избор на слушалки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: избор на слушалки

Мнение от stefan8898 » 13 Авг 2016, 13:17

Аз имам такова сони, баса му е доста добър, да, бях си ги взел за 150 лева от емаг, с кабел модела, не блутутовия. Ами за 150 лева да, стават, малко са малки наушниците, смисъл ухото ти стои смачкано вътре, ама като цяло за хип хоп и басова музика, заслужават си, имат и високи, ама като удари баса и средите изчезват яко дим, муххааа, бих казал че аудиотехниката м50 е поне 2 пъти по - добра. Сонито за мп3 ки е ок, обаче за flac или ако имаш аудиофилска мп3 - ка с усилвател, малко издишат. По принцип ще ти харесат, дават чувството, че си седнал до буфера и той те блъска.Нямат сцена, смисъл добре се чува музиката, ама сякаш от тръба слушаш, докато по - скъпите слушалки разделят добре инструмненти, вокали и т. н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 13 Авг 2016, 13:37

ами не знам, пробвах и bose Q25 за 650лв и като махнем що годе добрата шумоизолация въобще не ми харесаха. Имам един пайнер за 70лв в нас и тои свири по силно и има по голям бас. Босето може и да е много по добро, но явно за някой който ги разбира тия работи. За обикновенният потребител, който слуша хипхоп и дъбстеб, не мисля че биха му допаднали. А и на мен изискването ми е да взема слушалки които се усилват достатъчно само от телефон, без DAC, затова сонито с 24ома съпротивление, 106дб и захранваща батерия не знам дали има кой да го бие за до 400лв
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: избор на слушалки

Мнение от vixx » 13 Авг 2016, 15:40

Philips/Oneill The stretch, имам черните, преди бяха по около 170 лв., но сега предполагам са по-евтини. http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/SHO9565BK_28-IMS-en_US?$jpglarge$&wid=1250
Изолират прилично и свирят силно, но според едно приятелче изобщо не изкарвали истински звук. Мен ми е направило впечатление, че наистина басът е малко в повече.
На мен това не ми пречи, защото си слушам рап основно. Но това което ме дразни е, че от телефона звука им е по-тих. От компютър са адски силни, поне за мен.
Голям плюс е, че се огъват във всякакви посоки и не се чупят.
Като сила не знам с какво да ги сравня, може би с АКГ К55, които обаче не се произвеждат вече, иначе са доста по-яки от към качество на звука.
Сонитата (xb950) съм ги пробвал, според мен баса им е прекалено много, а и цената също им е завишена, ама това е много субективно. Иначе доста премиум се усещат като метриал и сглобка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: избор на слушалки

Мнение от Venko » 13 Авг 2016, 19:09

Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 14 Авг 2016, 15:21

Ако някой знае къде мога да чуя sony xb950bt, тъй като навсякаде са запечатани и не ми дават да ги отворя. Имат изложени xb650bt, закачих си телефона, харесаха ми горе долу, но искам да знам дали 950ките ще са с по силен бас и най-вече с по силен звук, тъй като гледам и 2та чифта са по 24 ома но 650ките са 95db, a 950ките са 102db. Дали това би оказало влияние на това колко силно се чуват?
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 14 Авг 2016, 15:37

whisky_touch написа:Ако някой знае къде мога да чуя sony xb950bt, тъй като навсякаде са запечатани и не ми дават да ги отворя. Имат изложени xb650bt, закачих си телефона, харесаха ми горе долу, но искам да знам дали 950ките ще са с по силен бас и най-вече с по силен звук, тъй като гледам и 2та чифта са по 24 ома но 650ките са 95db, a 950ките са 102db. Дали това би оказало влияние на това колко силно се чуват?


+7 децибела по-висока чувствителност са си 7 децибела, все пак :) Това са над 4 пъти по-високо звуково налягане при една и съща консумирана мощност от източника. Ухото ти няма да го възприеме чак като 4 пъти "по-силно", но определено ще го усетиш сериозно :yes: Човешкото ухо възприема +10dB като "два пъти по-силно", така че няма какво да се притесняваш - взимай ги, ако ти харесват :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 14 Авг 2016, 17:44

А какво означава характеристиката максимална мощност примерно 1500mW или 2500mW. Дали слушалки с 3000mW примерно едни на филипс dj 1pro ще свирят по силно от слушалки 1500mW или това няма такова значение? Четох по чужди форуми, но не можах да го разбера много.
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 14 Авг 2016, 18:47

whisky_touch написа:А какво означава характеристиката максимална мощност примерно 1500mW или 2500mW.


Максималната мощност всъщност представлява най-голямата мощност, която могат да понесат без да се повредят. Ако я надвишиш, да кажем ползвайки усилвател, е много вероятно да им изгорят намотките или да се повреди мембраната (по-малко вероятно е второто, не е като при високоговорителите :mhihi: ).

whisky_touch написа:Дали слушалки с 3000mW примерно едни на филипс dj 1pro ще свирят по силно от слушалки 1500mW или това няма такова значение? Четох по чужди форуми, но не можах да го разбера много.


Едни слушалки с по-висока максимална мощност не е задължително да свирят по-силно. По-вероятно е, но не е абсолютно задължително. Обикновено са с по-дебел проводник на намотката и издържат по-висока мощност от източника (а реално той определя колко силно да свирят). Но ако източника е телефон, няма как да ги напънеш "на макс" :) Важно е при ниска мощност, да кажем още при 200mW от телефона, да свирят силно. За да бъдат "силни" едни слушалки, трябва да имат висока чувствителност (тези децибели/ват дето споменахме вече). Това зависи до голяма степен от дизайна на намотките (брой навивки на 1-ца дължина, диаметър, активен ход и т.н.), дизайна на "окачването", но най-вече от силата на магнитното поле създадено от постоянния магнит.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: избор на слушалки

Мнение от whisky_touch » 14 Авг 2016, 20:07

И последен въпрос-това че едни слушалки са безжични, означава ли че нямат нужда от усилвател за да свирят по силно? Поне аз така си го обяснявам-при обикновенните слушалки те черпят ток от телефона, от който идва сигнала през aux. При блутуут слушалките те си черпят ток от вградената батерия и следователно си имат вграден усилвател, който си е перфектно изчислен за дадените слушалки и нямат нужда от допълнителен. Поне аз така си го обяснявам, не знам дали съм прав. Което пък би следвало да означава че ако нямат батерия и се включат през aux няма да свирят толкова силно ако телефона не има подава достатъчно ток. Прав ли съм или се бъркам?
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 14 Авг 2016, 21:00

Точно така - нямат нужда от усилвател. На безжичните слушалки вграденият усилвател е сметнат (или поне би трябвало) да ги захранва с точно толкова мощност, колкото е необходима за техния номинален режим на работа. Дори и да сложиш "усилвател" преди сигнала да се превърне в радиосигнал, това не означава, че ще достигне усилен до слушалките. Дори напротив - ще бъде премодулиран и изкривен.
И да, ако нямат батерия и ги захранваш от AUX ще свирят колкото им подаде телефона/усилвателя :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: избор на слушалки

Мнение от alx » 17 Авг 2016, 14:38

И още нещо- при една и съща мощност на източника (до максималната мощност на по- маломощните слушалки) по- маломощните ще имат по- добър детайл на звука. Но пък ако обичаш да слушаш силно (близо до максималната мощност за по- маломощните слушалки) тогава по- слабите ще кривят. Липсата на детайл най- вероятно няма да я чуеш. Кривенето определено ще го чуеш.

И така- всичко е компромиси. Купувай каквото ти харесва, иначе аз ти написах в предишния си пост кои са слушалките ама ти си знаеш ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: избор на слушалки

Мнение от alozavar » 27 Ное 2016, 4:09

Колегата не се е похвалил, но аз взех едни Mixr, бяха ги намалили с 90 паунда в Амазон и реших да скоча. Доста са силни като ниво и доста бас, разбира се. За мен лично звучат по-живо от Зенхайзера ми, не вадят "студиен звук", но е по-забавно за слушане. Личи си че са правени за електронна музика, пробвах доста неща на тях, вокалите ми седят назад на моменти, но за неща с редени бийтове звучат доста добре. За мен лично са доста красиви, но това е субективно. Минусите са, че при продължително слушане за момента почват да убиват леко, но ги имам от 10 дена, предполагам ще се отпуснат, а и това пак зависи от формата на главата и ушите на всеки. Цената все още е малко висока, но все пак не е 220 паунда :mhihi: Ще събирам още за IE800 и тогава пак ще пиша ( http://en-uk.sennheiser.com/in-ear-head ... 00-ceramic ) :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 27 Ное 2016, 11:25

Не че нещо, ама съм изумен... Все съм си говорил с "ненормални" аудиофили, ама това вече...
Сериозно ли давате по 200+ паунда за слушалки и то за тапи...?! Разбирам да бяха студийни някакви тип хедсет отворен/затворен тип, а то тапи...
При подобни суми, според мен, изборът им трябва да е изключително добре обоснован и съобразен с източника на сигнал. Та с какво ги драйвите подобни златни слушалки, колеги? Просто ми е любопитно...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: избор на слушалки

Мнение от alozavar » 27 Ное 2016, 14:07

Хаха, тези последните са по-скоро шега, 600 паунда няма как да дам за слушалки Не че не бих, но трябва да имам бая повече... Пускам си музика от телефон и компютър, както 95% от хората, в същото време свиря на сцена и смятам следващата ми покупка да е мониторни in-ear, но и те ще почакат по-добри финансови времена, че там сумите са сравними с тапите отгоре. Скъпи слушалки има всякакви, не мисля че трябва да си някакъв аудио маняк, за да си купиш такива и да слушаш от супер усилвател, за да има смисъл. На Bose, B&O тапите са около и над 150 паунда повечето, нооо кеф цена няма. Някои пък си слушат с оригиналните от айфона и са ок, на повечето хора не им пука особено какви са им слушалките, по мои наблюдения.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 27 Ное 2016, 14:48

Не става въпрос дали си аудиоманиак и дали имало смисъл от такива слушалки. Смисъл съм убеден, че има щом са на пазара. Става въпрос за баланс. За да има смисъл от такива слушалки, то трябва да има съответното оборудване и от другата страна, не е ли така? :dunno: Ни повече, ни по-малко. Все едно да си купиш за драг пневматична догбокс кутия и да я монтираш на посредствена стоковица 318is. Нито ис-ката ще счупи кутията, нито пък ще си супер бърз на драг с нея. Аналогията е - нито айфона ще разгърне слушалките на макс и ще чуеш любимата си песен (мп3-ка :mhihi: ) хубаво, нито пък като цяло ще чуваш това, което се очаква да се чуе от подобни слушалки.
За мен тези слушалки имат смисъл, ако крайното стъпало на съответното мобилно устройство е в абсолютен клас А, съответно със серво, предоставящо директна DC (безкондензаторна) връзка със именно тези слушалки. Аз обаче не се сещам за подобно мобилно устройство :dunno: Просто е кощунство да подаваш сигнал на слушалки с честотен диапазон, уж, 8Hz-41kHz (на минус 3dB) през незнаен китайски електролитен кондензатор, било то и на айфон :mhihi: Та това ми беше любопитно дали някой може обосновано да каже купих си такива скъпи слушалки, защото имам такова, и такова мобилно устройство, в което има такъв, и такъв чип, и такова, и такова схемно решение... Оттам нататък си е чист хайп. Това мисля аз :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy, peshehodetz

Последни теми
Facebook