Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 24 Авг 2022, 1:56

немо написа:
BMW_POWER написа:......

Новият резервоар с какво покритие е ? Някаква боя или само поцинкован ?


Има някаква боя, не е на гол метал. Другият месец ще го пръсна целия със специално покритие срещу ръжда и ще е готов.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 15 Ное 2022, 8:01

Колеги от завода направиха преди 2-3 месеца профилактичен ремонт на F11-ка 530д в 'М-кар' Пловдив. Смяна на вериги, нова нафтова помпа, лагери на вала и всичко покрай тях... Сума по фактура - над 9000лв. Има и гаранция 2г, ако не се лъжа... Колата влиза на 220хил.км абсолютно реални и с история, която си излиза и в системата им, без абсолютно никакви забележки и проблеми! Всичко се прави чисто профилактично и от 'страх' да не стане нещо с веригите и СР4-ата... Сега ще им я връщат, защото има шум в мотора! На първо четене се предполага, че е лагер...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Kroki » 15 Ное 2022, 13:22

Ау, това ще е интересно :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от DigitalExile » 15 Ное 2022, 13:46

С една дума - ремонт на цената на една прилична кола втора употреба, но за съжаление неуспешен :mhihi:
Welcome to the world of official car services. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Моджо » 15 Ное 2022, 17:15

Па представи си да не беше в официал сървиз къ ша предяваваш претенция на база на нищо, че и да я остранят безплатно след това.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от TNT » 15 Ное 2022, 17:21

За тея пари сигурно и един вибратор са им дали. Като не им харесат лагерите, да се думкат отзад :help: 9к за некадърно обслужване е брутално :help: Развитието ще е интересно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от DigitalExile » 15 Ное 2022, 17:45

Моджо написа:Па представи си да не беше в официал сървиз къ ша предяваваш претенция на база на нищо, че и да я остранят безплатно след това.


Да, ама ако подбереш правилно сервиза ще ти е три пъти по евтино и колата ще е здрава след ремонта :mhihi: изобщо няма да имаш нужда да предявяваш претенции.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Kroki » 15 Ное 2022, 19:14

Моджо написа:Па представи си да не беше в официал сървиз къ ша предяваваш претенция на база на нищо, че и да я остранят безплатно след това.

По принцип и другите сервизи дават гаранция. :bchug:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 15 Ное 2022, 19:43

Ще ви държа в течение, разбира се! Днес не ги видях лично, но изглежда са я върнали, защото са били на работа с Е46-цата... 2.0д 136к.с. !

П.П. Гадно е защото си я избираха с мерак. Проверяваха я и т.н. При представянето на проформа фактурата не са казали и 'гък' за стойността... Колата страшно им харесва/ше! Дано да стане, макар, че човек започва да си мисли, ако първия път не успяха да я направят/сглобят, как по дяволите ще успеят сега?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 15 Ное 2022, 20:01

Kroki написа:
Моджо написа:Па представи си да не беше в официал сървиз къ ша предяваваш претенция на база на нищо, че и да я остранят безплатно след това.

По принцип и другите сервизи дават гаранция. :bchug:


Да, на хартия всички са много точни, много пекани, всички дават гаранция, всички имат "системи" и се води история на колата при тях... до момента, в който не прееб@т нещо и се почва с оправданията и прехвърлянето на вина. Наскоро гледах подобен случай на кола, с много сериозен и скъп ремонт, дали не беше и пълен ребилд на мотора, всичко от-до правено при шонди. С гаранция уж. Мотора капут след някакви мижави км. пробег. Е, пусна няколко клипа, в които донесе вода от 9 кладенеца обяснявайки как не е тяхна вината и до последно сам си казваше, че отказва да поеме вината и няма да уважи гаранцията. Сипаха му стабилно в коментарите да си оправи кашите и дотам. Не знам после какво е станало и как е свършил случаят, но е показателно отношението, когато става дума за гаранция на добре известен сервиз. При положение, че цените на неофициалните сервизи са същите, че и по-високи от на официалните няма причина да се набутваш между шамарите с неофициален сервиз. Да, пак могат да осер@т нещо, но поне има официална гаранция, има доказуема и проследируема следа/история, можеш да ескалираш малко или много и т.н. А с неофициален ще ти кажат ние не сме виновни, ти си си виновен или нещо подобно и дотам. Нищо повече не можеш да направиш. Остава ти да се разправяш с кзп и гражданско дело.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Моджо » 15 Ное 2022, 20:42

Баш.
Всеки сервиз , който ще ти издаде фактура, ще пазарува оригинални части и изобщо както е в официалния нема да е много по-евтино си мисля.
Ся ако имаш майстор, който си е спец по конкретната марка и му имаш доверие - да, става.
Лоши или хубави в официалния можеш да мрънкаш, да се оплакваш, да си искаш да си оправят ако нещо са се оакали, даже и до по-високо ниво можеш да се стигне ако трябва.

Специално па при бмв е така доколкото знам. Тия бмв булгария коли не продават, само следят всичко при дилърите да е наред и ги държат изкъсо.
Иначе кат си намериш читав майстор и части и даже марката не сменяш щото пак треа да търсиш наново))) Ако не е официалния де.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Dextuar » 15 Ное 2022, 21:05

madafaka_donkele написа:
Kroki написа:
Моджо написа:Па представи си да не беше в официал сървиз къ ша предяваваш претенция на база на нищо, че и да я остранят безплатно след това.

По принцип и другите сервизи дават гаранция. :bchug:


Да, на хартия всички са много точни, много пекани, всички дават гаранция, всички имат "системи" и се води история на колата при тях... до момента, в който не прееб@т нещо и се почва с оправданията и прехвърлянето на вина. Наскоро гледах подобен случай на кола, с много сериозен и скъп ремонт, дали не беше и пълен ребилд на мотора, всичко от-до правено при шонди. С гаранция уж. Мотора капут след някакви мижави км. пробег. Е, пусна няколко клипа, в които донесе вода от 9 кладенеца обяснявайки как не е тяхна вината и до последно сам си казваше, че отказва да поеме вината и няма да уважи гаранцията. Сипаха му стабилно в коментарите да си оправи кашите и дотам. Не знам после какво е станало и как е свършил случаят, но е показателно отношението, когато става дума за гаранция на добре известен сервиз. При положение, че цените на неофициалните сервизи са същите, че и по-високи от на официалните няма причина да се набутваш между шамарите с неофициален сервиз. Да, пак могат да осер@т нещо, но поне има официална гаранция, има доказуема и проследируема следа/история, можеш да ескалираш малко или много и т.н. А с неофициален ще ти кажат ние не сме виновни, ти си си виновен или нещо подобно и дотам. Нищо повече не можеш да направиш. Остава ти да се разправяш с кзп и гражданско дело.
Нищо не можеш да направиш, с два официални сервиза го играя в момента, единия твърди едно, другия твърди противоположното на първия, и на двата е платено предоволно за нулев резултат. Би си помислил, че в така създалата се ситуация при намеса на официалния представител на марката за БГ нещата трябва лесно и бързо да се изяснят, нали така? Да, ама не. Писах до Мюнхен, изпратиха ме обратно в БГ, щото колата е регистрирана тук. И нали са си дупе и гащи БГ дилърите тук с Б*В България, ако щеш на 3 гуми им закарай кола, ще ти кажат, че така излиза от завода и е най-хубавият автомобил, който са виждали и да не ги занимаваш повече. Говорят си като първи приятели, при едно от посещенията ми в офиса на Б*В в бизнес сградата им, дори ги чух да се наговарят с един от представителите на дилърите как точно да ме пре*бат, че бях подранил в кафето и те ме разминаха, докато отиваха да ме посрещат. От Германия ми казаха, че докато не осъдя някое от дилърствата, те няма да се намесят по казуса, защото има местно Б*В и това е тяхна работа да разследват клиентски оплаквания. Еб*м ти и гаранцията и официалните сервизи, щом и те си правят каквото си искат и може с години да не постигнеш никакъв резултат. Пишеш мейли като гламав и дори не си правят труда да ти отговорят, докато не ги подсетят от Мюнхен. Като приключи сагата, може й да ви пусна една тема да се хванете за главите за какви мошеници и некадърници става въпрос и най-вече за каква наглост. Руснака не случайно си запали мерцедеса преди няколко години, никой не го *бе за теб, ако си единичен клиент.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Kroki » 16 Ное 2022, 10:09

madafaka_donkele написа:Да, на хартия всички са много точни, много пекани, всички дават гаранция

Визирах истински сервизи. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от DigitalExile » 16 Ное 2022, 10:27

И от кога "шонди" е добър сервиз :mhihi: , по скоро е ютубър който се опитва да прави коли :mhihi: ама да правиш клипове не е точно като да правиш коли
Добър е колкото е добър и "мирафиори", кой по точно е добър там, те работят доста хора, всичките ли са добри? :mhihi: Айде да не започваме :mhihi:

Има няколко човека в София и като цяло в България които биха свършили работа и не е трудно с малко четене да стигнеш до тях. Казвам човека, не сервиза, щото в сервиза може да работи куцо, кьораво и сакато.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Rainbow » 16 Ное 2022, 10:58

DigitalExile написа:И от кога "шонди" е добър сервиз :mhihi: , по скоро е ютубър който се опитва да прави коли :mhihi: ама да правиш клипове не е точно като да правиш коли
Добър е колкото е добър и "мирафиори", кой по точно е добър там, те работят доста хора, всичките ли са добри? :mhihi: Айде да не започваме :mhihi:

Има няколко човека в София и като цяло в България които биха свършили работа и не е трудно с малко четене да стигнеш до тях. Казвам човека, не сервиза, щото в сервиза може да работи куцо, кьораво и сакато.



Абсолютно съм съгласен. Всичките са много топ, докато не дойде рекламацията и почне да ти се обяснява, че няма нищо общо с тях. А особено напоследък в София всичките "истински" и измислени сервизчета обявяват цени НАД тези на официалните сервизи, та благодаря. Предпочитам плащане с карта, фактура и 2 години гаранция пред много сме добри, ама на приказки.

Единствено ако се прави бегачка с много custom неща е друго положението, тогава нямаш и много избор де...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook