избор на слушалки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на слушалки

Мнение от Моджо » 15 Фев 2024, 13:55

Слушам си документални филми в ютуб. Даже не е музика :))
Важното беше да знам, че може и през порта за зареждане, а не непременно да е жак. Че в момента имам 3 чифта слушалки и всички са с кабел. Нема да ги хвърля ако не ставаше без жак, я. Лоджитеха не съм ги пробвал още как е да спя с тях. Бая са си големи, респ. тежки, а и ще е жалко ако им прекъсна некое кабелче след някой и друг месец...а не са 30 лв кат другите :)
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: избор на слушалки

Мнение от Leon » 15 Фев 2024, 14:03

И аз така заспивам - с youtube, затова и не вложих сериози пари в донгъла за тях :mhihi: Не че не става за музика, де...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 15 Фев 2024, 14:10

Leon написа:...Точно за тези до леглото съм с епъл преходник (то е DAC реално), но е много слаб, така че ако се ползва с високоомови слушалки или с планари - забрави, нищо не прави. За обикновени тапички е ОК и звучи доста добре. За тегави слушалки ви трябва преходник с усилвател. Не се инсталират никакви драйвери, андроида си разпознава всичко, а тези усилватели вадят аудиото преди да андроид конверсията и качетсвото е като на входящия сигнал, ако слушате хай-рез стрийм или файл.

Всъщност ще се изненадаш, че по-често е прост предходник, за тия пари ;) :mhihi:

Ако беше DAC, трябва да има "много хубав съпорт" в кърнела на Андроида, което за DAC-ове, често е рядкост :ok:

Изображение

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: избор на слушалки

Мнение от Leon » 15 Фев 2024, 14:27

Да, повечето евтини са така, но това означава, че пускат аудиото от андроид конверсията, 48кХц, 16 бита мисля, че беше, независимо от източника, а хардуерно е от SoC-a. Имам едно като от видеото, стои окачено на един таблет и звука е доста лош, но върши работа. Епълските не са така доколкото знам, с чип са, Самсунг също декларират, че са има активни донгълите. Иначе хубавите, които имам са от $70-80 нагоре и са си с ESS/АКМ чипове, MQA и т.н ЦАП функции, та имам някаква база за сравнение.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 15 Фев 2024, 15:59

Leon написа:Да, повечето евтини са така, но това означава, че пускат аудиото от андроид конверсията, 48кХц, 16 бита мисля, че беше, независимо от източника, а хардуерно е от SoC-a. Имам едно като от видеото, стои окачено на един таблет и звука е доста лош, но върши работа.

Понеже Моджо пита за Андроид (с някой от Huawei-те май беше) да си продължа мисълта...
Всъщност Андроида е длъжен да захрани "вътрешния за телефона CODEC, в частност DAC" (един (или повече) възголям чип, който драйви И високоговорителя), с минималния поне по качество bitstream, който този DAC поддържа :) Важна скоба - от SoC-а не излиза аналогово аудио!
PCM16@48kHz е някакво средно положение, да речем :ok: Ако в драйвера на DAC-а e писано, че поддържа единствено и само PCM24@192kHz, то Андроида е длъжен да изпълни тая "прищявка", ако ще да се нас*ре да интерполира, със или без хардуерна акселерация, било то и калпавата ем-пе-тройка да е 128kbps дори :ok:
Та го мисли като просто кабел тоя преходник, който не отразява реалното качество на възпроизвеждане, ами си зависи от телефонЯ най-вече :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: избор на слушалки

Мнение от Leon » 15 Фев 2024, 18:24

Аз не казвам, че не зависи от телфона, естествено, че зависи от него и даже има 2-3 модела на LG дето се водят аудиофилски по тази причина. :mhihi: Идеята на тези донгъл-дакчета е изобщо да заобиколят каквото там прави андроида със звука и да получат bit perfect сигнал, ама няма да влизам в спорове, говорим за различни неща...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: избор на слушалки

Мнение от ///M Power » 15 Фев 2024, 19:04

Leon написа:Аз не казвам, че не зависи от телфона, естествено, че зависи от него и даже има 2-3 модела на LG дето се водят аудиофилски по тази причина. :mhihi: Идеята на тези донгъл-дакчета е изобщо да заобиколят каквото там прави андроида със звука и да получат bit perfect сигнал, ама няма да влизам в спорове, говорим за различни неща...


Идеята на догъла, не е ли просто да трансформира сигнала от usb-c то до аналоговия жак? Всичко друго вътре е бонус.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 15 Фев 2024, 19:27

///M Power написа:Идеята на догъла, не е ли просто да трансформира сигнала от usb-c то до аналоговия жак? Всичко друго вътре е бонус.

Ако говорим за тия ширпотреба преходници, дори не го и трансформира, 'ми директно го hardwire-ва от определените за целта пинове на женския USB-C конектор до 3.5mm-тровия жак :ok:

Leon написа:Аз не казвам, че не зависи от телфона, естествено, че зависи от него и даже има 2-3 модела на LG дето се водят аудиофилски по тази причина. :mhihi: Идеята на тези донгъл-дакчета е изобщо да заобиколят каквото там прави андроида със звука и да получат bit perfect сигнал, ама няма да влизам в спорове, говорим за различни неща...

Сега те разбрах. Говориш за цяла "външна саунд карта/DSP" (па била тя и висяща на донгъл), което е суперсет на DAC-а всъщност (не е просто DAC) ;)
Искаш да кажеш, че те притеснява, да речем, аудио декодирането в Андроида, и искаш да го изнесеш изцяло "навън". Това е друго и не съм го коментирал, защото не касае случая на Моджо.

Какъвто му е DAC-а на телефона на Моджо, това ще слуша с тия масовите преходничета, това исках да кажа :ok:

EDIT: Ето ти списъка със стандарните формати, които Андроида поддържа:

https://developer.android.com/reference ... NG_AAC_ELD

Та накратко, без да изпадам в подробности - да речем, пускаш си MP3-ка с някое приложение-плейър. Логично MP3-ката е кодирана в "MP3 формат" :ok:

https://developer.android.com/reference ... CODING_MP3

Андроида си гледа в списъка с устройства какъв аудио хардуер е наличен из телефонЯ. Гледа текущо активния playback device, дали поддържа MP3 декодиране.
Ако да - супер - към този дивайс се засилва директно аудиострийма и този дивайс си го декодира хардуерно, и вътрешно си го дава на собствения си DAC.
Ако обаче това устройство не поддържа декодиране, Андроида си търси в "друг списък", с хардуери-акселератори, на които да се делегира само декодирането. Да речем, това е Hexagon DSP-то в Snapdragon. DSP-то декодира и вади прост PCM16/24/32 стрийм (там каквото изисква DAC-а на телефона) и ти излиза музичката на високоговорителя, или на USB-C-то и през тоя преходник го слушаш на слушалките.
Ако е толкова зле чак положението (с някой много китайски SoC ти е телефона), че няма хардуерен декодер, Андроида минава на софтуерно декодиране :yes:

Та там "какво прави Андроида с аудиото", не е нещо криПтично, а и не прави нещо кой знае колко криво, че тооолкоз да ви притеснява :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: избор на слушалки

Мнение от Leon » 16 Фев 2024, 12:29

Сега се разбрахме :ok: Това, че андроида не прави кой знае какво с аудиото не го казвай на заклети аудиофили, че ще ти организират атентат :mhihi: Всъщност и андроида, и уиндоуса скапват много аудиото, защото каквото и месо да им сложиш го правят на кренвирши, образно казано... отделно, че вградения в телефоните цап, е просто да върши работа и това е лесно доказуемо с прилични слушалки и външно устройство, но да, за да масовия потребител са напълно ОК.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 16 Фев 2024, 12:44

Leon написа:Това, че андроида не прави кой знае какво с аудиото не го казвай на заклети аудиофили, че ще ти организират атентат :mhihi: Всъщност и андроида, и уиндоуса скапват много аудиото, защото каквото и месо да им сложиш го правят на кренвирши, образно казано... и това е лесно доказуемо с прилични слушалки и външно устройство, но да, за да масовия потребител са напълно ОК.

Това разбира се, са пак приказки наедро/глупости, предвид незнанието на "механиката отдолу" :ok:

Нито Андроида, нито Уиндоуса ще скапе нещо, ако твоят апликейшън, с който плейваш каже, "аз имам ей тоя турбо мега-гига трак със супер-дупер-енкодинга", ей Андроиде, имаш ли хардуер, с който да го декодираш?
Той провери и каже: "да имам, ще ти го засиля към там най-якия хардуер дето има и го поддържа тоя формат". И ще го направи без да прави _нищо_ по него - гаранция!

Проблема ви идва, че са ви калпави апликейшъните и като му отговори Андроида "нямам хардуер с който да декодирам", или "точно тая комбинация от битрейт и декодер не я поддържам", апликейшъна вика "ми добре, направи го по най-добрия начин каквото зависи от теб, или го карай по дифолт" :winky: И той се оправя "както намери за добре", вместо апп-а (програмера му :mhihi: ) да си напъне мозъка и обходи аудио пайпа за най-оптималния вариант за справяне с тоя стрийм :idea:

И да имаш турбо-мега-гига якия външен дивайс, ако в юзърспейса положението е манджа, да ще се смелят кренвиршите долу, както казваш :mhihi:

Та не ги бъркайте "двата (или повече) щата" :winky:
Последна промяна Nickelback на 16 Фев 2024, 12:57, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: избор на слушалки

Мнение от Leon » 16 Фев 2024, 12:56

Ето тук е разковничето - ще го декодира с най-якия хардуер, който има ;) А софтуери за музика има добри, споко :D Айде стига, че се отплеснахме...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 16 Фев 2024, 12:58

Leon написа:Ето тук е разковничето - ще го декодира с най-якия хардуер, който има ;) А софтуери за музика има добри, споко :D

С две думи - не ви е проблема "Андроида" :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: избор на слушалки

Мнение от Leon » 16 Фев 2024, 13:03

Ей, много държиш да го оправдаем, но не е напълно невинен, защото от всичко прави кренвирши с определен размер и съдържание без да му пука какво качество подаваш, така е замислен, разбирам гледната точка на програмиста ;)
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 16 Фев 2024, 13:06

Leon написа:Ей, много държиш да го оправдаем, но не е напълно невинен, защото от всичко прави кренвирши с определен размер и съдържание без да му пука какво качество подаваш, така е замислен, разбирам гледната точка на програмиста ;)

Доообре :mhihi:
Мне, ама спирам - няма смисъл :ok: Спорът с аудиофили е до един момент забавен, после си става мъка вече :ok:
Естествено, че програмиста винаги е за бой :ok: Ама по-за-бой е неговият мениджър :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: избор на слушалки

Мнение от Leon » 16 Фев 2024, 17:16

Аа, аудиофил не съм, но логиката на програмистите винаги е адски различна, често напълно противоположна от тази на потребителите и това създава много неудобства и понякога (комични) неразбирателства и ситуации... това не прави едните лоши или "неправи", но да не се отплесваме повече :D
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook