по форумите да се моля на някой поне да ме повози на такава кола, защото едва ли ще ми даде да му я карам.


Oффф молим ти се :mhihi: Официалните дилъри са толко зле, че нямам думи. Фермани мога да изпиша. Последния месец съм ги прозвънял, разписал и т.н. всякакви представителства на хлопел, рено, пИжо, шкодилак, вагенгруп, форд, мазда и тойота. Толкова са се разглезили, толкова са си повярвали, толкова надменно държание, нулеви обноски, че няма накъде повече. Звъня по телефона, зает съм сега пиши ми на мейла. Пиша на мейла, дай телефон да обсъдим детайлите. На всички горе долу казвам едно и също - търся таратайка на склад от ваш'та марка, видях еди коя си оферта, пратете ми оферта и лизингов план. Ама не искаш ли сега еди кой си модел(с 40-50% нагоре), виж какви хубави(но непотребни) екстри има и като им кажеш не се цупят. Поне половината изобщо не си направиха труда да ми пратят каквато и да е оферта. 99% не склониха на никакъв коментар на цената. Явно са се наяли стабилно и изобщо не се интересуват от редови клиенти, които се интересуват от само една нова количка. Гледат да падне само някой корпоративен договор за 10-20 коли да облажат, иначе не ги търси. Горе-долу същото и при т.нар. върнати от лизинг боклуци. В daswelt директно си ми казаха - от около 400 коли, само 1-2 са били на частни лица. Всичко останало изнасилени и с взето здраве бивши фирмени кочинки на по 2-3г. или директно върнати от оперативен лизинг бракми. В интерлийз бях се засилил, там един познат ме "открехна" колко са "коректни" и че имам поне 1000 пъти по-голям шанс да си намеря добра кола на горубляне. В Младост до ХИТ-а има доста колички върнати от различни лизинги и решавам да се обадя за 2-3 коли да питам и евентуално да ходя да гледам. Питам съвсем нормално за една инсигния, на подозрително малкото 30 и нещо хил.км. има ли ѝ нещо, да не е сменен двигателя, че е на толко малко км. за 5г., амебата остреща почна да ми бучи, буквално - нищо ѝ нямало на колата, какво съм искал да има и т.н.
Общо взето с нови коли на склад, както и със запазени/добри коли върнати от някакъв лизинг си трябват връзки. Хубавите, добрите екземпляри заминават бързо за "наши хора". Останалото е плява, я с проблемен двигател, я с предстоящо скъпо обслужване, я с нещо друго проблемно т.е. кола, която никой не иска и си стоят с месеци обявите без даже да им намалят поне малко цената :mhihi:
Та се отказах с две думи да купувам нова или върната от лизинг кола и си търся дъртанян сега :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Rainbow » 25 Сеп 2018, 9:49

Точно така си е ;)

За тези на ХИТ-а само да спомена преди време като гледахме за един колега една А4-ка, както беше топ и на малко км, идиотите бяха забравили книжката в жабката ѝ, където се видя, че е на над 100к км над това, което писаха те и показваше таблото...

Друг колега наскоро взе и търсеше Мазда 6, хората от Мазда в България вярно явно също са се наяли доволно, защото не искаха дори 500 лева да смъкнат, на кола за 40-50к :shock:

Отделно пък покрай него видяхме доста автокъщи с нови Мазди (след 2017), почти всичко е внос от САЩ / Канада и е било тотал там (имаше и рент а кар, както и такава, която са я тоталнали на 240км там и тук си беше на реални 1000км, но... :mhihi: ).

За представителите на нашата марка - в София май само Дару не ме дразнят с отношение за сега, отделно имат най-добрите цени, защото уж са едни и същи ама са 10% под Ауто бавария и Мкар...

М-кар имах големи надежди за представителството на Черни връх, но те са ултра неадекватни. Всеки път чакам по 20-30 минути, а са 100 човека персонал и само си прехвърлят топката. На подемника единият беше тръгнал да ми дига колата за предният калник (което както знаем за Е92 щеше да е пагубно). Цена за някакви ремонти устно ми казват някакви нереално ниски цени, после като ми пратят истинската оферта е с 1000-1500 лева отгоре (да не съм голословен - смяна на 2-3 тампона по окачването уж беше 150-250 лева, офертата накрая беше за 1200+, за боя на детайл бяха казали също перфектна цена около 200, после стана 550 за врата :lol: ).

Към момента са ОК само ако ще купуваш кола от тях (имат ценово поне, добри оферти), но както гонят монопол в България с представителство във всеки град, нещата може и да не отиват на добре...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 27 Сеп 2018, 9:41

Още малко случки от тези дни :mhihi:

Отиваме с един познат вчера в ТМ Ауто на цариградско за една королка. Моя човек има познати там. Питам ги по телефона колата с един собственик ли е, какво ѝ е сменяно, правено през годините т.е. история някаква да ми кажат и се почва - колата е много запазена, собственика педант, всичко сменяно навреме, няма забележки, но най-добре ела на място да си я видиш. Питам други коли, дето да не са качени в сайта още има ли? О, да бе как, пълно е с коли, няма да те изпратим без кола :mhihi: Викам си айде, за ежедневка здраво японче, що не. Та отиваме и се почва - ти нали няма да я караш, че вчера размествахме колите и сме я вкарали малко навътре, пред нея има доста други коли и т.н. Викам айде, да я огледаме пък после ще я вадим, ако трябва. Отиваме до колата и гледам спирачните дискове доста ръждиви т.е. със сигурност не е мърдана поне от седмица. Отстрани и пред колата паркирани на по 1 педя други коли, едва се минава. Обаче заградиха колата отпред и "качи се, качи се, седни да видим дали ще ти хареса". Сядам и почвам да оглеждам вътре, единия дилър се качва до мен и почва да суфлира "тя е с високото оборудване, виж каква е запазена, а" и почвам да питам:
- подгрев на седалките?
- не, то на тези няма(бях проверил, имат, ама на наистина високото оборудване)
- климатроник?
- не, климатик.
- а кое му е високия клас оборудване?
- е, климатик има...и фарове за мъгла.... и парктроник... и друго не можа да измисли :mhihi:
Вземи ключа да запалиш, ако искаш. Колата е на 1-ва с дръпната доста нагоре ръчна. Държи ли ръчната питам? Абе натисни си и спирачката :mhihi: Опитвам да освободя от 1-ва и се сещам какъв зор беше на ЮМЗ-то да се сменят скоростите :mhihi: Въртя да паля, всички светлини почти изгасват докато върти стартера и пали, ама с доста въртене, а е дизел. Съвсем се убедих, че не е местена поне седмица-две, а може и направо акумулатора да беше заминал. Сменям на място скоростите - трудна работа. Питам съединител кога е сменян? Ще проверя и ще ти кажа. Пускам/спирам климатика, отпред двигателя цъка супер отчетливо и мени оборотите, всичко каквото свети премигва :mhihi: Гася, излизам и се опитвам да обиколя колата вече почти не слушайки какво ми суфлират дилърите. Минавам отпред, единия фар все едно току-що си го извадил от кашона, чисто нов. Какво е ставало тук питам.
А, това ли, а да :mhihi: Абе тука наскоро един удар. По-конкретно питам. Броня, фар, носач и амортисьор. Геометрия? Всичко е сменено с оригинални части и е оправено кадърно, както трябва, включително и геометрията...и нататък съвсем не слушах вече. Съвсем по инерция по някое време питах и за цената. Обявена на 12 900, ама можели да я дадат на 12 и нещо :mhihi: Намигнах му на моя човек, който вече се беше изчервил до ушите човека и си тръгнахме. И това е официален дилър/сервиз за София :idea:

Преди 2-3 седмици в Бавария ауто(официален дилър/сервиз за хлопел) за една астра J с 1г./10 000км. гаранция. Пак питам за същите неща - история на колата, какво е сменяно, какво предстои да се сменя и т.н. И пак същите отговори - колата е без удари, всичко ѝ е сменено и т.н. В обявата обаче пишеше, че колата, като допълнителни екстри има навигация, парктроник отпред и отзад, климатроник, фарове за мъгла и още някакви не помня точно какви. Сядам в колата климата е обикновена, не е климатроник с 2-те отделни врътки, дисплея е обикновения оранжев матричен, няма я голямата навигация. Питам. Ама те били 2 такива подобни сиви, само дето едната нямала тези екстри, а тази с екстрите била продадена. Пари? Ами на една и съща цена, щото тази нямала екстри, ама била на 10к км. по-малко и така. Ако съм я бил взел обаче на тази цена без пазарене щели да ми "подарят" безплатна смяна на ангренажен ремък, че трябвало да се сменя. Ако съм се пазарил щели само да ме посъветват да го сменя, но при евентуална смяна при тях щяло да бъде платено. Викам нали всичко ѝ беше наред, всичко беше сменено. Ама то по принцип смяната по книжка трябвало да стане след 10-15к км., те реално ми правели услуга, като ме предупреждавали за тези неща :mhihi:

Ако нацеля още 2-3 официални дилъра ще си пусна сборник с разкази накрая :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от nikola59 » 24 Ное 2018, 1:43

:bang: Случайно отварям страницата им и какво да видя: Чупят рекорди. Интересно в IT отдела им какви заплати им дават...
4.png
6.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Knoxville_ » 26 Ное 2018, 9:50

Какъв е проблемът?

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от cww » 26 Ное 2018, 12:52

Цената за литър 5/30 е...скромна :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Bexim » 26 Ное 2018, 13:17

Е, те неслучайно си правят масларки и после да ти продават масълце тънкаж... :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Knoxville_ » 26 Ное 2018, 14:26

cww написа:Цената за литър 5/30 е...скромна :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ясно, помислих, че в сайта има някакъв проблем, тъй като бяха споменати IT-тата :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от nikola59 » 27 Ное 2018, 2:58

Knoxville_ написа: Ясно, помислих, че в сайта има някакъв проблем, тъй като бяха споменати IT-тата :ok:

:mrgreen: Именно в сайта е проблема им и тези които го поддържат, а и някои които пък контрол трябва да правят и са допуснали това "безумие". Ще ги почакам още няколко дена дали ще се усетят после там в централата им ще им представя какви ги вършат тук. Аман от некадърници....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

аутобавария люлин

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 03 Фев 2019, 18:49

Аутобавария - люлин не препоръчвам. Имаше проблем е70-ката, че като налея течност за чистачките в казана и при първото пускане да се измият стъклото и фаровете отпред цялата течност почти заминаваше на земята. Предстоеше голямо пътуване по Коледа извън страната, доста кално време беше (без системата за почистване на стъклото си за никъде в това време). Звъннах в Аутобавария - Люлин, приеха я на другия ден рано за оправяне на този проблем и още един.
Звъннаха ми преди/около обяд, че всичко е точно и системата за миене вече не течала и всички пръскалки проверени и работят изправно. Бил се разкачил някакъв маркуч от помпата на казана, било връзвано с някакви свински опашки и т.н.(кола с пълна история при официален дилър и свински опашки ?)... но те го оправили, но все пак като предупреждение казват, ако пак възникне какъвто и да било проблем със системата, вече ще трябва да сменяват всичко по системата (маркучи, съединения и т.н.). Викам си няма проблем и дано не се случва нищо все пак. Някъде по спомен към 175лв. беше за конкретната услуга. Плащам доволен, че всичко работи отново и заминавам. :D

Решавам да пробвам аз купих 1 течност от Кауфланд, налях - не тече. Измих стъклото и супер (имам още течност). Забелязвам аз, че само 1 фар (пасажерския) се изпръсква, другият - не! Няколко проби и все така. Казах си Ок, ще им звънна да питам Аутобавария. Все пак платих 170лв. да закачат 1 маркуч, а сега системата не е баш както трябва. Отговорът им беше - "може да е замръзнало някое маркуче, изчакай да се постопли и след празниците ела да видим, но май ще сменяме цялата система другия път. Все пак абсолютно всичко работеше при нас - пръскалки на фара, предно, задно стъкло...."
Ок речено, сторено. Отидох по празниците на Юг (7-8 дена беше над 0-та, понякога и 15 градуса дори). Пръскам и нищо от шофьорския фар.
И така до преди няколко дена намирам време, но първо легнах на улицата и погледнах понеже има малка пролука през бронята и с фенерче надниквам - гледам маркуча вързан за шофьорската пръскалка добре, поглеждам другия фар (там е трипътник - като 1(главен) маркуч идва от казанчето , 2 разпределя към ляв фар и 3 разпределя към десен). Да ама не, директно вързано главното маркуче, което идва от казана във фара, а трипътника разкачен и стои свободно и чака някой да го привърже с маркуча за шофьорския фар. Ясно е че няма как без да е вързан да работи изобщо.

Обяснявам им на Аутобавария аз, че са ми твърдяли, че всичко било наред и т.н и им казвам, че нищо не е замръзнало, а просто не са го вързали. Приемчика казва -"Ами да то имаше нещо беше скъсан маркуча, сега ще видим, ще го поръчаме, ама ще трябва да сменим всички маркучи/пръскалки, че май не работеха :mhihi: Я да погледна. Ааа сега не се вижда. Ела в понеделник и я почваме - сваляме бронята и сменяме всичко" :mhihi:

Викам си ще ги проверя сега. Легнах под колата откачих маркуча, които е главен и всичко изтече (незнам дали така трябва - няма ли някакъв клапан/помпичка горе на казана, но както и да е). Почвам аз пред блока вземам трипътника, нареждамтрите маркуча, скобички, наливам нова течност и проба. :lalala: Всичко работи ток и жица. Двете помпички на фаровете мият яката, стъклото предното мие - супер. Лягам под колата няма капка да тече - голяма радост.

И така направете си изводите 170лв (имам си фактура) за да ми разкачат маркуча. И още незнайно колко за "нова система", която иначе е изправна, от-до, щяха да заминат ей така.

Накратко е 1 следобяд и малко се понацапах си спестих поредните няколко х 100лв. и разправии. Повече там Аутобавария няма да стъпя освен за оригинални части. Даже не ми се разправя с тези лъжци. Ще вземат умишлено нещо да ми развалят, не ми се мисли.
Последна промяна 7S\/E7OSLA\/ на 21 Фев 2019, 16:05, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 03 Фев 2019, 19:05

Ти не провери ли на място като си взимаше колата дали всичко работи както ти казват?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 03 Фев 2019, 19:27

Don_Diego написа:Ти не провери ли на място като си взимаше колата дали всичко работи както ти казват?

То не бяха сипали и течност всъщност.Колата беше паркирана навън и я взеха малко преди края на тяхното работно време. Ходих до Кауфланд и взех и тогава направих няколко проби. Затова им звъннах другия ден сутринта. Увериха ме по телефона, че всичко е 6, но може да е хванало малко лед.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook