избор на слушалки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 06 Авг 2016, 10:49

здравейте, помогнете с избора на слушалки за телефон. Искам да нямат нужда от допълнителен усилвател, да им стига захранването от телефона. Слуша се главно дъбстеп, търся хубав и плътен бас и искам нещо качествено. Ако не се бъркам, щом ще се слушат на телефон е хубаво да са с ниско съпротивление и високи децибели. Търся едни тапи до към 100-150лв и едни overear без значение отворени или затворени за до 250-300лв.
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 08 Авг 2016, 18:04

мнрние за audio trchnica m50x или за нещо подобно? Бийтс бай Дре ги отписвам заради изкуствено надута цена на фона на качеството което предлагат
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: избор на слушалки

Мнение от stefan8898 » 08 Авг 2016, 18:12

Ей това пробвай - за парите си е супер - http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i ... HD330.html Имам и аудиотехника 50, много са добри, ако не те притеснява цената, вземай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 08 Авг 2016, 21:26

кажи впечатления от аудио техниката. Доволен ли си, имат ли хубав бас?
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: избор на слушалки

Мнение от MapkoB » 08 Авг 2016, 21:37

Имам Audio-Technica M50x и лоша дума за тях не мога да кажа. Но не мисля, че са подходящи за твоята цел и е възможно по-скоро да останеш разочарован.
Много добър звук в целия диапазон, достатъчно силен от телефон/таблет, удобни (като изключим, че лятото малко ще ти спарват ушите, все пак са overear), но... без бас.
Не ме разбирай погрешно, има си, но мисля, че няма да е това, което ти искаш. На мен също понякога ми липсва малко.
На компютър с хубава звукова карта може и да компенсираш с настройки, но от телефон...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 08 Авг 2016, 21:42

Относно тапите доста под максималния бюджет бих препоръчвал тези:

http://uk.jbl.com/headphones/GRIP+100.h ... EA#start=1

Изображение

Басът е в доволни количества, вероятно това се дължи на специфичния дизайн. Но откъм средни честоти има още какво да се желае, звучат леко постно в този диапазон. Високите биват. За тия пари толкоз, мен ме устройват за ползване с телефон :ok:
Ако все пак търсиш други, да, гледай да са по-нискоомни и с колкото се може по-голям диаметър на мембраната - в унисон с изискването ти за бас :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 2.07.2014
Пол: Мъж

Re: избор на слушалки

Мнение от leionel » 09 Авг 2016, 17:14

За Beats by Dre мога да потвърдя, че вадят супер добър бас - имам Solo 2 и специално дъбстеп/рап музиката я изкрват супер. За цената няма две мнения, че е неадекватна, ама аз така или иначе спечелих 2 чифта от 1 игра и не съм дал и стотинка за тях :mhihi:
За Audiotechnica-та също мога да кажа, че са супер като звук, а и не на последно място като цена-качество са сред най-добрите, но наистина незнам дали ще ти хареса баса предвид музиката, за която ти трябват.
Поздрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: избор на слушалки

Мнение от alozavar » 09 Авг 2016, 20:59

Аз от известно време карам на Sennheiser-и. Първо имах CX175, които са нисък клас по принцип, но за парите си свирят супер- достатъчно бас, компромисни средни и дори леко високи. После си взех CX1.00, но това не бяха моите слушалки- тихи и с малко бас, поне не бяха много скъпи. После реших, че ще дам повече пари за средно-висок клас и си взех Momentum In-Ear, които в момента са около 100 долара. Еми има разлика и според мен си заслужава парите, не изцепват с някъв ненормален бас- много балансиран звук, много хубави среди най-вече, а и самото изпълнение е премиум (кабел, калъф, микрофона). За сметка на тва Over-Ear Momentum съм ги пробвал и звучат като пръдня, според мен... Писал си, че не искаш Beats, донякъде съм съгласен с теб, просто предложение- пробвах за 2 парчета Mixr и ме отнесоха като звук. Слушам доста рап и според мен ще ти паснат на стила, за който търсиш, доста силни и доста бас, естествено. Просто са и малко скъпи, но... Ако не си бях взел тапите, може би щях да се напъна директно за тия, ама всичко с времето си. В крайна сметка, ако решиш да минеш на Sennheiser, може да погледнеш и CX475, чел съм много хубави неща за тях. Успех и да се похвалиш :yes:

ПС- сори за дългия пост, ама слушалките са ми слабост, ако имах достатъчно пари щях да имам 14 чифта :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 09 Авг 2016, 22:06

В крайна сметка май избпра е между м50х на аудио техника, bose sound true over ear и beats mixr или studio.
Мнения, тъй като май няма къде да ги пробвам и ще се купува на сляпо.
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: избор на слушалки

Мнение от alx » 10 Авг 2016, 1:31

взимаш най-скъпия зенхайзер дето можеш да си го позволиш и не се занимаваш с глупости...

това е заучено положение и няма защо да преоткриваш топлата вода...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: избор на слушалки

Мнение от stefan8898 » 10 Авг 2016, 12:41

Аудиотехниката я имат налична в магазина на musicworld в квартал Дружба в София, там може да ги чуеш и да прецениш.

СОФИЯ 1
YAMAHA MUSIC MEGA STORE
бул. "Искърско шосе" № 7
тел.: 02 439 01 07
Работно време:
Понеделник - Неделя: от 10.00 до 19.00 ч.

Аз ходих там, чух ги и си ги взех, там имат и superlux - китайци за по 50 - 60 лева, който за едни джобни пари си свирят прилично, и тях може да погледнеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2012
Пол: Мъж
Кара: E36 316i compact

Re: избор на слушалки

Мнение от Infinite » 11 Авг 2016, 8:49

Аз ползвах Razer Hammerhead v1 (тези са без микрофон, само слушалки. v2 имат и микрофон), докато котката не им изяде кабела :D
Слушам главно тресня - рок, метъл. Свиреха доста приятно.
Без Провокация Няма Прогрес !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: избор на слушалки

Мнение от maxpower » 11 Авг 2016, 21:45

stefan8898 написа:Ей това пробвай - за парите си е супер - http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i ... HD330.html Имам и аудиотехника 50, много са добри, ако не те притеснява цената, вземай.

Мда определено отиди в магазина и ги чуй, аз имам hd660, доста по добри са от двойно и тройно по скъпи слушалки.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: избор на слушалки

Мнение от sean-john » 11 Авг 2016, 23:27

За типа музика която слушаш си избери друго,аз не препоръчвам sennheiser имам модела 518.... свири уникално хубаво (слушам и рок и класика),но на рап (което ми е основното) немога да го понасям...бях разочарован много,хубави високи и средни,но никакви ниски,поне това е моето мнение,следващия път бих избрал ДРЕ (колкото и да не ми е любима тая марка )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 13 Авг 2016, 9:53

След тестване на 4-5 модела на зейнхайзер, босе и сони, се ориентирах към модела на сони -sony mdr xb950bt. С блутуут, но даже и да нямате батерия си работят и само с кабел, адски удобни и с наистина силен бас, но същевременно с това и доста добри средни и ниски. Въпреки това си остават подходящи само за стилове като хип хоп, хаус и дъбстеб. Цена около 400лв в БГ. В амазон и ибей е около 150долара. Ако някой се е сдобил с такива ще се радвам да сподели впечатления тъй като мисля до 2-3 дена да се оборудвам с тях.
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mirko0

Последни теми
Facebook